Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
27-01-2008RadamantysZagadka Radamantysa
Coś z rachunku prawdopodobieństwa:

Parę lat temu przebywałem na studiach podyplomowych w USA. Moi gospodarze oglądali nałogowo pewien teleturniej. Był on bardzo podobny do naszych Milionerów, tylko pytania były (według mojej przynajmniej oceny) znacznie łatwiejsze. Zasadnicza różnica polegała na tym, że ten, kto odpowiedział na wszystkie pytania prawidłowo, wcale nie dostawał jeszcze nagrody. Prowadzący teleturniej stawiał przed nim 3 szkatułki i mówił: W jednej z tych szkatułek jest czek na wygraną przez ciebie sumę, dwie są puste. Którą wybierasz? Kiedy gracz wskazał wybraną przez siebie szkatułkę, prowadzący odstawiał jedną z dwóch pozostałych i mówił: Odstawiłem pustą szkatułkę. Zostały tylko dwie, jedna pełna, jedna pusta. Możesz się jeszcze zastanowić i zmienić swój wybór. Którą szkatułkę wybierasz ostatecznie? Większość graczy, wietrząc zapewne podstęp (raczej niesłusznie, prowadzący zawsze proponował zmianę szkatułki), pozostawała przy swoim wcześniejszym wyborze, część go zmieniała. Wygrywali i przegrywali i jedni i drudzy.

Czy, Waszym zdaniem, zmiana wybranej szkatułki zwiększała szansę wygranej, zmniejszała ją, czy też była bez znaczenia? O ile odpowiedź nie jest intuicyjna - proszę ją uzasadnić.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-01-2008rafi123Fryderyk Nietzsche
Cześć poszukuje pracy na opracowanie książki na podstawie innych autora:
Fryderyka Nietzsche
"Z GENEALOGII MORALNOśCI"
wydanie 2003
wyd. ZIELONA SOWA

Jak by ktoś miał taki temat to prosiłbym o przesłanie jej na adres lp.pw@321uinudz.

Dzięki z góry!!!!

P.S.
Jak Można to jak najszybciej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
24-01-2008ra-serafinStudia
jeszcze mi daleko do studiów ale mam takie pytanie co jest lepsze po gimnazjum :technikum , zawodówka , liceum i jakie studia.

Ja po gimnazjum mam zamiar iść do liceum na info-matma-fizyka a potem zrobić studia magisterskie a po nich doktoranckie i czytałem że trzeba tam ileś 90h zajęć dydaktycznych w szkołach czyli że na trzeba uczyć w jakieś szkole.?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
23-01-2008stokrotkaBoy dzieciakom
Umieszczam ten wątek tutaj, choć nie wiem czy to najlepsze miejsce. W późniejszym może terminie ponowię prośbę, wtedy już może na forum PSR.
Działając jako wolontariusza dla Fundacji Rokor1 próbuję zorganizować obóz dla dzieciaków. Pomyślałam, że przy okazji mogłabym spróbować przekazać jakieś informacje dzieciakom, coś co na co dzień do nich nie dociera. Pomyślałam o Boyu. Czy ktoś ma pomysł jak zaprezentować dzieciakom jego teksty w sposób odpowiedni do wieku i czasu (obóz wakacyjny)? Jestem otwarta na wszelkie propozycje.
PS Grupa wiekowa jest nieokreślona jeszcze. Ja się skłaniam do wieku szkoły podstawowej, ale jak ktoś ma pomysły dla starszych dzieciaków to chętnie poznam.
Pozdrawiam
Joanna
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-01-2008Lloyd . sz.Ciekawy wiersz (twórczość własna)
A coś mnie natchnęło i napisałem, jest to wynik dłuugich przemyśleń.

'nie ma więcej nieba'

nie ma więcej nieba
ludzie już dorośli

w niebie biała plama
nie ma domów ,roślin

Bóg w podartej szacie siedzi nad

strumykiem uśmiech swól przerywa

psychodelicznym rykiem.


Już spadła mu korona, sandały ma

za małe a ciało jeszcze bardziej

okrutnie ociężałe.

a z serca już tabliczka, lecz

nie tabula raza, choć zapisana

cała ,to mało co się zgadza

spłonęły już dawidy,

łukasze,marki, jany,
za chwile Bóg do krzyża będzie

przybijany


paradoks to straszliwy, ten

metafizyk wielki za chwile swej

utraci krwi pierwsze kropelki.



Czy twarz ma dalej boską? Czy

dzierży księgę w dłoni? Pytają

się ze sprytem przybyli franc-

masoni.



Masowe groby kopią anieli

gdzieniegdzie, by tam ukrywać

dusze tych co byli w niebie.


A jeśliś już do nieba duszo nie

zdążyłaś, wracaj dziś do świata

i zacznij wierzyć w miłość.


A ty człowieku drogi miłości

szukaj wszędzie
,bo nie ma więcej nieba, i

więcej już nie będzie.

