Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
13-04-2020ArminiusAnatomia zarazy
Podlinkowany dokument traktuje o rzeczywistej epidemii czarnej ospy w Montrealu (1885 r.) - stanowiąc pretekst, odskocznię i bazę porównawczą do fikcyjnej epidemii, która wybucha w czasach.....teraźniejszych.
Życzę ciekawych wrażeń i przemyśleń

www.youtub(*)v=VtSgG6-96x0&feature=emb_logo

"This feature-length documentary, based on Michael Bliss’s 1991 book Plague: A Story of Smallpox in Montreal, juxtaposes a hypothetical 21st century pandemic with the 1885 smallpox epidemic that claimed over 2,500 lives in Montreal. A string of fatal errors and mishaps, including a tainted batch of vaccines, fostered panic and mistrust in a city already divided by language, religion and class. Outbreak: Anatomy of a Plague addresses renewed fears of bio-warfare and consults contemporary public health experts about the potential implications of a modern pandemic, including social unrest and economic ruin."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 119 (przedawniony)
31-03-2020ArminiusZłowieszczy urok coronawirusa?
Liczby nie kłamią. Przyjrzyjmy się więc im dokładniej. Do chwili obcnej oficjalnie zarażonych zostało coronawirusem około 140 tysięcy ludzi, z czego, co istotne, 70-80 % w Chinach. Zmarło - jak do tej pory 5-6 tysiecy, z czego większość także w Chinach, gdzie epidemia powoli wygasa. O co więc chodzi? Przypominam, iż każdego roku na świecie z powodu naszej dobrze znanej miluśińskiej, zwyczajnej grypy (i powikłań nią powwodowanych) umiera 300 - 500 tysięcy ludzi. Każdego roku, rok w rok. Z powodu malarii jakieś milion. Rok, w rok. W Polsce z powodu smogu umiera corocznie przedwcześnie 40 - 50 tysięcy ludzi. Z powodu grypy w sezonie wrzesień 2019 - marzec 2020 zmarło około 200 ludzi, z powodu zapaści polskiej onkologii, co roku umiera kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Skąd więc ten megahype, apokaliptyczna panika i histeria, które są wielokrotnie groźniejsze niż sam wirus??? Jest wielce prawdopodobne, że z powodu takiej a nie innej reakcji na niego czeka nas ( i swiat) gigantyczny kryzys gosporczy z paskudnymi wielce skutkami dla wszystkich, w tym także z bardzo dużą ilością ofiar śmiertelnych ( np. samobójstwa po bankructwach) - nie tylko zainfekowanych coronawirusem. Przecież to się wogóle nie kalkuluje???
Mam odpowiedzi - swe własne, subiektywne - na wyżej postawione paytania. Ciekaw jestem jednakże co inni sądzą na ten temat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
26-03-2020Dragan DargomierNasze piosenki

   Piosenka 1
****** *******
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-03-2020Nastradamus114Mów o wieczności
Interesuje mnie wiele zagadnień społecznych, ale bardzo interesuje mnie kwestia hazardu, np. kasynoonlineautomaty.pl i wiele innych. W końcu nie jest źle. Broda chroni ludzi przed stresem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-02-2020goesNowy serwer grupy hakerskiej z3r0
MATTY

wpisz w przegladarke folderową

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-02-2020Bartosz Waskirdchemia na raka, z australii
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-02-2020goesDodawanie czy to proste?
1. Zrozumieć znak +
2. Zrozumieć jego zastosowanie.
3. Zrozumieć korelacje i absrajty i wyjątki.
4. Nauczyc sie na pamiec wszystkich liczb, a jest 100
5. Rozumieć wartość każdej cyfry, liczby.
6. Zrozumieć korelacje pomiedzy liczbami.
7. Zrozumiec dzialania na + dzialaniu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-02-2020szarleyZ pamiętnika uczestnika Hamer-raju częśc 1 Poranek
5,10 budzik dzwoni, na szczęście budzik nie musi płacić podatku od czynności dzwonienia, bo jest tylko rzeczą

5,11 wstaję, próbuję zaświecić światło, niestety nie ma prądu, w nocy właściciel elektrowni, tłumacząc się wzrostem podatków podniósł ceny energii i lodówka zużyła więcej niż miałem na koncie. Już ja mu zagłosuję za takim podatkiem że popamięta!!!

