Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
15-02-2012emo1234msza żałobna w innej parafii
czy zdarzyło się Wam, że musieliście płacić księdzu za to, że msza żałobna za bliską osobę odbędzie się w innej parafii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
15-02-2012zeniaglobalna manipulacja
własnie obejrzałam obszerny wywiad z Alanem Wattem, pt "szok i trwoga" można znaleźć na YouTube w pięciu częściach, i choć zwykle podchodziłam dosyć sceptycznie do rożnych teorii spiskowych, to nigdy nie chciałam być zmanipulowana częścią stada, i zawsze myślałam, ba byłam pewna ze nie jestem.
Teraz się jednak zastanawiam
lubię się zastanawiać i myślę ze większość tutejszych bywalców również z radością czyni te ćwiczenia, wiec polecam wywiad z wyżej wspomnianym.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
15-02-2012krystkonCzy maszynę można zasilać obrazem?
Przyjmuje się, że zasilenie maszyny (przeniesienie na nią energii, którą maszyna oddaje w pewnym działaniu) nie ma nic wspólnego z przeniesieniem abstrakcji w oddziaływaniu fizycznym. Czy to jest słuszne?

Weźmy za przykład działanie łazika zasilanego jedynym ogniwem słonecznym. Trudno dopatrzeć się w działaniu łazika przeniesienia obrazu „widzianego” przez ogniwo słoneczne – zwłaszcza, kiedy łazik jest zasilany tylko jednym ogniwem co powoduje rozdzielczość obrazu 1 piksel.

Jednak wystarczy nieco zwiększyć skalę i rozstawić kilka łazików w pewnym układzie aby obraz zaczął kształtować się wyraźniej.

Rozstawmy 9 łazików w pewnych odległościach od siebie w jednym kierunku:



Abstrakcyjny obraz ujrzymy wówczas w rozkładzie prędkości poszczególnych łazików.
Abstrakcyjny obraz ujrzymy w zmianie ustawienia łazików względem siebie.

Zróbmy coś innego. Przyjmijmy, że ogniwo słoneczne łazika może być w dwóch stanach – powiedzmy 1. wzbudzenie, 2. uśpienie. Z dwóch stanów ogniwa wynikają natychmiast dwa stany w prędkościach łazika. Teraz podzielmy ogniwo (baterie słoneczne i tak zawsze zbudowane są z wielu niezależnych ogniw połączonych w alternatywie).



Okazuje się, że każdy niezależny element baterii słonecznej zasilającej łazik staje się natychmiast..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
15-02-2012ojciec.Romuald.Kwiczoł.SITranseksualizm,a nauka.
Zastanawiam się czy z naukowego punktu widzenia osoba będąca gonadalnie mężczyzną,a podająca się za kobietę ma prawo być osobą racjonalnie myślącą. Wiara w swoją płeć jest sensu stricte nieracjonalna moim zdaniem.
Czy wobec tego uznawanie płci takiej jaką podaje dany człowiek jest tylko i wyłącznie grzecznościowe,z punktu widzenia racjonalisty?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
12-02-2012Volf40Rzeszowianie boją się etyki?
Rzeszowianie nie boją się etyki tylko ludzi, którzy zażarcie domagają się etyki w szkołach i jeszcze nie chcecie żeby uczył tego przedmiotu ksiądz? Kto ma go uczyć?? W wypowiedziach protestujących można odczuć.. agresję. Jesteścię za wprowadzeniem etyki a zniesieniem religi. Nie dacie swoim dzieciom możliwości poznawania Boga, nie chodzicie do kościołów bo po co skoro dla was istnieje tylko racjonalne myślenie i etyka, z tym że niewiecie nic o miłowaniu bliźniego, miłości do Boga jako nadrzednej wartości ponad wszystko. Jesteście niewiernymi, wyrazacie sprzeciw do Kogoś Kto jest Najwyższy i według Kogo macię postępować. Kto we mnie wierzy bedzie żyć wiecznie, błogosławiony ten kto się boi czynić źle a zasady moralne można w przeróżny sposób interpretować. Rozważcię sobie to w duchu i w myślach, mam nadzieje że się coś w was obudzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-02-2012kombiUcieczka gwiazd z mleczarni?
www.messagetoeagle.com/myststarsmilkyway.php


Rozkład prędkość gwiazd w pobliżu Słońca.

