Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ciekawy wiersz (twórczość własna)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
18-01-2008 23:41Lloyd . sz. (61 punktów)Ciekawy wiersz (twórczość własna)
Ocena 1 na 1
A coś mnie natchnęło i napisałem, jest to wynik dłuugich przemyśleń.

'nie ma więcej nieba'

nie ma więcej nieba
ludzie już dorośli

w niebie biała plama
nie ma domów ,roślin

Bóg w podartej szacie siedzi nad

strumykiem uśmiech swól przerywa

psychodelicznym rykiem.


Już spadła mu korona, sandały ma

za małe a ciało jeszcze bardziej

okrutnie ociężałe.

a z serca już tabliczka, lecz

nie tabula raza, choć zapisana

cała ,to mało co się zgadza

spłonęły już dawidy,

łukasze,marki, jany,
za chwile Bóg do krzyża będzie

przybijany


paradoks to straszliwy, ten

metafizyk wielki za chwile swej

utraci krwi pierwsze kropelki.



Czy twarz ma dalej boską? Czy

dzierży księgę w dłoni? Pytają

się ze sprytem przybyli franc-

masoni.



Masowe groby kopią anieli

gdzieniegdzie, by tam ukrywać

dusze tych co byli w niebie.


A jeśliś już do nieba duszo nie

zdążyłaś, wracaj dziś do świata

i zacznij wierzyć w miłość.


A ty człowieku drogi miłości

szukaj wszędzie
,bo nie ma więcej nieba, i

więcej już nie będzie.

Aleksander Szenk
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>A coś mnie natchnęło i napisałem, jest to wynik dłuugich
>przemyśleń.

>tabula raza, cho
...................................................
>krzyrza
...................................................
>A jeśliś już do nieba duszo nie
>zdążyłaś
...................................................

Gratulacje z życzeniami jeszcze dłuuuuższych przemyśleń.

fides ex necessitate esse non debet
Remigiusz Fajfer
Rzeczywiście myśl dalej, bo tekst ma pewną głębię, ale ogólnie nie bije po oczach. Doczytałem się biblijnej przestrogi zawartej w liście do Koryntian, że wszystko, nawet wiara, przemija... a tylko miłość pozostaje. Niestety KRK to dziady i utajnili nawet przesłanie Ewangelii Św. Judasza. Umieszczę tajną Ewangeli, którą zdobyłem z netu w dziale religii. To Ewangelia Św. Pioniego. Przeczytaj mój wiersz!

Malum obraza

Czym są słowa o marzeniach?
Reczach, które oczekują dopełnienia?
Pięknem chwili, blaskiem ognia... i żywotem gwiazd
Tych, które umierają długo, patrząc na życie,
Które dały.
Marzenia są jak deszcz i pył na szatach wybrańca.
Cenimy je za sukces... i to okrutne!
Okrutne, jak życie kaleki, który zabił swego ducha
Pragnąc spełnienia.
Nie marz więc... przestań... spróbuj.. Zabij ogień ogniem.
Niech śmierć dopełni Twoje życie.
One będą zapomnieniem.
Nie mów nie... potrafisz... one się nie spełnią
...zanim wszystko nie przeminie.
Przemiń i Ty.
Daj życie wodzie, daj sukces kwiatom.
Dobij je dla hecy
Tak, jak się targuje o cenę monitora do GPS.
Jeśli potrafisz zabić, nie znaczy, że to zrobisz
Jeśli potrafisz być zła... bądź
Bo był taki jeden, co to mówił, że będzie taki drugi, co to miał być pierwszy i ostatni.
On to mawiał: "dobry jest tylko Bóg" i kazał kochać.
A miłość okrutna jest i piękna.
Jest tylko słowem.
Ona rodzi się z niczego, bo jak mawiał dziad:
"Wszystko to nic".
I tyle zachodu o nic... o marzenie Boga,
By pierdzieć, rąbać kupę w majtki za zasłonką...
O marzenie,
Gdybyś jednak myślał inaczej, to powiem Ci,
Że gdyby kura miała zęby, to by nosem pierdziała
Powiem Ci też,, że szczęśliwi, którzy nie wiedzieli, że pieprzą,
A przepieprzyli...

Alleluja... naskocz mi na Ziobro
Remigiusz Fajfer

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365