Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-09-2010K100Facebook
Osoby będące ateistami, antyteistami, agnostykami i ogólnie racjonalistami, które jednocześnie są użytkownikami serwisu społecznościowego Facebook zapraszam pod poniższy adres:

www.facebo(*)m-OUT-Campaign/147006241994745

Ponieważ w serwisie tym brakowało mi strony poparcia dla ludzi niewierzących, postanowiłem sam podjąć ku temu kroki. Inspiracją do tego była OUT Campaign Richarda Dawkinsa, która w swoim założeniu promować ma ateizm jako pozytywną rację i jednocześnie pomaga ujawnienć się ze swoimi poglądami.

Popularność i budowa serwisu Facebook daje ogromną możliwość współdzielenia różnego rodzaju treści związanych z ateizmem, ale także jest to najprostszy i myślę, że w miarę skuteczny sposób jego promowania w internecie. Chciałbym wykorzystać tą opcję aby zbudować społeczność osób których zaangażowanie pomoże wielu ludziom z ujawnieniem się i by pokazać innym że niewiara nie ma nic wspólnego ze "złem", które częstokroć przypisywane jest ateizmowi.

Chciałbym ponadto podkreślić, że powyższe zaproszenie nie jest promocją żadnej komercyjnej działalności i chciałbym by w tej formie pozostała.

Pozdrawiam forumowiczów.
Sebastian.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-09-2010prof. GrabowskaAnnuntio vobis gaudium magnum: BÓG JEST!
Tak, nie mylicie się! Bóg Jest! Jest obecny w naszym codziennym życiu! Chwalmy Pana! Hallelujah! Pomimo, że nie ma Go w rzeczywistości, JEST w naszych prawach, w naszych sądach, w naszych myślach i w naszych sercach! Jest w naszych ślubowaniach : TAK MI DOPOMÓŻ BÓG! Jest w sejmie i w senacie! Jest wszędzie! Nie możemy się Go pozbyć. Tak nas kocha! Jest na Krakowskim Przedmieściu , ale i w Pałacu Prezydenckim. Jest w Toruniu i w Teheranie. Jest razem z terrorystą, który samobójczo wysadza się bombą! Jest z ojcem Marcialem Macielem Degollado! I Jan Paweł II ogląda Jego Chwałę. Jest w każdym kościele i w każdej kapliczce w góralskiej wiosce! A spróbujcie góralce,lub nie daj Boże góralowi, powiedzieć , że Go nie ma! To łeb wam ciupaską rozwali! Bóg jest miłością! Jego miłość ogarnia cały świat! Nie czujecie tego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-09-2010plodzienLubelski Festiwal Nauki
Dzisiaj Mariusz Agnosiewicz opublikował ciekawy artykuł o VII Lubelskim Festiwalu Nauki i – zapewne z uwagi na tematykę – nadał mu tytuł: „Nauka ogłupia”
Faktycznie na pierwszy rzut oka, takie tematy na festiwalu nauki mogą niepokoić:
„Współczesne zagrożenia duchowe. Spotkanie z egzorcystą", „Podróż po Wielkiej Brytanii śladami Jana Pawła II", "Czy — i jak - da się zmierzyć świętość Jana Pawła II?", „Czy nauka była przygodą życia Jana Pawła II?", „Święci, anioły i kwiatki. Skąd wzięły się i co przedstawiają obrazki święte?", „Pasja Mela Gibsona — teologiczne pułapki".

Jednak ja jego niepokoju nie podzielę, dopóki nie dowiem się, co naprawdę było treścią tychże wykładów. Bo sam tytuł jeszcze o niczym nie przesądza.


Tytułem przykładu: ślady Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii z uwagi na fakt, że nosił 46 lub 47 numer buta – muszą by znaczące. Nie wiem gdzie on tam łaził, ale nie ma mowy, żeby takimi stopami jakichś śladów nie zostawić. Prelegentowi może więc chodzić o niszczący wpływ dużego nacisku na londyński asfalt.
Albo to.
Dosłowne rozumienie tytułu: Czy - i jak – da się zmierzyć świętość Jana Pawła II?” może być mylące. Nie wierzę (to moja specjalność), że naukowiec chciałby udowodnić coś tak prostego i oczywistego, że Jan Paweł II był dwa razy bardziej święty od znanego z Ogniem i mieczem Półjana.
Być może tematem wykładu będzie przedstawienie do bólu ścisłych naukowych pomiarów oddziaływania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
09-09-2010Tau.Zabijanie ludzi to zło?
Ktoś może to uzasadnić?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-09-2010dydymusDziś nabazgrałem...



Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
06-09-2010PraprababkaKawał z brodą
New York. W barze do extra-dziwki podchodzi gość i mówi, ze chciałby się zabawić.
- Zgoda, ale pamiętaj, ze jestem najlepsza w tym mieście i drogo się cenię.
- Mam 100$ - może być?
- Za 100$ mogę cię najwyżej zaspokoić ręką.
- Co??? Za 100$ ręką??? Chyba żartujesz!!!
- Wyjdź przed bar, coś ci pokażę. Wychodzą.
- Widzisz to ferrari? Jest moje. Mam je tylko za robienie ręką.
W końcu gość zgadza się. Jest mu dobrze jak nigdy dotąd.
"Rzeczywiście jest najlepsza" - myśli.
Następnego dnia przychodzi znów do baru, podchodzi do dziwki i mówi:
- Dziś mam 500$, zabawimy się?
- Za 500$ mogę ci najwyżej zrobić loda.
- Co??? Loda za 500$???
- Wyjdź przed bar, coś ci pokażę.
Wychodzą.
- Widzisz ten wieżowiec? Jestem jego właścicielką. Tylko za robienie loda.
Jestem najlepsza. Gość zgadza się i ma taki orgazm, jak nigdy w życiu.
Następnego dnia wraca do baru:
- Dziś mam 1000$ i chciałbym się pobawić twoją cipką.
- Wyjdźmy przed bar.
Wychodzą. Dziwka pokazuje gościowi widoczną w oddali panoramę Manhattanu.
Gość łapie się za głowę i krzyczy:
- No nie!!! Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że...
Na to dziwka:
- Nie. Ale gdybym miała cipkę, to wszystko byłoby moje...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 77 (przedawniony) (Zamknięty)
03-09-2010prof. GrabowskaDręczy mnie pewne pytanie.
Przepraszam, że znowu wzbudzę duże emocje. Ale ciągle dręczy mnie pytanie, na które nie mogę otrzymać wiążącej odpowiedzi. Pisałam już do wielu seksuologów m.in. Pana Andrzeja Depki oraz młodego narybku seksuologicznego. I nic. Cisza jak makiem zasiał. A pytałam się o rzecz prostą i zdawałoby się łatwą do wyjaśnienia. Pytałam mianowicie o tak zwaną pedofilię. To znaczy, jakie szkody powoduje uprawianie seksu z dzieckiem przez osobę dorosłą? Nie mówię tu o gwałtach czy tak zwanym molestowaniu. Bo to oczywista sprawa. Wszelkie badania wskazują, że przemoc w kontaktach seksualnych z dziećmi stosuje około 10 do 15% sprawców. Czyli od 85 do 90% przypadków kontaktów seksualnych z dziećmi osób dorosłych nie odbywa się pod wpływem przemocy, a raczej za zgodą czy aprobatą dziecka. W związku z tym mam prośbę, aby ktoś mi objaśnił na czym polega krzywda dziecka uprawiającego seksualne zabawy z dorosłym. Co zostaje w wyniku takich seksualnych czynności uszkodzone? No bo nie wątroba ani nerki. Uprzedzam ataki, że rozerwane krocze albo odbyt. Nie o tym mówię. To nie podlega dyskusji. Chyba wszyscy uważamy, że seks jest dobrą rzeczą. Więc jak ta dobra rzecz może kogoś krzywdzić? Proszę o konkretne wypowiedzi. Jakie funkcje psychiczne są uszkadzane przez uprawianie seksu dzieci z dorosłymi, bez użycia przemocy? Do jakich skutków prowadzi dzieci seks z dorosłymi. Czy są jakoś upośledzone na przyszłość? A jeśli tak to jak?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
30-08-2010prof. GrabowskaPoradnik młodego homoseksualisty. Cz. ostatnia.
Panie i panowie!
Przychodzi nam sfinalizować naszą peregrynację po meandrach życia płciowego i miłosnego ,człowieka.
Na zakończenie pozostała nam kwestia dotycząca moralności homoseksualizmu. Etyka jest dyscypliną opartą na logice, czyli posługuje się uzasadnieniami swoich twierdzeń. Wiele etyk powołuje się jednak w swoich twierdzeniach na różne autorytety, np. Objawienie, wolę większości, albo arbitralnie zakłada jak np. hedoniści, że człowiek z natury dąży do przyjemności, więc wszystko co sprawia mu rozkosz musi być dobre. Etyka chrześcijańska jest oparta na filozofii tomistycznej . Jeśli chodzi o homoseksualizm jej pogląd w dużym uproszczeniu przedstawia się następująco. Po pierwsze, wbrew pozorom, nie potępia ona miłości homoseksualnej , której istnienie stwierdza i akceptuje. Zastrzeżenia jej budzi natomiast współżycie płciowe między osobami tej samej płci. Czyli miłość jest dobra, współżycie natomiast moralnie złe. Dlaczego? Otóż o tym czy dany czyn człowieka jest moralnie dobry czy zły decyduje to, czy jest on zgodny ze swoim głównym celem. Każdy bowiem czyn ludzki jest z natury swojej wewnętrznie skierowany ku jakiemuś celowi i jest to niezależne od wiedzy czy woli autora tegoż czynu. Np. taka czynność jak jedzenie jest skierowana ku swemu głównemu celowi, którym jest dostarczenie organizmowi potrzebnych składników , aby utrzymać go przy życiu. Oprócz celu głównego, towarzyszą też czynowi ludzkiemu cele uboczne. W wypadku jedzenia celem ubocznym będą np. przyjemne doznania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
29-08-2010prof. GrabowskaPoradnik cz, VII
Panie i Panowie!
Wśród ludności, a także i pośród co poniektórych lekarzy panuje przekonanie, że homoseksualizm jest czymś co trzeba leczyć. Leczy się zaś zawsze jakąś chorobę. Jeśli więc ktoś usłyszy twierdzenie, że homoseksualizm należy leczyć, nie popadnie w sprzeczność z logiką i zdrowym rozsądkiem jeśli zapyta: Jaką chorobą jest homoseksualizm? Jak dotąd znane są dwa rodzaje chorób. Choroby ciała i duszy, czyli somatyczne i psychiczne. Nikt nie twierdzi, że homoseksualizm jest chorobą cielesną taką jak np. gruźlica, zżerającą organizm fizyczny. Pozostaje więc twierdzenie, że jest chorobą psychiczną, umysłową. Twierdzenie to ma pewne podstawy z tego chociażby względu, że po pierwsze, jeżeli coś nie jest chorobą cielesną, to ponieważ do wyboru pozostały już tylko choroby psychiczne, musi być tą właśnie chorobą, po drugie zaś, że "dramat" homoseksualizmu rozgrywa się na poziomie "psyche" a nie "soma". Dalsze więc pytanie, to czy uzasadnione jest twierdzenie , że homoseksualizm jest chorobą psychiczną. Przeglądając stare podręczniki psychiatrii nie napotykamy tam jednak, pośród wielu chorób psychicznych, na chorobę zwaną homoseksualizm. W nowszych zaś podręcznikach nie jest on w ogóle wymieniany, na skutek usunięcia go przez różne organizacje zdrowia, z listy chorób. Zarzuca się, że uczyniono to na skutek głosowania. Być może głosowano. Za rozsądkiem.
W starszych podręcznikach psychiatrii homoseksualizm wymieniany był jako zaburzenie życia popędowego. Nie był wiec nazywany chorobą...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
29-08-2010Piękny LoloJak to się mogło stac?
<p>
[cytat]Od dziesiątków lat, w tym także w ostatnim 20 – to leciu, manipulowano informacją geologiczną. Np. coroczne Bilanse Zasobów Kopalin (PIG) informują, że mamy jedynie 150 mld m3 gazu (na 10 lat eksploatacji) i 19,5 mln ton ropy (na 1,3 roku eksploatacji).

Jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, z chwilą przekazania zasobów w celu rozpoznania, od razu wiadomo, że pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 - tych XX wieku i inne (satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i przekazywano agenturze KGB.
Nie ujawnienie tych zasobów było i jest tym na rękę, którzy mają biznes na sprowadzaniu gazu z Rosji.

Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania obecnego Polski) za ok. 1% wartości (opłaty koncesyjne za wydobycie – 5,63 PLN/1000m3) ze stratą ok. 2000 mld PLN (cena gazu z Rosji to ponad 400 USD/1000 m3).
Zasoby te zostały dawno rozpoznane i firmy amerykańskie, o których mowa powyżej (w FX Energy jest były wiceprezes PGNiG), mają 100% pewności co do wielkości zasobów, czym się same chwalą na swoich stronach internetowych.
Manipulacja informacją przez Głównego Geologa Kraju, który wydał koncesje, polega na tym, koncesje wydaje (wydał obcym firmom ponad..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)