Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
18-04-2006Bunt GroupOgólne prawdy Nadczłowieka
Prawdy Nadczłowieka
-Istnieje człowiek i nadczłowiek.
-Nadczłowiek jest wolny albo nie istnieje.
-Nadczłowiek powinien być poza dobrem i złem.
-Wyznawanie własnej woli i konieczne rozumienie jej.
-Nadczłowiek jako niepodległy byt wobec powszechnej manipulacji i komercjalizacji.
-Przyjmować do informacji, analizować i nie negować zjawiska paranormalne, poglądy innych i nowych tendencji naukowych.
-Branie odpowiedzialności za rasę ludzką. Jej rozwój kulturalny, naukowy, duchowo-metafizyczny, psychologiczny.
-Poszanowanie praw natury, samej natury wobec naszego rozwoju we wszystkich możliwych kierunkach.
-Nadczłowiek nie może ulegać własnemu egoizmowi i przesądowi że jesteśmy ponad wszystkim.
-Nie można podlegać ogólnym prawom społecznym.
Bunt Group
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony) (Zamknięty)
18-04-2006MariuszMateriały z serwisu+Bog/Religie
www.racjonalista.pl/kk.php/s,3156 tutaj mamy bardzo ciekawą historie religi i powstania religi chrzescijanskiej! Zadane jest pytanie czemu wszystkie religie upadły a ta chrześcijańska przetrwała? Sądzę, że warto tu przytoczyć zdanie wybitnego historyka religii greckiej, profesora Uniwersytetu Genewskiego Jeana Rudhardta. [..]Powiedział mi przy ostatnim naszym spotkaniu, że "dostrzegł za tym wszystkim jakąś rzeczywistość". Chrześcijaninem wszakże, przynajmniej wówczas, jeszcze nie był, ale przeszedłszy na emeryturę zaczął studiować Nowy Testament. I tutaj zafascynowało go właśnie zmartwychwstanie Jezusa. Oczywiście jako religioznawca wiedział doskonale, że nie brak bóstw pogańskich, które zstąpiwszy do krainy zmarłych, potem z niej powracają. Zawsze jednak, jak stwierdził w rozmowie ze mną, dzieje się to na płaszczyźnie mitu, całkowicie ahistorycznej. Jezus jest natomiast konkretnym, historycznym człowiekiem, żyjącym w określonym środowisku i czasie. I to właśnie - zdaniem szwajcarskiego historyka religii - jest zjawiskiem całkiem niezwykłym i fascynującym."
To jest własnie ta odmienność wierzeń chrzescijan. Może dlatego tylko ona jeszcze przetrwała gdy inne mitotologie dawno upadły.
Idąc dalej do osoby Chrystusa.Jest on bogiem ktory umiera za nas,na krzyzu,haniebna smierc,kocha nas i miluje(jak w zadnej innej religi),umiera w zasadzie za nas i za to zebysmy uwierzyli.To bardzo cenna idea,dzieki ktorej swiat mogłby byc idealny(tyle ze naszym swiatem rzadzi szatan i mamy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
16-04-2006Wilhelmpolityczna kartka swiateczna
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
15-04-2006Michał Aleksy MentrakCzy kultura jeszcze obowiązuje?
Mam pytanie do zawiadowców tej strony (założyciela, adminów i moderatorów), a w szczególności forum:

Czy dopuszczalne jest całkowicie nieskrępowane wypowiadanie swoich myśli i poglądów?

A jeśli tak (bo tak być powinno), to: czy każda forma wypowiedzi jest równie uprawniona? Czy powinno się (nawet kosztem auto- czy zwykłej cenzury) nie dopuszczać do publikacji wypowiedzi mających znamiona zwykłego CHAMSTWA?

Nie dziwmy się negatywnym opiniom o tym serwisie naszych oponentów jeśli wchodząc nań czytają wypowiedzi np. p. Cieślańskiego (pomijam treść, bo z tą można się zgodzić lub polemizować, ale chodzi o formę). Mogę się z kimś nie zgadzać, nawet zasadniczo. Ale to nie zwalnie mnie, ani nikogo z szacunku dla tej osoby. Tym bardziej nie może być usprawiedliwieniem dla totalnego chamstwa i abnegacji. Jeśli bronimy jakiejś kultury, to róbmy to konsekwentnie.

