 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 75 (przedawniony) | | 20-12-2009 | Kowalska | Piszemy serial |
Nasączona dwoma grzańcami, gdy za oknem minus 18 stopni, i co najważniejsze, po obejrzeniu z otwartą buzią (o otwartej buzi piszę z pełną świadomością  ) "Klanu", wpadłam na pomysł, jak możemy zarobić pieniądze. Duże pieniądze. Stwórzmy serial jakiego jeszcze świat nie widział!!! Stwórzmy serial na miarę naszych możliwości! Nikt nie zapyta po co ten serial. Bo to jest przecież nasz serial, w oparciu o sześć instytucji, który do wiosny, zgnije sobie na świeżym powietrzu, i co się wtedy spisze? Protokół zniszczenia. Więc? Im więcej osób weźmie udział w pisaniu scenariusza, tym ten serial będzie droższy, i?.... No?.... Napijcie się wina. Stać Was. Możemy stworzyć serial dla młodzieży, na przykład "Dylematy małolaty", o nastolatce, która swoje życie układa według rad z BRAVO. Albo dla młodych yuppies, "Lukrecja S.", o młodej właścicielce firmy przetwórstwa mięsnego, która ma na nazwisko Szynka, i nikt jej nie traktuje poważnie w zaklętych kręgach wędliniarskich. Lub dla starszych, "Rozalia na tropie", o emerytach, którzy w jesieni życia odkrywają, że właścicielka apteki niecnie zawyża ceny leków. Możliwości jest bez liku. Wybierzemy tytuł, postaci, a potem to już tylko do dzieła! Scenariusz do telewizji, za rok Telekamery, potem Hollywood, Oscary... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 19-12-2009 | apud | Dlaczego wątek mikuty został zamknięty? |
To było przepiękne. Zrobić sobie TAKIE jaja z całego foruma!!! te odpowiedzi
Mikulo, jesteś moja bratnia dusza, jak by Ania z Zielonego Wzgórza powiedziała.
PS Ann of Green Gables wcale nie znaczy ze była z zielonego wzgórza, na upartego z Kawałka dachu pomalowanego na zielono ewentualnie tympanum, hehehe.
Mikula tez wam wszystkim "przetlumaczyl", czym jest poczucie humoru... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 71 (przedawniony) (Zamknięty) | | 18-12-2009 | mikuta | Nie dostałam rozgrzeszenia.Co powiedzieć przy kolejnej spowiedzi? |
podczas spowiedzi powiedziałam,ze mieszkam z chlopakiem i współżyjemy i sie zaczłlo pogadanka na pol kosciola i w finale brak rozgrzeszenia.Osobiście ksiedza który mnie spowiadał nie cenie zbyt wysoko i to nie jest moj poglad po tej feralnej spowiedzi,po prostu to starszy czlowiek który za wszystko potępia ale skoro to on przyszedł do konfesjonalu to u niego sie wyspowiadalam i od konfesjonalu odeszlam z szeroko otwartą buzia.Nikogo nie krzywdze swoim zachowaniem,planujemy slub i czy naprawde nie nalezy mi sie rozgrzeszenie.I jeszcze raz powiele pytania co powiedzieć przy kolejnej spowiedzi? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 11-12-2009 | Adamiak | Żebyśmy zdrowi byli. |
Wielokrotnie w forumowych tekstach, a w wątku "Karać, czy uświadamiać od małego? " co najmniej dwukrotnie, przewijają się hasełka w brzmieniu: "skierować pijaków, alkoholików na przymusowe leczenia i będzie święty, anielski spokój". Zdaję sobie sprawę, że pustota tego hasełka jest pochodną kompletnego niezrozumienia istoty choroby alkoholowej, której główną dolegliwością jest nieuleczalność, ale czy tylko? Czy nie pobrzmiewa czasami w tych sloganach jakieś chciejstwo, by całego zła tego świata nie załatwić jednym, uniwersalnym hasłem? Może też myślą przewodnią takich haseł, jest nie propozycja bezpośrednio wyrażona treścią, ale brzmiące w podtekście poczucie własnej, większej wartości? A może bezradności właśnie? Jak zwykle w oczywistych przypadkach, nasuwa mi się oczywiście banalne pytanie: po jaką cholerę myślący, bez wątpienia, ludzie, silą się na przynudzanie takimi pustymi frazesami? Pewnie z sympatycznej troski o to, żebyśmy wszyscy zdrowi byli.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 173 (przedawniony) | | 11-12-2009 | Kowalska | Kawa czy herbata, czyli dzień dobry :) |
Jest 09:52, po Forum już od ponad godziny bujają się Belvedere, Poziomczyński, Witwos, Lontri, Osnowa, ja.... I Inni  Załóżmy sobie wątek, gdzie będzie się można przy porannej kawie przywitać, powiedzieć sobie, że się kochamy, świat jest piękny i nigdy więcej nie będzie wojny. Oraz, że walczymy o ekologię. Nie zapominajmy o ekologii. I Edycie Górniak. No. To dzień dobry  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 501 (przedawniony) | | 09-12-2009 | Miłujący prawdę | Dlaczego ludzie nie wierzą w Boga? |
Kto wierzy w Biblię, ten wie, że prawo Boże zabrania cudzołóstwa, nierządu i spędzania płodu, a szacunek dla tego prawa jest dla niego pod wieloma względami ochroną. Ksiądz katolicki Raymond Nogar, chociaż sam broni świeckiej filozofii ewolucyjnej, przyznaje, że tok myślowy właściwy ewolucjonistom „odbija się bezpośrednio na postawie danego człowieka wobec życia, na jego moralności i religijności”, a następstwem tego są określone zmiany. Dlaczego tak się dzieje? Otóż nawet duchowni, którzy przyjmują teorię ewolucji, zaczynają stosować do Biblii miano „nienaukowej”. Kiedy więc ludzie dochodzą do przeświadczenia, że pierwsza jej księga nie może być brana poważnie, przestają traktować poważnie także resztę. Nawet rządy poszczególnych państw znoszą prawne ograniczenia co do cudzołóstwa, przerywania ciąży i homoseksualizmu.
A ponieważ ludzie, którzy nie wierzą w dzieło stwarzania, nie uznają żadnego autorytetu wyższego od siebie samych i ewentualnie swego rządu, więc padają ofiarą chorób, ciągłej niepewności i rozczarowań, bo takie są skutki ich trybu życia. Człowiek nauczany od młodości, że jest po prostu potomkiem jakiegoś zwierzęcia, często zachowuje się jak zwierzę.
Ponieważ teoria ewolucji odwodzi ludzi od Boga i sprawiedliwych mierników Jego Słowa, więc nie jest specjalnym zaskoczeniem fakt, iż zwolenników swoich naraża na jeszcze inną pułapkę, przed którą wierzący w Biblię są zabezpieczeni. O co w tym wypadku chodzi? Według ewolucjonisty Ernesta.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 08-12-2009 | BartekBl | Jaki jest symol ateizmu? |
Witam!
W dyskusjach w artykule "Czy pusta ściana obraża uczucia religijne katolików?" przewija się argument, że pusta ściana jest symbolem światopoglądu laickiego, ponieważ nie ma on żadnych symboli.
Czy jest to prawda?
Być może powinniśmy wyjść im na przeciw i złożyć kilka propozycji symboli ateistycznych. Oczywiście nie wiadomo kto miałby spośród propozycji wybrać tą właściwą, więc pozostawmy sprawy swojemu biegowi, zobaczmy jak różne symbole sprawdzają się w praktyce, niech ludzie wybiorą ten, który im odpowiada.
Pozdrawiam, BartekBl. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |