Racjonalista - Strona głównaDo treści
Złośliwe dziadostwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-12-2012 02:39Legion (587 punktów)Złośliwe dziadostwo
Pewnie nieraz zetknęliście się przeglądając fora o komputerach z wirusem znanym jako PaySafeCard virus. Teraz dopadł i mnie. Dziadostwo rozprzestrzenia się przez niezaktualizowaną Javę, więc dostałem ów ''prezent'' w reklamie terapii tlenowych. Jako, że to coś ma wciąż nowe odmiany, chciałem zapytać kogoś na forum, kto zna się na informatyce, jak konkretnie usunąć tą wersję: www.killal(*)€™intĂŠrieur-Virus.jpg
W zasadzie jedyna różnica to to, że mój komunikat jest po polsku.
Wstawiłem ten temat do bazgrołów, bo raczej nie pasuje do innych działów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Madman (7811 punktów)
>Jako, że to coś ma wciąż nowe odmiany,
>chciałem zapytać kogoś na forum, kto zna się na informatyce, jak konkretnie usunąć tą wersję:
Wciśnij win+r, wpisz msconfig, wciśnij enter, przejdź do zakładki Uruchamianie i zobacz, czy jest jakiś podejrzany wpis w autostarcie. To najczęściej jest plik exe o losowej nazwie (np wsdsdwdwdsd.exe) w dziwnej loklizacji (np AppData\Local\Temp). Wyłącz plik z autostartu, poszukaj pliku i usuń go.
Być może pomoże - może się jednak okazać, że usunięcie problemu będzie bardziej skomplikowane.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365