Nie chcę niczego narzucać, ale oczekuję nie tyle odpowiedzi, co konkretnej reakcji.
Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-04-2006HaribuKalectwo polskich mediów
Kalectwo polskich mediów
4 kwietnia do radia Tok FM wpłynęło pismo od Elżbiety Kruk, przewodniczącej KRRiT. Żądała ona wyjaśnień dotyczących audycji z 24 marca z udziałem Marka Raczkowskiego i Jerzego Urbana. Ewa Wanat - redaktorka naczelna Tok FM odpowiedziała jej, że kompletnie nie rozumie co w tej audycji było obraźliwego czy niestosownego. Przytoczmy więc fragmencik.
W kontrowersyjnym programie Marek Raczkowski i Jerzy Urban mówili m.in. o granicach prowokacji. Raczkowski opowiadał, jak niedawno chodząc po Warszawie, wetknął w psie odchody 70 miniatur polskich flag.
Zdarzenie oburzyło jedną ze słuchaczek, której e-mail prowadzący przeczytał po kilkudziesięciu minutach: "Myślę, że nie można tego tak zostawić, żeby jakiś facet szargał bezkarnie nasze narodowe symbole". Na to Jerzy Urban odparł: "Może pani jest miłośniczką psów i ją razi, że flaga tak marnego kraju jest wkładana w tak szlachetne wydzieliny.

W sumie nie dziwią mnie słowa Jerzego Urbana. Już dawno temu w cynicznym stwierdzeniu, że "rząd się wyżywi" (odpowiedź na sankcje USA za wprowadzenie stanu wojennego) widać było, że wszyscy Polacy są dla niego mniej warci niż psie odchody. W tym świetle zrozumiałym jest, że tak niską wartość ma dla niego również Polska jako kraj. Trzeba mu przyznać, że jest konsekwentny w swych łajdackich wypowiedziach. Martwi mnie jednak co innego.
Jakiś czas temu pojawił się pomysł, by w muzeum wyściełać podłogę czerwonymi, radzieckimi sztandarami. W ten sposób zwiedzający mogliby je deptać,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
09-04-2006ahret_deva co z legalizacją ?
Czyżby wszyscy zapomnieli o tym iż zielone oznacza zdrowe ???

Nigdy w życiu nie widziałem pola na którym rosły "naturalnie" butelki z wódką..., przez to cholerstwo widać tylko rozbite rodziny, patologie i klubo-gospody AA dla słabych psychicznie popijaczy ognistej wody...
nie bójmy się powiedzieć, że Marihuana nie jest zła i stosowana w wielu nowych lekach i w ogole itd i ojejej po prostu dobra.
Zawsze są dwie strony medalu...
"Dziury w głowie" lepsze niż kac gigant i spalone przescieradło od peta, przynajmniej marihuana pozwala pracować i "pamiętac" o tym iż wszystko należy stosować z umiarem...bo wszystko jest dla ludzi z głową...
Legalizacja,
Legalizacja,
Legalizacja !
3 x TAK
ahret
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
09-04-2006Wilhelmcalkowite zacmienie slonca
Lece na calkowite zacmienie slonca 29.03.2006 do Turcji (Antalya). Jesli ktos bedzie zaintersowany zdjeciami i filmem z checia je udostepnie (dot. takze osob zainteresowanych z serwisu). Moj dotychczasowy dorobek mozna podziwiac na nic-nac-project.de/~excel
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
07-04-2006MasiorBan za inne poglądy w pewnym serwisie...
Nie wiem czy znacie taki serwis jak www.wiara.pl - (dokladniej chodzi o Bana i skasowanie konta na forum.wiara.pl) ... Problem polegał na tym , że w moim podpisie znalazły się dwie HIPOTEZY(tylko i wyłącznie hipotezy) o następującej treści:
I: "Ktoś taki jak 'Bóg', dał komuś takiemu jak 'wierni', coś takiego jak Biblia"

II: "Ktoś taki jak 'Szatan', dał komuś takiemu jak 'wierni', coś jakiego jak Biblia"

(istnienie drugiej hipotezy podwaza autorytet Bibli - ze wzgledu na brak dowodow na slusznosc pierwszej jak i drugiej hipotezy)

