 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-09-2008 16:47 | słociński (88 punktów) | Suwerenność
2 na 2 | Powrócił temat w mediach, więc swoje trzy grosze ośmielam się wtrącić. Talibowie w Klepkach nabrali wymiaru satyrycznego. Powraca temat, i nasuwają się mi pytania: - Czy nasi milusińscy politycy kłamią? (oprócz wyśmianego Lepera nikt nie wiedział o więzieniach) - Czy kłamią przedstawiciele wywiadu i innych służb? - Czy sojusznik nie naruszył suwerenności Polski? - Czemu nie oprotestowały władze Polski takich poczynań? - Powstało więzienie, czy może raczej obóz koncentracyjny, w tajemnicy przed władzami każdego szczebla, funkcjonowało. Kto kupował prąd, żywność, wodę, kto tam pracował? Ach ci dziennikarze , bez wyobraźni, rozdmuchują każda "głupotę". Jak mawiał p. Andrzej: " panie redaktorze,co pan za głupoty opowiada" - A jeżeli byli w "Klepkach" Talibowie? przebywali nielegalnie na terenie Rzeczpospolitej. A kto ich przemycił? Powinien, czy nie powinien, stanąć za to przed sądem? A strażnicy ? Czy byli Polakami? Jeżeli nie, to czy mieli pozwolenie na przebywanie na terenie Polski? Czy mieli pozwolenie na pracę? Czy odprowadzono składki ZUS? Czy kolejni przywódcy Polski mają nas...., no właśnie gdzie?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > - Czy nasi milusińscy politycy kłamią? (oprócz wyśmianego Lepera nikt nie wiedział o więzieniach)Moim zdaniem. Politycy kłamią z natury swojej  Jeżeli jakieś więzienia czy tam obozy były lub są to powinni zaprzeczać! -Zwykły obywatel po to wybiera mądrzejszych od siebie aby to oni decydowali o sprawach na których się nie zna. Odpisywanie, że nie zawsze mądrzejszych itd nie ma sensu bo każdy polak jest świetnym politologiem i doskonałym lekarzem  -Jeżeli sprawa jest tajna to taką pozostać powinna. Mamy dać znać Talibom aby się na nas zemścili? -Zawierając z naszym sojusznikiem jakieś tajne porozumienie powinniśmy być konsekwentni w utrzymaniu tajemnicy i już. P.S. Piszesz jak flejtuch. 'Leper' to Lepper, Le Pen czy kogoś jeszcze innego masz na myśli?
|
|
| marta (887 punktów) | > Powrócił temat w mediach, więc swoje trzy grosze ośmielam się wtrącić.> Talibowie w Klepkach nabrali wymiaru satyrycznego.> Powraca temat, i nasuwają się mi pytania:> - Czy nasi milusińscy politycy kłamią? (oprócz wyśmianego Lepera nikt nie wiedział o więzieniach)> - Czy kłamią przedstawiciele wywiadu i innych służb?> - Czy sojusznik nie naruszył suwerenności Polski?> - Czemu nie oprotestowały władze Polski takich poczynań?> - Powstało więzienie, czy może raczej obóz koncentracyjny, w tajemnicy przed władzami każdego> szczebla, funkcjonowało. Kto kupował prąd, żywność, wodę, kto tam pracował?> Ach ci dziennikarze , bez wyobraźni, rozdmuchują każda "głupotę". Jak mawiał p. Andrzej: " panie> redaktorze,co pan za głupoty opowiada"> - A jeżeli byli w "Klepkach" Talibowie? przebywali nielegalnie na terenie Rzeczpospolitej. A kto> ich przemycił? Powinien, czy nie powinien, stanąć za to przed sądem? A strażnicy ? Czy byli> Polakami? Jeżeli nie, to czy mieli pozwolenie na przebywanie na terenie Polski? Czy mieli pozwolenie> na pracę? Czy odprowadzono składki ZUS? Czy kolejni przywódcy Polski mają nas...., no właśnie gdzie?> Odnoszę wrażenie, że nasi politycy, przynajmniej niektórzy dawno zapomnieli co znaczy suwerenność i godność narodowa. W krótkim czasie jednego "wielkiego Brata" zastąpili drugim "wielkim Bratem", czyli mówiąc inaczej, idą jak wierne pieski na pasku Stanów Zjednoczonych. Nieważne w końcu, czy te więzienia/obozy koncentracyjne?/ były czy nie były. Ważne i grożne jest, że mogły być, że system umów międzynarodowych jest zawarty na tak wiernopoddańczych warunkach, że miały szanse być, że obce państwo na naszym terenie miało/ma?/ szansę przetrzymywać obywateli państw trzecich.Ciekawa byłaby tż odpowiedż na pytanie zadane przez jednego z poprzedników:kto kupował prąd, żywność, wodę, kto tam pracował i jak to możliwe, że niemałe ilości/przecież więzienia specjalnego charakteru i zapewne o specjalnym nadzorze nie oświetli się jedną żarowką ani nia pozbawi wody czy żywności/ różnych towarów i usług mogą tak sobie się rozchodzić nigdzie podobno nie rejestrowane
|
|
 | | Duda (25557 punktów) | O ile pamiętam Kwaśniewski nigdy nie kwestionował , że samoloty NATO mają " międzylądowania" w Polsce. Chcę wierzyć, że to Amerykanie naruszyli umowy o udostępnieniu lotnisk i wykorzystali je bez zgody i wiedzy naszych polityków. Podnoszenie alarmu po fakcie jak i obecne ujawnienie sprawy szkodzi Polsce.
|
|
|  | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
>Podnoszenie alarmu po fakcie jak i obecne ujawnienie sprawy szkodzi Polsce.
Czy nam coś jeszcze może zaszkodzić w stosunkach międzynarodowych po dwuletnich rządach PiS i bojowych zapowiedziach Naszego Ukochanego Pana Prezydenta w Gruzji? Po ciągłym odmawianiu złożeniu podpisu przez niego pod Traktatem Lizbońskim? Jeśli takie fakty miały miejsce, to lepiej (moim zdaniem), by ujrzały światło dzienne, chociażby jako przestroga dla przyszłych naszych władców. Nam w oczach Unii i Świata nic już nie pomoże..."koń jest, jak każdy widzi".
|
|
| Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > - A jeżeli byli w "Klepkach" Talibowie?Jeśli byli, to już raczej w Klewkach (taka miejscowość)... 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Jeśli byli, to już raczej w Klewkach (taka miejscowość)...  Coś mi się widzi, że w Klapkach...
|
|
|  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Coś mi się widzi, że w Klapkach...Za Wikipedią: Klewki - licząca około 1 500 mieszkańców wieś w Polsce, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Purda, 8 km od Olsztyna, na trasie Olsztyn-Szczytno, w pobliżu jezior: Linowskiego (Amlung 1352 r.) i Klebarskiego (Cuculing 1352 r.), połączonych rzeczką Ayerną (potocznie Klewkówka). Wieś zyskała medialną popularność w roku 2001 za sprawą Bogdana Gasińskiego i posła Samoobrony Andrzeja Leppera, którzy twierdzili, że w Klewkach Talibowie hodują zarazki wąglika [1]. Z pozdrowieniami. 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| |  | | słociński (88 punktów) |
> Za Wikipedią:> Klewki - licząca około 1 500 mieszkańców wieś w Polsce, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Purda, 8 km od Olsztyna,> Wieś zyskała medialną popularność w roku 2001 za sprawą Bogdana Gasińskiego i posła Samoobrony Andrzeja Leppera, którzy twierdzili, że w Klewkach Talibowie hodują zarazki wąglika [1]. Tak poważnie, skoro były tajne, to może nie upierajmy się gdzie, gdyż żyjemy w państwie prawa,  więc jak coś jest objęte tajemnicą, to się jej nie ujawnia. Co innego powtarzanie plotki. Za Wikipedia "Plotka jest definiowana w słownikach językowych jako niesprawdzona lub kłamliwa pogłoska, powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy, a plotkowanie jako robienie, rozpowszechnianie plotek. Powszechnie uważa się, że plotka jest synonimem pogłoski, która jest definiowana jako rozpowszechnianie niepewnych, niesprawdzonych wiadomości. Jednakże z takimi definicjami nie zgadzają się przedstawiciele nauk społecznych." i dalej "Pogłoska zazwyczaj jest prawdziwa, natomiast plotka jest w dużej mierze produktem fantazji wysnutej z wątłych poszlak, zależnej od indywidualnych zainteresowań, dowolnie rozbudowywanych w ogólniejszą pozorną informację." Wczoraj u pani Olejnik któryś z goszczących w audycji polityków (w swym niechlujstwie, nie zwróciłem uwagi który) powiedział że, nawet jak były więzienia to on nie widzi w którym momencie złamano prawo. Można i tak. Co sądzić o służbach skoro (tak tajne/poufne)tajemnice stają się publiczne? pozdrawiam
dawiddariusz
|
|
|  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Coś mi się widzi, że w Klapkach... W klapkach to konie chodzą, a ludzie się potykają. .
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >W klapkach to konie chodzą, ...
Koń by się uśmiał...miałem na myśli japonki!
|
|
2 na 2 | J.Szulc (5723 punktów) |
Mam wrażenie, że Talibowie bardzo by nam się przydali... Byłby temat zastępczy od realiów...
|
|
 | 1 na 1 | Duda (25557 punktów) | > Mam wrażenie, że Talibowie bardzo by nam się przydali...Oj! chyba kraczesz. A jak nasi się jeszcze bardziej uaktywnią?
|
|
|  | 3 na 3 | J.Szulc (5723 punktów) |
Daję słowo - nie założę czadoru! Co więcej - założę mini! Po tej deklaracji raczej nie podniosą wyżej głów! Zaręczam!  Pozdrawiam.
|
|
 | 1 na 1 | awitu (7627 punktów) | >Mam wrażenie, że Talibowie bardzo by nam się przydali... >Byłby temat zastępczy od realiów...
przecież w naszym kraju mamy nieustający festiwal tematów zastępczych, do tego stopnia że realne problemy w szklanym okienku staja się najbardziej nierealną bajką, szkoda tylko że po wyłączeniu telewizora te realia gryzą nas w tyłek.
"Colorless green ideas sleep furiously"
|
|
|  | 3 na 3 | J.Szulc (5723 punktów) |
Dla zdrowia psychicznego już dawno zapomniałam, co to TV. Zostały mi wiadomości w radio i ewentualnie kino. Wyznaję zasadę, że - wara wszystkim od mojej d....  Pozdrawiam.
|
|
 | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) | >Mam wrażenie, że Talibowie bardzo by nam się przydali...
Przecież mamy własnych, również fundamentalistycznych jak oni. Kobiety u nas niby mają lepiej niż w Afganistanie, ale nasi talibowie...nie bardzo mogą to zmienić a pewnie ubolewają z tego powodu, bo z chęcią zagoniliby Polki do kuchni, rodzenia dzieci i kościoła w ramach rozrywki.
|
|
|  | 4 na 4 | J.Szulc (5723 punktów) |
Jakem kobieta - nie będzie facet pluł mi w twarz!  Pozdrawiam.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|