Aleksander Szenk
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
16-01-2008darloveJak Policja moze zarabiac na siebie...
Wiemy, ze Policja jest niedoinwestowana, a i jej dzialanie pozostawia duzo do zyczenia. Tak mi przyszlo do glowy, ze przeciez zlodziejstwo w Polsce mozna by wykorzystac do wzmocnienia finansowego Policji i to calkowicie w zgodzie z prawem. Oto jak. Powiedzmy, ze wielu gliniarzy (idealnie - wszyscy) mialoby zawsze ze soba, gdziekolwiek sie udaja, jakas cenna rzecz, moze byc atrapa, czy to laptopa, czy to jakas bizuterie... Cokolwiek, co byloby dosc duzo warte. Taki gliniarz szedlby np. cos zjesc do kawiarni, czy pubu. Tam polozylby owa rzecz na stole i poszedl do ubikacji, czy cos zamawiac, zupelnie nie martwiac sie o owa rzecz. Jestem przekonany, ze znalazloby sie wielu, ktorzy by sie na to polakomili. A gdyby jeszcze gliniarz byl bez munduru... Dobra. O co chodzi? A o to, ze ta rzecz mialaby ukryty w sobie malutki nadajnik, przez ktory mozna by zlodzieja momentalnie namierzyc. Wowczas kwestia zlapania nie wydaje sie zbyt trudna. W zwiazku z zatrzymaniem, prawie ze na goracym uczynku, gosc musialby nie tylko oddac przedmiot, ale takze zaplacic dotkliwa kare. Czesc z niej szla by do kieszeni Policji, a reszta... nie wiem, do sadu, do Skarbu Panstwa... Gdzie tam chcecie, byle nie do xsiezowskiej. Takie myki mozna robic jako nic nie znaczacy dodatek do pracy policjanta. Po prostu gosc idzie sobie zjesc, czy sie wysikac i gdzies tam pozostawia te przynete. Moze nawet zostawic taka rzecz do jutra. Jak nikt nie ukradnie, w porzadku. Zastawiamy te sama pulapke gdzie indziej. Jesli sie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
13-01-2008www.wolnyswiat.plPoziomy świadomości i tego objawy oraz skutki
www.wolnyswiat.pl

POZIOMY ŚWIADOMOŚCI I TEGO OBJAWY ORAZ SKUTKI

(MOŻNA TEŻ O TYM PRZECZYTAĆ, POD TYM KONTEM, NIEMAL W WSZYSTKICH INNYCH ULOTKACH, TEKSTACH)

DLACZEGO JEST TAK (TOBIE) ŹLE - BO INNI TEŻ - TAK JA TY NIMI - NIE PRZEJMUJĄ SIĘ INNYMI (TOBĄ), PRZYSZŁOŚCIĄ (KTÓRA Z CZASEM STAJE SIĘ TERAŹNIEJSZOŚCIĄ)...

Stanowimy, jako społeczeństwo, a więc zbiór jednostek, ogromną mieszaninę wszelkich typów osobowości, charakterów, motywacji, celów, stosowanych do ich realizacji środków, metod; mamy najróżniejsze sposoby reakcji na różne sytuacje, doświadczenia. Niemniej można nas do pewnego stopnia usystematyzować i byłoby najlepiej, z grubsza posegregować i wykorzystać - by nie tracić czasu, energii, inwencji, zdrowia na konflikty, tylko maksymalnie efektywnie współpracować.

Dlaczegoś głupi? - Boś biedny! A dlaczegoś biedny? - Boś ogłupiany, a nie edukowany, w wyniku instynktu stadnego bierny i wykorzystywany przez egoistów-cwaniaków; bo nie odkryto Twojego potencjału, zdolności, a więc nierozwinięto i nie wykorzystuje się Twoich predyspozycji - czyliś trwacz! A dlaczego ma mse taka sytuacja? - Dlatego że ludzie myślą emocjonalnie, a więc na takie, a nie racjonalne, argumenty pozytywnie reagują i w związku z tym, to wykorzystujący osobnicy, a nie racjonalni, konstruktywni, rządzą - podejmują decyzje dotyczące ogółu.

Wszystko co myślimy, robimy, przeżywamy - nas motywuje, nami kieruje, kształtuje; nasze działania, ścieżka życiowa, mogą być pozytywne, bądź negatywne - w tym mimo..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-01-2008Iza GStudia
Czy macie może jakieś doświadczenia jeśli chodzi o studia religioznawstwa? Jak wrażenia? Czy bardzo trudno się dostać?
Znalazałam takowe na UJ, ale mam obawy czy mam w ogóle jakieś szanse się tam dostać...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony) (Zamknięty)
05-01-2008gurgulNajgłupsze strony w necie
Jedną z moich ulubionych rozrywek jest wyszukiwanie i czytanie idiotycznych stron w necie.

Niestety ostatnio nic nowego nie mogę znaleść. Czytałem już o wampirach, które żyją wśród nas, o kosmitach - Reptilianach, którzy zmieniajac swe formy cielesne podszywają się pod Busha, czy wreszcie mój ulubiny "spis Żydów w zniewolonej Polsce" [gorąco polecam! To lepsze niz najlepszy kabaret (mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za reklamę...)].

Jeżeli znacie podobne rarytasy, piszcie!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
01-01-2008OsnowaWesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim Państwu wolności światopoglądowej, a swemu Państwu światopoglądowej neutralności. I dużo radości. Osnowa
.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)