Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chopina - ale co?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-01-2014 22:15niestadny (2492 punktów)Chopina - ale co?
Kilka dni temu w TVPKultura trafiłem na końcówkę filmu "Pomiędzy wilki" opartego na opowiadaniu Ksawerego Pruszyńskiego, z Piotrem Dejmkiem i Grażyną Szapołowską w rolach głównych. Nie o urodę tejże jednak chodzi, lecz o muzykę Chopina w wykonaniu Krystiana Zimermana.
Zakończenie powala: Ranek. Ośnieżone pola, ściana lasu i oddalający się w jej w kierunku mężczyżni na nartach. Przez zamarzniętą szybę bez słowa patrzy samotna już kobieta. Poprzedniego wieczora w scenie na tle płonących w kominku drew usłyszała: - Wybacz mi. Kocham Cię. Muszę odejść.
I muzyka... No właśnie. Co to za utwór?

speedy.sh/t8DdD/NR-20140118-001.mp3
Sorry za jakość.
Stawiam piwo!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

niestadny (2492 punktów)

>I muzyka... No właśnie. Co to za utwór?
Na Facebooku też cisza. Czyżby nikt już nie słuchał Chopina?
Początkowo myślałem, że to któraś z ballad, ale okazuje się, że nie. Motyw jest mi dobrze znany.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
24-01-2014 11:28 
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)
>>I muzyka... No właśnie. Co to za utwór?
>Na Facebooku też cisza. Czyżby nikt już nie słuchał Chopina?

Mnie się nie podoba źródło, z którego chcesz, żeby to ściągać, bo nie zamierzam się ani rejestrować, ani instalować dodatkowych aplikacji. Zalinkuj np. YT.

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )
24-01-2014 11:37 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

>Mnie się nie podoba źródło, z którego chcesz, żeby to ściągać, bo nie zamierzam się ani rejestrować, ani instalować dodatkowych aplikacji. Zalinkuj np. YT.

Zaraz zadzwonię do Jacka. Może on będzie wiedział. Zanucę mu, albo przyłożę telefon do głośnika.
Nie trzeba instalować aplikacji. Początkowo też mina mi zrzedła. Wystarczy kliknąć w: Pobierz NR-20140118-001.mp3
Przynajmniej u mnie. Pobiera i otwiera od razu programie, który masz zainstalowany, np. VLC.

A film polecam!


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
24-01-2014 11:50 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Czy to legalne?
24-01-2014 18:26 
 Ocena-1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Pobiera i otwiera od razu programie, który masz zainstalowany, np. VLC.

.vlc to nie program tylko rozszerzenie pliku. Stąd nazwa playera
25-01-2014 20:41 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>.vlc to nie program tylko rozszerzenie pliku. Stąd nazwa playera
Piszesz banialuki.
vlc to zarówno rozszerzenie jak i nazwa programu, przy czym program VLC nie ma nic wspólnego z rozszerzeniem ".vlc". Takiego rozszerzenia używał ACUCOBOL-GT (aplikacja programistyczna), który nie ma żadnego związku z programem VLC do odtwarzania plików dźwiękowych.

25-01-2014 21:25 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
Ze zwrotem minusa powstrzymam się do czasu gdy podlinkujesz mi ten program VLC.

Edit:

Zwracam honor. Minus mi się, oczywiście, należał. A pomyliło mi się z .flv.
szarley (54913 punktów)
>Kilka dni temu w TVPKultura trafiłem na końcówkę filmu "Pomiędzy wilki" opartego na opowiadaniu
>Ksawerego Pruszyńskiego, z Piotrem Dejmkiem i Grażyną Szapołowską w rolach głównych. Nie o urodę
>tejże jednak chodzi, lecz o muzykę Chopina w wykonaniu Krystiana Zimermana.
>I muzyka... No właśnie. Co to za utwór?
>speedy.sh/t8DdD/NR-20140118-001.mp3

Cóż, mnie się jakoś nie otwiera

>Stawiam piwo!
Jakie piwo?
niestadny (2492 punktów)

>Jakie piwo?
Jako że lubię pilznery, pilznera. Najlepszego, według mnie, w Polsce.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
szarley (54913 punktów)
>>Jakie piwo?
>Jako że lubię pilznery, pilznera. Najlepszego, według mnie, w Polsce.

Jeśli plzeňský to poszukaj muzyki na YT, może znam odpowiedź
niestadny (2492 punktów)

>Jeśli plzeňský to poszukaj muzyki na YT, może znam odpowiedź
Dobra, dawaj.
Na YT same nielegalne nagrania, aż strach słuchać. O wrzucaniu nie mówiąc...

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
niestadny (2492 punktów)

Dobra, dzwoniłem do Jacka i mówi że to chyba któryś z mazurków. Sam se znajdę na YT.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
24-01-2014 19:36 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)
Konkurs zamknięty.
Nagrodę zdobywa jeden z byłych użytkowników forum Racjonalisty (2006-2008), do którego napisałem.
Odpowiedż: Końcowy fragment Andante Spianato będącego częścią większej całości - a mianowicie Andante Spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur, op.22
www.youtube.com/watch?v=kc5HQ8W1B1w
- choć w wykonaniu Zimermana zaprezentowanym w filmie brzmi bez porównania lepiej, moim zdaniem. Lang Lang gra zbyt zamaszyście, dziarsko motyw, który powinien być rzewny, nostalgiczny; nasz - polski.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Czyli z mojej strony pudło.
niestadny (2492 punktów)
>Czyli z mojej strony pudło.
Nie szkodzi, Jacku: hominis est errare, insipientis in errore perseverare
Zaznaczyłeś zresztą, że jesteś znawcą muzyki dawnej a nie okresu romantyzmu. Okazja by odświeżyć sobie Chopina. Warto.
Miło mi się z Tobą rozmawiało.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
25-01-2014 09:21 
 Ocena-1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Konkurs zamknięty.

No i piwo przepadło
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
www.youtube.com/watch?v=rN5U-CaUjR0

Od 3:30, piwo dla duriusa.

"Lecz tylko trollizm śpiących budzi" - Osnowa
niestadny (2492 punktów)
Podziękowania dla użytkownika IQ955, którego jeszcze - być może - starsi stażem forumowicze pamiętają.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
24-01-2014 23:59 
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>Podziękowania dla użytkownika IQ955, którego jeszcze - być może - starsi stażem forumowicze pamiętają
Użytkownik IQ955 - jak czytam w jego dawnych wypowiedziach - mieszka w Niemczech, więc zapewne słabo jest zainteresowny tym 'najlepszym polskim pilznerem'. Ale miło się dowiedzieć, że nadal czytuje Racjonalistę.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365