 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 25-01-2014 | niestadny | Chopina - ale co? |
Kilka dni temu w TVPKultura trafiłem na końcówkę filmu "Pomiędzy wilki" opartego na opowiadaniu Ksawerego Pruszyńskiego, z Piotrem Dejmkiem i Grażyną Szapołowską w rolach głównych. Nie o urodę tejże jednak chodzi, lecz o muzykę Chopina w wykonaniu Krystiana Zimermana. Zakończenie powala: Ranek. Ośnieżone pola, ściana lasu i oddalający się w jej w kierunku mężczyżni na nartach. Przez zamarzniętą szybę bez słowa patrzy samotna już kobieta. Poprzedniego wieczora w scenie na tle płonących w kominku drew usłyszała: - Wybacz mi. Kocham Cię. Muszę odejść. I muzyka... No właśnie. Co to za utwór? speedy.sh/t8DdD/NR-20140118-001.mp3Sorry za jakość. Stawiam piwo!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 23-01-2014 | pielgrzym | Jezus Chrystus ponownie na ziemi |
Przyjmijmy, że tak jak mówi Pismo Święte, Jezus ponownie pojawia się na ziemi w celu zbawienia człowieka, więc co robią ludzie???
Ja jako zdeklarowany ateista może nawet się nawracam!!!
Wy jako zdeklarowani chrześcijanie od razu montujecie krzyż i znów go do niego przybijacie!!!!
Niech nikt mi nie mówi że było by inaczej, pierwszymi co wzięli by kamienie w ręce byli by wyznawcy Tadeusza z Torunia, przecież głoszona przez Jezusa miłość do bliźniego to herezja, parasole w ręce i do przodu.
Zastanawiam się jednak, co by było, gdy Jezus zaszedł by do agencji towarzyskiej i odpuścił jakiejś grzesznicy, podejrzewam, że ukrzyżowanie stało by się znacznie boleśniejsze!!!
Tak więc katolicy, módlcie się by Jezus był jedynie postacią z ksiąg a nie faktycznie synem bożym!!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 23-01-2014 | vifix | Ciężkie jest życie premiera |
Żal mi jest premiera. Za takie marne grosze musi się tyle namęczyć. Musi umieć dobrze manipulować i uważać by nie zadano mu niewygodnego pytania, a jak już ktoś zada (jak na tym filmiku) to trzeba się napocić by wymyślić na zawołanie jakąś wymówkę. Tyle stresujących sytuacji. Podziwiam naszego premiera. www.youtub(*)7s_c4&feature=youtu.be&t=9m21s | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 23-01-2014 | Marek okmarek Okrągły | Mail do skargi@krrit.gov.pl |
Proszę do wszystkich o napisanie maila na lp.vog.tirrk@igraks Nie gadajcie bez sensu, że nic nie można zrobić. Można i ja to robię i proszę byście Wy też to zrobili.Dnia 23 stycznia 2014 1:34 okmarek(moky1978) < lp.2o@keramko> napisał(a): Dzień dobry W programie "Tak czy Nie" pan Józef Kloch obraził uczucia religijne wszystkich chrześcijan mówiąc, że mamy epokę Nowego Testamentu w domyśle, że Stary Testament nie funkcjonuje. 2014-01-21 godzina 21 minut 54 sekund 40. Mt 5,17-19 17 Nie myślcie, że przyszedłem znieść Prawo lub Proroków. Nie znieść przyszedłem, ale dopełnić. 18 Tak, mówię wam: zanim niebo i ziemia nie przeminie, nie zginie z Prawa nawet jedno jota, nawet jeden rożek litery, aż wszystko się spełni. 19 Kto zatem zwolni się z jednego z tych przykazań, choćby z najmniejszego, i tak będzie uczył ludzi, ten będzie nazwany najmniejszym w królestwie niebieskim. A kto spełni i [tak] będzie uczył, ten będzie nazwany wielkim w królestwie niebieskim. Pan Józef Kloch kłamie i obraża uczucia religijne wszystkich chrześcijan. Proszę o reakcję. Marek Okrągły 1 Maja 2 m 31 16-400 Suwałki | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-01-2014 | pielgrzym | Hit Dnia - Gender |
przed chwilą moja żona zrobiła popcorn w mikrofali, pytam ją, dlaczego tak śmierdzi w całym domu spalenizną, czy przypadkiem nie przypaliła w mikrofalówce popcornu, odpowiada że nie. po 10 minutach mówi że w środku jest trochę przypalony, dziecko mówi że nie będzie tego jadło. - czy można to nazwać GENDER??? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 21-01-2014 | Jan Werbiński | Nowy Mesjasz? |
