Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jezus Chrystus ponownie na ziemi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-01-2014 18:44pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Jezus Chrystus ponownie na ziemi
Ocena 2 na 2
Przyjmijmy, że tak jak mówi Pismo Święte, Jezus ponownie pojawia się na ziemi w celu zbawienia człowieka, więc co robią ludzie???

Ja jako zdeklarowany ateista może nawet się nawracam!!!

Wy jako zdeklarowani chrześcijanie od razu montujecie krzyż i znów go do niego przybijacie!!!!

Niech nikt mi nie mówi że było by inaczej, pierwszymi co wzięli by kamienie w ręce byli by wyznawcy Tadeusza z Torunia, przecież głoszona przez Jezusa miłość do bliźniego to herezja, parasole w ręce i do przodu.

Zastanawiam się jednak, co by było, gdy Jezus zaszedł by do agencji towarzyskiej i odpuścił jakiejś grzesznicy, podejrzewam, że ukrzyżowanie stało by się znacznie boleśniejsze!!!

Tak więc katolicy, módlcie się by Jezus był jedynie postacią z ksiąg a nie faktycznie synem bożym!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tomek Fiedorek (5805 punktów)

To na pewno to forum?
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>To na pewno te forum?
>
A niby jakie???, forum UFO tutaj nie ma!!!
23-01-2014 20:34 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>To na pewno te forum?
>>
> A niby jakie???, forum UFO tutaj nie ma!!!

Co za problem. Czy zastanawiasz się co byś zrobił gdyby porwali Cię obcy?
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>>To na pewno te forum?
>>>
>> A niby jakie???, forum UFO tutaj nie ma!!!
>Co za problem. Czy zastanawiasz się co byś zrobił gdyby porwali Cię obcy?
>
To ja jestem obcy!!!
23-01-2014 21:01 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>To na pewno te forum?
>>>>
>>> A niby jakie???, forum UFO tutaj nie ma!!!
>>Co za problem. Czy zastanawiasz się co byś zrobił gdyby porwali Cię obcy?
>>
>To ja jestem obcy!!!

Obcy nie porywają obcych?
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>>>>To na pewno te forum?
>>>>>
>>>> A niby jakie???, forum UFO tutaj nie ma!!!
>>>Co za problem. Czy zastanawiasz się co byś zrobił gdyby porwali Cię obcy?
>>>
>>To ja jestem obcy!!!
>Obcy nie porywają obcych?

jak spotkasz innego obcego to go zapytaj!
farmer (22440 punktów)
>>>>>>To na pewno te forum?
>>>>>>
>>>>> A niby jakie???, forum UFO tutaj nie ma!!!
>>>>Co za problem. Czy zastanawiasz się co byś zrobił gdyby porwali Cię obcy?
>>>>
>>>To ja jestem obcy!!!
>>Obcy nie porywają obcych?
>jak spotkasz innego obcego to go zapytaj!

Jest ich więcej?
23-01-2014 21:15 
 Ocena 1 na 1
Barbiel (1106 punktów)
>Obcy nie porywają obcych?
Obcych porywają nasi.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>Obcy nie porywają obcych?
>Obcych porywają nasi.
>
Nasi??? to niby kto??? prawica czy lewica???
23-01-2014 21:29 
 Ocena 1 na 1
Barbiel (1106 punktów)
>>Obcych porywają nasi.
>Nasi??? to niby kto??? prawica czy lewica???
Lepiej uważaj na wszystkich. Dobry obcy przyda się każdemu.
Selanos (12869 punktów)
>Przyjmijmy, że tak jak mówi Pismo Święte, Jezus ponownie pojawia się na ziemi w celu zbawienia
>człowieka, więc co robią ludzie???

Pismo jak pismo, raczej nie święte, a prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest delikatnie mówiąc... zerowe. Jeden znak zapytania w zupełności wystarczy.

>Ja jako zdeklarowany ateista może nawet się nawracam!!!

