 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2010 10:12 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Jak to się mogło stac?
2 na 2 | Cytat:Od dziesiątków lat, w tym także w ostatnim 20 – to leciu, manipulowano informacją geologiczną. Np. coroczne Bilanse Zasobów Kopalin (PIG) informują, że mamy jedynie 150 mld m3 gazu (na 10 lat eksploatacji) i 19,5 mln ton ropy (na 1,3 roku eksploatacji).
Jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, z chwilą przekazania zasobów w celu rozpoznania, od razu wiadomo, że pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 - tych XX wieku i inne (satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i przekazywano agenturze KGB. Nie ujawnienie tych zasobów było i jest tym na rękę, którzy mają biznes na sprowadzaniu gazu z Rosji.
Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania obecnego Polski) za ok. 1% wartości (opłaty koncesyjne za wydobycie – 5,63 PLN/1000m3) ze stratą ok. 2000 mld PLN (cena gazu z Rosji to ponad 400 USD/1000 m3). Zasoby te zostały dawno rozpoznane i firmy amerykańskie, o których mowa powyżej (w FX Energy jest były wiceprezes PGNiG), mają 100% pewności co do wielkości zasobów, czym się same chwalą na swoich stronach internetowych. Manipulacja informacją przez Głównego Geologa Kraju, który wydał koncesje, polega na tym, koncesje wydaje (wydał obcym firmom ponad 30), jak twierdzi jedynie na rozpoznanie zasobów.
Dają się na to nabierać wszyscy, nie znając prawa geologicznego i górniczego, które obecnie w Art. 12 stanowi że: kto rozpoznał złoże…może żądać pierwszeństwa do jego eksploatacji przed innymi. Oznacza to, że rozpoznanie jest jednoznaczne z prawem do eksploatacji. Całość tutaj 1616.salon24.pl/155948,megaprzekret | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Logik (812 punktów) | Takich spraw jest niestety więcej. Ale zamiast rozmawiać o szczegółach radziłbym refleksję nad tym, jak "yntelygenci", czytacze "michnika codziennego", wyśmiewają się z Janusza Korwin-Mikke czy Stanisława Michalkiewicza, gdy ci piszą o wpływach agentury na polską gospodarkę i politykę ...
Śmiejcie się dalej, a tymczasem starsi i mądrzejsi zrobią z was frajerów-golasów ... I do tego potrzebują tzw. wykształciuchów, żeby ci gęgali na rozkaz ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
|
|
 | 3 na 3 | Piękny Lolo (2082 punktów) | > wyśmiewają się z Janusza Korwin-Mikke
Nie rozpędzaj się tak z tym Korwinem-Mikke, bo on nie proponuje niczego innego, jak oddanie wszystkiego w ręce prywatne. Prywaciarze mieliby decydować o polskiej gospodarce, wszelkie decyzje byłyby poza społeczeństwem. Skoro on proponuje oddanie pełnej kontroli nad gospodarką właścicielom-kapitalistom, którzy dbaliby jedynie o dobro swoich firm, to kto reprezentowałby rację stanu?
|
|
 | -1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >"michnika codziennego"
Konsekwentnie widzę piszesz nielubiane nazwiska małymi literami. Narusza to nasz punkt regulaminu o konieczności zachowania poprawności gramatycznej, czego oczekuję od kolejnych wypowiedzi.
|
|
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | |
|
8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Cytat:Od dziesiątków lat, w tym także w ostatnim 20 - to leciu, manipulowano informacją >geologiczną. Np. coroczne Bilanse Zasobów Kopalin (PIG) informują, że mamy jedynie 150 mld m3 gazu >(na 10 lat eksploatacji) i 19,5 mln ton ropy (na 1,3 roku eksploatacji). >Jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej (wytłuszczenie moje - big_zyd), z chwilą przekazania zasobów w celu rozpoznania, od >razu wiadomo, że pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz >przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po >prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 - tych XX wieku i inne >(satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i >przekazywano agenturze KGB. >Nie ujawnienie tych zasobów było i jest tym na rękę, którzy mają biznes na sprowadzaniu gazu z >Rosji. >Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania >obecnego Polski) za ok. 1% wartości (opłaty koncesyjne za wydobycie - 5,63 PLN/1000m3) ze >stratą ok. 2000 mld PLN (cena gazu z Rosji to ponad 400 USD/1000 m3). Tiaaa... autor - jak rozumiem - właśnie różdżką wiercąc satelitarnie te zasoby rozpoznał...  . Kto ciekaw, niech sięgnie do ciut poważniejszego opracowania: "Same naftowe giganty także nie kryją nadziei na sukces. W komunikatach giełdowych poinformowały już akcjonariuszy o polskich dobrze rokujących sukcesjach. Polska zyskuje w świecie sławę potencjalnego gazowego eldorado. Potwierdzają to opinie międzynarodowych firm doradczych. Według ekspertów firmy Wood Mackenzie, wydobywalne zasoby polskiego gazu łupkowego mogą sięgać 1,4 bln m sześc., a według Advanced Resources International nawet 3 bln m sześc. (...) Obliczenia Wood Mackenzie z bilionami metrów sześciennych polskich zasobów gazu łupkowego, mówiąc delikatnie, są wzięte z sufitu. Po prostu oparli szacunki na wielkości formacji łupków ilastych, których w Polsce mamy sporo, oraz danych dotyczących statystycznej akumulacji gazu pochodzących z USA. Problem polega