I tak jest... Czyli ... Kto powiedział, że Bóg nie ma poczucia humoru ?
Bóg stworzył osła i rzekł do niego:: Ty będziesz osłem .Będziesz od rana do wieczora pracował, nosił ciężkie rzeczy na swoich plecach, jadł trawę i będziesz mało inteligentny. Będziesz żył 50 lat. Na to osioł odparł: 50 lat tak żyć , to za dużo . Daj mi proszę nie więcej niż 30 lat. I tak było... Później Bóg stworzył małpę i rzekł do niej :będziesz małpą, skakać z drzewa na drzewo i zachowywać jak idiota. Masz być wesoła i żyć 20 lat. Małpa rzekła; Boże, 20 lat żyć jak klown świata, to za dużo. Proszę daj mi nie więcej jak 10 lat. I tak było... Następnie Bóg stworzył psa i powiedział do niego : Ty będziesz psem. Będziesz pilnował dobytku ludzi, których będziesz przyjacielem. Będziesz jadł to, co człowiekowi z jedzenia zostanie i żył będziesz 25 lat. Pies powiedział: Boże, 25 lat takiego życia to za dużo. Daj mi nie więcej jak 10 lat życia. I tak było...
W końcu Bóg stworzył człowieka i powiedział do niego - Ty będziesz człowiekiem, jedyna racjonalnie myślącą istotą, która zamieszkiwać będzie Ziemię. Będziesz używał swojej inteligencji, ażeby podporządkować sobie inne stworzenia. Będziesz panował na Ziemi i żył 20 lat. Na to powiedział człowiek . Boże, bycie człowiekiem tylko 20 lat to jest mało!. Proszę daj mi te 20 lat , które osioł odrzucił, 15 lat psa i 10 lat małpy.
I TAK SIĘ BÓG POSTARAŁ.... ... Ze człowiek 20 lat żyje jak człowiek, Później 20 lat jak osioł od rana do wieczora haruje i ciężkie rzeczy nosi. Potem ma dzieci i 15 lat żyje jak pies. Opiekuje się domem i je co mu rodzina zostawi. Później na starość żyje 10 lat jak małpa. Zachowuje się jak idiota i zabawia swoje wnuki.
|