5,15 Sikam w ciemnościach , na dworze, bo nie opłaciłem licencji od korzystania z toalety

5.20 na szczęście moja licencja na używanie generatora jeszcze ważna a i zapas benzyny jest w piwnicy dobrze ukryty przed zawistnymi oczyma, co by chciały podatek od tego zapasu naliczyć

5.25 odpalam komputer żeby sprawdzić za co mam dziś licencję opłaconą a na co muszę dopłacić
znajduję wiadomości:
1 od właściciela elektrowni „Jak zagłosujesz za podniesieniem mi podatku to ci na stałe prąd odetnę
2 od sąsiada „wyceniam twoją bramę na 200 godzinek” (cholera przecież sprzedać jej nie mogę bo mi gęsi uciekną!) znów podatek naliczą
3 umarł właściciel licencji na produkcję burnikałcków. Nie wiem co to jest , ale zgłaszam się po licencję, jak co warta to zarobię, ja nic nie warta to przecie nie zapłacę podatku. Niestety jestem 1785420 w kolejce i Tajna rada najbogatszych właścicieli stanowiąca większość kapitału zapewne komu innemu przyzna….

5.30 Na szczęście gaz jest, robię herbatę, jem śniadanie i biorę się za robotę

5,40 sprawdzam, czy mam licencję na karmienie kur. Ufff nie podnieśli ceny, idę sypnąć kurom..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
14-02-2020Henryk.KSiła ośrodkowa w OTW?
Natknąłem się ostatnio na opracowanie o sile odśrodkowej w odniesieniu do OTW. Autor twierdził, iż Albert Einstein zaakceptował w nim ustalenia Ernest Macha, który uważał, iż siła odśrodkowa wynika z przyciągania wirującej masy przez masę całego Wszechświata. W swoim dziele Einstein dowodził, iż masa zakrzywia przestrzeń wokół siebie.
Doświadczenia nie potwierdziły poglądów Macha zawartych w OTW.
Nie wiem, czy niektóre z rozwiązań równań w niej zawartych, w jakiś sposób nie wyjaśniają tego zjawiska.
Nie wydaje mi się, żeby to zakrzywianie przestrzeni w jakiś sposób wpływało na powstawanie siły odśrodkowej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
11-02-2020ArminiusZabójcze statystyki
Problem konsekwencji powszechnego dostępu do broni palnej w USA był już wielokrotnie debatowany na łamach tego forum. Jednakże uwaga dyskutujących koncentrowała się na zabójstwach popełnianych przy użyciu owej broni, szczególnie tzw. "mass shootings". Tymczasem jest inna, rónie ciemna, strona posiadania przez Amerykanów ogromnej ilości broni. W USA co roku ok. 45 tysięcy ludzi popełnia samobójstwo. Większość z nich przy użyciu broni palnej. 85 % podejmujących próbę samobójstwa w taki właśnie sposób - robi to skutecznie. 95 % tych, którzy podejmują próbę samobójczą przy zastosowaniu innego środka/metody - przeżywa. 90 % z tych, którzy przeżyli próbę samobójczą - nie podejmuje ponownych prób.
Statystyki jak wyżej nie wymagają komentarza. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Suicide rates in the US have risen dramatically over the past two decades, stubbornly defying prevention efforts and morphing into a nationwide public health crisis. Brayden was one of nearly 45,000 Americans who killed themselves in 2016. Even at a conservative estimate, that was twice the number of homicides that year. According to data published last week by the Centers for Disease Control and Prevention, the national suicide rate rose 35% between 1999 and 2018, increasing in all states. In Montana, where Brayden lived, it rose 38% in two decades and people killed themselves at a rate that surpassed any other state in America.
And the increases are most acute in America's adolescent..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)