 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 25-01-2010 | assertivo | Biblia arcydziełem literackim wielogatunkowym |
Biblia to literackie arcydzieło wzorcowe.Jedna spójna całość wielogatunkowa,wieloaspektowa i wielowątkowa.Prawo etyczno-moralne ponadczasowe,uniwersalne i doskonałe. Rzeczywiste i rzetelne fakty historyczne i archeologiczne, których końcem i początkiem jest Jezus Chrystos,czyli z greki Zbawiciel. Bez komentarza, niezwykle obiektywna, bo konkluzja zależy od głębokiej przenikliwości czytelnika. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 103 (przedawniony) | | 24-01-2010 | finerbijk | To się po prostu w pale nie mieści!!! |
Najsampierw chciałbym zapytać, czy spotkaliście się kiedyś ze zjawiskiem, którego jako racjonaliści nie potrafiliście w żaden sposób racjonalnie wytłumaczyć? Nawet w teorii? Które jest powtarzalne, czysto fizyczne i dostępne dla każdego?
Ja tak. Dzisiaj mi się przypomniało, powtórzyłem i wyszło. Pokazał mi to pewien znajomek parę lat temu, a potem próbowałem przy różnych okazjach i zawsze wychodziło. Będę miał później czas to opiszę o co chodzi (trochę jest pisaniny), powiem tylko jeszcze, że każdy kto to pierwszy raz widzi wali szczęką o posadzkę i nie jest to żaden trick, nie wymaga żadnego treningu, specjalnych rekwizytów i każdy może zrobić zaraz w domu - można samemu. Może się znajdzie tu ktoś, kto wytłumaczy o co tu chodzi. Wiem, że to trochę wkurzające tak zaczynać jak Leszek Miller, ale obiecuję c.d.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 24-01-2010 | aspagnito | Pytanie do Julii Pitery |
Julka dała nielichy popis z racjonalizmu. Użyła bardzo ślicznego sformułowania po łacinie. Brzmi dobrze.. ale mam pytanie.. nie liczę, że mi odpowie, może Wy to zrobicie za Nią: Proszę o prostą odpowiedź. Przypomnę: tak, nie, nie wiem. Zakładając, iż Rzymianie twierdzili, iż trzeciej opcji nie ma. Ale nie chcę być złośliwy.. Oto pytanie: Czy istnieje możliwość, aby możliwym było udowodnić prawie wszystkie tezy?] p.s. Przepraszam za podchwytliwość pytania. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 24-01-2010 | Adamiak | Ekstremalne nuty. |
Widziałem kilka razy występy multiinstumentalistów grających po kolei na wielu instrumentach i choć granie sprawnie im szło, to na ogół dobrze grali tylko na jednym z nich.
Jednemu z "naszych" znamienitych userów miałem zadać złośliwe pytanie, czy na pięciu fletach gra się pięć razy lepiej, czy tez pięciokrotnie szybciej niż na jednym, ale, by nie szargać swojej opinii nieskalanie niezłośliwego usera, zamiast tego popaszkwilę bardziej przestrzennie.
Otóż zdaje mi się, że gra na kilku instrumentach na raz jest czymś w rodzaju wyboru muzyka, który zdaje sobie sprawę, iż nie dysponuje predyspozycjami, chęciami lub talentem(?) niezbędnymi do wirtuozerii na bębenku pojedynczym, więc chce osiągnąć "mistrzostwo" w słabiej obsadzonej dyscyplinie. Bo talentu może i bozia nie dała, ale i aspiracji nie zdążyła zabrać.
Facet grający na ośmiu klarnetach jednocześnie muzykiem może i jest, ale jednak bardziej cyrkowcem i jako jeden z niewielu, lub zgoła jedyny zawodnik w tej dyscyplinie ma miejsce na pudle zapewnione. I to nawet na pudle jednoosobowym z rezonansem w postaci aplauzu.
Duże podobieństwa widzę w wyczynach "sportowych" typu piłka wodna, balet narciarski, pięciobój, dziesięciobój, stodżudo, czy szermierce na wrotkach.