www.tvn24.(*)rodzila-franciszka,388971.html Cytat:Zakonnica z włoskiego miasteczka Rieti urodziła dziecko. Była zszokowana, bo wezwała pogotowie z powodu mocnych bólów podbrzusza. W szpitalu lekarze oznajmili jej, że zaraz będzie rodzić. Na świecie kilka godzin później pojawił się Franciszek. Chłopiec dostał imię na cześć papieża. Cytat:Lokalny proboszcz Don Fabrizio Borrello powiedział dziennikarzom, że matka zamierza się zająć dzieckiem. - Sądzę, że mówi prawdę twierdząc, że przyjechała do szpitala nie wiedząc, że jest w ciąży - dodał. Dla mnie sprawa jest jasna. Mamy do czynienia z cudem niepokalanego poczęcia, a dziecko jest nowym Mesjaszem, zbawcą świata. W cudowny sposób Duch Święty odebrał jasność myślenia zakonnicy, że ta nie zauważyła braku krwawienia oraz rączek i nóżek kopiących ją od wewnątrz. Módlmy się! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 18-01-2014 | paganus | Jaki jest Bóg? |
Zadałem to proste pytanie uniwersalnemu bogu Gugl i ... niestety, nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi. Za to stwierdzenie czarno-księżnika ks. Andrzeja Zuberbiera zdumiało mnie : "Nie sposób powiedzieć, kim jest Bóg. Gdy o Nim usiłujemy mówić - mówimy raczej kim nie jest niż kim i jakim jest. (za "Czy wiem w co wierzę", Wydawnictwo "Jedność", Kielce 1992)" kosciol.wiara.pl/doc/489487.Jaki-jest-Bog | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 17-01-2014 | racjanin | Powtarzalny eksperyment dowodzący zjawisk paranormalnych? |
W wielkim skrócie: W zaciemnionym pomieszczeniu ustawiono klatkę z pisklętami kurcząt i jeżdżącego robota sterowanego sprzętowym generatorem szumu losowego. Na tym jeżdżącym robocie umieszczono świecę jako źródło światła. kurczęta mają to do siebie że nie lubią ciemności i lgną do światła. W tym przypadku badano jak będzie wyglądała trasa sterowanego losowo robota. Wyszło coś takiego: photos1.bl(*)gger/7922/409/1600/scan.10.jpgLinia obrazuje trasę przemieszczania się robota: A - Eksperyment kontrolny - klatka była pusta B - Eksperyment własciwy - w klatce były kurczęta. Eksperyment jest możliwy do powtórzenia i weryfikacji przez dowolny zespół naukowy w dowolnym laboratorium na swiecie. Jest opisany w tym PDF. scientific(*)org/journal/jse_09_2_peoch.pdf | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 17-01-2014 | antywiara | Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno - intuicyjne ... |
Czytelniku, napisałem dwie książki o Bogu i zaświatach, jednak nie mają one nic wspólnego z nauką, jaką głosi Kościół. Jedna z koleżanek zapytała mnie, dlaczego chcę walczyć z Kościołem, przecież to jest nierealne, on ma za dużą władzę. Nie zależy mi na szkalowaniu Kościoła i walce z nim. Moje narzędzie walki to wiedza. Chciałbym uświadomić ludziom, w jaki sposób rozmaite sekty i kościoły (nie tylko katolicki) wprowadzają ludzi w błąd, opowiadając o Bogu, zaświatach i „tajemnicach wiary”. Otóż mącą ludziom w głowach na całym świecie, nie szczędząc środków finansowych i nie przebierając w sztuczkach psychologicznych. Ich głównym celem jest zwabienie w sieci potencjalnego wyznawcy, a następnie wyłudzanie od niego pieniędzy (chrzty, komunie, śluby, pogrzeby i popularna „taca”  . Oczywiście głoszą wzniosłe hasła o Bogu, o zbawieniu, o miłości, jednocześnie uważając swoją wiarę i swoje zasady za jedynie słuszne. Zwabiony wyznawca jest zastraszany tym niby-kochającym Bogiem, piekłem i unicestwieniem duszy za wykroczenia przeciw Bogu, a raczej przeciwko głoszonym przez nich ślepym ideom. Większość ludzi zadaje sobie mnóstwo pytani i szuka na nie klarownych odpowiedzi. Np. 1. Dlaczego się urodziłem i po co? Co chcę osiągnąć w życiu? 2. Czego chce się nauczyć i doświadczyć w obecnym życiu? 3. Dlaczego musimy umrzeć unicestwiając własne ciało? 4. Czy po śmierci ogarnia nas pustka, nicość? Jaki byłby wtedy cel życia? 5. Czy człowiek ma duszę? 6. Co to jest dusza?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 16-01-2014 | XYZPawel | Kim są fundamentalistyczni ateiści ? |
Ostatnio termin "fundamentalistyczni ateiści" stał się modny na tym portalu  Kim oni są? Bo ja nie wiem. Albo się jest ateistą, albo nie. Jak można być "fundamentalnym" ateistą ? Czy oni wysadzają kogoś w powietrze, jak fundamentalni islamiści ?!? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |