Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
11-02-2018Pan Kapećparadoks śmierci Jezusa, a chęć królestwa na ziemi.
ekhm... jeżeli światem nie rządziłby zły albo ogólnie gdyby nie panowało zło to pewnie nie byłoby nieba tylko świadczyłoby o tym że ludzie sobie stawiają poprzeczkę bycia ludźmi. ale nie o tym chciałem napisać.

więc gdyby świat miałby być na ziemi jako eden to Jezus nie umierałby na krzyżu, zmartwychwstawał i dawał nam świadectwo o Bogu.

więc świat odrzucił Boga. i to nie jest zjawisko nowe czy lewicowe.

dlaczego zatem Jezus nie zwyciężył zła na ziemi tylko umarł na krzyżu? jest to głupie pytanie. ponieważ istnieje sens, a sens tworzy logikę. Bóg wcale nie musi mieć zdolności parapsychicznych żeby przewidywać przyszłość.

więc Jezus pewnie mógł inaczej nas zbawić. ale świat na to nie pozwolił i to wynika ze spójnej całości logiki i sensu świata.

no dobrze. to ktoś zapyta dlaczego Bóg stworzył taki świat? że to wszystko musiało się tak potoczyć.

tak samo jak Bóg zażądał ofiary z dziecka w ST, tak samo daje nam ofiarę w postaci swojego Syna. może jest to trudne do zrozumienia i zawiłe ale Bóg pokazuje nam w ten sposób że kocha nas bezgranicznie. "tak że Syna swojego jednorodzonego dał aby zbawić świat" czy Jezus w tej sytuacji był simsem i wykonywał tylko wole Ojca.

mówi się w Pś. że judasz sam nie wydał Jezusa to zły go do tego nakłonił. Jezus pokonał złego i pokonuje go ostatecznie na krzyżu. dlaczego?

bo wraca z zaświatów i pokonuje śmierć i mówi nam o tym że my też będziemy brać udział w zbawieniu. a on to zrobił dla nas.

pytanie czy nie mógł pokonać złego bez śmierci..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-02-2018okenosJiddu Krishnamurtii
www.youtube.com/watch?v=B7ozo25wa3E

Co myślicie o tym człowieku ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-02-2018MaxGolonko2Spektrografia
(EPOD) Wielobarwny meteor za Wielkim Wozem. Ciekawe jakie pierwiastki lub cząstki dały takie barwy?

epod.usra.(*)on-this-meteor-is-heading.html

Kiedyś spory meteor oznaczał gniew boży.
Dziś nie oznacza nic nawet dla wierzących skoro bóg nawet na licznych homoseksualnych pedofili na służbie Watykanu nie reaguje.

Miłego dnia/nocy

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
09-02-2018okenosAnioły Nieba
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
09-02-2018Pan KapećDlaczego przestałem być katolikiem?
do tej pory praktykowałem uznając że tego nie zauważam, ale uznaje że jeżeli w kościele dzieją się takie rzeczy to nie ma w nim Boga.

1.

www.fronda(*)-sie-w-cialo-i-krew,55236.html
18 sierpnia 1996 r. wieczorem o godz. 19 ks. Alejandro Pezet odprawiał Mszę św. w katolickim kościele, który znajduje się w handlowej dzielnicy Buenos Aires. Pod koniec udzielania Komunii św. podeszła do niego kobieta, informując, że z tyłu kościoła na świeczniku leży porzucona Hostia. Ksiądz Alejandro poszedł we wskazane miejsce i zobaczył sprofanowaną Hostię. Była tak pobrudzona, że nie mógł jej spożyć. Włożył ją do naczyńka z wodą i schował do tabernakulum w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Kiedy w poniedziałek 26 sierpnia ks. Alejandro otworzył tabernakulum, ze zdziwieniem stwierdził, że Hostia zamieniła się w krwistą substancję. Poinformował o tym ks. kardynała Jorgego Bergoglio, który polecił wykonanie profesjonalnych zdjęć. Zdjęcia Hostii wykonano również 6 września. Widać na nich wyraźnie, że Hostia, która zamieniła się w zakrwawione ciało, znacznie się powiększyła.

2.

G e
1. Jest zakątek na tej ziemi
C
Gdzie powracać każdy chce,
a
Gdzie króluje Jej Oblicze,
Na Nim cięte rysy dwie.
G e
Wzrok ma smutny, zatroskany,
a a
Jakby chciała prosić cię,
D D7 G
Byś w matczyną Jej opiekę oddał się.

G C
Ref.: Madonno, Czarna Madonno,
D7 G
Jak dobrze Twym dzieckiem być!
C
O, pozwól, Czarna Madonno,
D7 G
W ramiona Twoje się skryć! 2x

2. W Jej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
08-02-2018WeraKury vs ludzie
Kury

sites.goog(*)rc/1468886361838/home/kury.jpg

Ludzie

www.dynami(*)119-d6ae330a0932wallpaper1.jpg

Może wypadałoby tak w niektórych krajach poczyścić trochę? Takie tam kilka bombek w strategiczne miejsca, żeby się trochę rozluźniło?
Albo hamburgery porobić
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-02-2018MaxGolonko2Teleskopy amatorskie - naukowe i praktyczne aspekty
Droższe refraktory (teleskopy soczewkowe), tak zwane apochromaty prawie idealnie korygują (niwelują) rozdzielanie się barw światła od obiektów w kosmosie na powierzchni soczewki wejściowej w dalszej drodze światła przez kolejne soczewki. Ceny są jednak tak wysokie że na ogół warto pogodzić się z drobnymi smugami/krawędziami w obrazie Jowisza czy Księżyca w tańszym achromacie jak chociażby ten achromat co ma znakomity stosunek możliwości do ceny (najlepszy za takie pieniądze):

astrokrak.pl/237-teleskop-sky-watcher-909az3-.html

Jest to jednak sprawa trochę indywidualna. Są (ale nie ogrom) ludzie których drażni zjawisko aberracji podczas obserwacji jasnych obiektów i jednak kupują apochromaty - jeśli zdecydowali się na lunetę (teleskop zwierciadlany nie ma wspomnianego zjawiska).

Apochromaty korygują tylko dwie barwy - zwykle czerwoną i niebieską, a więc nie żółtą.

Natura światła jest taka - fajny obrazek - warto kliknąć:

www.astrom(*)?id=105233&mode=view/barwy.jpg

Miłego dnia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
05-02-2018WeraZakaz handlu w niedziele
Czy jest jakiś konkretny powód tej zmiany oprócz zrobienia dobrze księżulkom?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
04-02-2018Pan Kapećmatrix a religia
właściwie łatwo się połapać że skoro nauka dowodzi że Bóg nie istnieje i wszystko inne na to wskazuje to znaczy że żyjemy w świecie zła. już kartezjusz pisał o "złośliwym demonie". pytanie jakie mnie dręczy to czy jeżeli religia i wiara katolicka nie neguje rzeczywistości to czy jest jej częścią?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
03-02-2018wwnfKsiężyc, beta+ and all that...
Powodowany wymianą zdań i ciosów z osobnikiem pt. Jolanta Komorowska, zeznaję co
następuje:

1. Jak twierdzi wiedza powszechna (jeśli się jest wytrwałym w czytaniu),
lot z Ziemi na Księżyc odbywał się oszczędniej z pktu widzenia zużycia
paliwa niż przez wywalenie rakiety na orbitę "ucieczkową" z Ziemi - tylko
przez wejście na orbitę okołoziemską (kołową, czyli nieco ponad I prędkość
kosmiczna) oraz jej - we właściwej chwili, żeby zahaczyć o Księżyc! -
deformację do orbity eliptycznej, przez odpowiednie przyspieszenie. Ba,
II p.k. oznaczałaby konieczność drastycznego hamowania w okolicach Księżyca,
zupełnie niepotrzebnie i nieoszczędnie.

Później po "zaaresztowaniu" przez grawitację Księżyca wykonano wokół
niego kilkadziesiąt okrążeń. I to bodaj tłumaczy ów podejrzanie długi
czas podróży.

Sugeruję poczytać o prawach Keplera i orbitach w problemie dwóch mas,
oczywiście przybliżonym, bo mas jest tu więcej.

2. Zdanie z wiki mówiące, że proton rozpada się na neutron, pozyton i
neutrino elektronowe jest w tym sensie niepełne, że podtekst brzmi: proton
w jądrze atomowym, spełniającym pewne warunki, o których w artykule napisane
jest poniżej. Pojedynczy proton jest trwały, na dzisiejszy stan wiedzy.
Neutron - nie.

Zabiegi "algebraiczne" wokół zapisu reakcji, np.

n strzałka w prawo p + e + antyneutrino elektronowe

polegające na "przenoszeniu wyrazów" są błędne. Vide" "pożar minus dziecko
= zapałki". Po prostu "strzałka w prawo" to nie równość. Należy to czytać..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)