Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
28-05-2007OcykanReklamy na Racjonaliście
Od jakiegoś czasu na Racjonaliście niekiedy wyskakują reklamy komercyjne, nie mające nic wspólnego z krzewieniem racjonalizmu. Przeszkadza to (przysłania tekst) i irytuje. Po co to? Czy w ten sposób zasilacie (być może skromny) budżet?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-05-2007OcykanJak to możliwe?
Skąd się wzięła ta dziura?


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-05-2007nieobecnyZnikające pieniądze afera finansowa w rodzinie premiera.
Jarosław Kaczyński od '89 roku prawie bez przerwy zasiada na państwowych posadach. Był ministrem stanu, szefem kancelarii prezydenta, posłem, senatorem. Sprawy takie jak spółka "Srebrna" czy Telegraf zostawiam na boku, bo ukręcono im łeb i ile Kaczyński na tym zarobił nie da się ocenić.

Wracając do rzeczy. W 2005 roku J. Kaczyński deklarował posiadanie 10 tys. PLN i 1,5 tys. USD oszczędności i prawo własności do części domu w rodzinie. To cały majątek człowieka, który przez tyle lat zarabiał kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie i niczego przez ten czas nie kupił.
Gdzie podziały się te pieniądze? Czy wpłacając je na konto mamy J. Kaczyński uważa, że już nie należą do niego, że nie musi ich wykazywać? A może wpłacał je na jakieś inne konto/konta?

Jak śmiech powszechny niesie J. Kaczyński odbiera swoją wypłatę w gotówce, a następnie wpłaca ją na konto matki (swoją drogą ciekawe jak to się odbywa).
Czy mama J. Kaczyńskiego płaci podatek od darowizn przekazywanych jej przez syna?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-05-2007StefaniakPopper i Fromm - totalitaryzm
Ktoś może wie, lub ma informacje na temat jak ci dwaj tam na górze wypowiadali się (mieli poglądy) na temat totalitaryzmu?
Jeśli ktoś ma jakąś pracę na ten temat to nie pogradziłbym...
Potrzebowałbym takich inforamcji dosyć szybko jeśli można...

Pozdrawiam

(mój mail - moc.liamg@jajezd)

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-05-2007sobieskiMiłość i przebaczenie bliźniemu swemu
miłość chrześcijanab to przebaczani innym ich win i oczkiwanie na przebaczenie bliżniego za swoje winy miłość jest używa w wilu
wypadkach jest okzwna w wiele sposobów miłość braterska , miłość do bliżniego ,miłość kobiety do mężczyzny ,miłość do Pana Boga
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-05-2007lessBóg ujarany
Krótka zabawa w ramach poszukiwań nowej książki Dawkinsa.
1.Wejdź na stronę główną merlin.pl
2.W wyszukiwarce wpisz Dawkins
3.Wybierz dział "książki"
4.Kliknij "szukaj"
5.Fajne nie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
22-05-2007OcykanZagadki przez Ocykana w sieci znalezione
1. Ile lat trwała Wojna Stuletnia?
2. W jakim kraju są produkowane kapelusze Panama?
3. Z jelit jakiego zwierzęcia robi się catgut?
4. W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji Październikowej?
5. Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka wielbłądzia?
6. Od nazwy jakiego zwierzęcia pochodzi Nazwa Wysp Kanaryjskich?
7. Jak miał na imię król Jerzy VI?
8. Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
9. Skąd pochodzi chiński agrest?
10. Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?
11. Bush ma krótkie i używa, Berlusconi ma długie i używa, papież ma - ale nie używa. Co to jest?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-05-2007Joachimek ŚmirgulawskiZabawa w światopogląd
Uwaga forumowicze zaczynamy się bawić. Zabawa jest grą intelektualną polegającą na znalezieniu takiej tezy w kwestii istnienia bądź nie istnienia Boga, której nie można by już zbić. Siłą rzeczy rezygnujemy w zabawie z poglądów agnostycznych, gdyż zdanie 'Ja nie wiem' nie wymaga uzasadniania bądź obalania. Badamy teizmy i ateizmy. Ktoś podaje tezę (np. ateista podaje tezę teistyczną bądź na odwrót - co nie znaczy, że ateista nie może wysunąć tezy ateistycznej), a ktoś następny główkuje jak ją obalić
Trzymamy się jednak zasady, że jedna teza na jeden post.

No to do dzieła. Ja zaczynam

Teza: "Wiem, że Bóg istnieje, ponieważ czuję Jego obecność"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
18-05-2007MoniaSudarshan Kriya®
Bylam na kursie Art of Living I stopnia i jestem pod wielkim, wielkim wrazeniem prezentowanego tam narzedzia - unikalnej metody regeneracji i odstresowania organizmu za pomoca zmieniajacych sie rytmicznie oddechow - Sudarshan Kriya®. Czy ktos moze slyszal o jakis wypowiedziach srodowisk naukowych na temat tej metody?
Autor metody byl ponoc dwukrotnie nominowany do pokojowej Nagrody Nobla.
jestem naprawde pod glebokim wrazeniem tego jak duzy wplyw ma ta wydawaloby sie banalna metoda. nigdy w zyciu nie mialam podobnych i tak bardzo silonych odczuc fizjologicznych nie mowiac o emocjonalnych. nigdy w zyciu nic mnie nie odstresowalo i nie sharmonizowalo w tak krotkim czasie i na tak dlugo.
Czy ktos wie cos na temat tej metody?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-05-2007OcykanTest na bystrość
Testowanemu delikwentowi mówimy:

Zadam ci 3 pytania. Odpowiadając na nie, nie wolno użyć słów: "nie", "dziewięć" i "król". Następnie (żeby się potem nie wymigał, że zapomniał) należy mu kazać te słowa powtórzyć, uspokajając, że nie jest to jeszcze część testu.
Następnie zadajemy pytania testowe:
1. Kto to był Władysław Jagiełło?
Na to odpowiada każdy prawidłowo. Różnie: "władca Polski", "Litwin", "mąż królowej Jadwigi", "zwycięzca Krzyżaków", itp.
2. Ile jest 3 razy 3.
Tu już niektórzy (nieliczni) mają problemy. A ci, którzy odpowiadają prawidłowo: "trzy do kwadratu", "dziesięć bez jednego" i różne takie.
3. Ty to znasz?
I tu 90% testowanych, dumna z przebrnięcia przez 2 pytania, traci czujność i wykrzykuje z oburzeniem: "Nie!". I w ten sposób "oblewa" test. A przecież można odpowiedzieć: "bynajmniej", "nigdy w życiu", "ależ skąd", itp. I tak odpowiadają osoby naprawdę bardzo bystre.
Albo takie, które to znają.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)