Racjonalista - Strona głównaDo treści
preferencje literackie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-03-2006 13:33Huzarski (178 punktów)preferencje literackie
Witam,
chciałbym zapytać o preferencje literackie forumowiczów; temat ten jest bardzo mi bliski, jednak rzadko pojawia się, czy raczej wypływa w dyskusjach na forum.
Proponuję więc ankietę na ulubioną książkę/ksiażki:
1. proza polska
2. proza obcojęzyczna
3. poezja polska
4. poezja obcojęzyczna
5. dramat
za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

czytam wszystko
proza obcojęzyczna!
Huzarski (178 punktów)
>proza obcojęzyczna!

chodziło mi o wymienienie pozycji przy kazdej kategorii..
byc może nie dość jasno to określiłem.

pozdrawiam
Jakubowski (103 punktów)

>1. proza polska-
sądze, że najlepszy jest tu Żeromski i jego "Przedwiośnie"
>2. proza obcojęzyczna-
bez apelacyjnie "Imie róży" Umberto Eco
>3. poezja polska-
moja, pod Don Aleksandro na www.wiersze.bej.pl , a tak serio to sądze że stary bo stary ale Słowacki.
>4. poezja obcojęzyczna-
jeszcze starszy Vilon "Testament"
>5. dramat-
nie wybiore najlepszego, za dużo ich...

>Pozdrawiam.

Ja także
Gosia (9452 punktów)
1.proza polska
Gretkowska- w zasadzie każda książka,ale jak konkrety "My zdies Emigranty"
2.proza obcojęzyczna
Irvin Shaw- WSZYSTKO! "Regulamin tłoczni win"
3.poezja polska
Stary dobry Tuwim, Szymborska, Herbert
4.poezja obcojęzyczna
Stary dobry Shakespeare "Sonety"
5.dramat
Arystofanes "Lizystrata"

To tak "na pierwszy ogień".
Pozdrawiam.
Huzarski (178 punktów)

>2.proza obcojęzyczna
>Irvin Shaw- WSZYSTKO! "Regulamin tłoczni win"

Rozumiem, że Irwin Shaw swoją drogą, a "Regulamin..." Johna Irvinga swoją...

równiez pozdrawiam i dziękuję.
Gosia (9452 punktów)
>>2.proza obcojęzyczna
>>Irvin Shaw- WSZYSTKO! "Regulamin tłoczni win"
>Rozumiem, że Irwin Shaw swoją drogą, a "Regulamin..." Johna Irvinga swoją...
>równiez pozdrawiam i dziękuję.
ha, ha, ha O ja głupia kobieta! Znowu to zrobiłam!Oczywiście chodzi mi o Johna Irvinga ( "Świat według Garpa", "Małżeństwo wagi półśredniej" itd...).ZAWSZE mylę te dwa nazwiska.Tak samo rozmawiając o dokumentaliście Michaelu Moore ZAWSZE mówię o Michaelu York.Zanim się sprawa wyjaśni wychodzę na głupa. Ale nic to!Lubię jak ludziom jest wesoło, nawet jeśli sama dostarczam im do tego powodu.
Pozdrawiam.
diogenes (38 punktów)
>Witam,
>chciałbym zapytać o preferencje literackie forumowiczów;
>temat ten jest bardzo mi bliski, jednak rzadko pojawia się,
>czy raczej wypływa w dyskusjach na forum.
>Proponuję więc ankietę na ulubioną książkę/ksiażki:
>1. proza polska
>2. proza obcojęzyczna
>3. poezja polska
>4. poezja obcojęzyczna
>5. dramat
>za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
>Pozdrawiam.
1.Sienkiewicz
2.Dickens
3.Norwid
4.Dante
5.-----

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365