Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ewangelie dla czterech archetypów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-01-2010 14:26assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
Ewangelie dla czterech archetypów
Ocena -6 na 6
Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
Jeżeli chcesz zapoczątkować dyskusję na ten temat musisz temat rozwinąć.
Podziel się ze swoim stanowiskiem.
Jedno zdanie to trochę za mało.
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
Napisana przez cztery archetypy dla czterech archetypów oraz dla czterech grup społeczno-wyznaniowych. Czyli Ewangelia jest wieloaspektowa.
22-01-2010 15:09 
 Ocena 13 na 13
stilgar (7322 punktów)
>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
>Napisana przez cztery archetypy dla czterech archetypów oraz dla czterech grup społeczno-wyznaniowych. Czyli Ewangelia jest wieloaspektowa.

Jeszcze nie widziałem takiego archetypu co by coś pisał a potem coś czytał. No, ale ja się pewnie nie znał i nie rozpoznałbym archetypu jakby wyskoczył z krzaków i kopnął mnie w dupę.
22-01-2010 15:13 
 Ocena-2 na 2
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
>>Napisana przez cztery archetypy dla czterech archetypów oraz dla czterech grup społeczno-wyznaniowych. Czyli Ewangelia jest wieloaspektowa.
>Jeszcze nie widziałem takiego archetypu co by coś pisał a potem coś czytał. No, ale ja się pewnie nie znał i nie rozpoznałbym archetypu jakby wyskoczył z krzaków i kopnął mnie w dupę.
Z krzaków by wyskoczył i kopnął cię w d... jeden z typów osobowości, czyli choleryk.
22-01-2010 15:28 
 Ocena 3 na 3
Godlewski (249 punktów)

Nie wiem co bierzesz, ale daj mi numer do swojego dilera
22-01-2010 16:03 
 Ocena-2 na 2
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>Nie wiem co bierzesz, ale daj mi numer do swojego dilera
>
Dlaczego według ciebie biorę. Proszę o uzasadnienie, bo brak uzasadnienia będzie dowodem, że sam bierzesz.
22-01-2010 16:09 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Nie wiem co bierzesz, ale daj mi numer do swojego dilera
>>
>Dlaczego według ciebie biorę. Proszę o uzasadnienie, bo brak uzasadnienia będzie dowodem, że sam bierzesz.

Bełkoczesz. Mówisz nieskładnie i od rzeczy.
A po tym między innymi poznaje się osoby odurzone.


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
22-01-2010 19:32 
 Ocena-2 na 2
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)

>Bełkoczesz. Mówisz nieskładnie i od rzeczy.
>A po tym między innymi poznaje się osoby odurzone.
>
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

Według ciebie, co jest bełkotem ? Proszę o konkrety, brak konkretów będzie dowodem, że sam jesteś odurzony.
Godlewski (249 punktów)
>>Nie wiem co bierzesz, ale daj mi numer do swojego dilera
>>
>Dlaczego według ciebie biorę. Proszę o uzasadnienie, bo brak uzasadnienia będzie dowodem, że sam bierzesz.

Ponieważ doświadczasz według mnie czegoś co się nazywa "gonitwą myśli" Rzucasz pojedyncze, niezgrabne zdania myśląc, że ludzie domyślą się o co Ci chodzi. DO tego, zdaje mi się, że jesteś przekonany o ogromnej wyjątkowości swoich myśli, graniczącej z euforią.

Z tą euforia może przesadziłem, ale ogólnie mam wrażenie, że jesteś pod wpływem jakiegoś środka.
22-01-2010 19:37 
 Ocena-2 na 2
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>Ponieważ doświadczasz według mnie czegoś co się nazywa "gonitwą myśli" Rzucasz pojedyncze, niezgrabne zdania myśląc, że ludzie domyślą się o co Ci chodzi. DO tego, zdaje mi się, że jesteś przekonany o ogromnej wyjątkowości swoich myśli, graniczącej z euforią.
>Z tą euforia może przesadziłem, ale ogólnie mam wrażenie, że jesteś pod wpływem jakiegoś środka.
Piszę o rzetelnych i rzeczywistych faktach, żebyś nie żył w błogiej zbiorowej nieświadomości.
22-01-2010 15:41 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.

A co z resztą ewangelii? Dla kogo były pisane?

