Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zabawa w światopogląd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-05-2007 20:23Joachimek ŚmirgulawskiZabawa w światopogląd
Uwaga forumowicze zaczynamy się bawić. Zabawa jest grą intelektualną polegającą na znalezieniu takiej tezy w kwestii istnienia bądź nie istnienia Boga, której nie można by już zbić. Siłą rzeczy rezygnujemy w zabawie z poglądów agnostycznych, gdyż zdanie 'Ja nie wiem' nie wymaga uzasadniania bądź obalania. Badamy teizmy i ateizmy. Ktoś podaje tezę (np. ateista podaje tezę teistyczną bądź na odwrót - co nie znaczy, że ateista nie może wysunąć tezy ateistycznej), a ktoś następny główkuje jak ją obalić
Trzymamy się jednak zasady, że jedna teza na jeden post.

No to do dzieła. Ja zaczynam

Teza: "Wiem, że Bóg istnieje, ponieważ czuję Jego obecność"

Tofik (5585 punktów)
Ja czuję obok mnie obecność krasnoludka, a jednak on nie istnieje. Zresztą w jaki sposób można czuć obecność jakiegoś boga??? Obecność człowieka czujesz po oddechu, krokach itp, a boga nie da się wyczuć. Chyba, że masz jakieś zaburzenia i czasem wydaje Ci się, że ktoś Cię śledzi

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365