Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-08-2014//tediOSZUSTWA I MANIPULACJE wiara
MAM PYTANKO a zstanuw sie dobrze
Czy mozna postawic jednoznacznosc przy obydwuch niszczycielach znak ruwnosci
siva=niszczyciel
jehowa=armagedon siva=jechowa
czy zniszczenie nie jest armagedonem jechowy.
Czy aby obydwoje sa demonami / a w zatajeniu prawdy przeszkadza islam jhad
jehowa=bug cierpienia psychicznego
siva=bug ciosuw fizycznych
spisek woli nad forma
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
22-08-2014Władysława_RybnikAteizm, religie- proces ewolucji umysłu?
O ateistach można przeczytać już w Biblii która powstała ponad 2000 lat temu:

"Głupi [już] z natury są wszyscy ludzie, którzy nie poznali Boga: z dóbr widzialnych nie zdołali poznać Tego, który jest, patrząc na dzieła, nie poznali Twórcy (… Bo z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę” (Mdr 13,1.5)

Godząc ewolucję z moją wiarą religijną chciałabym poddać pod dyskusję swoją koncepcję ewolucji światopoglądu w umyśle.

Moim zdaniem dzieci rodzą się ateistami.
W procesie nauki w szkole, kontaktów z dorosłymi mądrzejszymi od siebie,rodzicami,nauczycielami stają się osobami wierzącymi.

A więc wygląda to następująco:

I etap rozwoju umysłu: ateizm
II etap rozwoju umysłu: deizm
Jak widzimy ateizm to po prostu pierwszy etap w rozwoju umysłowym człowieka.

Jako przykład podaję tu przykład Profesora Antony Flew- kiedyś ateista bardziej popularny niż Richard Dawkins który w 2004 zadeklarował że jest deistą, wyznawcą Boga. Wcześniej głosił że Boga nie ma i dyskusja o nim nie ma sensu.



Wśród nawróconych ateistów są:

ABBY JOHNSON-była dyrektor kliniki aborcyjnej Bryan Planned Parenthood, w której pracowała przez 8 lat. Punktem zwrotnym w jej życiu stała się chwila, gdy po raz pierwszy zobaczyła obraz ultrasonograficzny aborcji wykonywanej na dziecku w łonie matki.

MICHAIŁ GORBACZOW- Polityk i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Był ostatnim przywódcą Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. W latach 1990-1991 pełnił funkcję prezydenta ZSRR,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
22-08-2014MarcinZPiekło
Dla tych co nie znają, wizja piekła św. Faustyny z "Dzienniczka".

"Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez Anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugie - ustawiczny wyrzut sumienia; trzecie - nigdy się już ten los nie zmieni; czwarta męka - jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piąta męka - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność; widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka jest ustawiczne, towarzystwo szatana; siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to jest nie koniec mąk, są męki dla dusz poszczególne, które są męki zmysłów, każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny, i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą; piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest.

Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-08-2014belvedereLudzie drętwi są?
   
W punkcie przyjmowania zakładów na gry liczbowe mówię do kobiety obsługującej punkt i automat
- Duży i takie liczby proszę wybrać, żeby padły.
Co zadysponowawszy widzę ogromne zdumienie na twarzy kobiety, która jęła mi tłumaczyć, że to automat losuje i ona nic, i w ogóle.

Trafiłam dwójkę.
Idę do punktu i skoro za sześć trafień płacą trzy miliony, to ja za dwa trafienia chcę jednej trzeciej.
Im bardziej kobieta nie chwyta mojego żartu, tym bardziej się upieram przy wypłacie mej należności.
Ustępuję, gdy widzę, że kobieta jest bliska płaczu.

Płacę nowiutkim banknotem przy kasie w sieci niemieckiego marketu.
Kasjerka ogląda go dokładnie.
Mówię: "Dobry jest, sama robiłam".
Panna tężeje.
Ja w sumie też, zaraz wezwie policaj i po co mnie to.

Ludziom nie do śmiechu.
   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
19-08-2014Robert SitarczykUważam , że tak powstał nasz Świat .
Mam teorię na temat powstania naszego świata i teorię według której działa nasz wszechświat. Chciałbym , żeby jakaś osoba się zemną skontaktowała , której opowiem o mojej teorii . Jestem tu rzadko i sam nie wiem do kogo "uderzyć " z tym tematem . Może ktoś mi podpowie z kim mogę się skontaktować albo ktoś się ze mną skontaktuje to mój numer tel. 535977234.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
19-08-2014Christopher CJ JozwiakPaństwo Islamskie jak Zombie Apokalipsa?
Wirus fanatycznej wiary religijnej zaraził ludzi (czy jeszcze ludzi?) na bliskim wschodzie. Powołali Państwo Islamskie - kalifat, którego celem jest zarazić tym cały Świat.

Pytanie: czy to - zwyrodniałych fanatyków - należy traktować jeszcze w jakiejkolwiek mierze jako ludzi czy utylizować w miarę możliwości - jak śmieci? Zdaje się, że to drugie - ostateczne rozwiązanie - podjęły ostatnio USA, odpowiedzialne w znacznej mierze za wybuch obecnej epidemii...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
15-08-2014bonifacypijawaNarkotyki w nauce
Appenzeller zaciekawił mnie pytaniem dotyczącym narkotyków i ich wpływowi na wynalazki.

Cytat:
Mistyczne uniesienia są zapewne, jak i stany narkotyczne, zdumiewające dla umysłu, ale wartość informacyjna takowych jest zerowa, rozumu od tego nie przybywa....


O ile używanie narkotyków w szeroko pojętej sztuce jest czymś o czym nie chcę teraz dyskutować bo przykładów jest mnóstwo. O tyle samo ich wykorzystywanie w nauce dla mnie już takie oczywiste nie jest. Chodzi mi o takie wykorzystanie narkotyków które przyczynił się realnie do naukowego odkrycia albo wynalazku. Na tą chwilę nie wiem czy jest tak ponieważ jest to takie naukowe tabu czy tez może samo zjawisko jest marginalne i tym samym nieistotne. Oto tylko kilka z przykładów jeżeli macie ich więcej to poproszę:

1)Francis Harry Compton Crick (ur. 8 czerwca 1916 w Northampton, zm. 28 lipca 2004 w San Diego) - angielski biochemik, genetyk i biolog molekularny, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w roku 1962

Crick był zwolennikiem legalizacji kanabinoidów i zażywał niewielkie dawki LSD, co jak stwierdził, pomogło mu w odkryciu struktury DNA[1].

2)Kary Banks Mullis (ur. 28 grudnia 1944 w Lenoir, Karolina Północna, Stany Zjednoczone) - amerykański biochemik uważany za wynalazcę PCR, fundamentalnej dla biologii molekularnej techniki, pozwalającej na kopiowanie specyficznych sekwencji DNA. Za pracę w tej dziedzinie Kary Mullis otrzymał w roku 1993 Nagrodę Nobla.

W rozmowie z Albertem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
14-08-2014makuśRacjonalny sprzeciw
hej,

Na bazie absurdalnych spekulacji na temat istnienia bądź nie takich czy innych nadnaturalnych bytów nie wolno tworzyć systemów prawnych ani moralnych . Na bazie takich przekonań nie można budować społeczeństwa i nie można się na coś takiego , mówiąc o społeczeństwie ( jego prawach i obowiązkach ) powoływać .

Trochę niezgrabny ten sprzeciw , może poprawicie ? - żeby zabrzmiało
tak parlamentarnie , elegancko , szlachetnie a prawdziwie racjonalnie zarazem .

makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-08-2014xegosLubię, Kiedy Kobieta
Lubię, kiedy kobieta omdlewa w objęciu,

kiedy w lubieżnym zwisa przez ramię przegięciu,

gdy jej oczy zachodzą mgłą, twarz cała blednie

i wargi się wilgotne rozchylą bezwiednie.......

youtu.be/-nQaW68uuWY

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 98 (przedawniony)
09-08-2014chętnie racjonalistkaKatechetka czy prostytutka - test ekstremalny
Co jest gorsze, być katechetką czy prostytutką?

Bo ani katechetką, jak czytam, nie jest pięknie być,
www.racjonalista.pl/forum.php/s,625811#w627068

ani prostytutką...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,625242#w625794

Ale gdyby tylko taki wybór nam, lub komuś z naszych bliskich pozostał, to - czysto teoretycznie - z czego utrzymywać się byłoby bardziej moralnie?

Można oczywiście nie ograniczać wyboru do płci żeńskiej, mężczyźni także działają w obydwu zawodach.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)