"near the Earth, stars move towards the exterior of the Galaxy at an average speed of around 10 kilometers per second, which is considerably faster than previously thought."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
10-02-2012krystkonDodawanie, mnożenie liczb, symulacja i sterowanie
Dodawanie, mnożenie liczb, symulacja i sterowanie

Chciałbym jak zawsze zapytać czym różnią się od siebie następujące wyniki:
- wynik mnożenia liczb otrzymany w programie komputerowym kalkulator
- wynik symulacji jakiegoś działania – powiedzmy syntezy białek, zderzenia kul, lotu samolotem
- wynik działania jakiegoś systemu sterowania – powiedzmy autopilota, systemu sterowania tamą, czy przekaźnikiem telefonii komórkowej

Wg mnie każdy z tych wyników jest liczbą – różną – jednak liczbą.

Uzasadnieniem niech będzie to, że każdy z tych wyników jest osiągany dokładnie w ten sam sposób.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
10-02-2012lilith6Rząd Światowy
Czy oglądacie za dużo telewizji? Nie? A czy słyszeliście może o grupie Bilderberg? Ponad 100 najważniejszych ludzi na świecie spotyka się za zamkniętymi drzwiami a w mediach cisza...
A o Unii Północnoamerykańskiej? Połączenie Kanady, Meksyku i USA w jedno państwo? Wiecie, że w niektórych krajach już wstrzykują ludziom czipy jak jakiemuś bydłu? Podatek od węgla, słyszeliście? Wierzycie w ocieplenie klimatu? A może to mit, żeby rząd zarobił? Bill Gates najbogatszym człowiekiem świata czy jakiś inny sułtan? A może rodzina Rockefellerów? Albo Rothschildów? Tak, tych od ropy i banków, oni rozmnażają się i wciąż są bogaci. Dlaczego nie pojawiają się w rankingach? Może dlatego, że kontrolują media i jeszcze ktoś by wpadł na to, że z tym Gatesem to jedna wielka lipa?

Obejrzyjcie sobie End Game Alexa Jonesa. Ja też na początku myślałam, że to jakiś stek bzdur i teoria spiskowa ułożona przez PIS, ale to naprawdę się dzieje i faktycznie ludziom wsadzają czipy. Ten film pokazuje jak dalece jesteśmy manipulowani przez media. Może przedstawiony trochę zbyt dramatycznie, ale warto go obejrzeć. Czas przestać oglądać TV i przerzucić się na youtube by wiedzieć co naprawdę się dzieje na świecie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
03-02-2012plodzienSzanowne Państwo
Co czas jakiś rozpisujeta się w temacie upadającego szkolnictwa polskiego zarówno średniego, a i wyższego.
Ale nikt nie napisoł o poziomie nauczania w seminariach duch.
Ja wiem, bo mój kolega miał wolną wolę i wstępował, że kiedyś poziom był wysoki, co świadectwem jest temat egzaminu wstępnego: "Jak wyobrażam sobie niebo".
No i z tych seminariów wychodzą orły, co piórem potrafią zamiatać niezgorzej od ojca dyrektora.:

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 65 (przedawniony)
03-02-2012katechetkaProblem z niewierzącym chrześniakiem.
Mam chrześniaka który nie wierzy w Boga,jest ateistą,młodym człowiekiem w wieku 24 lat. W ostatnim miesiącu próbował dwa razy popełnić samobójstwo,raz połykając 100 tabletek chloroprotixen,drugi raz podcinając sobie żyłę w lewej ręce.Obecnie jet bez pracy,nie leczył się psychiatrycznie,specjalista stwierdził że nie ma depresji.
Jestem bezradna,Pani doktor psychiatra mówiła mi żebym starała się go nawrócić na katolicyzm aby nabrał wiary i odwagi. Jak dotrzeć do takiego człowieka? Sama już nie potrafię i nie mam siły.
Proszę o konkretne odpowiedzi mój dorobek punktowy kwalifikuje mnie na zablokowanie przy jeszcze większej liczbie minusów.
Jestem katechetką od ponad 30 lat,nie mam zamiaru go nauczać o wierze w Boga,nie potrafię zrozumieć wartości ateistów i ich światopoglądu.Na czy oprzeć pomoc temu młodemu człowiekowi?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)