 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 16-08-2018 | Krystynaback | Dualizm korpuskularno-falowy |
Za wiki: Cytat:Dualizm korpuskularno-falowy - cecha obiektów kwantowych (np. fotonów, czy elektronów) polegająca na przejawianiu, w zależności od sytuacji, właściwości falowych (dyfrakcja, interferencja) lub korpuskularnych (dobrze określona lokalizacja, pęd)[1].
Zgodnie z mechaniką kwantową cała materia charakteryzuje się takim dualizmem, chociaż uwidacznia się on bezpośrednio tylko w bardzo subtelnych eksperymentach wykonywanych na atomach, fotonach, czy innych obiektach kwantowych. pl.wikipedia.org/wiki/Dualizm_korpuskularno-falowyPiszą, że Albert męczył się z wyjaśnieniem tego fenomenu a ja potrafię to wyjaśnić. Cząstka i fala to dwie postaci jednego obiektu, który skutkiem wiązania i działania z innymi obiektami nieustannie przekształca się pomiędzy tymi postaciami co nazywamy zmianą. Obiekt cząsteczka - materia - wymiar przestrzeni. Obiekt fala - ruch -wymiar czasu. Każde ciało przekształca się w czynność i każda czynność może przekształa się w ciało. Każda cząsteczka przekształca się w falę i każda fala przekształca się w cząsteczkę. Dualizm korpuskularno-falowy polega na dwupostaciowości każdego obiektu i na dwuwymiarowości każdego obiektu. Masa i prędkość są właściwościami sprzecznych postaci obiektu. Możliwe jest zaobserwowanie tylko jednej postaci obiektu, ponieważ każda obserwacja przekształca obiekt. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-08-2018 | Pan Kapeć | dlaczego wierzacy nie powinni pisac w internecie? |
Jak wiadomo internet jak i cala pop kultura to kult zla. A z wezem sie nie dyskutuje. To w sumie przykre ze chrzescijanie nie moga stworzyc jakieś platformy do komunikacji. Juz parokrotnie wracalem do internetu twierdzac ze to jak chodzenie po cukierki do piekla. Wiec odchodze 2008r slad filozoficzny zostawilem po sobie zaden dlatego tym bardziej mnie to cieszy.
Zreszta mam dosyc dyskusjii w ktorych ludzie nie konkluduja tyljo zwyczajnie koncze rozmowe. |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-08-2018 | Arminius | Jak Żydzi Druzów wystrychnęli na dudka! |
Jedno z polskich ludowych przysłów mówi, iż "Żydzi nie uprawiają ziemi - bo tylko jej nie można oszukać". Podobnych opinii na temat ich uczciwości - zawartych w przysłowiach i podaniach ludowych jest multum. I nie wzięły się one out of the blue. Stanowiły sui generis społeczny respons na rozpowszechnione praktyki kupców, pośredników, arendarzy i lichwiarzy żydowskich, którzy oszustwem - i wielce nagannymi z punktu widzenia etycznego - praktykami bogacili się kosztem polskich i ruskich chłopów. Tradycja postepowania jak wyżej nie zaginęła w narodzie żydowskim. Właśnie niedawno w Izraelu wystrychnięto na przysłowiowego dudka Druzów - arabskich renegatów, którzy swój los związali z Izraelem. Wielu Druzów służy w izraelskich siłach zbrojnych - jako że dobrzy z nich żołnierze. Jednakże po przyjęciu przez parlament Izraela ustawy o "żydowskim państwie narodowym" ( "Postawili legalistyczną kropkę nad "i" - www.racjonalista.pl/forum.php/s,768530), także Druzowie - obok Palestyńczyków - zostali zredukowani do poziomu untermenschów. Druzowie są oburzeni, buntują się przeciwko takiej krzywdzie, już protestowali i zapowiadają dalsze protesty. Jednakże niewiele wskazuje na to - iż ze strony władz izraelskich nastąpią jakieś ustępstwa przywracające im godność i status obywatela nie drugiej kategorii. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału. "TEL AVIV (Reuters) - Tens of thousands of people gathered in Tel Aviv on Saturday to protest against Israel’s new.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-08-2018 | MaxGolonko2 | Nazwy gwiazdozbiorów i asteryzmów |