Za co dostałem upomnienie od Admina następującej treści (admin jo_tka): "Zmień swój podpis albo dostaniesz bana" ... Na co odpowiedziałem pytaniem: "który punkt regulaminu złamałem" - po czym na forum bez proxy już wejść nie mogłem... konto zostało skasowane...
Chciałbym zapytać was, dlaczego tak się dzieję - gdy ktoś ma inne poglądy, lub zadaje niewygodne pytania - tudzież wyraża wątpliwości - jest odcinany od jedynie słusznej "społeczności" ... brak argumentów, słabość czy poprostu prawda boli?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
07-04-2006MariuszRELIGIE
Czy człowiek nie szukał przez cale swoje istniene boga?Jakiejs sily stworczej?Czy to nie dowod iz robil on sobie roznych bogow na istnienie tego własciwego,jedynego?Całkiem możliwe jest że w swym poszukiwaniu prawdziwego boga,bog ten jest bogiem chrzescijanskim,dlaczego,dlatego iż jako jedyny preferuje on milosc do blizniego swego,nadstawianie policzka,rzucanie chlebem na wroga,jest to idea tak wielka że nie mogła ona zostać wymyślona przez żadnego czlowieka,szczegolnie w czasach jej powstania.Gdyby ludzie się do niej stosowali,świat byłby idealny,nie patrzmy tutaj na kościół bo kościół jest jak najbardziej ludzki i przez to własnie nie spełnia tej idei,jest grzeszny jednym słowem.Jednak odpowiednio zinterpretowany bog chrzescijanski staje sie bogiem idealnym,takim jakim byc powinien i jakiego bysmy chcieli miec.Niekiedy w bibli napisane jest o tym jaki to bog ten jest krwawy i zły jednak uwarzam iż chce on pokazac jak czynic powinnismy (chodzi o NT i o milosc wieksza do boga niz do rodzicow z powdu tak prostego jakim jest ),lub tez jest tak ze biblia byla pisana pod natchnieniem boga ale przez ludzi i dlatego w niej pojawia sie zlo,stary testament to historia narodu izraelskiego pisana przez ludzi i dlatego jest tam tyle "zła"[chodz ja i tak go tam nie znalałem].Rzadna religia przed chrześcijańską nie kultywowała idei miłości dlatego też chrześcijaństwo możę być tą własciwa wiara,nawet dzis niechrzescijanskie religie sa gorsze od chrzescijanskiej przez to ze nie kultywuja idei..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
06-04-2006MariuszBiblia
Biblia,księga napisana przez ludzi,apostołów i innych,będzie mi chodzić głównie o NT gdyz stary testament był pisany przez ludzi przed przybyciem na ziemie boga,jezusa i obfitował w krew,chociaż ja znalałzem tylko 1 fragment,gdzie i tak się bronili więc przy okazji może ktoś mi wyjaśni gdzie ta biblia tak mocno jest zakrwiona,idąc dalej w NT jezus mowi niby o nienawisci do rodzicow i o tym ze na sadzie ostatecznym przyniesie miecz itd.Uwarzam iz chce pokazac ze nalezy bardziej kochac boga niz rodzicow bo milosc ludzka do ludzi jest przelotna i nie mozna byc w pelni szczesliwym bez boga,co do sadu ostatecznego to trzeba powiedziec iz w tedy bog wymierzy sprawiedliwosc i tych co zle czynili to ukarze a tych co dobrze spotka nagroda,tych natomiast co nie wierzyli w niego to czysciec!Nie widze tutaj zadnego zła poza sprawiedliwoscia,czy jak sad karze seryjnego morderce smiercia to jest to zle?
Chciałem zapytać kiedy biblia została napisana?,przez kogo,uznaje się że przez apostołów,mało tego oddali oni życie za swe poglady,umierajac torturowani czyli jesli to bylo klamstwo ktore sami wymyslili to zgineli klamiac ludzkosc za to klamstwo,wiedzieli o tym ze klamia ale nie przyznali sie do tego mimo tortur i za swoje urojenia zgineli,to debilizm!Nikt za cos takiego nie ginie,fanatycy religijni wierza w religie temu za nia gina ale czlowiek ktory wymysla jakas teorie i wie ze ona jest fałszywa nie okłamuje samego siebie i nie ginie za to sam,meczony torturami.
Powiedzcie mi w jaki sposob..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)