Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ban za inne poglądy w pewnym serwisie...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-04-2006 21:03Masior (8 punktów)Ban za inne poglądy w pewnym serwisie...
Nie wiem czy znacie taki serwis jak www.wiara.pl - (dokladniej chodzi o Bana i skasowanie konta na forum.wiara.pl) ... Problem polegał na tym , że w moim podpisie znalazły się dwie HIPOTEZY(tylko i wyłącznie hipotezy) o następującej treści:
I: "Ktoś taki jak 'Bóg', dał komuś takiemu jak 'wierni', coś takiego jak Biblia"

II: "Ktoś taki jak 'Szatan', dał komuś takiemu jak 'wierni', coś jakiego jak Biblia"

(istnienie drugiej hipotezy podwaza autorytet Bibli - ze wzgledu na brak dowodow na slusznosc pierwszej jak i drugiej hipotezy)

Za co dostałem upomnienie od Admina następującej treści (admin jo_tka): "Zmień swój podpis albo dostaniesz bana" ... Na co odpowiedziałem pytaniem: "który punkt regulaminu złamałem" - po czym na forum bez proxy już wejść nie mogłem... konto zostało skasowane...
Chciałbym zapytać was, dlaczego tak się dzieję - gdy ktoś ma inne poglądy, lub zadaje niewygodne pytania - tudzież wyraża wątpliwości - jest odcinany od jedynie słusznej "społeczności" ... brak argumentów, słabość czy poprostu prawda boli?
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tomczak (1 punktów)Odp: Odpowiadam za admina....
Drogi kolego, zderzyłeś się z szarą rzeczywistością. Proponując nową ,,teorie'', nie zgodną z obowiązującym dogmatem narażasz się wszechobecnym specjalistom, znawcom, uznanym autorytetom naukowym. Jednak proponujesz teorie której ,,Ci wielcy ludzie'' nie umieją ani obalić, jak i również udowodnić . A takie sytuacje ,,wkurzają'' i najłatwiejszym sposobem jest ban..... . Niestety ze szkodą dla samej nauki jak i również dla samej istoty poznania prawdy, problem ten jest zjawiskiem na szeroką skale. Jeżeli zakładamy, że na tym forum spotykają się ludzie o ,,racjonalistycznych'' poglądach, to każda nawet bardzo karkołomna teoria powinna być zaczątkiem badań i prób jej wyjaśnienia. To znaczy albo ją obalimy albo udowodnimy. Ze smutkiem jednak przyznaję,że naukowcy, uchodzący za jedynych i nieomylnych w danej dziedzinie, nie przyjmują innych argumentów, niż ich własne,jedynie słuszne......itd .
outsider (2469 punktów)
1. Twojemu przedmówcy chodzi o inne forum.

2. Nikt nie ma obowiązku wyjaśniania "nawet najbardziej karkołomnych teorii". Może każdy - nie musi nikt.


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
zima (560 punktów)Odp: Ban za inne poglądy w pewnym serwisie...
Ci admini z tego forum są bardzo wrażliwi. Wiedzą, że każdy powiew świeżego powietrza może zachwiać ich i niektórych czytelników światopoglądem. Wolą stęchłe powietrze, co zrobić.
Pozdrawiam
PS. Stosuj ironię, oni jej nie łapią. Taka wada fabryczna w ich światopoglądzie.
pirat
>Ci admini z tego forum są bardzo wrażliwi. Wiedzą, że każdy powiew świeżego powietrza może zachwiać ich i niektórych czytelników światopoglądem. Wolą stęchłe powietrze, co zrobić.
>Pozdrawiam
>PS. Stosuj ironię, oni jej nie łapią. Taka wada fabryczna w ich światopoglądzie.

Przykre ale prawdziwe...

Tylko dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego ktoś tworzy dział na takim forum (wiara.pl) "Wierczyć nie wierzyć" - a gdy ktoś dochodzi do "nie wierzyć" zaczyna się cenzura?

Myślłem, że tylko w naszym kochanym rządzie jest to "trynd" aby wszystko cenzurować. Niestety ta choroba zaczyna się rozprzestrzeniać...
zima (560 punktów)

>Tylko dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego ktoś tworzy dział na takim forum (wiara.pl) "Wierczyć nie wierzyć" - a gdy ktoś dochodzi do "nie wierzyć" zaczyna się cenzura?
Próbują utrzymać pozory, że są tolerancyjni wobec ludzi myślących inaczej. Z drugiej strony wyłazi z nich, że nie są.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365