Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
18-06-2006WrogośćKościoł,Bog,zniechęcanie ...
Jestem w okresie dojrzewania,zdaję sobie sprawe z tego ,że moj organizm przechodzi metamorfozę.Zmienia się światopogląd,moja dusza,doznania duchowe.Mam 15 lat ,a moja rodzice sa katolikami.Zastanawiam się nad sensem życia lecz ktoś powiedzial mi,iż sens życia pomoga znaleźć Bóg.
I właśnie tu tkwi problem,że ja nie umiem uwierzyć w Boga.Mam chęci lecz one nie pomogą.Mam wiele zastrzeżeń do wiary.a religii jestem znana z kontrowersyjnych wypowiedzi ,aczkolwiek bardzo prawdopodobnych.Smieję się z ludzi,ktorzy przezywaja to.iż Bóg przyjdzie zbawić nas i cały świat.JEst to dla mnie istny kabaret.Chodzę na religię,bo muszę.
W książcę "Kod Leonadra Da Vinci" mamy mowę o tym,że Jezus miał żonę,jeżeli tak to nasza wiara upadnie.A więc stawiam pyatanie :dlaczego mamy uczęszczać do kościola,na lekcje religii ? Jeżeli to nie ma sensu.
Byłąm kiedyś w spowiedzi na ktorej przyznałąm się ,iż nie byłam rok.Spowiednik zaczął na mnie krzyczeć,żę to niedopuszczalne.Wyszłam zła,zniesmaczona i zdenenerowana.Wtedy pomyślałam,ze już nigdy nie pojde do koscioola ani do spowiedzi lecz moj pomysl niestety sie nie udal,dlatego ze musialm isc na chrzciny do kosciola,lecz na spowiedzi nie bylam do tej pory (1,5 roku)i nie wybieram sie tam.NAstepne moje pytanie brzmi:Dlaczego księża zniecheceaja nas tak do kosciola,religi i Jezusa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
18-06-2006BrzozowskiStalin
Tylko dla zaspokojenia mojej ciekawosci.
Dlaczego Dzugaszwili nazywal sie Stalin ?
Szukalem w sieci i braklo mi cierpliwosci.
Prosze o wytlumaczenie
Pozdr.
Arouet
-------------------------------------------
Nie zgadzam sie z toba, ale zawsze bede bronil twego prawa do posiadania wlasnego zdania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-06-2006skóraHej, co sądzicie?
hej, co sądzicie o takiej lekkiej zabawie...
. "Untitled" ("Bez tytułu")
01 kwietnia 2006 rok
Do nieba chodzić niezwykłym
dla mnie jest folklorem,
te pióra, atłasy śnieżyste
i harfy grające, struny kwieciste,
miłe, czyste,
aż wymiotniste
w wyrazie ogólnym,
styl przesadnie spójny,
treść wyrzutnista-
jak w śnieżnochałpnistych listach.
Dają harfę jedną
-z leasingu- biedną
i sukmanę po stopy,
no i antenkę dokoła głowy
okrągłą rozwijają, złotą
może się okazać drobną psotą,
gdy słaby przekaz satelita- ziemia
cóż czynić, chyba wezma se ta antena
jest na www.cernuus.art.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
17-06-2006NiebieskiTest religijności
Nie wiem czy powinno pójść do "Kościół i antyklerykalizm", ale to jest chyba bardzej odpowiednie miejsce.
www.okiem.pl/ciekawostki/test_duzy.htm
Polecam, bo sporo perełek współczesnej myśli katolickiej się tam znajduje (szczególnie po kliknięciu opcji "wytłumacz")
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
15-06-2006chinska zupka;)2 kosmosy.
