Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalny sprzeciw

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-08-2014 16:34makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Racjonalny sprzeciw
Ocena 3 na 3
hej,

Na bazie absurdalnych spekulacji na temat istnienia bądź nie takich czy innych nadnaturalnych bytów nie wolno tworzyć systemów prawnych ani moralnych . Na bazie takich przekonań nie można budować społeczeństwa i nie można się na coś takiego , mówiąc o społeczeństwie ( jego prawach i obowiązkach ) powoływać .

Trochę niezgrabny ten sprzeciw , może poprawicie ? - żeby zabrzmiało
tak parlamentarnie , elegancko , szlachetnie a prawdziwie racjonalnie zarazem .

makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

11-08-2014 17:02
 Ocena 11 na 11
spray (5875 punktów)
>hej,
>Na bazie absurdalnych spekulacji na temat istnienia bądź nie takich czy innych nadnaturalnych bytów
>nie wolno tworzyć systemów prawnych ani moralnych . Na bazie takich przekonań nie można budować
>społeczeństwa i nie można się na coś takiego , mówiąc o społeczeństwie ( jego prawach i obowiązkach
>) powoływać .
>Trochę niezgrabny ten sprzeciw , może poprawicie ? - żeby zabrzmiało
>tak parlamentarnie , elegancko , szlachetnie a prawdziwie racjonalnie zarazem .
>makuś

Obawiam się, makusiu, że jest za późno...
Systemy prawne i moralne powstały wtedy, gdy rozum potrzebował protezy w postaci wiary.
Protezy wiedzy. Bo tym przecież jest wiara.

Tymczasem szafarze wiary okopali się na tyle dobrze, że nie przeszkadza im nawet własna niewiara.

Trzeba nam nowego Oświecenia. Edukacji nam trzeba! Nie opłacanej dla katechetów.
Zdjęcia krzyża w Sejmie nam trzeba. W klasach szkół podstwowych, gdzie z reguły wisi on między godłem Polski, a jakimś innym obrazkiem, potwierdzającym.

Trzeba nam w szkołach więcej lekcji matematyki, fizyki i biologii!!!!
Co mamy?
Nauczyciele już smażą swoją deklaracje sumienia!
Tylko patrzeć, gdy zaczną się domagać równorzędnego nauczania kreacjonizmu.

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
11-08-2014 17:34 
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Dlaczego dali to do bazgrołów ?
Ty wspaniale zareagowałaś ... to dobry moment do rozmów o świeckości państwa
szkoda
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
spray (5875 punktów)
>hej,
>Dlaczego dali to do bazgrołów ?

Dobre pytanie

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>hej,
>Dlaczego daliście to do bazgrołów ?
To jest zachęta do rozmowy o świeckości państwa , bardzo aktualny temat !
Proszę o odpowiedź
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian
12-08-2014 09:22 
 Ocena 3 na 3
maceox (6766 punktów)
>hej,
>Dlaczego dali to do bazgrołów ?
Ciesz się, że Cię nie zbanowali.

>Ty wspaniale zareagowałaś ... to dobry moment do rozmów o świeckości państwa
Moment dobry, pytanie tylko, czy atmosfera sprzyjająca...
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Moment dobry, pytanie tylko, czy atmosfera sprzyjająca...
>

hej,
Sugerujesz , że ... ?
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
maceox (6766 punktów)
>>Moment dobry, pytanie tylko, czy atmosfera sprzyjająca...
>>
>hej,
>Sugerujesz , że ... ?
Wiem, że czasem nawet na wolnomyślicielskim forum należy starannie i ostrożnie formułować twierdzenia, ale przepraszam, gdyż wielokropek naprawdę pozostawia zbyt wiele możliwych interpretacji... Skoro już jesteśmy w bazgrołach, to może udałoby się jednak jakoś doprecyzować?
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
To miał być tylko żart z teorii spiskowej ...
Lecz czytając twoje wypowiedzi można dojść do wniosku , że ofensywa katolicka jest na takiej fali wznoszącej , że już jej żadnego paliwa nie trzeba
A postulat świeckiego państwa w którego konstytucji nie byłoby odwołań do boga jest jak możliwość adopcji przez pary jednopłciowe
pozdrawiam
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
12-08-2014 22:14 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)
>hej,
>To miał być tylko żart z teorii spiskowej ...
>Lecz czytając twoje wypowiedzi można dojść do wniosku , że ofensywa katolicka jest na takiej fali wznoszącej , że już jej żadnego paliwa nie trzeba

Bo jest! Deklaracje wiary w zawodowych kręgach wysokiego zaufania społecznego, odmowa świadczeń gwarantowanych konstytucyjnie, finansowanie inwestycji religijnych z kasy na kulturę, sugerowanie zmiany Konstytucji dla dopasowania jej do jedynie słusznego światopoglądu - jednym tchem wynieniam tylko te najbardziej jaskrawe przejawy. Czyż nie są to przejawy ofensywy?

Smutne jest to, że bez społecznego poparcia nic takiego nie miałoby miejsca!
Ale jakże ma być inaczej, skoro od kolebki umysły są urabiane, jak glina? I będą jeszcze bardziej urabiane, bo zmiany w systemie edukacji w ostatnich dekadach konsekwentnie do tego zmierzają.

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
14-08-2014 20:03 
 Ocena 6 na 6
KORUND (4922 punktów)
>hej,
>Dlaczego dali to do bazgrołów ?