Czy to ma być naukowa wersja tego, co ksiądz na religii nam opowiadał że Jan to historyk, Mateusz to geograf (albo odwrotnie) i inne tego typu piramidalne bzdury?

>>>Napisana przez cztery archetypy dla czterech archetypów oraz dla czterech grup społeczno-wyznaniowych. Czyli Ewangelia jest wieloaspektowa.

To zupełnie jak Super Express!

>Z krzaków by wyskoczył i kopnął cię w d... jeden z typów osobowości, czyli choleryk.

A Pan to upływ XIX wieku zdążył zauważyć zza tych ewangelii? O kolejnym stuleciu nie wspominając (10 lat, można się było nie zorientować, ale 110??).

ps. tradycyjnie zapytam w celach identyfikacyjnych - czy masz może jedną półkulę mózgu nadaktywną, jak Einstein ale odwrotnie?

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
22-01-2010 15:50 
 Ocena-3 na 3
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>>>>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
>A co z resztą ewangelii? Dla kogo były pisane?
>Czy to ma być naukowa wersja tego, co ksiądz na religii nam opowiadał że Jan to historyk, Mateusz to geograf (albo odwrotnie) i inne tego typu piramidalne bzdury?
>>>>Napisana przez cztery archetypy dla czterech archetypów oraz dla czterech grup społeczno-wyznaniowych. Czyli Ewangelia jest wieloaspektowa.
>To zupełnie jak Super Express!
>>Z krzaków by wyskoczył i kopnął cię w d... jeden z typów osobowości, czyli choleryk.
>A Pan to upływ XIX wieku zdążył zauważyć zza tych ewangelii? O kolejnym stuleciu nie wspominając (10 lat, można się było nie zorientować, ale 110??).
>ps. tradycyjnie zapytam w celach identyfikacyjnych - czy masz może jedną półkulę mózgu nadaktywną, jak Einstein ale odwrotnie?
>
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

Ksiądz to zawód i nie wierzący powołany do promowania pogańskich zwyczajów. Ewangelie czyta człowiek, a Duch Święty, czyli myśli Wszechmogącego Boga tłumaczą znaczenie słów.
22-01-2010 16:02 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)

>Ksiądz to zawód i nie wierzący powołany do promowania pogańskich zwyczajów. Ewangelie czyta człowiek, a Duch Święty, czyli myśli Wszechmogącego Boga tłumaczą znaczenie słów.

Jeżeli Ty myślisz tak jak piszesz to współczuję takiego bełkotu 24/7.

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
22-01-2010 16:16 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Proszę cytować jedynie konieczne zdanie do którego odpowiedź się odnosi. Pozostałą część wypowiedzi poprzednika skasować.
22-01-2010 15:29 
 Ocena 9 na 9
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
U mnie to ostatno jakies archetypy po klatce nocują.
Kowalska (14008 punktów)
>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.

   A w Wambierzycach kult maryjny trwa już ponad 800 lat.
22-01-2010 16:06 
 Ocena-1 na 1
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
>   A w Wambierzycach kult maryjny trwa już ponad 800 lat.
>
Kult ma-ryja, to kult matki bezmyślnych ludzi.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
>   A w Wambierzycach kult maryjny trwa już ponad 800 lat.
>

Jak bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera...


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
22-01-2010 16:51 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>>>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
>>   A w Wambierzycach kult maryjny trwa już ponad 800 lat.

>Jak bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera...

   A jak chce już całkiem delikwenta dobić, to i poczucie humoru zabiera.
22-01-2010 16:58 
 Ocena 2 na 2
J.Szulc (5723 punktów)

Maddy, nie wiedziałam, że z Ciebie psychiatra na najwyższym poziomie. Nie znam wielu psychiatrów, którzy pokusiliby się o takie stwierdzenie. Wierz mi, że jestem zmuszona (przez pracę) współpracować z wieloma.
Rozczarowałaś mnie tym stwierdzeniem....
22-01-2010 19:41 
 Ocena-2 na 2
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>Jak bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera...
>
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

Wszechmogący Bóg nikogo nie karze. Ludzie sami się karzą, brakiem wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką.
22-01-2010 20:33 
 Ocena 1 na 1
Vancalar (1804 punktów)
>>Jak bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera...
>>
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

>Wszechmogący Bóg nikogo nie karze. Ludzie sami się karzą, brakiem wiedzy biblijnej zbieżnej ze >świecką.

   A mógłbyś jakoś tak... Obszerniej i bardziej zrozumiale ? Postaraj się, o co Ci w ogóle chodzi? Coś piszesz o "blogu". Może jakiś ułomny jestem ale mam wrażenie, że podobnie jak inni nie mam pojęcia co chcesz przekazać. Co to znaczy "brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką" ?

Pozdrawiam

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
22-01-2010 21:26 
 Ocena-3 na 3
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>   A mógłbyś jakoś tak... Obszerniej i bardziej zrozumiale ? Postaraj się, o co Ci w ogóle chodzi? Coś piszesz o "blogu". Może jakiś ułomny jestem ale mam wrażenie, że podobnie jak inni nie mam pojęcia co chcesz przekazać. Co to znaczy "brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką" ?
>Pozdrawiam
>
Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
>Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
>Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.

Fizyka teoretyczna i czołowi nobliści z fizyki teoretycznej wskazują na twórczy umysł Boga. Źródło istnienia świata materialnego, umownie zwanego, czyli Biblia zbieżna z wiedzą świecką. Więcej na blogu genesis1.blog.onet.pl/
23-01-2010 00:05 
 Ocena 4 na 4
Michał Żelazny (1528 punktów)
Podaj mi nazwiska tych fizyków. Zweryfikuje się ich. Bo póki co pieprzysz głupoty bez podparcia.
22-01-2010 19:48 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>   A w Wambierzycach kult maryjny trwa już ponad 800 lat.
Nie, no Kowalska, musisz się wyrażać? Tu jest J. Szulc, Maddy i ja, a Ty od razu wampirzyce i wampirzyce...
23-01-2010 00:53 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>>   A w Wambierzycach kult maryjny trwa już ponad 800 lat.
>Nie, no Kowalska, musisz się wyrażać? Tu jest J. Szulc, Maddy i ja, a Ty od razu wampirzyce i wampirzyce...

   Przepraszam najmocniej. W ramach pokuty przez tydzień będę taka jak Maddy, OK? A żeby mnie jeszcze bardziej bolało, to i kij połknę.
23-01-2010 02:41 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

A Ty mi się tu Kowalska w piersi swoje nie bij, bo nie do tego chyba Ci urosły
I jeszcze dodam - nie strasz. I tak w ciężkim szoku jestem od dawna, a Ty mi tu (po koleżeńsku) dokładasz? Oj, nie godzi się, gdy ja Twoje stopy tak chwaliłam jeszcze nie tak dawno
23-01-2010 02:38 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

Zaraz, zaraz - jakby co, to ja wybieram te wampirzyce
Zdecydowanie
libertyn (3006 punktów)
>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.

Gościu dajże spokój z tymi swoimi Ewangeliami, bo nie jesteś tu pierwszym ewangelizatorem i sądzę, że szkoda twojego i naszego czasu. Przed tobą było tu kilku elbrusów, miłujących prawdę, kosmalskich i różnych innych dewiantów. Jak w ogóle możesz sądzić, że Biblia jest zgodna z wiedzą świecką! Co jest zgodne? Podam ci przykład:

"A gdy ujrzał, że są umęczeni wiosłowaniem, bo wiatr mieli przeciwny, około czwartej straży nocnej przyszedł do nich, idąc po morzu; zamierzał jednak przejść obok nich" Mat. 6.48 NW (wytł. moje)

Chcesz powiedzieć, że chodzenie po wodzie jest zgodne z wiedzą świecką?


Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
22-01-2010 22:18 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)

>Chcesz powiedzieć, że chodzenie po wodzie jest zgodne z wiedzą świecką?

pl.wikipedia.org/wiki/Nartnik

A nie jest?
22-01-2010 22:25 
 Ocena 1 na 1
libertyn (3006 punktów)
>>Chcesz powiedzieć, że chodzenie po wodzie jest zgodne z wiedzą świecką?
>pl.wikipedia.org/wiki/Nartnik
>A nie jest?

Łobuz


Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
23-01-2010 04:45 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>Chcesz powiedzieć, że chodzenie po wodzie jest zgodne z wiedzą świecką?
Możesz się sam przekonać, to nie jest drogi eksperyment:
Wojtek (3465 punktów)
>Ewangelie są napisane dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń.
Objawienia na portalu Racjonalista możliwe są wyłącznie w dziale Bazgroły.

Pozdrawiam i przenoszę


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365