jednak na tym, że polskie łupki pochodzą z innego okresu geologicznego niż amerykańskie. Póki się nie sprawdzi odwiertami, czy jest tam gaz, wszystko jest dzieleniem skóry na niedźwiedziu - wyjaśnia geolog prosząc o zachowanie anonimowości, bo gaz łupkowy stał się dziś problemem politycznym. A to nie jego specjalność. Podobnie oceniają sprawę analitycy z firmy doradczej Frost&Sullivan. I ostrzegają przed hurraoptymizmem. Eksploatacja gazu łupkowego jest droga i skomplikowana, wymaga też stworzenia odpowiedniego zaplecza. Jeśli więc możemy liczyć na paliwo z tego źródła, to nie wcześniej niż po 2020 r. Henryk Jezierski, wiceminister środowiska i główny geolog kraju, ocenia nasze złoża gazu łupkowego na kilkaset miliardów metrów sześciennych. Maciej Woźniak, główny doradca premiera ds. energetycznych, sekretarz Zespołu ds. Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego, jest zdania, że potencjał polskich złóż może przekroczyć bilion metrów sześciennych. Do takiego wniosku doszedł na podstawie analiz i opinii ekspertów. Z kolei Hubert Kiersnowski z Państwowego Instytutu Geologicznego, specjalista w dziedzinie polskich łupków, ocenia ich potencjał na co najwyżej 150 mld m sześc. gazu. Najniższa prognoza jest więc dwadzieścia razy niższa od najbardziej optymistycznej. Świadczy to, że właściwie każda liczba jest dziś równie prawdopodobna." (wytłuszczenie moje - big_zyd) > Cytat:Manipulacja informacją przez Głównego Geologa Kraju, który wydał koncesje, polega na tym, koncesje >wydaje (wydał obcym firmom ponad 30), jak twierdzi jedynie na rozpoznanie zasobów. >Dają się na to nabierać wszyscy, nie znając prawa geologicznego i górniczego, które obecnie w Art. >12 stanowi że: kto rozpoznał złoże...może żądać pierwszeństwa do jego eksploatacji przed innymi. >Oznacza to, że rozpoznanie jest jednoznaczne z prawem do eksploatacji. > Całość tutaj 1616.salon24.pl/155948,megaprzekretA to już Prawdziwe Arcydzieło jest  . Burnyje apłodismienty. Po pierwsze: autor tekstu "sprytnie" nie uznał za stosowne oddzielić tekstu przywoływanej przez siebie Ustawy, (który w oryginale brzmi: Art. 12. 1. Ten, kto rozpoznał i udokumentował złoże kopaliny, stanowiące przedmiot własności Skarbu Państwa, oraz sporządził dokumentację geologiczną z dokładnością wymaganą do uzyskania koncesji na wydobywanie kopaliny, może żądać ustanowienia na jego rzecz użytkowania górniczego z pierwszeństwem przed innymi) od własnego komentarza. Po drugie: komentarz ów ( Oznacza to, że rozpoznanie jest jednoznaczne z prawem do eksploatacji) dowodzi porażającego zaiste zidiocenia autora. Umysł, który nie jest w stanie odróżnić "może" od "jest jednoznaczne z", potrzebuje jeszcze dłuuugich lat ewolucji. Tak długich, że aż chyba w geologicznej skali liczonych. Podsumowując: zachowania Prawdziwych-Polaków-Patriotów ekscytujących się w prawicowych mediach wizją łupkowego Kuwejtu rozkradanego przez spółkę KGB z WSI żywo przypominają zachowania kogoś, kto kupuje kupon totolotka, myślowo już wydaje wygrane miliony, po czym, gdy wytypowane liczby w losowaniu jednak paść złośliwie nie zechcą, wrzeszczy, że Ruskie Żydy z Wehrmachtu Supertajnym Magnesem losowanie sfałszowały z majątku go okradając. Mózgi se odgazujta, głupki.
|
|
 | 4 na 4 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Podsumowując: zachowania Prawdziwych-Polaków-Patriotów ekscytujących się w prawicowych mediach wizją łupkowego Kuwejtu rozkradanego przez spółkę KGB z WSI żywo przypominają zachowania kogoś, kto kupuje kupon totolotka, myślowo już wydaje wygrane miliony
Mnie zdumiewa parokrotne wstawianie tych śmieci na forum. Zupełny brak krytycyzmu do tych blogowypocin.
|
|
|  | 1 na 3 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Czyli prawdę mamy ustaloną, teraz trzeba jej dobrze pilnować.
|
|
| |  | 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Bynajmniej. Ja sam zadaję sobie różne pytania w tej sprawie na które jeszcze nie znam odpowiedzi i może zmienię w tej sprawie zdanie. Nie myl więc przytaczania papki dla ubogich duchem i umysłem od krytycznego podejścia do rzeczywistości. Jestem zainteresowany wznawianiem tego tematu, zwłaszcza w obliczu nowych okoliczności i faktów, ale na poziomie innym niż wywołujący radosny rezonans intelektualny naszego forumowego "Logika".
|
|
| | |  | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | >Bynajmniej. Ja sam zadaję sobie różne pytania w tej sprawie na które jeszcze nie znam odpowiedzi i może zmienię w tej sprawie zdanie. Nie myl więc przytaczania papki dla ubogich duchem i umysłem od krytycznego podejścia do rzeczywistości. Jestem zainteresowany wznawianiem tego tematu, zwłaszcza w obliczu nowych okoliczności i faktów, ale na poziomie innym niż wywołujący radosny rezonans intelektualny naszego forumowego "Logika".
No, ale może w takim razie lepiej byłoby wątek do Bazgrołów zamiast do Oślej przenieść - skoro krytyczna analiza jednak się pojawiła?
|
|
| | | |  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >No, ale może w takim razie lepiej byłoby wątek do Bazgrołów zamiast do Oślej przenieść
w porządku
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|