 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-04-2009 | Kali | Ku przestrodze | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-04-2009 | Adamiak | Koniec hipokryzji Kościoła! |
Nareszcie skończyły się czasy czarnej hipokryzji w Kościele! Kościół zweryfikował pogląd na spektakularne wypędzenie kupców ze świątyni w Jerozolimie przez niejakiego Chrystusa. Chrystus to był spoko gościu, ale z marketingu miał zawsze lufę - zamiast iść na lekcję to wagarował, ćwicząc ulubione sztuczki z łażeniem po kałużach. Koniec z fałszywą tezą, jakoby modły stały w opozycji z detalem - handel złudzeniami jest tak samo dobry, jak każdy inny geszeft, a w połączeniu z udanymi zakupami niedzielnymi jest geszeftem na miarę naszych marzeń i możliwości! Prekursorem takiego podejścia do rzeczywistości jest bazylika w Licheniu:  Teraz niecierpliwie czekam na pierwszy Dom Boży z bilboardem: Kościół z wyszynkiem "Kolejna Wieczerza" albo "Toast z Mateuszem" Mogę dorzucić kilka propozycji scenariuszy mszy: "ite missa est", a teraz zapraszamy do baru z przekąskami; albo: "ite missa est", a na zakończenie poranka będzie część artystyczna - występ naszej parafialnej striptizerki w słodkim numerku o tajemniczym tytule: "Różowa Rurka-Nieszporka"; lub: teraz zapraszamy drogich parafian na zakupy w naszym markecie pod wezwaniem Judasza Iskarioty... Proponuję także zaadaptować dla w/wym. potrzeb przysłowie francuskie a propos Świętej Trójcy: jeden kochanek to miłość, dwaj to temperament, trzej to handel... ... i to nie jest nasz ostatni amen...  ... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 09-04-2009 | Tokarz | Zagadka obrazkowa | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 05-04-2009 | Adamiak | Cztery łódki. |
Każdy mieszka w miejscu gdzie są piękne zakątki, niekoniecznie tak widokówkowo oklepane jak molo w Orłowie - ale lubię tam chodzić na spacery.  Co ciekawe, nawet mało gustowny klocek domu wczasowego zaczyna z biegiem lat harmonizować mi się z często widywanym krajobrazem, zaczyna wpisywać się w klimat tego miejsca. Szkoda, że tylko cztery łódki rybackie zostały. Dzisiaj też bylem - ładnie tutaj:   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-04-2009 | Jacek Cieslicki | Warszawiaki, ratujta Pałac! |
Prezydent Obama wczoraj postraszył uczestników G20 atakiem Al Kaidy na cel w Europie - jeżeli NATO będzie nadal tak się ociągać ze zwiększeniem swej aktywności w okupowaniu Afganistanu.
Prima Aprilis był 2 dni temu, CIA obecnie wie wszystko zanim coś się wydarzy, więc ostrzeżenie prezydenta, Tego Prezydenta!, należy wziąć na serio i zacząć układać listę potencjalnych celów - aby Europejczycy trzymali się od nich z daleka - i żeby coś zarobić na trafnym typowaniu.
Seryjny przestępca powtarza swój sposób działania, to jest jego słabość - ale jednocześnie ułatwienie dla nas, bo wystarczy nam wziąć pod uwagę okoliczności poprzedniego ataku, aby określić następny cel:
1) Będzie to obiekt charakterystyczny dla miasta, coś symbolizujący, powszechnie znany, wypełniony chrześcijanami, zburzenie go udostępni pod zabudowę kawał placu w drogiej dzielnicy,
2) Wybudowany wtedy, gdy koszt energii elektrycznej był tak niski, że nie opłacało się instalowanie więcej niż jednego wyłącznika oświetlenia ogólnego na jednym piętrze. Wybudowany pospiesznie, bez zwracania większej uwagi na to, czego nie widać, np. izolacji przeciwpożarowej. Będący nadal w eksploatacji tylko dzięki opieszałości władz miasta w egzekwowaniu aktualnych przepisów budowlanych,
3) Koszt modernizacji instalacji elektrycznej, ogrzewniczej, wodno-ściekowej - a przede wszystkim izolacji przeciwpożarowej i skorodowanych złączy stalowej konstrukcji - jest dosłownie niebotyczny, równy astronomicznym kosztom wyburzania.
