 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 96 (przedawniony) | | 30-12-2012 | TylkoPytam | Uczucia zaburzonego |
Witam, Pewnie ktoś mógłby mi zarzucić, że ten temat powinien trafić na forum psychologiczne, ale jednak czuję, że tutaj mogę spotkać się z bardziej racjonalnymi (a jak inaczej  ) odpowiedziami. Otóż mam 20 lat, wychowywałem się w rodzinie dysfunkcyjnej z ojcem alkoholikiem i nadopiekuńczą matką. Pod koniec podstawówki aż do początku liceum byłem odrzucany przez moich rówieśników ze względu na zbyt introwertyczną naturę. Skutkiem tego dziś doświadczam skrajnych stanów: od kompletnej znieczulicy po wewnętrzne rozrywanie przed dwie różne emocje. Dwóch psychologów było zgodnych co do diagnozy: nerwica natręctw. Pomimo wszystkiego, po latach poniżania, stresu i cierpienia, postanowiłem się podnieść. Zacząłem nabierać pewności siebie, znalazłem życiowe cele i postanowiłem myśleć czysto racjonalnie (co okazało się świetną terapią samo w sobie). Pojawił się jednak pewien problem... Po raz pierwszy w życiu poznałem dziewczynę z którą naprawdę czuję pewną więź emocjonalną. Niestety, staram się nie zbliżać emocjonalnie do ludzi przez co targało mną wiele sprzecznych uczuć. Z jednej strony nie chciałem uczucia i gdy zaczęła mi je okazywać, zapaliła mi się w głowie czerwona lampka. Z drugiej strony pragnę miłości, kogoś blisko siebie. W pewnym momencie zapytałem się dziewczyny ile miała partnerów seksualnych. Powiedziała, że dwóch. Ma 21 lat. Ja jestem prawiczkiem. Gdy dowiedziałem się o jej historii seksualnej poczułem niewysławialną złość i pogardę. W moich oczach była wręcz...no sami.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-12-2012 | Legion | Złośliwe dziadostwo |
Pewnie nieraz zetknęliście się przeglądając fora o komputerach z wirusem znanym jako PaySafeCard virus. Teraz dopadł i mnie. Dziadostwo rozprzestrzenia się przez niezaktualizowaną Javę, więc dostałem ów ''prezent'' w reklamie terapii tlenowych. Jako, że to coś ma wciąż nowe odmiany, chciałem zapytać kogoś na forum, kto zna się na informatyce, jak konkretnie usunąć tą wersję: www.killal(*)intĂŠrieur-Virus.jpgW zasadzie jedyna różnica to to, że mój komunikat jest po polsku. Wstawiłem ten temat do bazgrołów, bo raczej nie pasuje do innych działów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 27-12-2012 | kordikos | Reforma Polski |
Pytanie: jakbyście przejęli władzę w kraju, to jakie zmiany byście wprowadzili? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 140 (przedawniony) | | 23-12-2012 | Zabójca-Bogów | Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... |
Ulepiłem sobie Boga ze śniegu . (kto Katolikowi zabroni...mam Metkę...tzn:Metrykę Hu...Chrztu...nie chciał mi dać proboszcz Exkomuniki..a prosiłem ...za 2 Bogów się podałem schizma/herezja jak ta lala ...i 666 częścią Trójcy Świń-tej się ogłosiłem ...a tu NIC nawet powieka klesze nie drgnąła . I dodał że nie może wystawić mi papieru BO KOŚCIÓŁ Katolicki NIGDY NIE NIE WYSTAWIAŁ EXKOMUNIK NA PAPIERZE...kłamczuszek z Niego a Proboszcz ...)
Jest to Bóg-Bałwan i jest bezmózgiem . Jest wszechmocnym absolutem (może się np:rozpuścić...ja tego nie umiem...). Tylko te ptaki na nim siadają i mu nos z marchwi dziobią...pewno Ateiści ...
P.S. Czyż osoba taka jak Ja ...Katolik (ochrzczony i mający gdzieś proszenie się o Apostazję KrK -exkomunika to jest to!!!) pretendujący do miana Racjonalisty nie może sobie mieć własnych osób Boskich we własnej Czwórcy Bożej czyli :
1.Bóg-Bałwan Zimolubek 2.Marzanna Topiona Wiosenna 3.Strach na Wróble Słomiany Wesz-Mocny Letni 4.Kasztanowy Ludzik Jesienny
A wszystkie Wesz-mocne i Zabawicielskie no i jedyne Prafdziwe ...
Zabójca-Bogów
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 20-12-2012 | n5ooe3 | Granice racjonalizmu |
Witam, Jestem agnostykiem, który ma dość duży sentyment do ateizmu dlatego też zamieszczam post na tym forum. Jeżeli chodzi o ateizm to w sposób rewelacyjny jest on w stanie obalić wiele religijnych opisów traktując ich świętość jako zwykłą zbrodniczość, wynik działania człowieka pragnącego władzy od niepamiętnych czasów. Racjonalizm to coś co pozwala swobodnie chodzić przy dzisiejszym gąszczu informacji i trafnie analizować zachodzące wydarzenia oraz odnośić się do tych przeszłych. Są jednak rzeczy, które wg. mnie przynajmniej są dziwne i niepojęte przez samych ateistów  Ateizm w sposób rewelacyjny udowadni prawdę/fałsz ksiąg uznawanych jako święte. Sam w jakimś stopniu jestem ateistą jednakże z większym nastawieniem na agnostycyzm za sprawą kilku rzeczy o których teraz napiszę Badałem na własnej skórze takie rzeczy jak: seanse spirytystyczne, widziałem wielokrotnie UFO w wielu zakątkach świata i Polsce a w rozmowach z niektórymi dziennikarzami dostrzegaliśmy wiele spójności i zdarzaly się przypadki tych samych obserwacji w tym samym czasie. Na własnej skórze badam temat prekognicji i jasnowidzenia w stosunku do którego posiadam pewne umiejętności. Na samym początku zastrzegam, że nie robie sobie jaj pisząc ten tekst i rzeczy przedstawione tutaj są autentyczne. Po wielu, wielu latach badań nad rzeczami, które mialy miejsce w moim życiu mam pewien problem. Nikt do tej pory nie podjął się biologicznego/racjonalnego badania tych zjawisk. Mogę powiedzieć, że one rzeczywiście.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-12-2012 | kulka_na_mole | Telewizor za fiko |
Otrzymałem maila z takim obrazkiem:

Jak myślicie, gdybym założył sprawę w sądzie, to firma reklamująca się w taki sposób zostałaby zmuszona do obdarowania mnie telewizorem? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 16-12-2012 | koszyknamaski | Credo |
Pierwszy, zupełnie autorski wątek, pewnie trochę na dzień dobry, dobry wieczór właściwie. Mianowicie znalazłem w starym zeszycie taką notkę sprzed wielu zawodów i niepowodzeń, ale, gwoli sprawiedliwości, chwil przejmujących i przeżyć głębokich również. Pozwolę sobie ją zamieścić, choć najpierw szczyptę kontekstu. Młody chłopak wówczas, po kolejnej nieudanej wymianie zdań ze światem zewnętrznym, tak polarnym względem jego własnego, budzącego się, cóż, z chaosu, do niezależności, artykulacji swojego stanowiska, chwili otwartości, zakrzyczany, rozdrażniony i zły na siebie, suki Mojry, hipokryzję i głupotę w bliźnich, spłodził jakby imperatyw, który w tłumie towarzyszy często myślącym jednostkom. Tym poza tłumem. Cytuję: "Dość czczych wywodów i rozwlekłej dialektyki, dla nikogo nie zrozumiałych, nikomu nie potrzebnych. Dość sporów o garść srebrników, w rzeczy samej, czczych sporów. Pierwsze sito rzetelności, zdatności intelektualnej, to zaakceptowanie rzeczywistości materialnej jako macierzy i właściwej światu postrzeganemu i doświadczanemu we wszystkich jego przejawach. Rozumianej jako ta, opisywana doświadczeniem i obserwacją. Zaakceptowanie świadomości ludzkiej jako pokłosia czynności psychicznych, świadomych czy nie, będących wynikiem uderzającej złożoności, bujności czynności fizjologicznych mózgu. Człowieka, jako tworu biologicznego, ze wszystkimi tego skutkami dla jego obrazu, pojęcia naszego o nim, oczekiwań względem niego. W końcu etyki, moralności jako normatywnego modelu.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 10-12-2012 | maciej.a79 | Koniec świata 21.12.2012 - rząd amerykański potwierdza? |
Koniec świata 21.12.2012 - rząd amerykański potwierdza?Poprzez newsa onetowego zajrzałem na blog rządu USA i faktycznie znajdziemy tam ciekawe sformułowanie dotyczące daty 21.12.2012 i ogólnie roku 2012  Nie wiem czy ten temat był już poruszany na forum Racjonalisty, ale po lekturze "Proroctwa Oriona(...)" Patricka Geryla można nabrać podejrzeń, że coś jest na rzeczy. Mamy jeszcze w tym temacie strony takie jak 2012hoax, które krok po kroku rozkładają i podważają teorie pana Geryla. Co o tym sądzicie? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 07-12-2012 | ratus | czepiam się |
<1> > Zarejestrowaliśmy 83.037.416 odwiedzin >Liczba osób, które lubią Racjonalista.pl: 27,103.Czy to nadal są egzaminy wstępne z inteligencji dla początkujących racjonalistów, czy pomieszanie z poplątaniem w sposobach pisowni liczb? Jeśli uważacie, że to drobiazg, to zapytajcie użytkowników "Allegro", którzy licytując przedmiot za 32.00 zł, napisali, że kupują za 35,00 zł, po czym otrzymali wezwanie do zapłaty kwoty 3500 zł, jako dobrowolnie zadeklarowanej, więc i wymagalnej zgodnie z przepisami o umowach handlowych....  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |