Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadki przez Ocykana w sieci znalezione

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-05-2007 21:45Ocykan (3528 punktów)Zagadki przez Ocykana w sieci znalezione
1. Ile lat trwała Wojna Stuletnia?
2. W jakim kraju są produkowane kapelusze Panama?
3. Z jelit jakiego zwierzęcia robi się catgut?
4. W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji Październikowej?
5. Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka wielbłądzia?
6. Od nazwy jakiego zwierzęcia pochodzi Nazwa Wysp Kanaryjskich?
7. Jak miał na imię król Jerzy VI?
8. Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
9. Skąd pochodzi chiński agrest?
10. Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?
11. Bush ma krótkie i używa, Berlusconi ma długie i używa, papież ma - ale nie używa. Co to jest?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

APawłowski (1150 punktów)
> 1. Ile lat trwała Wojna Stuletnia?
W wikipedii napisali że jeszcze trwa bo niczego na zakończenie nie podpisali, ale bili sie 116 lat (ciekaw jestem czy pamiętali o co im poszło, chyba nie)
> 2. W jakim kraju są produkowane kapelusze Panama?
Ekwador
> 3. Z jelit jakiego zwierzęcia robi się catgut?
chyba baranich
> 4. W jakim miesiącu Rosjanie obchodzą rocznicę Rewolucji
>Październikowej?
w listopadzie
> 5. Z włosów którego zwierzęcia zrobiona jest szczotka
>wielbłądzia?
wiewiórki
> 6. Od nazwy jakiego zwierzęcia pochodzi Nazwa Wysp
>Kanaryjskich?
psów
> 7. Jak miał na imię król Jerzy VI?
Albert
> 8. Jakiego koloru jest zięba purpurowa?
Szkarłatny (tu miałem problem)
> 9. Skąd pochodzi chiński agrest?
Nowej Zelandii (też musiałem poszukać)

> 10. Jakiego koloru jest czarna skrzynka w samolocie?
Pomarańczowa
> 11. Bush ma krótkie i używa, Berlusconi ma długie i używa,
>papież ma - ale nie używa. Co to jest?
Nazwisko (mam nadzieję że nie to o czym pomyślałem)
J.Szulc (5723 punktów)
Do pytania 4.
- są to jelita jagnięce, jakby co.

Pozdrawiam.

---
Tofik (5585 punktów)
>Do pytania 4.
Hmm chyba 3.
>- są to jelita jagnięce, jakby co.
Kozie, baranie lub końskie
>Pozdrawiam.
Ja także

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
J.Szulc (5723 punktów)
Co racja, to racja.
Dzięki, Tofik, za czujność z tą numeracją.
Jeśli jednak mieliby Ci coś cerować wewnątrz, polecam jednak "jagnięcinę". Łatwiej się resorbuje.

Resztę muszę sprawdzić u źródeł.

Pozdrawiam....

---
APawłowski (1150 punktów)
>Resztę muszę sprawdzić u źródeł.
owcy, kozy czy konia
J.Szulc (5723 punktów)
Chirurga, mój Drogi, chirurga...
Zapytam, a co mi tam...

---
Tofik (5585 punktów)
>> 3. Z jelit jakiego zwierzęcia robi się catgut?
>chyba baranich
Z owiec i koni

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Tofik (5585 punktów)
Gdybyś nie mówił, że znalazłeś to w sieci to byłoby ciekawiej i gdybyś zmienił trochę treść i kolejność, bo można to znaleźć bez problemu.

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365