Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno - intuicyjne ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-01-2014 09:47antywiara (-1 punktów)
(zablokowany)
Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno - intuicyjne ...
Czytelniku,
napisałem dwie książki o Bogu i zaświatach, jednak nie mają one nic wspólnego z nauką, jaką głosi Kościół. Jedna z koleżanek zapytała mnie, dlaczego chcę walczyć z Kościołem, przecież to jest nierealne, on ma za dużą władzę. Nie zależy mi na szkalowaniu Kościoła i walce z nim.
Moje narzędzie walki to wiedza. Chciałbym uświadomić ludziom, w jaki sposób rozmaite sekty i kościoły (nie tylko katolicki) wprowadzają ludzi w błąd, opowiadając o Bogu, zaświatach i „tajemnicach wiary”. Otóż mącą ludziom w głowach na całym świecie, nie szczędząc środków finansowych i nie przebierając w sztuczkach psychologicznych.
Ich głównym celem jest zwabienie w sieci potencjalnego wyznawcy, a następnie wyłudzanie od niego pieniędzy (chrzty, komunie, śluby, pogrzeby i popularna „taca”. Oczywiście głoszą wzniosłe hasła o Bogu, o zbawieniu, o miłości, jednocześnie uważając swoją wiarę i swoje zasady za jedynie słuszne. Zwabiony wyznawca jest zastraszany tym niby-kochającym Bogiem, piekłem i unicestwieniem duszy za wykroczenia przeciw Bogu, a raczej przeciwko głoszonym przez nich ślepym ideom.
Większość ludzi zadaje sobie mnóstwo pytani i szuka na nie klarownych odpowiedzi. Np.
1. Dlaczego się urodziłem i po co? Co chcę osiągnąć w życiu?
2. Czego chce się nauczyć i doświadczyć w obecnym życiu?
3. Dlaczego musimy umrzeć unicestwiając własne ciało?
4. Czy po śmierci ogarnia nas pustka, nicość? Jaki byłby wtedy cel życia?
5. Czy człowiek ma duszę?
6. Co to jest dusza?
7. Co dzieje się z duszą człowieka po śmierci?
8. Czy rzeczywiście istnieje drugi świat?
9. Co robimy w zaświatach?
10. Czy powracamy na ten świat w następnej inkarnacji?

Ludzie powinni szukać odpowiedzi na te pytania, ale nie w kościołach i różnych wyznaniach religijnych, ponieważ tam usłyszą tylko wymijające lub mętne odpowiedzi i nadal pozostaną niedoinformowani. Poszczególne kościoły i wyznania mają swoje, jedynie słuszne odpowiedzi i każą w nie wierzyć pod groźbą kary boskiej i wiecznego potępienia. Zastraszeni ludzie najczęściej boją się szukać innych odpowiedzi i zgłębiać w mało logiczne dogmaty, kiedy podświadomość mówi im co innego, a trzeźwy umysł podpowiada: „Do licha, coś tu jest nie tak!”. Jednak kościół jak zwykle będzie wtedy starał się przekonać wyznawcę, np. oferując mu lekarstwo – tabletki na serce w formie różańca i nakazując: „Módl się do Boga, żeby oddalił od ciebie szatana, który podpowiada ci te złe myśli”. Jednak cóż złego jest w tym, że człowiek chce zgłębiać to, co niepoznane, że chce wiedzieć więcej o sobie i zaświatach? Tak więc, Czytelniku, przemyśl swoje ziemskie powołanie.
{Piotr Kociszewski Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno – intuicyjne z pełną świadomością}
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maceox (6766 punktów)
>Czytelniku,
>napisałem dwie książki o Bogu i zaświatach,
Przyznaję się, że niestety nie zdążyłem ich jeszcze przeczytać. Jednak skoro rozpoczął Pan dyskusję na forum, to czy moglibyśmy prosić o wprowadzenie - co Pan wie na temat Boga i zaświatów?

>Większość ludzi zadaje sobie mnóstwo pytani i szuka na nie klarownych odpowiedzi. Np.
>1. Dlaczego się urodziłem i po co? Co chcę osiągnąć w życiu?
>2. Czego chce się nauczyć i doświadczyć w obecnym życiu?
>3. Dlaczego musimy umrzeć unicestwiając własne ciało?
>4. Czy po śmierci ogarnia nas pustka, nicość? Jaki byłby wtedy cel życia?
>5. Czy człowiek ma duszę?
>6. Co to jest dusza?
>7. Co dzieje się z duszą człowieka po śmierci?
>8. Czy rzeczywiście istnieje drugi świat?
>9. Co robimy w zaświatach?
>10. Czy powracamy na ten świat w następnej inkarnacji?
Czy Pan zna odpowiedzi na te pytania? Jeśli tak, to jak one brzmią?

>Ludzie powinni szukać odpowiedzi na te pytania,
A dlaczego Pan uważa, że powinni?

>Jednak cóż złego jest w tym, że człowiek chce zgłębiać to, co niepoznane
Przepraszam, co dokładnie ma Pan na myśli pisząc "zgłębiać to, co niepoznane"? Uważam, za pożądane, by zgłębiać wiedzę, jednak zgłębiać coś, co w ogóle nie zostało jeszcze poznane wydaje mi się być stosunkowo trudne.

>że chce wiedzieć więcej o sobie i zaświatach?
Mógłby Pan zdefiniować zaświaty, a nastepnie przedstawić dowody na ich istnienie?

>Tak więc, Czytelniku, przemyśl swoje ziemskie powołanie.
Ma Pan obiecującego nicka i ciekaw jestem, czy jest Pan w stanie się z tej obietnicy wywiązać.
17-01-2014 15:17 
 Ocena 3 na 3
hamp (3461 punktów)
>Czy Pan zna odpowiedzi na te pytania? Jeśli tak, to jak one brzmią?
Kup książki to się dowiesz
17-01-2014 17:30 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)

> Ma Pan obiecującego nicka i ciekaw jestem, czy jest Pan w stanie się z tej obietnicy wywiązać >
Już się wywiązuje: antywiara do wiary to nie ta sama relacja co: wiedza - wiara.
Sądząc z tekstu to raczej coś w rodzaju: papież - antypapież.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365