Sam taniec, to też mało, potrzeba eskalacji, więc dorzucamy taniec na lodzie. Jeszcze mało biedy? Lód za mało śliski? Przypinamy żelazny gadżecik do walonka i jest taniec na lodzie i łyżwie... Ale chwilkę, to też za mało widowiskowe, więc.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 72 (przedawniony) | | 24-01-2010 | kanik | Pytania do PSR |
Zainspirowany wątkiem pytań do Miłującego Prawdę, postanowiłem założyć podobny wątek ale z innym adresatem pytań.
Pytanie numer 1
Czy wyniki finansowe PSR są jawne?
Pytanie numer 2
Ilu członków posiada? PSR
Pytanie numer 3
Ilu jest zarejestrowanych użytkowników forum? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 23-01-2010 | assertivo | Ewangelie dla czterech archetypów |
Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 22-01-2010 | rexus | Zaczyn do rewolucji |
www.ryszardwalo.plLink ten prowadzi do strony pewnego pana, który stworzył teorię wszystkiego. Jego wizja w modelu 31, ośmiesza w pewnym sensie fizyków szukających ekstremalnie dziwnych kwantów, gdyż są one jakby identyczne a różni je jedynie spin. Czy ta koncepcja jest zbyt prosta by zostać słuszną? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 21-01-2010 | aspagnito | Fundacja |
Fundacja Nasze potrzeby same w sobie zakładają paradoks egzystencjalny. Zdobycie środków na ich zaspokojenie również implikuje ten paradoks. Z wiekiem albo zyskujemy potencjał, by je zaspokajać, albo ten potencjał tracimy, lub też jednocześnie i to i to ma miejsce. Myślę, że łatwym do udowodnienia jest fakt, że sama nazwa grupy, która odnosi sukces implikuje w dużej części ten sukces... i to w bardzo łatwy sposób. Załóżmy, że nazwa, która jest tak różna od wszystkiego, co ma znamiona łatwego skojażenia jest wyznacznikiem sukcesu. Innymi słowy "nazwa nie może się z niczym kojażyć". Przykład? Są nazwy, które prawie nikomu z niczym się nie kojażą. Np. Adidas, choć jest skrótem od imienia i nazwiska założyciela Adolfa, czyli Adi Daslera, nie za bardzo macechy skojażeń. Jego brat, odstępując od jego inicjatywy założył firmę (zdaje się) Nike, która już jakoś się kojaży i odniósł mniejszy sukces. Podobnie jest z nazwą Sefora (musiałem to zmienić), która była zdaje się żoną Mojżesza, czy też innego ojżesz, a dziś słabo się kojarzy. Weźmy też na tapetę nazwę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nazywa się jak się nazywa, ale mało co zastanawiamy się nad tym, że to zbitek słów, które nie implikują nawet co jest celem fundacji. Użycie słowa "Orkiestra" mogłoby być uważane za absurd, a podkreślenie tego, iż ta orkiestra jest wielka i z tego powodu wynika pomoc, która ma znamiona święta, święta, które wynika z reszty nazwy? To w sumie z założenia nic nie mówi, ale sama fundacja swoim potencjałem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 21-01-2010 | aspagnito | Projekt konstytucji PiS |
Właśnie przeprowadzam aborsję życia poczętego UPS...... Właśnie nastąpiła naturalna śmierć wywołana czynnikami zewnętrznymi niestety.. która występuje w prawie wszystkich przypadkach... też niestety. Z przykrością stwierdzam, iż zgon nieletniego nastąpił nie ze względu niebywałego poczęcia wywołanego tudzież przez wyjątkową sytuację z brakiem potasu.. czyli poczęcie było naturalne, a nie spontaniczne. Wciąż czekam na niemożliwość przeprowadzenia zabiegu w sytuacji nienaturalnego poczęcia. p.s. Mam nadzieję iż taki przypadek zdarza się częściej, niż raz na dwa tysiące lat.. choć nie można też wykluczyć wiatropylności | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |