Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
24-03-2013WillmasterLOGIKA WSKAZUJE NA ISTNIENIE BOGA - Jarosław Zabiełło
Nie wiem czy ten tekst był tu poruszany, zachęcam do obalania tych bredni.

1. Albo świat zaistniał, albo istniał odwiecznie.

Z racji tego, że to jest alternatywa wykluczająca, na mocy samej konstrukcji logicznej, jedna opcja jest koniecznie prawdziwa, a druga koniecznie fałszywa.

2. Jeśli świat zaistniał, to albo sam siebie powołał do istnienia, albo coś/ktoś, nie będące światem, to uczyniło.

To również jest alternatywa wykluczająca i na mocy struktury logicznej, jedna opcja jest koniecznie prawdziwa, a a druga koniecznie fałszywa.

3. Świat nie mógł sam siebie powołać do istnienia, bo aby móc cokolwiek uczynić, trzeba założyć uprzednie istnienie.

Logicznie niepodważalne.

4. A zatem, jeśli świat zaistniał, to został stworzony. A jeśli został stworzony to istnieje Stwórca świata, nie należący do świata, i tym samym założenia ateizmu są nieprawdziwe.

Wniosek konieczny logicznie. Do tego punktu wykazano tylko, że jeśli świat zaistniał to istnieje jakaś jego transcendentna jego Przyczyna. Poniżej wykażę, że ta przyczyna musi być również osobowa.

Jedyna możliwość obrony dla ateisty to próba wykazania, że świat istnieje odwiecznie. To jednak napotyka na poważne problemy natury logicznej jak i empirycznej.

Od strony empirycznej, ateista musiałby podważyć Teorię Względności i powszechnie przyjmowaną naukowo Teorię Wielkiego Wybuchu (Bing Bang, w skrócie BB) np. poprzez podanie lepszego empiryczne wyjaśnienia na rzecz faktu red-shiftu (przesunięcia w podczerwieni - Efekt Dopplera..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
23-03-2013exbyłyW hołdzie Nietzsche'mu
SPADAM NA GÓRĘ

Jestem jak ten linoskoczek na horyzoncie nieba, jest i okrutny błazen,
podstawiony, szydzący, który ma mnie zastąpić
przedrzeźniający i zmieniający sens moich słów
co mnie w końcu przeskoczy,
jest i brutalny tłum, jednak gdy już spadnę,
żyjąc i umierając dla swojej sztuki
myślę,
„że nikt nie będzie krzyczał i nikt nie zapłacze”

SPADAM NA GÓRĘ

Jest i dziewczyna, co mówi, że nie ma tak łatwo
i że za dużo myślę.
Na szczęście chociaż nie mówi, że kocha mnie-
-za to ją tak bardzo lubię.

SPADAM NA GÓRĘ
Ten szatan smutku, który pcha mnie w górę
SPADAM NA GÓRĘ
Rozpływam się we mgle.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-03-2013wozieeeCondoms are evil!
To po prostu trzeba zobaczyć.
Condoms Are Evil! (here's why...)
Zapraszam do dyskusji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-03-2013HodżaPierwszy śnieg
Dziś rano wyjrzałem za okno - niespodzianka - ulica, chodniki, dachy przykryte kilkunastocentymetrową warstwą świeżutkiego puchu. Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" - wszyscy już chyba mieliśmy dość tej szarości. Dzieciarnia aż piszczy z radości - sąsiad miał wprawdzie trudności z namówieniem żony na wspólny rodzinny spacer, ale te szczęśliwe buziaki dzieci były zapewne warte tego wysiłku (dzieci są dobrze odżywione a sąsiad nie lubi ciągnąć sanek).

Dość tych kpin. Tak na poważnie - dobrze, że wreszcie chwycił mróz. Jeszcze kilka dni temu na chodnikach była nieprzyjemna chlapa, teraz ten problem mamy z głowy. No i nie wiedziałem, co zrobić z resztkami drewna opałowego - teraz już wiem.

Dość tych kpin. Tak na poważnie - smutno, że zima już się kończy. To chyba ostatnie śniegi w tym sezonie. Z drugiej strony meteorolodzy dają pewną nadzieję, że ten pierwszy tej wiosny śnieg nie będzie ostatnim, bo to i w czerwcu, zdarzało się, zdarzało, w Polsce spadł metr śniegu i leżał dwa tygodnie. A więc - głowa do góry i oddychajmy pełną piersią masami powietrza arktycznego. A zatem - chociaż zwykle nie mamy możliwości, by pojechać na Grenlandię i podziwiać splendor jej fiordów i lodowych łomów majestatycznie odpadających od czoła lodowca, to przynajmniej możemy tam sięgnąć swoim nosem.

Dość tych kpin. Zima się zacięła. Sprawdzam ceny biletów do Kenii.



Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
22-03-2013diogenesMódlcie się!
Administrator NASA, Charles Bolden pytany, co zrobić, gdy okaże się, że w stronę Nowego Jorku pędzi duży meteoryt, radzi:

Módlcie się!

strefataje(*)cie-sie,1,5450204,artykul.html

Ma ktoś linka do modlitewnika NASY?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
22-03-2013kulka_na_moleOdp: Kobylański kuje żelaz
>Widzę, że nie załapałeś
Załapał, załapał. worek kości jest trollem dobrze znanym na tym forum. Jemu się nie odpowiada, jego się ignoruje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-03-2013exbyłyTako rzecze Bobo Nihila: Bo jeśli...
Bo jeśli nie byłoby Boga Wszechmogącego
to interesujący i głębocy bylibyście jak kałuża na boisku.
Bo jeśli nie byłoby duszy to nawet diabeł by się wami nie zainteresował.
Bo gdyby na świecie byłyby same kobiety
to z kształtu kuli ziemia stałaby się płaska.
Bo jeśli Tomek jest dobry gdy śpi
to po co go budzicie!!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 90 (przedawniony)
20-03-2013PeruniecIgnorancja walczących ateistów.
Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że sam jestem ateistą i antyklerykałem, więc nie jestem nawiedzonym panem z prawej strony

Ale kiedy słucham, lub czytam wypowiedzi walczących ateistów, w tym takim autorytetów jak np Dawkins, mam wrażenie że słyszę takie same tendencyjne słowa i uproszczenia jak ludzi z prawej strony.
A kiedy dochodzi do spraw historycznych, czy socjologicznych, to już w ogóle można się tylko złapać za głowę, bo takie głupoty jak czasami mówią to aż boli słuchać.
A co mi chodzi ?
O co pisaniu o religii jaki o przyczynie wszelkie zła, jako przyczynie 90% wojen!, i tym podobne głupoty, jak pisanie o tym że religia jest winna krucjatom, rekonkwiście, czy konkwiście nowego świata.
Oczywiście jeszcze masa mitów o inkwizycji itp.
W ogóle jest to ciekawe że przedstawiciele ateizmu, nie są nigdy historykami, socjologami itp, raczej to ludzie nauk ścisłych, co nie odbierając im inteligencji nie muszą mieć pojęcia o procesach historycznych czy dawnym sposobie myślenia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
15-03-2013exbyłyAteizm z Bogiem Wszechmogącym
1. Nie będę tu pisał, że cuda np. biblijne nie miały miejsca, wręcz przeciwnie-uznaję ich zaistnienie.
2. Zacznę od Adama z Raju. Pytanie jakie się tu pojawiło dla takiego "obcego" jak ja to, czy Adam był natchniony wiedzą przez Boga (stąd ten lęk przed nicością, niewyemancypowanego od Boga pierwszego człowieka wg., Sorena Kierkegaarda) czy posiadał własną wolę? Wyłania mi się tu następująca logiczna sprzeczność: grzech pierworodny-popełnił go Bóg, który natchnął Adama wiedzą o tym, że złamanie zakazu zrywania owocu z drzewa wiedzy dobra i zła jest buntem czyli złem, grzechem. (Kierkegaard twierdzi, że Adam został uśpiony albo zahipnotyzowany przez Węża, ponieważ był w mocy z Bogiem i zerwał to jabłko przez jakieś roztargnienie.) Adam przed kuszeniem Węża wiedział, że to jest złe, posiadał tą wiedzę. Adam może się zapytać skąd wie, że zerwanie tegoż owocu jest złem. Samo wypowiedzenie zakazu przez Boga było grzechem. Zło pierwotne powstało natomiast wraz z jestestwem Boga, co automatycznie uruchomiło siły Konieczności zawierając w sobie pierwiastek zła; albo Bóg stworzył Świat i się odseparował i dzieje się Jego Wola i z końcem świata przyjdzie Królestwo Jego (patrz-Simone Weil „Bóg nie jest wszechmocny, ponieważ jest Stwórcą. Akt stworzenia jest abdykacją. Ale jest On wszechmocny w tym sensie, że jego abdykacja jest dobrowolna: zna jej skutki i chce ich” ) albo nie jest wszechmogący i może interweniować w nasz świat, który staje się „światem fantasy”,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
14-03-2013exbyłyJezus Chrystus i Miętus
Chrystus i Miętus.
Czy pamiętacie postać z książki Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”-Miętusa?
Miętus a nie Szatan. Miętus szepczący „brudy”do ucha Chrystusa na pustyni. Miętus dostaje się do duszy Jego poprzez ucho. Zatruwający Jego wyobraźnię. Permanentnie powtarzane świństwa wywołują zmazę w duszy Jezusa., Boga-człowieka obdarzonego wysoką inteligencją i wyobraźnią, nie mogącego uciec od Swych zmysłów. Miętus „gwałci”. Mimowolne skalanie Jego. Osiołek gwałci Jakuba, Jakub ucina głowę Marii, itd. itp-tak właśnie zostaje przeobrażona wyobraźnia i podświadomość Chrystusa w podświadomość Markiza de Sade. Wyobraźnia działa pobudzana obrazami, symbolami, skojarzeniami AUTOMATYCZNIE. Wystarczy powiedzieć „goła baba” lub „nóż w dupie”.
Wszyscy w Miętusie od teraz, z nim lub przeciw niemu, ale na zawsze już Miętusy w Miętusie w miętuszeniu.
Często nasza podświadomość jest, staje się głupawym, debilnym demonem mimo oporów świadomości. Podrażniona podświadomość jest jak wściekły pitbull, jak zbity pies i jedynie świadomość jak kaganiec powstrzymuje ją od rozszarpania kogoś na strzępy, od strzelania do tłumu. Chwila ujawniającej się podświadomości: „Boże czemu żeś mnie opuścił”-ostatnie słowa Ukrzyżowanego. Czy chrześcijaństwo to świadomość, kaganiec a dusza to podświadomość?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)