Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy Mesjasz?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
18-01-2014 11:09Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Nowy Mesjasz?
Ocena 8 na 8
www.tvn24.(*)rodzila-franciszka,388971.html
Cytat:
Zakonnica z włoskiego miasteczka Rieti urodziła dziecko. Była zszokowana, bo wezwała pogotowie z powodu mocnych bólów podbrzusza. W szpitalu lekarze oznajmili jej, że zaraz będzie rodzić. Na świecie kilka godzin później pojawił się Franciszek. Chłopiec dostał imię na cześć papieża.
Cytat:
Lokalny proboszcz Don Fabrizio Borrello powiedział dziennikarzom, że matka zamierza się zająć dzieckiem. - Sądzę, że mówi prawdę twierdząc, że przyjechała do szpitala nie wiedząc, że jest w ciąży - dodał.

Dla mnie sprawa jest jasna. Mamy do czynienia z cudem niepokalanego poczęcia, a dziecko jest nowym Mesjaszem, zbawcą świata. W cudowny sposób Duch Święty odebrał jasność myślenia zakonnicy, że ta nie zauważyła braku krwawienia oraz rączek i nóżek kopiących ją od wewnątrz.
Módlmy się!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Grabiński (1015 punktów)
Cytat:
Lokalny proboszcz Don Fabrizio Borrello powiedział dziennikarzom, że matka
>zamierza się zająć dzieckiem. - Sądzę, że mówi prawdę twierdząc, że przyjechała do szpitala nie
>wiedząc, że jest w ciąży
- dodał.


Coż...
Na Discovery był nawet cały cykl pt: "Ciąża z zaskoczenia". Podane tam były przypadki najróżniejsze. A to kobieta, o masie 150 kg, nie zauważyła, że jej przybyło jeszcze 10 kg, a to kobieta powyżej 50 lat poddała się in-vitro, po czym przeżyła poronienie, ale jak się przypuszcza, poroniła 2 z 3 zarodków, natomiast trzecie przeżyło i ma teraz syna.
Niemniej jednak sądzę, że teraz to musi być cud nad cudy. Może większy niż ten, sprzed 2000 lat.
Lizergus (691 punktów)
19-01-2014 14:56 
 Ocena 1 na 1
Frank Holman (5897 punktów)
>Nic szczególnego.
>www.care2.(*)ll-over-the-united-states.html
>
To jest chyba świetny przykład. W niektórych środowiskach (np. w KrK), a w USA takich różnych środowisk jest mnóstwo - granie skrajnej kretynki w tej sprawie jest jedynym rozsądnym zachowaniem, na którym można jeszcze coś ugrać, gdyż debili dokoła nie brakuje (jak np. w przypadku tej zakonnicy jej proboszcz; w USA - religianci, urzędnicy i sędziowie, którzy mogą przyznać jakąś kaskę), a w innym przypadku to można by się co najwyżej modlić, aby nie spalono na stosie lub nie zarąbano siekierą.
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Sądzę, że to nie zakonnica nie wiedziała, a raczej proboszcz wiedział.
klawik (759 punktów)
No to teraz tylko następny papież będzie murzynem, potem trzy dni ciemno i nastanie nowy wspaniały świat.
mrSpock (2845 punktów)
W obliczu tak przytłaczającego dowodu to nie pozostaje nic innego jak nawrócić się
i czekać na mesjasza, żeby go...

diogenes (42753 punktów)
>Na świecie kilka godzin później pojawił się Franciszek. Chłopiec dostał imię na cześć
>papieża.

Trochę to podejrzane: a jeśli Franciszek jest ojcem? Czasem dzwoni do domów zakonnych. Gdyby nazwała chłopaka Gender, wszystko byłoby jasne.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
astrotaurus (12445 punktów)
A polscy biskupi są jeszcze przeciw edukacji seksualnej!
Tysiące lat Kościół zajmuje się nauczaniem treści biblijno-katechizmowych, a znajomość jego nauk wśród powszechności katolickiej jest cienka nad wyraz i do tego efekty żadne.... co najmniej dziesiątki lat Kościół zajmuje się organami rozrodczymi ludzi, a nawet funkcyjni nie mają pojęcia co się w tych organach wyprawia...
Ot, dwa tysiące lat zmarnowane do szczętu!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
19-01-2014 12:02 
 Ocena 3 na 3
Frank Holman (5897 punktów)
>Tysiące lat Kościół zajmuje się nauczaniem treści biblijno-katechizmowych, a znajomość jego nauk wśród powszechności katolickiej jest cienka nad wyraz i do tego efekty żadne....
Niestety są poważne obawy, że nie jest to prawda, a przyszłość szykuje nam się przez to bardzo niebezpieczna: Cytat:
... wykluczeniu ekonomicznemu towarzyszyło w Polsce wykluczenie kulturowe i bezalternatywność katolicyzmu w sferze publicznej i edukacji. Liberalizm - ten ekonomiczny i ten kulturowy - wyrzucił ogromne rzecze ludzi poza swoją orbitę. Stało się to z przyzwoleniem elit. To miały być "koszty" transformacji, zaległości do nadrobienia. Nikt ich jednak nie nadrabiał, w szkołach zamiast filozofii mieliśmy religię. A teraz nadchodzi czas zapłaty. Chłopcy, którzy nie załapali się na transformację, ale wychowali się na szkolnej katechezie i Czasie Honoru, mogą z błogosławieństwem Episkopatu wygrać następne wybory. A jak nie te, to kolejne.
m.krytykap(*)ing-z-malym-genderowym-wkladem
mieczysławski (5182 punktów)
(zablokowany)
>A polscy biskupi są jeszcze przeciw edukacji seksualnej!

To proste, ciemny ludek we wszystko wierzy, a w szczególności że duch może zapłodnić kobietę. Roman Polański nakręcił film jak diabeł zapłodnił kobietę, zabobony i przesądy dzisiaj są jeszcze bardzo silne.
21-01-2014 02:00 
 Ocena-2 na 2
MarcinZ (-323 punktów)
(zablokowany)
>>A polscy biskupi są jeszcze przeciw edukacji seksualnej!
>To proste, ciemny ludek we wszystko wierzy, a w szczególności że duch może zapłodnić kobietę. Roman Polański nakręcił film jak diabeł zapłodnił kobietę, zabobony i przesądy dzisiaj są jeszcze bardzo silne.
>
Domyślam się, że masz na myśli Ducha Świętego, Maryja nie została zapłodniona.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365