 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-02-2012 | emo1234 | msza żałobna w innej parafii |
czy zdarzyło się Wam, że musieliście płacić księdzu za to, że msza żałobna za bliską osobę odbędzie się w innej parafii? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 15-02-2012 | zenia | globalna manipulacja |
własnie obejrzałam obszerny wywiad z Alanem Wattem, pt "szok i trwoga" można znaleźć na YouTube w pięciu częściach, i choć zwykle podchodziłam dosyć sceptycznie do rożnych teorii spiskowych, to nigdy nie chciałam być zmanipulowana częścią stada, i zawsze myślałam, ba byłam pewna ze nie jestem. Teraz się jednak zastanawiam  lubię się zastanawiać i myślę ze większość tutejszych bywalców również z radością czyni te ćwiczenia, wiec polecam wywiad z wyżej wspomnianym. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-02-2012 | krystkon | Czy maszynę można zasilać obrazem? |
Przyjmuje się, że zasilenie maszyny (przeniesienie na nią energii, którą maszyna oddaje w pewnym działaniu) nie ma nic wspólnego z przeniesieniem abstrakcji w oddziaływaniu fizycznym. Czy to jest słuszne? Weźmy za przykład działanie łazika zasilanego jedynym ogniwem słonecznym. Trudno dopatrzeć się w działaniu łazika przeniesienia obrazu „widzianego” przez ogniwo słoneczne – zwłaszcza, kiedy łazik jest zasilany tylko jednym ogniwem co powoduje rozdzielczość obrazu 1 piksel. Jednak wystarczy nieco zwiększyć skalę i rozstawić kilka łazików w pewnym układzie aby obraz zaczął kształtować się wyraźniej. Rozstawmy 9 łazików w pewnych odległościach od siebie w jednym kierunku:  Abstrakcyjny obraz ujrzymy wówczas w rozkładzie prędkości poszczególnych łazików. Abstrakcyjny obraz ujrzymy w zmianie ustawienia łazików względem siebie. Zróbmy coś innego. Przyjmijmy, że ogniwo słoneczne łazika może być w dwóch stanach – powiedzmy 1. wzbudzenie, 2. uśpienie. Z dwóch stanów ogniwa wynikają natychmiast dwa stany w prędkościach łazika. Teraz podzielmy ogniwo (baterie słoneczne i tak zawsze zbudowane są z wielu niezależnych ogniw połączonych w alternatywie).  Okazuje się, że każdy niezależny element baterii słonecznej zasilającej łazik staje się natychmiast.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 15-02-2012 | ojciec.Romuald.Kwiczoł.SI | Transeksualizm,a nauka. |
Zastanawiam się czy z naukowego punktu widzenia osoba będąca gonadalnie mężczyzną,a podająca się za kobietę ma prawo być osobą racjonalnie myślącą. Wiara w swoją płeć jest sensu stricte nieracjonalna moim zdaniem. Czy wobec tego uznawanie płci takiej jaką podaje dany człowiek jest tylko i wyłącznie grzecznościowe,z punktu widzenia racjonalisty?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 12-02-2012 | Volf40 | Rzeszowianie boją się etyki? |
Rzeszowianie nie boją się etyki tylko ludzi, którzy zażarcie domagają się etyki w szkołach i jeszcze nie chcecie żeby uczył tego przedmiotu ksiądz? Kto ma go uczyć?? W wypowiedziach protestujących można odczuć.. agresję. Jesteścię za wprowadzeniem etyki a zniesieniem religi. Nie dacie swoim dzieciom możliwości poznawania Boga, nie chodzicie do kościołów bo po co skoro dla was istnieje tylko racjonalne myślenie i etyka, z tym że niewiecie nic o miłowaniu bliźniego, miłości do Boga jako nadrzednej wartości ponad wszystko. Jesteście niewiernymi, wyrazacie sprzeciw do Kogoś Kto jest Najwyższy i według Kogo macię postępować. Kto we mnie wierzy bedzie żyć wiecznie, błogosławiony ten kto się boi czynić źle a zasady moralne można w przeróżny sposób interpretować. Rozważcię sobie to w duchu i w myślach, mam nadzieje że się coś w was obudzi. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 10-02-2012 | krystkon | Dodawanie, mnożenie liczb, symulacja i sterowanie |
Dodawanie, mnożenie liczb, symulacja i sterowanie Chciałbym jak zawsze  zapytać czym różnią się od siebie następujące wyniki: - wynik mnożenia liczb otrzymany w programie komputerowym kalkulator - wynik symulacji jakiegoś działania – powiedzmy syntezy białek, zderzenia kul, lotu samolotem - wynik działania jakiegoś systemu sterowania – powiedzmy autopilota, systemu sterowania tamą, czy przekaźnikiem telefonii komórkowej Wg mnie każdy z tych wyników jest liczbą – różną – jednak liczbą. Uzasadnieniem niech będzie to, że każdy z tych wyników jest osiągany dokładnie w ten sam sposób. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 10-02-2012 | lilith6 | Rząd Światowy |
Czy oglądacie za dużo telewizji? Nie? A czy słyszeliście może o grupie Bilderberg? Ponad 100 najważniejszych ludzi na świecie spotyka się za zamkniętymi drzwiami a w mediach cisza... A o Unii Północnoamerykańskiej? Połączenie Kanady, Meksyku i USA w jedno państwo? Wiecie, że w niektórych krajach już wstrzykują ludziom czipy jak jakiemuś bydłu? Podatek od węgla, słyszeliście? Wierzycie w ocieplenie klimatu? A może to mit, żeby rząd zarobił? Bill Gates najbogatszym człowiekiem świata czy jakiś inny sułtan? A może rodzina Rockefellerów? Albo Rothschildów? Tak, tych od ropy i banków, oni rozmnażają się i wciąż są bogaci. Dlaczego nie pojawiają się w rankingach? Może dlatego, że kontrolują media i jeszcze ktoś by wpadł na to, że z tym Gatesem to jedna wielka lipa? Obejrzyjcie sobie End Game Alexa Jonesa. Ja też na początku myślałam, że to jakiś stek bzdur i teoria spiskowa ułożona przez PIS, ale to naprawdę się dzieje i faktycznie ludziom wsadzają czipy. Ten film pokazuje jak dalece jesteśmy manipulowani przez media. Może przedstawiony trochę zbyt dramatycznie, ale warto go obejrzeć. Czas przestać oglądać TV i przerzucić się na youtube by wiedzieć co naprawdę się dzieje na świecie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 03-02-2012 | plodzien | Szanowne Państwo |
Co czas jakiś rozpisujeta się w temacie upadającego szkolnictwa polskiego zarówno średniego, a i wyższego. Ale nikt nie napisoł o poziomie nauczania w seminariach duch. Ja wiem, bo mój kolega miał wolną wolę i wstępował, że kiedyś poziom był wysoki, co świadectwem jest temat egzaminu wstępnego: "Jak wyobrażam sobie niebo". No i z tych seminariów wychodzą orły, co piórem potrafią zamiatać niezgorzej od ojca dyrektora.:  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 65 (przedawniony) | | 03-02-2012 | katechetka | Problem z niewierzącym chrześniakiem. |
Mam chrześniaka który nie wierzy w Boga,jest ateistą,młodym człowiekiem w wieku 24 lat. W ostatnim miesiącu próbował dwa razy popełnić samobójstwo,raz połykając 100 tabletek chloroprotixen,drugi raz podcinając sobie żyłę w lewej ręce.Obecnie jet bez pracy,nie leczył się psychiatrycznie,specjalista stwierdził że nie ma depresji. Jestem bezradna,Pani doktor psychiatra mówiła mi żebym starała się go nawrócić na katolicyzm aby nabrał wiary i odwagi. Jak dotrzeć do takiego człowieka? Sama już nie potrafię i nie mam siły. Proszę o konkretne odpowiedzi mój dorobek punktowy kwalifikuje mnie na zablokowanie przy jeszcze większej liczbie minusów. Jestem katechetką od ponad 30 lat,nie mam zamiaru go nauczać o wierze w Boga,nie potrafię zrozumieć wartości ateistów i ich światopoglądu.Na czy oprzeć pomoc temu młodemu człowiekowi?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |