>Jednak reklama komercyjna na forum katolickim byłaby z pewnością czymś szokującym i nie do zaakceptowania. Myślę jednak, że nie będzie okazji tego sprawdzić, bo coś takiego nikomu nie przyjdzie do głowy.
Milcząco możemy chyba jednak założyć, że fora katolickie są w taki, czy inny sposób wspomagane przez zgromadzenie wiernych (czyt. Kościół). Racjonalista, z tego co wiem, czerpie pieniądze głównie z księgarni i teraz z tych kilku reklam. Myślę, że dopóki sponsorzy i reklamodawcy nie mają żadnego wpływu na treści artykułów i sposób ich zamieszczania na portalu, to nie ma o czym gadać. Jeśli zaś pozyskane fundusze pomagają go rozwijać i utrzymymać, to nie widzę powodu do rabanu. To naprawdę dobrze, że komercyjne firmy uznają i doceniają liczbę i jakość odwiedzających portal czytelników. Też jest to jakaś nobilitacja, niekoniecznie finansowa. Poza tym, Racjonalista.pl nie jest przecież potępiającym w czambuł kontestatorem Systemu, by wstydzić się, jak to drzewiej bywało na festiwalu jarocińskim, paru reklam.
"Bawimy się, bawimy ładnie, lub nie nieważne, bo Nico niełatwo rozdrażnić" Lech Janerka
|