Bardzi ciekawy artykul noctur.mag(*)ytelnia/hitleryzm/hitler.html.... "biskupi niemieccy uważają za swój obowiązek popieranie przywódcy Rzeszy Niemieckiej wszystkimi środkami, jakie Kościół ma do dyspozycji. [...] Musimy zmobilizować wszystkie siły duchowe i moralne Kościoła, aby umocnić ufność w Führera." "Państwo watykańskie, w roku 1933, jako pierwsze uznało nazistowską dyktaturę, mimo, iż Adolf Hitler już 30 stycznia 1933 roku zagroził wytępieniem rasy żydowskiej w Europie." W czasie II wojny światowej papież Pius XII przyjął postawę bierną, co po wojnie stało się głównym zarzutem pod jego adresem. Nie wypowiadał się głośno na temat holocaustu, chociaż od 1943 r. miał rozeznanie na temat tego, co naprawdę dzieje się w obozach śmierci. To sa ciekawsze cytaty z tej strony.Dlaczego nikt dzisiaj nie mowi o tym co robil KK podczas 2 wojny swiatowej??Uwazam ze nalezy spoleczenstwu pokazac jaki jest naprawde KK i szerzyc prawdziwa historie. |