 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-10-2011 11:05 | A.Barbarus (30 punktów) | Dlaczego nie zagłosuję?
-4 na 6 | Bo nie mam na kogo, a zmuszanie do głosowania na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w moich własnych oczach. www.humoreski.wordpress.com | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
16 na 16 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Bo nie mam na kogo,To polityka jest. Nie wybiera się między opcjami jakie by się chciało mieć a jedynie między takimi, jakie są realnie dane. Nigdy nie było inaczej. I pewnie nigdy nie będzie. > a zmuszanie do głosowaniaPrzecie nikt nie zmusza. > na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w moich własnych oczach.Hmmm... mnie tam różnice między np. PPP a ugrupowaniem Korwina-Mikkego czy między PiSem a Ruchem Palikota wydają się dosyć istotne  . Z ciekawości: jak wielkie musiałyby być różnice między partiami, byś przestał uważać je za "kosmetyczne"?  Stopka specjalna, okolicznościowa, wyborcza
|
|
 | 7 na 7 | Hodża (11172 punktów) | >Przecie nikt nie zmusza.
Mnie zmusza - muza Mściwej Frustracji, lapsus ucieleśniony, vox populi vox dei, parodia patriotyzmu, kibolski ryk Sztafet Ochronnych wszystkich następnych Rzeczypospolitych. Mówiąc krótko - sumienie mnie zmusza.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
|  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | |
|
| |  | 1 na 1 | Hodża (11172 punktów) | > >Mówiąc krótko - sumienie mnie zmusza.> Jasne, jednak ja poruszeń wewnętrznych, zwłaszcza takich, z których natury zdaję sobie sprawę, przymusem nie nazywam.Taak, ale Wspaniały Prezes poruszył moje sumienie z zewnątrz był  On to, naisto, był Pierwszym Poruszycielem mojej obywatelskiej świadomości, Stwórcą, nie boję się tego tak nazwać, mojego poczucia współodpowiedzialności za Kraj i naszą demokrację. Zasłużył sobie na moją wdzięczność, ale też i na wdzięczność milionów Polaków, w których świadomość jak w zeschniętą glebę bezideowego marazmu werżnął się wyrazisty lemiesz Jego słów. O, tak - Prezes jest też Wielkim Siewcą, który orze, obsiewa i nawozi glebę polskiego dyskursu politycznego, ba! ośmielam się powiedzieć, że sam jest jak nawóz, użyźniający przestrzeń komunikacji społecznej ożywczymi składnikami, potrzebnymi do dalszego wzrostu i tym bardziej wzmagającymi aktywność polityczną obywateli naszego kraju.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
| | |  | | rhotax7 (3947 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| | | |  | | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| | | | |  | | rhotax7 (3947 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| | | | | |  | | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
8 na 8 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Bo nie mam na kogo, a zmuszanie do głosowania na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w >moich własnych oczach. -Tylko po co informować ludzi o tym czego nie będzie się robiło? Ja nie pójdę jutro do kościoła i nie nastawiam budzika...i nic nie będę robił. Ale poczłapię na wybory bo blisko, wybierając jak zawsze mniejsze zło. -Wcale też nie zależy mi na dużej frekwencji. Wolę 10% świadomych, którzy wiedzą po co idą na wybory i co to demokracja niż 90% zapędzonych lub tych co robią łaskę, nie wiadomo komu zresztą. Ogólnie robienie łaski powinno przestać być modne. Pracownik nie robi łaski że pracuje, pracodawca, że zatrudnia i płaci, obywatel, że głosuje. Wolność! -No i kto nie wybiera, ten niech nie krytykuje!
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
11 na 11 | rhotax7 (3947 punktów) | Bardzo żle robisz.
Kiedyś w Nowym Jorku przeprowadzono badania--dlaczego czarne dzielnice są biedne i nie mają kanalizacji sprawnej i nikt nie naprawia im dróg oraz nie ma tam żadnych udogodnień dla przedsiębiorców. Oraz dlaczego rada miasta ich olewa.
Okazało się że dlatego że NIE GŁOSUJĄ I NIE MAJA SWOJEJ REPREZENTACJI W RADZIE MIEJSKIEJ. NIKT NIE SŁYSZAŁ ICH GŁOSU--BO GO NAWET NIE WYDAWALI!!! Po akcji uświadamiania , po kilku latach zaczęli głosować i sytuacja zaczęła się poprawiać.
W demokracji jeden głos Palikota jest tyle wart co jeden głos wrzucony do urny przez Terlikowskiego--nic na to nie poradzimy--na tym to polega.
Zagłosuj to nic nie kosztuje--a wiele może dać.
|
|
 | 4 na 4 | Jan Res (4015 punktów) |
>NIKT NIE SŁYSZAŁ ICH GŁOSU--BO GO NAWET NIE WYDAWALI!!!
Ci, którzy pójdą na mszę, dowiedzą się, na kogo trzeba zagłosować. I zagłosują. Dlatego właśnie JA URNY NIE OMINĘ.
|
|
Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Mniejsze zło, no k..wa, ludzie, mniejsze zło!!!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|