Uważam,.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 31-03-2009 | ra-serafin | FMS - jak się dostać |
Czy mógłby ktoś napisać w jaki sposób dostać się do FMS, jakie są wymagania i inne potrzebne dane. Tylko bez rzeczy typu: napisać do szefa FMS w swoim regionie bo o tym wiem. Jeżeli ktoś należy lub wie jak się dostać to proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 30-03-2009 | niedoskonały | Krytyka |
Przepraszam ale muszę z przykrością napisać, że głupota tu się panoszy. Mam na myśli prawie wszystkie wypowiedzi na wszystkich forach. Ja myślałem, że będę mógł prowadzić jakieś interesujące i konstruktywne dyskusje na temat ateizmu, katolicyzmu i innych nieracjonalnych wytworów ludzkiego umysłu, a tu ludzie piszą prawie same pierdoły. Wielki minus od użytkownika, który nie ukrywa, że wierzy w istnienie Boga! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 29-03-2009 | Jacek Cieslicki | Skad sie biorą "moherowe berety" samice? |
Zbieram dane do rocznicowego wątku, roboczy tytuł "Jan Paweł Wallenrod", przegryzłem się przez kilka lat wypowiedzi w Dziale "Kościół i antyklerykalizm", czy cuś tam, widzę postęp w poziomie dyskusji osiągnięty mrówczą pracą placownika (Jego cierpliwość i bezstronność może być porównywalna tylko do zasuszonego nad Świętą Księgą konika polnego, pożywienia z czasów Mojżesza) ale natrafiłem na istotny brak: wiele narzekań na akcje "moherowych beretów", bez jakiegokolwiek wskazania skąd się te "moherowe berety" biorą?
Wybaczcie mi naiwność, bo to jest właśnie to, nie jakaś tam prowokacja, trollizm, we wszystkich moich wypowiedziach jestem szczery, zdaje się, że nawet PT te osoby , które uraziły moje wypowiedzi, zwłaszcza ze względu na prymitywizm języka, wyczuwają to i dlatego oszczędzaja mi "minusów" - i odpowiedzcie facetowi, który już przyjął do świadomości, i prawie w 100% uwierzył w nieskończenie czarny (w/g mnie, oderwanego od rzeczywistości PRL-bis) obraz pozycji kobiety w Polsce 2009, rysowany przez Alicję (Dudę) i inne Forumowiczki.
Czy jest to jakiś najprymitywniejszy przejaw "polskiej", i to "babskiej" zawiści: "jestem już niezbyt atrakcyjna, to ty młódko męcz się , jak ja się muszę teraz męczyć"?
Czy ma to związek z ilością przebytych skrobanek i potrzebą udowodnienia Panu Bogu : "Nie jestem znowu taka zła, te młódki są jeszcze gorsze!"?
Nie rzucam w "moherowe berety" kamieniem, o nie!, chciałbym trochę bardziej zrozumieć kobiety... zawsze były osłodą mojego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 29-03-2009 | Adamiak | Słowniczek żeglarsko-kanoniczny. |
Mila to kawałek drogi Jonasz kula to u nogi kabel to dawniej biskupek pachołek - drewniany słupek rumb to jest ułamek róży rejs - czasem podróży. Rozkołys to martwa fala Glemp to wydmuchana lala półsztyk węzłem jest na linie TW to plebanek w winie płetwa to jest pióro steru Biblia - locją kleru. Reja na maszcie patykiem szekla dla łańcucha wnykiem sztorm to jak się wkurwi morze admirał to floty orzeł sztaksel to trójkątny żagiel konfesjonał - magiel. Gródź to przedział na okręcie Głódź pijany zawsze wszędzie sztormfok to żagiel sztormowy kleryk palcem jest środkowym hals to skąd nam wieją wiatry góry to są Tatry. Żaglówka to jachcik mały zakon - parking na pedały żagiel to są zszyte bryty pirat tors ma niezakryty kolczyk to ozdoba jego nie w nosie - lebiego. Saling to rozpórka wanty taca to kościelne kanty trap to wejście jest na kajak wiara - śródlądowy majak węzeł to prędkość fregaty ka-te-dra - kościół na raty sekstant mierzy jak wysoko wisi boskie oko. Szklanką bosman budzi majtka mewka - w porcie cichodajka burta bokiem statku bywa kurs to linia trochę krzywa kompas drogę gdzieś, do nieba... kotwic nam nie trzeba. Rozmówki to są otwarte Wasze będą też coś warte dopisujcie swe pomysły byle rymy jakieś wyszły.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 27-03-2009 | Magda Kowalczyk | Job - ostatnia szara komórka |
Wczoraj obejrzałam i polecam. Mocno niedoceniony a wg mnie bardzo zabawny.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |