 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-01-2008 12:27 | stokrotka (877 punktów) | Boy dzieciakom | Umieszczam ten wątek tutaj, choć nie wiem czy to najlepsze miejsce. W późniejszym może terminie ponowię prośbę, wtedy już może na forum PSR. Działając jako wolontariusza dla Fundacji Rokor1 próbuję zorganizować obóz dla dzieciaków. Pomyślałam, że przy okazji mogłabym spróbować przekazać jakieś informacje dzieciakom, coś co na co dzień do nich nie dociera. Pomyślałam o Boyu. Czy ktoś ma pomysł jak zaprezentować dzieciakom jego teksty w sposób odpowiedni do wieku i czasu (obóz wakacyjny)? Jestem otwarta na wszelkie propozycje. PS Grupa wiekowa jest nieokreślona jeszcze. Ja się skłaniam do wieku szkoły podstawowej, ale jak ktoś ma pomysły dla starszych dzieciaków to chętnie poznam. Pozdrawiam Joanna | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Andrzej Kierski junior (36758 punktów) | > Umieszczam ten wątek tutaj, choć nie wiem czy to najlepsze> miejsce. W późniejszym może terminie ponowię prośbę, wtedy> już może na forum PSR.> Działając jako wolontariusza dla Fundacji Rokor1 próbuję> zorganizować obóz dla dzieciaków. Pomyślałam, że przy> okazji mogłabym spróbować przekazać jakieś informacje> dzieciakom, coś co na co dzień do nich nie dociera.> Pomyślałam o Boyu. Czy ktoś ma pomysł jak zaprezentować> dzieciakom jego teksty w sposób odpowiedni do wieku i czasu> (obóz wakacyjny)? Jestem otwarta na wszelkie propozycje.> PS Grupa wiekowa jest nieokreślona jeszcze. Ja się skłaniam> do wieku szkoły podstawowej, ale jak ktoś ma pomysły dla> starszych dzieciaków to chętnie poznam.> Pozdrawiam> JoannaWitaj, jak określisz grupę wiekową będziemy mogli dokładniej dyskutować na ten temat. W chwili obecnej przychodzi mi tylko jeden uniwersalny (ponieważ możemy go podczepić pod każdy wiek) pomysł. Napisz na mila: ue.atsilanojcar@k.jezrdna , wytłumaczę Tobie co to za intelektualna gra  Jeżeli będzie określona grupa wiekowa, termin wyjazdu oraz miejsce, to może pojadę z Tobą i pomogę w organizacji  pozdrawiam Andrzej Kierski junior
PSR Kraków
|
|
 | | Remigiusz Fajfer | > W chwili obecnej przychodzi mi tylko jeden uniwersalny (ponieważ możemy go podczepić pod każdy wiek) pomysł. Napisz na mila: ue.atsilanojcar@k.jezrdna , wytłumaczę Tobie co to za intelektualna gra  Cóż to za uniwersalny sposób.. czyżby złoty środek... panaceum na wsio, a może najważniejsza wartość uniwersalna. Gardzę wymoczkami, które swoje kompleksy wyżywają na zabijaniu wartości. Powiem Ci, że ze mną nie miałbyś szans, a ja mam całą paletę sposobów, które możesz podczepić pod wszystko, więc jestem lepszy. > Jeżeli będzie określona grupa wiekowa, termin wyjazdu oraz miejsce, to może pojadę z Tobą i pomogę w organizacji  Organizacja ta nazywa się wuwuwu indyktrynacja pe el
|
|
| prokaczystowska_racjonalistka | organizujcie sobie obozy dla dzieci,będzie to kropelka w oceanie wiedzy jaką otrzymują podopieczni mojego zięcia i mojej córki na lekcjach WoS-u i Historii.
Juą ponad 10 lat uczą do czego doprowadza ateizm-na przykładach Pol Pota i Stalina m.in.
|
|
 | 1 na 1 | stokrotka (877 punktów) | Nie mam zamiaru przekonywać dzieciaki do ateizmu... Ateizm to nie religia, którą trzeba indoktrynować by ktoś ją wyznawał. Ja chcę tylko przygotować ciekawe zajęcia z literaturą możliwe, że najbystrzejszego polskiego pisarza - Boya. Zaproponować młodym nie tylko leżenie do góry brzuchem, zajęcia sportowe, ale także intelektualne. Ot, tyle 
www.niewygodnemysli.blogspot.com
|
|
| Remigiusz Fajfer | Mam dla ciebie odpowiedź: Zacznij przygotowywanie planu od samego planowania dla planowania. To zawsze wychodzi. Nieustanne dialogi pod czachą itp., jak to mówił mój wykładowca: "Lubię z kimś mądrym pogadać i lubię coś mądrego usłyszeć... dlatego lubię gadać do siebie". Z opracowaniami jest trudniej. To co nie amatorskie, do niczego się prawie nie nadaje i zjesz zęby, żeby zerżnąć kilka pojęć rodem z elaboratów Strelaua, Niebylicyna, czy Tiepłowa. Nic się nie dowiesz. Trochę liczy się improwizacja i sztuka odnajdywania sensu, tam gdzie go nie ma, albo działanie oparte na bezsensie. Wbrew pozorom to nie takie proste gadać bez sensu, jeśli chce się w tym wyrazić jakiś sens. Polecam lekturę Tony'ego Buzana "Genialna Pamięć". W sumie jest o pamięci, ale jest tam dziesięć zasad, które sprawiają, że (w genialnie prosty sposób) to co przygotujesz (napiszesz, nauczysz się, wyćwiczysz i odtworzysz z pamięci przed publiką) wpadnie nie tylko w pamięć, ale spowoduje, że będą Cię słuchać z otwartymi ustami. Jak nie masz książki, to te dziesięć zasad jest na moim blogu: aspagnito.blog.onet.pl , tylko musisz pogrzebać, bo dawno o tym pisałem... Październik, czy listopad. W książce jest więcej. Piszę akurat o tym, bo z Twojego postu wyczytałem między wierszami, że najprawdopodobniej zależy Ci bardzo na kontakcie z "Dzieciakami". Tego się można nauczyć. Dzieciaki czują zawsze potrzebę pompatyczności, chociaż, jak się im pozwala folgować, to wracają do wyuczonych nawyków i broją. Trochę też bazgroliłem na aspagnito.pl.tl/Jak masz ochotę puścić sobie odjechanego świdra pod czachę i przenieść fascynację młodzieży do odlotu "z Ersatz, do Prawdy", to polecam moje teksty. Alleluja i do przodu
|
|
 | | Remigiusz Fajfer | Napisałem też wiersz, zajrzyj, jest na tej stronie.
|
|
|  | | Remigiusz Fajfer | Jednym z gwoździ programu, mogłaby być konkurencja. Postarałabyś się o coś, czego dzieciaki chcą i powiedziała, że wszyscy muszą napisać swój wiersz. Tu liczy się Twój wkład, bo musiałabyś wyćwiczyć w nich kojarzenie, wyrażanie się słowem, podnoszenie swej wiarygodności i nauczyć je, że warto się starać. Wygrałby tylko jeden i od ciebie oraz od wszystkich, zależałoby kto. Boy nie pisał tylko dlatego, że miał jakiś złoty środek na życie. Nie pisał też dla samego siebie, choć czasem można odnieść takie wrażenie. Był propagatorem. Bądź i Ty. Trzymaj się ciepło i z dala od nawiedzonych baloników, których tu pełno.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|