Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nie zagłosuję?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-10-2011 11:05A.Barbarus (30 punktów)Dlaczego nie zagłosuję?
Ocena -4 na 6
Bo nie mam na kogo, a zmuszanie do głosowania na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w moich własnych oczach.
www.humoreski.wordpress.com
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

08-10-2011 12:05
 Ocena 16 na 16
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Bo nie mam na kogo,

To polityka jest. Nie wybiera się między opcjami jakie by się chciało mieć a jedynie między takimi, jakie są realnie dane. Nigdy nie było inaczej. I pewnie nigdy nie będzie.

>a zmuszanie do głosowania

Przecie nikt nie zmusza.

>na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w moich własnych oczach.

Hmmm... mnie tam różnice między np. PPP a ugrupowaniem Korwina-Mikkego czy między PiSem a Ruchem Palikota wydają się dosyć istotne .
Z ciekawości: jak wielkie musiałyby być różnice między partiami, byś przestał uważać je za "kosmetyczne"?

Stopka specjalna, okolicznościowa, wyborcza
08-10-2011 13:02 
 Ocena 7 na 7
Hodża (11172 punktów)
>Przecie nikt nie zmusza.

Mnie zmusza - muza Mściwej Frustracji, lapsus ucieleśniony, vox populi vox dei, parodia patriotyzmu, kibolski ryk Sztafet Ochronnych wszystkich następnych Rzeczypospolitych. Mówiąc krótko - sumienie mnie zmusza.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
08-10-2011 14:21 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Mówiąc krótko - sumienie mnie zmusza.

Jasne, jednak ja poruszeń wewnętrznych, zwłaszcza takich, z których natury zdaję sobie sprawę, przymusem nie nazywam.

Stopka specjalna, okolicznościowa, wyborcza
08-10-2011 16:01 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>>Mówiąc krótko - sumienie mnie zmusza.
>Jasne, jednak ja poruszeń wewnętrznych, zwłaszcza takich, z których natury zdaję sobie sprawę, przymusem nie nazywam.

Taak, ale Wspaniały Prezes poruszył moje sumienie z zewnątrz był On to, naisto, był Pierwszym Poruszycielem mojej obywatelskiej świadomości, Stwórcą, nie boję się tego tak nazwać, mojego poczucia współodpowiedzialności za Kraj i naszą demokrację. Zasłużył sobie na moją wdzięczność, ale też i na wdzięczność milionów Polaków, w których świadomość jak w zeschniętą glebę bezideowego marazmu werżnął się wyrazisty lemiesz Jego słów. O, tak - Prezes jest też Wielkim Siewcą, który orze, obsiewa i nawozi glebę polskiego dyskursu politycznego, ba! ośmielam się powiedzieć, że sam jest jak nawóz, użyźniający przestrzeń komunikacji społecznej ożywczymi składnikami, potrzebnymi do dalszego wzrostu i tym bardziej wzmagającymi aktywność polityczną obywateli naszego kraju.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
rhotax7 (3947 punktów)
Usunięte przez moderatora
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
Usunięte przez moderatora
rhotax7 (3947 punktów)
Usunięte przez moderatora
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
Usunięte przez moderatora
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Bo nie mam na kogo, a zmuszanie do głosowania na kosmetycznie różniące się partie mnie ośmiesza w
>moich własnych oczach.
-Tylko po co informować ludzi o tym czego nie będzie się robiło? Ja nie pójdę jutro do kościoła i nie nastawiam budzika...i nic nie będę robił. Ale poczłapię na wybory bo blisko, wybierając jak zawsze mniejsze zło.
-Wcale też nie zależy mi na dużej frekwencji. Wolę 10% świadomych, którzy wiedzą po co idą na wybory i co to demokracja niż 90% zapędzonych lub tych co robią łaskę, nie wiadomo komu zresztą. Ogólnie robienie łaski powinno przestać być modne. Pracownik nie robi łaski że pracuje, pracodawca, że zatrudnia i płaci, obywatel, że głosuje. Wolność!
-No i kto nie wybiera, ten niech nie krytykuje!


"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
08-10-2011 13:50
 Ocena 11 na 11
rhotax7 (3947 punktów)
Bardzo żle robisz.

Kiedyś w Nowym Jorku przeprowadzono badania--dlaczego czarne dzielnice są biedne i nie mają kanalizacji sprawnej i nikt nie naprawia im dróg oraz nie ma tam żadnych udogodnień dla przedsiębiorców. Oraz dlaczego rada miasta ich olewa.

Okazało się że dlatego że NIE GŁOSUJĄ I NIE MAJA SWOJEJ REPREZENTACJI W RADZIE MIEJSKIEJ.
NIKT NIE SŁYSZAŁ ICH GŁOSU--BO GO NAWET NIE WYDAWALI!!!
Po akcji uświadamiania , po kilku latach zaczęli głosować i sytuacja zaczęła się poprawiać.

W demokracji jeden głos Palikota jest tyle wart co jeden głos wrzucony do urny przez Terlikowskiego--nic na to nie poradzimy--na tym to polega.

Zagłosuj to nic nie kosztuje--a wiele może dać.
08-10-2011 19:38 
 Ocena 4 na 4
Jan Res (4015 punktów)

>NIKT NIE SŁYSZAŁ ICH GŁOSU--BO GO NAWET NIE WYDAWALI!!!

Ci, którzy pójdą na mszę, dowiedzą się, na kogo trzeba zagłosować. I zagłosują.
Dlatego właśnie JA URNY NIE OMINĘ.
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
Mniejsze zło, no k..wa, ludzie, mniejsze zło!!!

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365