 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-04-2013 17:21 | exbyły (17 punktów) | Zło i Szatan
-5 na 5 | Zło pierwotne powstało wraz z jestestwem Boga, stworzeniem świata, co automatycznie uruchomiło siły Konieczności zawierając w sobie pierwiastek zła. Zło jest czymś naturalnym, związanym nie tylko z powstaniem świata ale co za tym idzie z samym życiem. Jest jak las, w którym najmniejsza roślinka walczy o przetrwanie. Zło podtrzymuje życie a życie zło. Instynkt władzy puszcza w ruch całą tę machinę. Tylko Bóg unicestwiający się w postaci ostatniego wśród ludzi mógłby przerwać tę spiralę zła. Diabeł jest czymś tutaj śmiesznym, bo musi być zły więc jest zdeterminowany przez to zło. Jest niewolnikiem zła. Dla mnie coś w stylu psychopatycznego sadystycznego zboczeńca. Oto moja bajka, która mówi czym jest diabeł wyrażony poprzez to czego by nie mógł uczynić:Bobo Nihila-Boże mógłbyś wyczarować z pewnością złotą karetę, pałac z bursztynu, uzdrowić sąsiada, być królem nad królami itd. itp. ale Boże jeśli jesteś wszechmogący czy mógłbyś stać się niewolnikiem Szatana? Uznać Szatana za swego władcę i modlić się do niego, ugiąć Swój kark i składać mu pokłony? Dać mu się zabić? Bóg odpowiada -Szatan by nie mógł. To jest wbrew jego naturze, a z Natury on pochodzi i w granicach Natury królestwo jego. Czy widzisz horyzont na bezkresnym niebie, a czy widzisz chmury na horyzoncie? Ciało jest tym przez co musi „przejść” człowiek. Musi przeżyć swoje więzienie: więzienie rozumu. Za prastary grzech zerwania owocu z drzewa poznania dobra i zła, który wynika po prostu z najdawniejszego pierwszego grzechu pierworodnego-grzechu stworzenia Świata, grzechu, który popełnił Bóg, a nie Adam. Bobo Nihila-a czy Mógłbyś zamienić się w myszkę, a mnie zmienić w kotka? Bóg-Nic dodać nic ująć.
Czym jest zło ? Czym jest diabeł? Czy zło i Szatan to jedno i to samo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | mrSpock (2845 punktów) | szatan nie istnieje, tak samo jak i Bóg. A dobro i zło? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak w skrócie.
|
|
 | -2 na 2 | exbyły (17 punktów) | >szatan nie istnieje, tak samo jak i Bóg. A dobro i zło? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak w skrócie. Czyli wszystko co nie męczy mnie jest dobre? A co nie dobre to złe?
|
|
|  | | Willmaster (423 punktów) | To nie taka prosta sprawa, ale w Biblii również nie znajdziesz odpowiedzi, bo nawet tam to co jest złe uważane jest za dobro.
Po śmierci jest to co ma być.
|
|
| |  | -1 na 1 | exbyły (17 punktów) | >To nie taka prosta sprawa, ale w Biblii również nie znajdziesz odpowiedzi, bo nawet tam to co jest złe uważane jest za dobro. > Po śmierci jest to co ma być. Biesy" Dostojewskiego i Kyriłłow-,,wszystko jest dobre, nawet największa, najpodlejsza zbrodnia", wszystko jest spełnieniem Woli Bożej i Jezus jest największym szubrawcem, Barankiem Bożym, który bierze na siebie wszystkie grzechy tego Świata WOLI Bożej-czy tak to tłumaczysz, że "tam to co jest złe uważane jest za dobro"?
|
|
|  | | mrSpock (2845 punktów) | >>szatan nie istnieje, tak samo jak i Bóg. A dobro i zło? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak w skrócie. >Czyli wszystko co nie męczy mnie jest dobre? A co nie dobre to złe? Musisz być bardzo smutnym człowiekiem skoro, tak dużo Cię męczy.
|
|
| |  | -1 na 1 | exbyły (17 punktów) |
>Musisz być bardzo smutnym człowiekiem skoro, tak dużo Cię męczy. > Czarnego humoru nie zabraknie mi w chwili śmierci. Humorem szatana smutku się zabija jak to rzekł Zaratustra. Sela! Musisz być bardzo leniwym człowiekiem.
|
|
1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | >.. siły Konieczności zawierając w sobie pierwiastek zła (..) Zło podtrzymuje życie a życie zło (..) Szatan by nie mógł. To jest wbrew jego naturze, a z Natury on pochodzi i w granicach Natury królestwo jego.
Zatem zło tkwiłoby w tzw. prawie naturalnym a ci, którzy twierdzą o jego wyższości nad prawem stanowionym byliby sługami szatana?
|
|
 | -1 na 1 | exbyły (17 punktów) |
>Zatem zło tkwiłoby w tzw. prawie naturalnym a ci, którzy twierdzą o jego wyższości nad prawem stanowionym byliby sługami szatana? Jest napisane: Tylko Bóg unicestwiający się w postaci ostatniego wśród ludzi mógłby przerwać tę spiralę zła. Więc Bóg łamie prawo naturalne (które sam ustalił)w imię wszechmocy, która jest super mocą i niemocą. Znak krzyża-znak bezradności jest znakiem buntu dla takiej kolei losu. U mnie w tej przypowieści Szatan jest zdeterminowany przez zło nierozerwalnie związane z naturą. Natura to pierwiastek zła + pierwiastek dobra. Szatanem włada instynkt władzy, człowiek natomiast może dokonywać wyboru pomiędzy dobrem a złem. Więc sługami szatana są wyznawcy pierwiastka zła nie mogący dokonywać takiego wyboru.
|
|
|  | 1 na 1 | Willmaster (423 punktów) | Bóg chrześcijański nie jest wszechmocny, ani miłosierny, poczytaj Biblię i ją analizuj, oprócz tego analizuj rzeczywistość, a wtedy ujrzysz okrutne oblicze Boga którego czcisz.
Po śmierci jest to co ma być.
|
|
| |  | -1 na 1 | exbyły (17 punktów) | >Bóg chrześcijański nie jest wszechmocny, ani miłosierny, poczytaj Biblię i ją analizuj, oprócz tego analizuj rzeczywistość, a wtedy ujrzysz okrutne oblicze Boga którego czcisz. >
Bóg jest jeden i wszechmocny. "Bóg chrześcijański" określenie to wskazuje raczej na wyznawców-interpretatorów a nie na Jego kondycje. Czy Bóg jest miłosierny? Byłby wtedy zdeterminowany przez miłosierdzie i rzeczywiście nie byłby wszechmocny-u mnie jest niepojęty i nie może być przez cokolwiek zdeterminowany. Okrutne oblicze-to jest ten pierwiastek zła, instynkt władzy, żądza życia, duże ryby zjadają mniejsze ryby, duże rośliny wypierają mniejsze rośliny. "Prawo dżungli". Nie szokujesz mnie.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Willmaster (423 punktów) | >Okrutne oblicze-to jest ten pierwiastek zła, instynkt władzy, żądza życia, duże ryby zjadają mniejsze ryby, duże rośliny wypierają mniejsze rośliny. Kto to stworzył?
Po śmierci jest to co ma być.
|
|
| | | |  | -1 na 1 | exbyły (17 punktów) | >>Okrutne oblicze-to jest ten pierwiastek zła, instynkt władzy, żądza życia, duże ryby zjadają mniejsze ryby, duże rośliny wypierają mniejsze rośliny. >Kto to stworzył? >
Bóg zwany Zazdrosnym-stworzyciel.
|
|
| | | |  | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | > >Okrutne oblicze-to jest ten pierwiastek zła, instynkt władzy, żądza życia, duże ryby zjadają mniejsze ryby, duże rośliny wypierają mniejsze rośliny.> Kto to stworzył?To z rybami? Brueghel Wielkie ryby jedzą małe ryby, ~1557
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )
|
|
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . > Diabeł jest czymś tutaj śmiesznym, bo musi być zły więc jest zdeterminowany przez to zło. Jest niewolnikiem zła. Dla mnie coś w stylu psychopatycznego sadystycznego zboczeńca. Nie przesadzajmy diabeł ma wiele twarzy i wiele jest koncepcji istnienia złego. Są to koncepcje mniej lub bardziej poważne, a także mniej lub bardziej fantastyczne. Polecam tu rozważania o najbliższym nam szatanie z tradycji judeochrześcijańskiej. Pozdrawiam. @@@ .
|
|
| Irracja (4721 punktów) |
... jeżeli już chcesz się zabawiać rozpatrywaniem natury "Boga, Szatana, dobra i zła" to powinieneś zauważyć, iż "dobro i zło" nie istnieje w wymiarze osobowym, rzeczowym, ani przyczynowym. "Dobro i zło" istnieje tylko w wymiarze "skutkowym" - to skutki są "dobre lub złe". Inaczej zachodzi sprzeczność. ...choćby z teologicznego punktu widzenia. Przyjmijmy, że "dobro i zło" jest osobową cechą "Boga". Jeżeli "Bóg" jest "nieograniczony" to znaczy że jest jednocześnie i dobry i zły. Jeżeli jednak jest tylko dobry, to znaczy, że jest "ograniczony", bo nie może być "zły". Ergo - albo "dobry Bóg" nie istnieje (bo jest i dobry i zły jednocześnie), albo "nieograniczony Bóg" nie istnieje. Sprzeczność zanika gdy przyjmiemy, że "dobro i zło" nie są osobową cechą "Boga" (że to nie "Bóg" jest "dobry lub zły"), lecz skutki jego działania są "dobre lub złe"... ... miłego dnia życzę... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Zło pierwotne powstało wraz z jestestwem Boga, stworzeniem świata, co automatycznie uruchomiło siły >Konieczności zawierając w sobie pierwiastek zła. Zło jest czymś naturalnym, związanym nie tylko z
Wiara w urojonego boga robi straszne spustoszenie w umyśle. Powoduje marnowanie intelektu na jałowe a nawet szkodliwe rozważania. Przeszkadza w zrozumieniu rzeczywistości i uniemożliwia lub utrudnia wyciąganie wniosków, i poprawienie jakości życia. Bez urazy, ale jesteś tego przykładem.
|
|
 | -2 na 2 | exbyły (17 punktów) |
>Wiara w urojonego boga robi straszne spustoszenie w umyśle. Powoduje marnowanie intelektu na jałowe a nawet szkodliwe rozważania. Przeszkadza w zrozumieniu rzeczywistości i uniemożliwia lub utrudnia wyciąganie wniosków, i poprawienie jakości życia. >Bez urazy, ale jesteś tego przykładem. Jeszcze nie wiemy jak powstał świat, nie mamy na to wzoru. Dlaczego nie można nazywać tego Bogiem? Cyfry i litery też są czymś urojonym, są jeno symbolem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|