Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
18-12-2011gegebegeOdp: Niejawne aspekty masonerii
>>A może to tylko Wasz antyklerykalizm stał się Waszą obsesją?
>Tak - ma Pan rację!

Zatem życzę zdrowia, Panie Andrzeju!

Obsesja - rodzaj zaburzeń lękowych, wyrażający się występowaniem irracjonalnych myśli i impulsów
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
16-12-2011prof. GrabowskaKanibalizm
Czy można nazwać kanibalizmem picie ludzkiego mleka?
Jak na przykład mąż uszczknie swojej karmiącej żonie z cycuszka troszeczkę mleczka?
Czy najpierw trzeba zabić człowieka?
Ale chyba nie.
Bo pewien austriacki kanibal, tak go nazwali, zjadł wspólnie ze swoim towarzyszem-posiłkiem pewną część jego ciała jeszcze za życia delikwenta.
Dopiero potem go dorżnął i sam już go konsumował.
A Hannibal Kanibal Lecter jadł na żywo tzn. prosto z czaszki mózg jakiegoś gościa w filmie Hannibal.
Czy to musi być mięso? A krew? Czy picie ludzkiej krwi z żywego człowieka to kanibalizm? Czy wampiry to jednocześnie kanibale?
Że już nie wspomnę o spożywaniu innych ludzkich płynów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
13-12-2011RatatoskrPiS zamierza budować drugie Chiny :)
"Chcę wam tutaj przyrzec, że Prawo i Sprawiedliwość stanie na czele walki o Polskę suwerenną! Aby obywatele Polski mogli sami decydować o tym, co jest ważne, a co mniej ważne! Stać nas na to! Gdyby nie to chore państwo... parlibyśmy do przody jak Chiny... Stalibyśmy na czele świata... Obudź się, Polsko!"

za: wiadomosci(*)nu_wojennego___Nie_bedzie.html

No w sumie... skoro druga Japonia nie wyszła p
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
12-12-2011Domestos z BidetuWzględność i sens czasu.
Czas, zaczęło mnie to zastanawiać po przeczytaniu o nowo odkrytej planecie. Informacji o niej troszkę i pewnie każdy gdzieś się na coś nadział...

Ale: czas.

Czy w momencie gdy będziemy mieli kilka planet o formie Ziemia - nastąpi jakieś ujednolicenie czasu?

Ziemia - nasza - to rok, czyli mniej więcej 365 obrotów wokół gwiazdy centralnej: Słońca. 365 po 24 godziny.

Cytat:

Np.:
Planeta Kepler-22b jest odległa od Ziemi o 600 lat świetlnych. Jej promień jest około 2,4 razy większy od promienia Ziemi, a swoją gwiazdę obiega w 290 dni.


Nie wiem ile trwa jedna tamtejsza doba...(gdzieś mignęło 18 godzin?)
Ale - następuje tu chyba jakieś zakłócenie "stałej" formy czasu?

ps: wsadzam w bazgroły bo może to już gdzieś ktoś wałkował?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
10-12-2011JedynyRÓWNANIE PITAGORASA WYNIKA Z RÓWNANIA DIOFANTOSA
Let for some z,x∈{3,5,7,...} and for some y∈{4,6,8,...}:

[z²-x²=(z+x)(z-x)=y² ∧ gcd(z,x,y)=1] ⇒


[U²V²=((z+x)/2)⋅(z-x)/2)=(y/2)² ∧ U²=((z+x)/2) ∧ V²=((z-x)/2)²] ⇒


[ U²-V²=x ∧ 2UV=y ∧ U²+V²=z ∧ ┊


┊{ [U,V]⊂N₁:U-V∈[1,3,5,...] ∧ gcd(U,V)=1 }=D ].

Hence we get the Diofantos equation - for all [U,V]∈D and for some [x,y,z]⊂N₁:

(U²-V²²+(2UV)²=(U²+V²² ∧ U²-V²=x ∧ 2UV=y ∧ U²+V²=z.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-12-2011JedynyNAJTRUDNIEJSZA ZAGADKA ŚWIATA
NAJTRUDNIEJSZA ZAGADKA ŚWIATA.
Trzy boginie: Prawda (P), Kłamstwo (K) i Los (L) odpowiadają na pytania w swoim języku. Mówią tylko DA i JA, które odpowiadają słowom TAK i NIE, jednak nie wiemy, które któremu. Prawda zawsze mówi prawdę, Kłamstwo zawsze kłamie, a Los czasem mówi prawdę, czasem kłamie. Musimy za pomocą trzech pytań określić, która z bogiń to która. Każde pytanie może być skierowane tylko do jednej bogini. Autorem tej zagadki jest Raymond Smullyan, a jej utrudnienie (nieznajomość znaczenia słów DA i JA) podał John McCarthy. <cite>GOOGLE</cite>

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-12-2011JedynyWIELKIE TWIERDZENIE FERMATA
Wielkie Twierdzenie Fermata. Dla każdego n∈{3,4,5,...} równanie Xⁿ+Yⁿ=Zⁿ nie ma rozwiązań [X,Y,Z]⊂{3,4,5,...}.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-12-2011JedynyMOJE AMATORSKIE WYNIKI
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu' (definiendum) - czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie zawartosći takich treści tego wyrazu za pomocą precyzyjnie dobranych 'znanych pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne.

W definicji - kolokacja: związek wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
08-12-2011krystkonCzas i rozmiar a energia
Nie można zbudować zegara na bazie układu, w którym nic się nie zmienia. Nie ma z tym jednak problemu ponieważ takie układy nie istnieją w rzeczywistości. Co najwyżej zmiany są wolne z pt widzenia ludzkiej świadomości.

Każdy zegar działa pod warunkiem dostarczania mu wciąż tej samej ilości energii. Zmniejszenie ilości dostarczanej do zegara energii przy niezmienionych warunkach otoczenia zegara musi wg mnie spowodować jedno z trzech:
spowolnienie zegara
skurczenie się zegara
jedno i drugie
Wg mnie nie ma takiej możliwości aby przy niezmienionych warunkach otoczenia zegara, zmniejszając ilość energii dostarczanej do zegara – zegar mógł zachować jednocześnie swój rozmiar i tempo pracy.

Chciałbym zapytać jaki jest rzeczywisty skutek zmniejszania ilości energii dostarczanej do układu przy jednoczesnym zachowaniu niezmienionych warunków otoczenia układu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
07-12-2011LizergusBiskup i dzieci
wiadomosci(*)11,wiadomosc.html?ticaid=1d813

"Strażacy sprawdzili salę urządzeniami wykrywającymi niebezpieczne gazy i substancje, ale czujniki nie zareagowały."

Najwidoczniej działały tu jakieś siły nadprzyrodzone. Pytanie tylko, czy była to szatańska dywersja czy może uświęcająca łaska Ducha Świętego zstąpiła na dzieci?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)