Witam
(Chciałem ten temat walnąć gdzie indziej(wiemy gdzie), ale uznałem że skoro gościu twierdzi że żaden fizyk nie obalił jego wiekopomnych odkryć i że fizycy uczestniczą w jakimś spisku przeciw niemu(na stronie jest lista nazwisk!) to temat jakoś zahacza o naukę)
Być może niektórzy spotkali się z działalnością niejakiego Ryszarda Walo. Człowiek ten twierdzi że opracował model fizyczny (nazwał go modelem 31) który tłumaczy wszystko. Poprawił także okresowy układ pierwiastków(np wywalił wodór, zamiast niego wrzucił deuter bo deuter to wg ustaleń pana R. Walo pierwiastek a wodór to jego izotop).
Twierdzi że cały świat fizyczny uczestniczy w "wirtualnym marszu milczenia" przeciw jego teorii, na stronie publikuje listę fizyków którzy NIE wypowiedzieli się merytorycznie o jego teorii mimo że pisał do nich(Walo interpretuje to w kategoriach że się go boją i tego że on ich obalił):
www.model31.pl/lista_milczenia.phpSzczerze, to jego praca objętościowo po prostu nie pozwala się zapoznać mi z dorobkiem przyszłego(bez wątpienia) laureata nagrody Nobla, zapewne i z fizyki i z chemii za poprawienie skandalicznych błędów w układzie okresowym pierwiastków), dlatego zamieszczam co genialniejsze myśli:
O jądrze atomu:
"Ustaliliśmy poprzednio, że z jądra wystają równomiernie rozmieszczone w przestrzeni,
aktywne elektrycznie, dodatnio naładowane, końcówki protonów (pozytony). Końcówki te
umieszczone są centralnie w lejkowatych rurkach ochronnych protonu, swego rodzaju
„studniach” zbudowanych z linii sił pola grawitacyjnego.
Jeżeli w zasięgu działania tego pozytonu znajdzie się elektron, zacznie on go przyciągać,
wciągać w głąb studni - rurki. Im bliżej jądra znajdzie się elektron tym większa będzie siła
przyciągania, ale jednocześnie lejkowata rurka będzie stawiać coraz większy mechaniczny
opór."
O światła naturze:
"W tym miejscu musimy jasno wypowiedzieć „herezję”, która w tym opracowaniu czai się od
początku. Światło ma charakter korpuskularny. Może ono występować w dwóch formach,
jako promień świetlny i jako gaz fotonowy."
O ciałach niebieskich:
"Słońce, Ziemia, Księżyc, Wenus, Jowisz, Ganimedes, Saturn i wszystkie inne kuliste ciała we
Wszechświecie są gwiazdami. W ten sam sposób powstały galaktyki. Jądro galaktyki to
supergwiazda „trzymająca w ryzach” wszystkie gwiazdy galaktyki. W centrach galaktyk nie
było, nie ma i nie będzie czarnych dziur. Pojęcie „czarna dziura”, a także „gwiazda
neutronowa” są wirtualnymi tworami wymyślonymi przez teoretyków. "
Cytat z Einsteina jako dowód jego frustracji:
"Zachowuję się jak struś, który cały czas chowa głowę w piasek względności, aby nie patrzeć w twarz wstrętnym kwantom."
O pancerzu ochronnym protonu:
"Zwróćmy uwagę jak w protonie
rozmieszczonych jest około dwóch tysięcy biegunów grawitacyjnych. Jak widać są one
rozmieszczone dokładnie parami. Biegun dodatni zawsze występuje obok ujemnego i
odwrotnie biegun ujemny występuje obok dodatniego. Co to oznacza? Oznacza to, że każdy
proton, mimo posiadania dwóch rodzajów biegunów grawitacyjnych (przyciągających i
odpychających), inne protony będzie tylko przyciągał. W ten perfidnie prosty sposób, dwie
przeciwstawne siły zostały zamienione w jedną siłę, siłę przyciągania. Na przemian dodatnie i
ujemne linie pola grawitacyjnego ułożone są wzdłuż łańcucha protonowego, otaczają one ten
łańcuch od zewnątrz, tworząc swego rodzaju rurkowaty pancerz ochronny protonu. Ta
„pancerna rurka” zbudowana jest z 918 ciasno ułożonych par linii pola grawitacyjnego."
Całość(70+ stron razem z diagramami, w tym z ulepszonym układem okresowym) do zassania tutaj:
www.model31.pl/docs/model31.pdf