Ja jako zdeklarowany ateista i pomocny człowiek, wysłałbym tego bliźniego podającego się za Jezusa do psychiatry. Chociaż tak z drugiej strony, są kraje gdzie Jezus to wciąż umiarkowanie popularne imię. Jeden wykrzyknik w zupełności wystarczy.

>Niech nikt mi nie mówi że było by inaczej, pierwszymi co wzięli by kamienie w ręce byli by wyznawcy
>Tadeusza z Torunia, przecież głoszona przez Jezusa miłość do bliźniego to herezja, parasole w ręce i
>do przodu.

Wyznawcy Tadzia to politeiści, do nich musiałaby przyjść najświętsza Maryja zawsze dziewica, ta z Częstochowy co urodziła się w Polsce i miała syna nie-żyda.

>Zastanawiam się jednak, co by było, gdy Jezus zaszedł by do agencji towarzyskiej i odpuścił jakiejś
>grzesznicy, podejrzewam, że ukrzyżowanie stało by się znacznie boleśniejsze!!!

Ona by mu nie odpuściła, nie ma nic za darmo
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
>Przyjmijmy, że tak jak mówi Pismo Święte, Jezus ponownie pojawia się na ziemi w celu zbawienia
>człowieka, więc co robią ludzie???

Jeżeli biblia jest zniekształcona, a Jezus mówiłby inaczej jak tam napisane, nie zostałby uznany za niego. Natomiast jeżeli mówiłby zgodnie z kłamstwami - co w duchu katolickim do Jezusa nie pasuje, zostałby uznany za Cudotwórcę. Ot filozofia!
Lengyel (2127 punktów)
>Przyjmijmy, że tak jak mówi Pismo Święte, Jezus ponownie pojawia się na ziemi w celu zbawienia
>człowieka, więc co robią ludzie???

Nic. Coś się dziać zacznie dopiero wówczas, gdy ktoś zgadnie, jak zrobić na tym pieniądze - ale do tego Jezus się zjawiać nie musi, wystarczy go wymyślić. A takich wynalazców jest przecież na kopy.
Dariusz Godyń (2403 punktów)
>Przyjmijmy, że tak jak mówi Pismo Święte, Jezus ponownie pojawia się na ziemi w celu zbawienia
>człowieka, więc co robią ludzie???
Założenia poczynione z tak słabych przesłanek, jak pismo św. są z gruntu bezwartościowe. Mówiąc wprost szkoda czasu na takie dywagacje.

Jacholek (5699 punktów)
Jest jeden praktyczny problem z odróżnieniem prawdziwego proroka od licznych fałszywych, których pojawienie się było antycypowane już dawno temu: en.wikipedia.org/wiki/False_prophet
Potrzebna więc by była odpowiednia komisja kwalifikacyjna analizująca (między innymi) jakość dokonywanych cudów itd. Kilka wskazówek dla takiej komisji kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie: www.preparingforeternity.com/trueprophet.htm
Życzę dobrej zabawy
dzialo (15 punktów)
"Odyseja" Homera jest moją Biblią. Kto ośmieli się stwierdzić, że opisywane wydarzenia są fikcją. Moje uczucia religijno-niereligijne zostaną urażone.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>"Odyseja" Homera jest moją Biblią. Kto ośmieli się stwierdzić, że opisywane wydarzenia są fikcją. Moje uczucia religijno-niereligijne zostaną urażone.
>
proponuje jeszcze zapoznać się z Odyseją Kosmiczną Kubricka!!
23-01-2014 21:19 
 Ocena 1 na 1
dzialo (15 punktów)
Zapoznałem się. Kubrick jest Wszechmogący.
plodzien (7378 punktów)

> Zastanawiam się jednak, co by było, gdy Jezus zaszedł by do agencji towarzyskiej >

Powiedziałby zapewne: Niech będzie pochwa Lony.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365