K. Kolumb myslal, myslal, az wymyslil ze plynac ciagle na zachod dotrze morzem do itd...nie wyszlo mu jednak i odkryl nowy ląd...
a co jesli kosmos ktory znaczy po grecku ład, czyli jest uporzadkowany, czyli ma koniec i poczatek ... moze my nie znamy jego krancow, bo na razie nie ma takiej technicznej mozliwosci, ale moze oprocz naszego wszechswiata jest drugi...albo i trzeci. moze tam tez jest taki uklad sloneczny i klika albo kilkanascie planet.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
14-06-2006doniaKsiądz Rydzyk
chciałam sie dowiedziec i usłyszeć wasze zdanie na temat ksiedza Rydzyka....chodzi mi głównie o jego osobe nie chce wiazac w to "radia maryi"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
14-06-2006krzychuRacjonalista - antyfutbolista?
Załączam telewizję - mundial, włączam radio - mundial, otwieram gazetę - mundial, wychodzę na ulicę - mundial
A tutaj? Chyba próżno szukać na tym forum zażartych dyskusji realistów z optymistami na temat tego czy polska rezprezentacji odniesie sukces.
Czy piłka nożna to temat zbyt błahy aby był tutaj poruszany, czy wśród Was, racjonalistów nie ma fanów piłki nożnej. Co do mnie, to interesuje się sportem a w szczególności właśnie futbolem i dziwi mnie fakt że mało a chyba nawet nic się o tym nie mówi, a nie jest to przecież forum "koła gospodyń wiejskich", lecz forum na którym jest wielu facetów. Żyjąc w Brazylii mógłbym ten wątek śmiało dać do kategorii "religie", a w Polsce przecież też wielu ludzi "kocha" futbol.
Jeżeli wątek ten nie zostanie usunięty przez moderatora jako zbyt błahy nawet jak na "bazgroły" to proszę o Wasze opinie.
Pozdrawiam wszystkich.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
13-06-2006DawidKarolkiewiczPoproszę
Prośbę swoją kieruję do Moderatorów forum- proszę przyjrzeć sie pewnemu procederowi uskutecznianemu na forach dla młodzieży a które zaobserwowałem na forum Racjonalisty.
Grupa młodych ludzi prowadzi politykę przydzielania punktów za posty nie ze względu na ich merytoryczną wartość ale ze względu na zbieżność z własnymi "poglądami".
Uważam, że w obecnej sytuacji możliwość punktowania postów mija się z celem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
13-06-2006OcykanŻale Ocykana
Na forum Racjonaslisty publikuję z przerwami. I za każdym razem ścinam się z Agnosiewiczem. I zawsze kończy się to tym, że nie mogąc mnie ani przekonać ani "zniszczyć" zarzuca mi apologetyzm katolicyzmu i/lub osób z katolicyzmem związanych. Tymczsem ja (przynajmniej w zamierzeniu) staram się tylko nieco powściągnąć jego nieobiektywizm i apologetyzm opcji przeciwnej. Kończy się na tym, że jego brak umiaru (każda akcja wywołuje reakcję) powoduje zmniejszenie tego umiaru u mnie i zaczynam używać coraz bardziej ostrych sformułowań (choć w dalszym ciągu gdzie im do agnosiewiczowych). Potem zarzucamy sobie nawzajem nienawiść i na tym dyskusja się kończy.
Ponieważ nie mogę być sędzią we własnej sprawie, poddaję się pod osąd forumowiczów. Prosiłbym tylko, aby nie oceniano moich poglądów, tylko sposób prowadzenia dyskusji. Czy naprawdę jest on tak irytujący? Czy rzeczywiście tak to odbieracie, że ton moich wypowiedzi jest pełen nienawiści?
Będę wdzięczny za szczere oceny, mogą mi wyjść tylko na dobre. I prosiłbym o bezstronność. Żeby nie było, że Agnosiewicz jest cacy (bo racjonalista) a ja be (bo nie) - lub na odwrót.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-06-2006DANIELksiazki do Anglii
Czesc mieszkam na stale w Anglii i zainteresowany jestem kupnem ksiazek w ksiegarni racjonalisty.Czy mozliwa jest platnosc VISA ELEKTRON???I czy przysylacie ksiazki za granice??? Dziekuje.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)