Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-03-2006Kwiecińskipomoc w objasnieniu nowej matury
Stylistyka tekstów piosenek współczesnych zespołów muzycznych Przedstaw zjawisko analizując wybrane przykłady taaki jest temat mojej maturu ustnej może mnei ktoś nakierować i pomóc mi w napisaniu tego chciałbym o jak najszybsza odpowiedź dziękuje bo nie wiem jak za to sie zabrać a czasu coraz mniej jestem załamany
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-03-2006sukulentCoś z życia - kto da więcej ?
"Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych, Rewizja dziesiąta" to gruba ksiega zawierająca kody nadawane rozpoznaniom. Przychodzi człowiek do doktora, doktor coś stwierdza i , aby NFZ zapłacił za diagnostykę i leczenie należy taki numerek człowiekowi nadać. Wymyślili to w WHO, a miejscowi mędrcy dostali do przetłumaczenia. A oto krótki wyciąg z efektu ich wspólnego wysiłku (w nawiasach moje dopiski):
V 85 Wypadek drogowy określonego typu z nieznanym środkiem transportu ofiary
V89 Wypadek pojazdu mechanicznego i niemechanicznego, typ pojazdu nieokreślony (znaczy z latającym dywanem, tylko nie wiadomo czy to pers czy afgan?)
W 58 Uderzenie lub ugryzienie przez krokodyla i aligatora (to pech, a jeszcze to "i")
X15 Kontakt z urządzeniami gospodarstwa domowego (mam permanentnie tę jednostkę chorobową)
X 50 Przemęczenie i przetrenowanie powtarzanymi ruchami (?!)
Y 25 Kontakt z materiałem wybuchowym o niokreślonym zamiarze (boskie)
W 17 Inne upadki z jednego poziomu na drugi ( niemal filozoficzne)
Y 09 Przestępstwo w niekreślony sposób
Z 53.9 Zabiegi nie wykonane z przyczyn nieokreślonych (w naszej rzeczywistości - bardzo wygodne)
V 95.4 Wypadek pojazdu kosmicznego powodujący uraz użytkownika (w razie gdyby delikwent po kontakcie z krokodylem i aligatorem wsiadł do latającego spodka i chciał zwiać)
Z 73.2 Brak odprężenia i wolnego czasu (a kto tego nie ma...)
Q 11 Bezocze, małoocze i wielkoocze ( znaczy jedno..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
20-03-2006MirosławTEORIA PRÓŻNI - negacja współczesnych teorii fizycznych
Witam,
Zapraszam do zapoznania się z tekstem : rozne.servis.pl/teoria.php
Proszę o zastanowienie się też nad konsekwencjami ewentualnej prawdziwości tej teorii:
istnienie: czystych aktów świadomośći, sił z których postulowaniem niejeden racjonalista walczył ( tymi które promują i wierza w nie: radiestetami, wszelkiej maści cudotwórcom, prorokom mających w nie wgląd....
Mówi się też ze jest to "naukowy" dowód na istnienie boga, jakiejś Super istoty. Mało tego najbardziej niewiarygode jest stwierdzenie że wszystko po zredukowaniu do poziomu niższego niż atomowy (!!??) jest świadome (kamienie???, Dzrzewa???) - to wszystko z czym filozofia walczyła przez 2 tysiące lat, rosyjski fizyk znowu afirmuje!!!
Mną aż wstrząsnęło, mam nadzieję ze jego teoria zostanie zbita przynajmniej jeśli chodzi o tego rodzaju "argumenty" , moim zdaniem większość z jego mniemań to czysta spekulacja, no bo na podstawie czego twierdzi on że wszystko w jakimś stopniu jest obdarzone świadomośćią, jak to zbadał, po co mu taki postulat??!! po to by wprowadzić zamieszanie chyba i przyprawić wielu ludzi stąpających mocno po ziemi o rozstrój nerwowy...
Zapraszam do komentowania i krytyki teorii próżni.
Pozdrawiam Miroslav
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
18-03-2006Niewidzialna kanaliaZagadka
Proszę o wytłumaczenie z racjonalnego pkt. widzenia faktu, że rodzi się po połowie dzieci płci męskiej i 50% żeńskiej. Oczywiście w sytuacji bez zewnętrznej ingerencji typu skażenie środowiska itp. Dla mnie jest to niezaprzeczalny fakt działania siły wyższej. To że ktoś tym steruje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
16-03-2006ankietowiecstudia za granica - kwestionariusz
Witam, korzystam z forum w poszukiwaniu chetnych do wypelnienia ankiety na temat ruchliwosci miedzynarodowej mlodych Polakow. Poszukuje mlodych od 18 a 25 rokiem zycia do wypelnienia kwestionariusza na stronie vdelbart1.free.fr
Jest on oczywiscie anonimowy i zostanie wykorzystany do mojej pracy magisterskiej. Wazne jest nacisniecie na przycisk "koniec" po jego wypelnieniu bo inaczej odpowiedzi nie zostana zapamietane. Z gory dziekuje za ta cenna pomoc!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
15-03-2006aniafUpadek i nawrocenie
Potrzebuję informacji na temat upadku i nawrócenia w roznych tekstach kultury-jaki książki bylyby do tego tematu najodpowiedniejsze?Z gory dziekuje za pomocoto moj mail:aniaczek@gmail.com
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
14-03-2006Huzarskipreferencje literackie
Witam,
chciałbym zapytać o preferencje literackie forumowiczów; temat ten jest bardzo mi bliski, jednak rzadko pojawia się, czy raczej wypływa w dyskusjach na forum.
Proponuję więc ankietę na ulubioną książkę/ksiażki:
1. proza polska
2. proza obcojęzyczna
3. poezja polska
4. poezja obcojęzyczna
5. dramat
za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-03-2006FalkaMuzyka:)
"A ósmego dnia stworzył Bóg muzykę aby radowała serce mężczyzny i niewiasty"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-03-2006Kejkaczy media kreuja kulture strachu?
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum!
Mam problem związany z tematem mojej pracy licencjackiej: Czy media kreują kulture strachu? Czy moglibyście poradzić mi jak moglaby wygladac taka praca? Wiem ze na pewno nie powinnam kierowac sie konkretnymi wydarzeniami , lecz ksiazkami i publikacjami na ten temat . Czy ktos z was moglby polecic jakas dobra bibliografie?? Moga byc ksiazki w jezyku angielskim! BLAGAM O POMOC

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
14-03-2006Gosiaot, taka sobie ciekawostka
"Bdanaia na pweynm anelgiksim uneriwstyecie wyzakały, że nie ma znczeania, w jaikej kleojnści napsziemy lietry wenątrz wryazu,
blye tlkyo pirwesza i otstaina lreita błyy na soiwch mijsecach.
Rtszea mżoe być dolnwoie poszamiena, a mmio to bedzięmy w stniae pczyrzetać tkest bez wikszęego prleobmu.
Diezje się tak dlatego, ze nie cztaymy kżdaej z lteir odelndziie, ale wrayz jkao cłoaść. "
Eric Campbell
Nie miałam najmniejszych trudności z przeczytaniem powyższego tekstu, ale wśród tych, których poprosiłam o to samo, było już różnie.Co ciekawe,prawie wszystkie kobiety przeczytały ten tekścik płynnie przy pierwszym podejściu, wśród panów tylko około 30%.A jak jest z wami?
Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)