 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 24-01-2013 | korkociag45 | miecz konstantyna |
Witam serdecznie
bardzo dobry film dokumentalny "Miecz Konstantyna" niestety w naszym kraju niedostepny, jakis czas temu mozna bylo go ogladac w internecie, obecnie nie wiem dlaczego jest niedostepny. Mam pytanie czy ktos z forumowiczow dysponuje kopia tego filmu, badz oryginalem, czy moze go udostepnic, odsprzedac
Pozdrawiam korkociag45 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-01-2013 | thechristian | Krytyka The Grand Design Stephena Hawkinga |
Witam wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam do dyskusji na temat niedawno wydanej książki Stephena Hawkinga "The Grand Design". Do czytania książki zachęciła mnie dawna lektura "Krótkiej Historii Czasu", która w dość przystępny sposób tłumaczyła idee czarnych dziur i tym podobnych zagadnień z zakresu astrofizyki. "The Grand Design" czytam w oryginale, zaznaczam to dlatego, ze w trakcie dyskusji może powstać wrażenie, ze nie cytuje rożnych fragmentów tej książki dokładnie tak jak znają je czytelnicy polskiego tłumaczenia.
Chciałbym tez, aby było jasne, ze jestem Chrześcijaninem i uważam ateizm za błędną filozofie, która stawia tezy jakich w zadnym razie nie jest w stanie obronić. Sam bylem kiedyś ateista i osoba bardzo mocno antyklerykalna ale w wieku 19 lat nawróciłem się na Chrześcijaństwo, choć nie na Katolicyzm.
Nie mam zastrzeżeń do stylu pisarskiego Hawkinga ani do opisu naukowych teorii, które są prezentowane w bardzo przystępnej formie, myślę jednak, ze Hawking się gubi gdy zaczyna wychodzić poza dziedzinę w której jest ekspertem i wkracza na arenę filozofii.
Pierwsza część książki jest poświęcona zagadnieniom filozoficznym takim jak postmodernizm, antyrealizm, determinizm itp. Hawking zadaje pytania takie jak:
Why is there something rather then nothing ? (Dlaczego cokolwiek istnieje ?) Why do we exist ?(Dlaczego my istniejemy ?) Why this particular set of laws and not some other ? (Dlaczego obserwujemy takie a nie inne prawa natury ?)
Czyli zadaje pytania głęboko.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 109 (przedawniony) | | 18-01-2013 | hamak288 | ucisk społeczny nastolatków |
Zapraszam do dyskusji na temat mojej koncepcji ucisku społecznego nastolatków. Opisuję ją w całości na swoim blogu. Ponieważ mimo, że potwierdziłem swój e-mail po próbie dodania wątku pojawia się informacja, że nie mogę podawać adresów stron www, w takim razie, jeżeli chcecie zapoznać się z treścią mojego bloga wpiszcie w wyszukiwarce frazę ucisk społeczny nastolatków i mój blog powinien pojawić się jako pierwszy na stronie. Żeby rozpocząć dyskusję najpierw ogólne uzasadnienie koncepcji: Czemu jeżeli rodzice dają dziecku klapsa, albo stosują inne (brutalniejsze) kary fizyczne względem niego, to oczywiście większość mówi, że państwo nie powinno ingerować we władzę rodzicielską i mówić rodzicom jak mają wychowywać własne dziecko itp. Wszystko by się zgadzało, żeby to działało w drugą stronę. Dlaczego zatem jednocześnie wielu osobom (często tym samym, którzy tak bardzo bronią rodziców bijących własne dzieci w celach wychowawczych), nie podoba się, że 15-17 latek w nocy bawi się na dyskotece? Czemu zatem rodzice w jednych sprawach korzystają z władzy wychowawczej (lanie dziecka) a w innych nie (jeżeli pozwalają mu na coś, na co wszechwładne, upierdliwe społeczeństwo, stojące ponad oficjalnym prawem nie zezwala). Żadna ustawa nie uzależnia od osiągnięcia pełnoletniości akurat wyjścia z domu w zależności od tego, czy świeci słoneczko czy księżyc. Zatem dlaczego rodzic, który ma zaufanie do własnego dziecka (i chce żeby ono miało do niego), nie może w ramach przysługującej mu władzy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 17-01-2013 | Legion | Juruś Owsiak |
