Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jasnowidzenie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-08-2007 11:50idiotaJasnowidzenie
Przyjmując że istnietje większa prędkość od szybkości światła.Rozpatrzmy taki przykład. Wybuchające ciało niebieskie oddalone od nas o miliony lat zostanie zaobserwowane na Ziemi po przebyciu tego czasu a gdyby coś wcześniej dostarczyło nam informacje to teoretycznie dałoby sie to zdarzenie przewidzieć.Choć oczywiście nie jest to odgadnięcie przyszłości a tylko wcześniejsze zdobycie informacji o zaistniałym zjawisku, ale może tak właśnie działa owo "jasnowidzenie".nie znam sie wcale na fizyce i nie mam pojęcia czy mogłoby to mieć jakieś zastosowanie w mniejszej skali.?
Ten Jackowski nie daje mi spokoju

Głąbiński (3538 punktów)Odp: jasnowidzenie
Wyczytałem ongiś, że fizyka kwantowa, a ściślej mówiąc zasada nieoznaczoności Heisenberga, stwarza możliwość przekazywania na bardzo duże odległości informacji bez ograniczenia co do prędkości. Niestety, zarówno w miejscach nadania jak i odbioru wiadomości muszą znajdować się osoby niźle zorientowane w niuansach współczesnej wiedzy, co w omawianym przykładzie nie występuje.

Stach M. G.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365