Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
14-10-2011krystkonimplikacja w działaniu
Kolejny mój wątek, który wyleci do działu guru, voodoo i kung fu tylko dlatego, że rzeczywistość jest zbyt złożona żeby ją pojąć Ale przyjdą kiedyś jeszcze lepsze czasy.

Związki pomiędzy czynnikami p q w powstaniu wyniku r:
alternatywa – wystarczy p lub wystarczy q aby powstało r
koniunkcja – musi zajść p i musi zajść q aby powstało r

Związki pomiędzy czynnikiem i wynikiem
implikacja w alternatywie – z każdego czynnika p, q wynika skutek r, ze skutku r nic nie wynika
implikacja w koniunkcji – ze skutku r wynika każdy czynnik p, q, z każdego czynnika p, q nic nie wynika


implikacja w alternatywie:
p=1 ⇒ r=1
p=0 ⇒ r= 0 lub 1 – wartość rozmyta
q=1 ⇒ r=1
q=0 ⇒ r= 0 lub 1 – wartość rozmyta
r=1 ⇒ p= 0 lub 1 – wartość rozmyta
r=1 ⇒ q= 0 lub 1 – wartość rozmyta
r=0 ⇒ p= 0
r=0 ⇒ q= 0

implikacja w koniunkcji:
p=1 ⇒ r= 0 lub 1 – wartość rozmyta
p=0 ⇒ r= 0
q=1 ⇒ r= 0 lub 1 – wartość rozmyta
q=0 ⇒ r= 0
r=1 ⇒ p= 1
r=1 ⇒ q= 1
r=0 ⇒ p= 0 lub 1 – wartość rozmyta
r=0 ⇒ q= 0 lub 1 – wartość rozmyta

przedstawiam to na załączonych rysunkach:





Można sobie to przetestować wynikaniu w rzeczywistej alternatywi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-10-2011DanielLFr0nda nie lubi krytyki ;)
założyłem sobie na portalu o nazwie w tytule wątku, konto. Nie żeby pisać, tylko dostać się do jakiejś części dla zarejestrowanych.

No ale czytam sobie cośtam, wiadomo że RPP nie lubią. Ale poprosiłem w komentarzach żeby nie nazywali RPP "tworem", albo na jeszcze parę nieładnych sposobów jakie tam znalazłem, bo to taka sama część rządu jak wszystkie inne partie, i też reprezentuje interesy części społeczeństwa.

Z natury spokojny jestem, więc było grzecznie i kulturalnie.

A dzisiaj: "Konto użytkownika zostało zablokowane"

Po takim potraktowaniu trzeba się zemścić. Albo przeniknąć do szeregów redaktorków (może więcej racjonalności do ich czytelników dotrze, gdy wypowie się jakiś ich "autorytet"), albo wykupić u nich wielki pop-up reklamujący książki Dawkinsa
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 216 (przedawniony)
12-10-2011kacperdecz.Bóg, a Diabeł.
Ostatnio zastanawiałem się nad "wszechmogącością" Boga. Doszedłem do pytania na które cieżko mi odpowiedzieć, brzmi ono: "Skoro Bóg jest wszechmocny, wszechmogący (i jeszcze pare synonimow) to dlaczego nie mogłby zgładzic Szatana jak i piekła? Dlaczego nie mogłby zniszczyć swojego wroga przez którego my ludzie mamy problem ze stwierdzeniem co jest dobre a co złe?" Kieruje je do was drodzy myśliciele. Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
10-10-2011Domestos z BidetuCzy "dzień papieski" w dniu wyborczym jest...
...świadomą manipulacją kościoła katolickiego?
I nie wmawiajcie mi, ze tu nie ma agitacji. Np.: "rozmodlonej" młodzieży!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-10-2011marcin1902Podniecenie
Już wyczuwam podniecenie u CJ-a. Zapewne ma przygotowane już treści nowych wątków, aby wkleić je za chwil parę...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
09-10-2011Christopher CJ JozwiakNie głosujesz = nie narzekaj, jesteś współwinny
Finansowanie Kościoła z budżetu Państwa ? Całkowity zakaz aborcji ? Kara więzienia za słowa ? itd., itp. ; kreatywna księgowość, zadłużanie/okradanie Państwa, politykierstwo w ministerstwach ? ... ; kreowanie wojny polsko-polskiej, obłuda, robienie wody z mózgu ?

Niektórzy ludzie głosują bo spodobał im się jeden spot w tv czy bilbord na ulicy, nie mając pojęcia o programach danych partii - mam nadzieję, że Wy podejdziecie do tego poważniej = bardziej optymistycznie i z nadzieją

PS> Czy cisza wyborcza w dobie Internetu ma jeszcze jakiś sens ? Wszystko co było wrzucone do północy nadal wisi na stronach, miasta oplakatowane, ludzie rozmawiają - unosi się tylko taka atmosfera absurdu i paranoi - ciii...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
09-10-2011A.BarbarusDlaczego nie zagłosuję?
Bo nie mam na kogo, a zmuszanie do głosowania na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w moich własnych oczach.
www.humoreski.wordpress.com
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
09-10-2011ZłotekSamozapłon
Właśnie natknąłem się na taki o to art. na onet.pl:
strefataje(*)ozaplon,1,4869681,artykul.html
Co o tym sądzicie? Które z wskazanych tam teorii mogą być prawdziwe?
Szatan?... nie, a może to znów Palikot?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-10-2011bluebassuObywatelska inicjatywa ustawodawcza
Witam, jestem tu nowy i na to forum skierowało mnie google przy szukaniu informacji na temat obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej (wyjaśnienie niżej). Zatem piszę do Was z pytaniem o zdanie w tej sprawie.

Jestem użytkownikiem wykopu (biernym, więc w sumie należałoby powiedzieć "czytelnikiem"). I przeglądając ten portal, napotkałem zastanawiający komentarz. Proszę się nie sugerować tematem komentarzy, ani formą wypowiedzi autora komentarza do którego linkuję, chodzi mi jedynie i ideę, którą tam przedstawił, wydaje mi się sensowna, potencjalnie realna i warta świeczki. Oto on (i w tym samym linku trochę niżej jeszcze dopisał drugi, uzupełniający):

(proszę wykasować odstępy w adresach - przepraszam ale nie zamierzam płacić 20zł za potwierdzenie konta jedynie za możliwość wrzucania adresów)

wykop . pl / link / 904773 / psychicznie-chora-kobieta-vs-policja-uwaga-brzydkie-slowa / #comment-7057579

Zastanowiło mnie to, tak więc zacząłem szukać informacji na internecie. Jednym z pierwszych wyników był ten link:

racjonalista . pl / forum . php / s,311139

Widzę, że i was też to zainteresowało, tak więc piszę do Was.
Ten wątek z przed roku na Waszym forum zakończył się na tym, że trudnym byłoby uzbierać 100.000 osób do podpisu.
Ale w przypadku takiego tematu inicjatywy mogłoby by nie być większego problemu, jako że ta inicjatywa byłaby w interesie wszystkich partii nie biorących udziału, a raczej nie uwzględnianych w sondażach. Tak więc po poinformowaniu tych partii o takiej inicjatywie..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-10-2011neurosurgeryOdp: Zabawa w wynik wyborczy
>Moja propozycja:
>PO - 34%
>PiS - 29%
>RPP - 10%
>PSL - 10%
>SLD - 9%
>PJN - 5,5%
>NP - 1,7%
>PPP - 0,8%

Jest 100%.

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)