Dla starożytnych astronomów gwiazdy Erydanu niemal zawsze przedstawiały rzekę. Dla Rzymian reprezentował Pad, dla innych Ren, Nil, Tygrys albo Eufrat. W mitologii greckiej Erydan to rzeka w Hadesie, miejsce męczarni Tantala, lub rzeka, w której zatonął Faeton. Jak myślicie ... czy nazwy gwiazdozbiorów oraz asteryzmów były wszędzie wymyślanie takie same - w sensie łączenia grup gwiazd z taka samą rzeczą znaną z życia? Są znane takie jak Lew , Byk. Z asteryzmów są znane Wielki wóz oraz Wieszak? Oto on: 3.bp.blogs(*)ZzWjGcwCLcB/s1600/IMG_2308.jpg  [color=blue] Collinder 399 (również Cr 399) - asteryzm znajdujący się w konstelacji Liska. Ta grupa gwiazd została opisana po raz pierwszy przez Al Sufiego w jego Księdze gwiazd stałych w 964 roku. Zupełnie niezależnie grupa ta została odkryta w XVII wieku przez Giovanniego Hodiernę. Po roku 1920 astronom amator, Dalmero Francis Brocchi, stworzył mapę tego obiektu dla American Association of Variable Star Observers. Od niego pochodzi też angielska nazwa tego obiektu: Gromada Brocchiego. Asteryzm ten składa się z dziesięciu gwiazd od piątej do siódmej wielkości, które tworzą "wieszak" - wyrazistą, prostą linię złożoną z sześciu gwiazd z "hakiem" składającym się z czterech gwiazd po południowej stronie. Dodatkowo około trzydzieści gwiazd uważa się czasem za powiązane w gromadę. W sprzyjających warunkach Collinder 399 może być obserwowany nieuzbrojonym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 05-08-2018 | Krystynaback | Przemówienie do pracowników najemnych |
Hej, chciałabym się sprawdzić w jakości przemówień dlatego napisałam przemówienie do pracowników najemnych i chciałbym, żebyście je ocenili. Wiem, że wasza ocena będzie naznaczona waszymi przekonaniami i że macie zupełnie inny aparat pojęciowy niż osoby, do których to przemówienie jest kierowane ale mimo wszystko analiza będzie wartością.
Napisałam je jakbym była mężczyzną a to dlatego, że mówcami są zazwyczaj mężczyźni ale nie przejmujcie się tym. Proponuję złapcie trochę dystansu do własnych przekonań, żeby było miejsce na omówienie formy a nie tylko, że się nie zgadzacie z treścią, bo to wiem i bez waszych odpowiedzi.
Przemówienie do pracowników najemnych.
Przychodzicie do mnie zainteresowani ale sceptyczni w przerwie wykonywania gromadzących się nad wami obowiązków określających cykl waszego życia. Nasze spotkanie to zaledwie kilka minut przerwy pomiędzy latami podobnego życia, które macie nadzieję zmieni się w lepsze ale ani ja ani wy nie uwierzycie w cuda. Kto wiedzie przez 10 lat ubogie życie, ten przez kolejne 10 lat ubogie życie wieść będzie. To jest nasza przyszłość, od świadomości której staramy się uciec na dziesiątki sposobów ale to nie jest przyszłość wszystkich ludzi, tylko nasza. Przychodzę do was jako polityk i nie po to, żeby obudzić w was złość, zawiść, poczucie niesprawiedliwości, podziały czy oskarżyć innych o zło ale po to, żeby obudzić w was siłę. Potraficie być samodzielni, potraficie być indywidualni, potraficie być samowystarczalni, potraficie wreszcie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 31-07-2018 | Krystynaback | Pytania o procesy życiowe |
Roboty zastępują człowieka, czynności maszyn zastępują czynności ludzkiego organizmu ale czy dotyczy to również czynności intelektu - działania umysłu?
Wyobraźmy sobie oprogramowany komputer, który realizuje pewne złożone działanie, czy programowanej analizie czynników działania i programowej reakcji na nie towarzyszą te same emocje, które jawią się w ludzkich umysłach?
Przyjęło sądzić się, że rozmnażanie - proces życiowy, wynika z podziału organizmów macierzystych ale mam pytanie czy niemożliwym jest wykonać swojego potomka? Stworzyć, zbudować? Na wzór swój i podobieństwo swoje? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 30-07-2018 | Krystynaback | Teoria obiektu |
Cześć zanim zostanę zbanowana, co nie jest żadną prowokacją a jedynie świadomością nieuniknionego, zaproponuję kolejną zabawę w bazgrołach tym razem w zakresie teorii obiektu. Chcę zaproponować teorię, wg której każdy obiekt jest jednocześnie materią i ruchem, ciałem i czynnością. Obiekt ten ulega nieustannej transformacji pomiędzy tymi dwiema sprzecznymi jego postaciami zależnie od pola w jakim się znajduje. Wyróżniłam dwa pola w czasoprzestrzeni, pole siły inaczej pole przyśpieszenia i pole oporu inaczej pole spowolnienia. W polu siły obiekt przekształca się z materii w ruch, natomiast w polu oporu przekształca się z ruchu w materię. Wg mnie to co my współcześnie nazywamy fizyczną zmianą jest przekształceniem się obiektu pomiędzy jego sprzecznymi postaciami ruchem i materią.  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |