Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pierwszy śnieg

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-03-2013 21:35Hodża (11172 punktów)Pierwszy śnieg
Ocena 2 na 2
Dziś rano wyjrzałem za okno - niespodzianka - ulica, chodniki, dachy przykryte kilkunastocentymetrową warstwą świeżutkiego puchu. Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników "białego szaleństwa" - wszyscy już chyba mieliśmy dość tej szarości. Dzieciarnia aż piszczy z radości - sąsiad miał wprawdzie trudności z namówieniem żony na wspólny rodzinny spacer, ale te szczęśliwe buziaki dzieci były zapewne warte tego wysiłku (dzieci są dobrze odżywione a sąsiad nie lubi ciągnąć sanek).

Dość tych kpin. Tak na poważnie - dobrze, że wreszcie chwycił mróz. Jeszcze kilka dni temu na chodnikach była nieprzyjemna chlapa, teraz ten problem mamy z głowy. No i nie wiedziałem, co zrobić z resztkami drewna opałowego - teraz już wiem.

Dość tych kpin. Tak na poważnie - smutno, że zima już się kończy. To chyba ostatnie śniegi w tym sezonie. Z drugiej strony meteorolodzy dają pewną nadzieję, że ten pierwszy tej wiosny śnieg nie będzie ostatnim, bo to i w czerwcu, zdarzało się, zdarzało, w Polsce spadł metr śniegu i leżał dwa tygodnie. A więc - głowa do góry i oddychajmy pełną piersią masami powietrza arktycznego. A zatem - chociaż zwykle nie mamy możliwości, by pojechać na Grenlandię i podziwiać splendor jej fiordów i lodowych łomów majestatycznie odpadających od czoła lodowca, to przynajmniej możemy tam sięgnąć swoim nosem.

Dość tych kpin. Zima się zacięła. Sprawdzam ceny biletów do Kenii.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365