-Bo godzi w uczucia religijne. Tak, tu też już nie można jawnie krytykować absurdów, jeżeli są religijne. Wątki godzące treścią w religię, biblię, nowego papieża i innych religijnych celebrytów, księży profesorów, lekarzy z katolickim sumieniem, znikają ze strony głównej, są dołączane do prastarych wątków o podobnej tematyce, albo trafiają właśnie do bazgrołów lub od razu do oślej ławki. Zapewne przeszkadzają w budowaniu porozumienia wierzących z niewierzącymi, co stało się jakby nową misją portalu. A gdy głośniej zaczniesz protestować zostaniesz zablokowany.

Szczególne pozdrowienia dla wojujących ateistów.

bonifacypijawa (141 punktów)
(zablokowany)
>hej,
>Na bazie absurdalnych spekulacji na temat istnienia bądź nie takich czy innych nadnaturalnych bytów
>nie wolno tworzyć systemów prawnych ani moralnych . Na bazie takich przekonań nie można budować
>społeczeństwa i nie można się na coś takiego , mówiąc o społeczeństwie ( jego prawach i obowiązkach
>) powoływać .
>Trochę niezgrabny ten sprzeciw , może poprawicie ? - żeby zabrzmiało
>tak parlamentarnie , elegancko , szlachetnie a prawdziwie racjonalnie zarazem .
>makuś

takie utopie udaję mi się tworzyć tylko w wąskiej grupie przyjaciół gdzie dla każdego jest to oczywiste.

nie potrafię ując tego lepiej niż ujął to spray:

Cytat:
Obawiam się, makusiu, że jest za późno...
Systemy prawne i moralne powstały wtedy, gdy rozum potrzebował protezy w postaci wiary.
Protezy wiedzy. Bo tym przecież jest wiara.

Tymczasem szafarze wiary okopali się na tyle dobrze, że nie przeszkadza im nawet własna niewiara.

Trzeba nam nowego Oświecenia. Edukacji nam trzeba! Nie opłacanej dla katechetów.
Zdjęcia krzyża w Sejmie nam trzeba. W klasach szkół podstwowych, gdzie z reguły wisi on między godłem Polski, a jakimś innym obrazkiem, potwierdzającym.

Trzeba nam w szkołach więcej lekcji matematyki, fizyki i biologii!!!!
Co mamy?
Nauczyciele już smażą swoją deklaracje sumienia!
Tylko patrzeć, gdy zaczną się domagać równorzędnego nauczania kreacjonizmu.


nie widzę zbyt dużej szansy na istotne zmiany w krótkim czasie o ile w ogóle one są możliwe (co piszę ze smutkiem)
12-08-2014 20:43 
 Ocena 2 na 2
Frank Holman (5897 punktów)
>nie widzę zbyt dużej szansy na istotne zmiany w krótkim czasie o ile w ogóle one są możliwe (co piszę ze smutkiem)

Odpowiadam cytatem z komentarzy spod kolejnego listu prof. Hartmana do korwinowców:
komentarz zatwardziałego nieprzejednanego korwinowca:
hartman.bl(*)odych-korwinistow-raz-jeszcze/ Cytat:
atalia
12 sierpnia o godz. 17:42

Ciekawe, czemu z mojej wiochy połowa ludziów wyjechała do Niemiec pracować u kapitalistów i przy wycieraniu zadków ich starcom...

Jak sobie to wizualizuję: Zabita dechami wiocha, z której wszyscy młodzi i pewnie dużo starszych uciekło, tym sporo wyemigrowało. Ino jeden, któremu się nie udało, kisi się dalej w tej dziurze i... został korwinowcem. Na co on może mieć nadzieję?, chyba tylko na to, że jak nie będzie państwa, to więcej innych dostanie po dupie od życia, jak on. Bo na nic chyba więcej? Chyba nie na to, że jakiś ONR da mu "waaadzę we wsi" jak kiedyś robili najgorsi importowaniu ze wschodu komuniści.
Czy w takiej sytuacji można liczyć na postęp w tym kraju?

Inny cytat z książki-wywiadu prof. Agaty Bielik-Robson "Tylko w obszarze postkomunistycznym [...] znajdziemy ludzi żyjących na socjalu, którzy są jednocześnie wyznawcami Korwin-Mikkego i uważają, że jeśli muszą zapłacić podatek od tego socjalu, który dostają, to znaczy, że państwo ich okrada."
Ja osobiście dodałbym tam jeszcze tych twierdzących, że są okradani przez to, że do wypłacanych z budżetu wynagrodzeń niektórych grup zawodowych, z tegoż budżetu nie są dodatkowo wypłacane jeszcze składki ZUS.

Owszem, płacenie podatków od świadczeń socjalnych jest tak samo nieracjonalne, jak składek i podatków od wynagrodzeń w budżetówce, ale mam przemyślenie, że chodzi o to, że ci prości ludzie nie potrafią myśleć inaczej, niż przez pryzmat naruszenia któregoś przykazania przez kogoś, kto z automatu staje się jako grzesznik wrogiem "ciebie prawego".

I teraz się okazuje, że tylko ci prości ludzie zostają i będą wybierać kto rządzić będzie Tym Krajem. Jak dla mnie to smutna perspektywa czystej Idiokracji....

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365