www.parano(*)/page__pid__538563#entry538563Już nawet paranoicy od zielonych ludzików poznali się na tym całym WOŚP i przekrętach związanych z tą akcją. Jak to mówią: ''Prawda jest jak oliwa...''. Żal mi najbardziej oszukanych dzieci i seniorów. Czy jest może jednak nadzieja i w Polsce jest jednak świecka fundacja dobroczynna, na którą warto wpłacać? PS: Nie jestem paranoikiem. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 11-01-2013 | ekologik | Straszne i śmieszne |
kontynuacja: www.racjonalista.pl/forum.php/s,489577Dwa autentyki - Rzut rożny dla białych... przepraszam - dla tych w białych koszulkach... (z meczu Szwecja-Kamerun) Pewna Polka (mgr inż budownictwa) od lat pracuje w swoim zawodzie, na etacie, w dużej firmie budowlanej na zachodzie Niemiec. Puszysta jest solidnie ale za to wesoła. Jak raz pojechała na nie-tanie wczasy odchudzające w Polsce to zdeprawowała tam cały personel - stawiała, jadła i piła z nimi bez umiaru. Jej mąż (też Polak) nie ma za dużo czasu na "zabawy" - prowadzi swoją niezależną działalność (IT). Nigdy nie był w firmie małżonki - ani po nią ani z nią. Polka często opowiada w pracy o swoim mężu lub go cytuje (bo niegłupi - to fakt - no i ksywa rodzinna "chodząca wikipedia"). Znajomi z jej pracy powiadają, że jej mąż jest jak żona porucznika Columbo   | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 07-01-2013 | Maciek Drabina | Moja walka z zauroczeniem. |
Co sądzicie o tym tekście - zapraszam do komentowania  Nie powinnaś tego czytać. Sprawy między nami staram się w sobie zamknąć od ładnego miesiąca - bezskutecznie. Ciągła walka z własną uczuciowością sprowadza mnie do coraz większych skrajności emocjonalnych. Tłumienie tych emocji to prosta droga do ich wybuchu w najmniej oczekiwanym momencie. Pewnie to jest właśnie powodem napisania tego tekstu. Papier jest cierpliwy. Przez długi czas zastanawiałem się nad chaotycznością własnych odczuć. Nie rozumiałem tego i nadal po części nie rozumiem. Ponoć to jest właśnie zauroczenie - niekończocą się hustawka emocjonalna. Usuwałem Twój numer telefonu chyba z sześć razy, starałem się nie myślieć o Tobie, starałem się spać normalnie, starałem się na Ciebie nie spoglądać, starałem się skupić na tym na czym powinienem. Bez rezultatów. Gdy słucham zaleceń moich znajomych odnośnie tego, co oni by zrobili, to aż ciarki mi po plecach przechodzą. Od zachlewania pały każdego dnia do nieprzytomności, po szlajanie się po dyskotekach w poszukiwaniu łatwych dziewczyn, celem oczywistych “działań”. I tym podobne. Nie wiem, czy powinienem mordować własną wrażliwość. Jak sam kiedyś Ci napisałem “Nigdy nie zabije w sobie tej wrażliwości, która każe mi szanować kobiety”, a właśnie za mordowanie własnej wrażliwości uważam łopatologiczne rozprawianie się z zauroczeniem. Problem polega na tym, że nie znajduje żadnej alternatywy, poza codziennym cierpieniem w samotności. Jak sama.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 05-01-2013 | Selanos | Cóż to za organizacja |
Na jednym z portali internetowych zobaczyłem galerie pod tytułem "najlepsze zdjęcia 2012". Interesuje mnie cóż to za organizację mogą reprezentować dziewczyny na jednym ze zdjęć. Nie bardzo znam się na mundurach, myślałem że sierp i młot (na które mam uczulenie) w Rosji nie jest już najpopularniejszym symbolem, więc może to jakaś grupa rekonstrukcyjna? Ma ktoś jakieś pomysły?  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |