 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2012 19:00 | big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Alien vs. The Exorcist
10 na 10 | Nareszcie Polak-katolik nie musi oczyma świecić przed byle szejkiem saudyjskim, że swojski Zły jakiś taki efektowny mało. Oczywiście, od dawna wiadomo było, że Szatan Polskę atakuje jednak o szczegółach tych ataków było raczej głucho - aż do dzisiaj. Czytelnik polskiej (a nawet polskojęzycznej) prasy, okazuje się, sporo tracił pozbawiony wglądu w tak wiele do myślenia dające detale jak te, które dziś Wyborcza na swej stronie internetowej zamieszcza: Cytat:- Tam (na odbywającym się dwa razy do roku w Niepokalanowie szkoleniu dla egzorcystów - big_zyd) dopiero można się nasłuchać - mówi ks. Kowalczyk. - Ostatnio jeden z uczestników opowiadał, jak opętana kobieta zwymiotowała malutkiego pieska, który zaczął biegać po sali. A potem ten piesek zniknął czy gdzieś uciekł.
- Ksiądz naprawdę wierzy, że to jakiś piesek, a nie konfabulacja rozmówcy? - pytam.
- Dla mnie to oczywistość - odpowiada. - Opętani potrafią wymiotować nawet gwoździami, przy czym one nie wylatują z żołądka, lecz materializują się dopiero gdzieś przy ustach. Wiem, że w oczach niedowiarków narażam się na śmieszność, ale nie przejmuję się. Pewnie, że furda tam niedowiarki - jednak na miejscu księdza przejmować bym się raczej zaczął. Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek był...  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Och, dzięki tobie dowiedziałam się, że jesteśmy prawdziwym egzorcystycznym zagłębiem: Cytat:W Trójmieście jest więc teraz w sumie pięciu egzorcystów. Swoisty rekord Polski, bo żadna spośród 40 pozostałych diecezji i archidiecezji nie ma aż tylu specjalistów od wypędzania z ludzi szatana.
|
|
 | 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > jesteśmy prawdziwym egzorcystycznym zagłębiem:> Cytat:W Trójmieście jest więc teraz w sumie pięciu egzorcystów. Swoisty rekord Polski, bo żadna spośród 40 pozostałych diecezji i archidiecezji nie ma aż tylu specjalistów od wypędzania z ludzi szatana. Wietrzę w tym jakiś związek z powrotem Miłującego na Forum - on też z Gdańska jest  . Ale jaki dokładnie?... 
...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
|
|
 | 3 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | > Och, dzięki tobie dowiedziałam się, że jesteśmy prawdziwym egzorcystycznym zagłębiem:<...więc pilnuj się liliac....pilnuj! W Tobie tyle szatana, szatanów...legion...Legia - nie, Lechia, siedzi Dżizus, ku...a, ja pie....ę! ( cyt. "Dzień Świra") Bądź ostrożna, proszę, uważaj.... K...wa! Nie pocałowałem stópki Jezuska, przecież mojego, przed wyjściem!( cyt. "Dzień Świra") ...to juz lecę 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
|
|
2 na 2 | marcin1902 (3438 punktów) | Mam kolegę, który ma kolegę księdza  I ten właśnie kolega kolegi pisał pracę (chyba mgr?) na temat egzorcyzmów. Nie raz już mówiłem koledze żeby mi ją przesłał (bo mówił, że ma), tylko jakoś zawsze tak wychodzi, że nie przesyła...  Muszę go przymusić, to wrzucę parę cytatów 
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
7 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) | Takie przypadki opisuje m.in. ks. Gabriele Amorth - oficjalny egzorcysta Watykanu, najwybitniejszy obecnie specjalista od wypędzania złych duchów. Jest dziś 87-latkiem, który na swoim koncie ma blisko 70 tys. egzorcyzmów. O wczesnej dorosłości po 3 dziennie!! Ma facet przerób! I jeszcze jedno: Kto nie wierzy - po prostu śmieje się z tego. Ja coraz częściej nie. To wcale nie jest zabawne!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Takie przypadki opisuje m.in. ks. Gabriele Amorth - oficjalny egzorcysta Watykanu, najwybitniejszy obecnie specjalista od wypędzania złych duchów. Jest dziś 87-latkiem, który na swoim koncie ma blisko 70 tys. egzorcyzmów. O wczesnej dorosłości po 3 dziennie!! Ma facet przerób!Może zaczął jeszcze jako dziecko poczęte?  > I jeszcze jedno: Kto nie wierzy - po prostu śmieje się z tego. Ja coraz częściej nie. To wcale nie jest zabawne!Ano, nie: wyborcza.p(*)cyzmy_zabijaja_w_Londynie.html .
...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
|
|
|  | 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | > Może zaczął jeszcze jako dziecko poczęte?  Albo robi te egzorcyzmy zdalnie, po kilka naraz. Niech no pomyślę... ooo! Widzę w tym momencie, bo się modlę wytrwale 900.000 przypadków nawiedzenia na świecie. Chwila, chwila... niech no się skupię...! Udało się! Wypędziłem demony! Całkiem to proste  Przy takim przemiale będę miał przez najbliższe 50 lat 15750000000 egzorcyzmów i nawet wolne weekendy:D Coś cieniutko się księżulo stara:D
|
|
2 na 2 | MarcinK (9189 punktów) | wyborcza.p(*)ni_Chyloni.html?as=2&startsz=xTo też niegłupie - tako rzecze czynny egzorcysta z tegoż artykułu: Cytat:Dla mnie to są w ogóle jakieś dziwactwa - mówi ks. Wiktor z Gdańska. - Na świecie nie brakuje różnych popaprańców, którzy mają po prostu źle w głowie.
|
|
1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | > Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek> był.Za wcześnie się zmaterializował...
|
|
3 na 3 | Gosia (9452 punktów) |
> Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek> był...  Stawiam raczej na to.
Feministką jest dziś każda kobieta, która ma ochotę myśleć o swych własnych sprawach tak, jak mężczyźni uważają, że nie powinna. (Alice Duer Miller)
|
|
 | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) |
> Stawiam raczej na to.Ożeż Ty  Byłaś pierwsza. A już myślałam, że zabłysnę
|
|
 | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >to wcale nie piesek >>był...  > Stawiam raczej na to.Hmmm... Może to być... Do Nergala jakby w kącikach ust podobny... 
...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
|
|
2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Tam są księża i psychologowie, którzy wstępnie oceniają stan osoby. Część pacjentów przysyłają do nas. Takie ble ble o psychologach pojawia się w każdej tego typu informacji o egzorcystach. Chciałbym widzieć tych psychologów co to masowo kierują ludzi do egzorcystów tak że ich u samego Głódzia było o co najmniej trzech co najmniej za mało! Ciekawe czy to jakaś całkiem fałszywa zbieranina czy takie same odlotowe typy jak profesorka z Sokółki (albo bardziej - tamta miała "złoty strzał", a ci pracują permanentnie). Może PSR oficjalnie, w środowiskach naukowych mogłoby wyniuchać co to za głupcy pn. psychologowie na usługach czarnych kierują ludzi na egzorcyzmy?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | 4 na 4 | maruda (5550 punktów) | > Chciałbym widzieć tych psychologów co to masowo kierują ludzi do egzorcystówProszę cię bardzo masz tu 3 nazwiska: w tym ordynator Kliniki Psychiatrycznej Instytutu psycholog Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. nazwisko 1 i 2 nazwisko 2 i 3Znalazłem nawet coś ciekawszego, psycholodzy mają własne konferencje poświęcone między innymi egzorcyzmom.
I choose to believe what I was programmed to believe! (Futurama)
|
|
|  | 1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) |
> Proszę cię bardzo masz tu 3 nazwiska:No właśnie przed kwadransem zacząłem pisać do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, ale się zawstydziłem (ech, racjonalista!), że nie zgłębiłem niczego samodzielnie...  Zacznę od Twoich wskazówek. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek> był...  Ja to widzę tak: od gadania głupot o wypędzaniu szatana kobiecie zrobiło się niedobrze i womity nią wstrząsnęły. Przerażony sytuacją należący do kobiety york zwiał i schował się pod szafą.
|
|
 | 5 na 5 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Mały piesek... gwoździe...hmmm. Zastanawia mnie, dlaczego nigdy nie materializują się większe rzeczy? Taki na przykład buldożer bądź Empire State Building. Coś niezwykle minimalistyczny ten szatan
|
|
|  | 9 na 9 | Przemek J. (3008 punktów) | Albo 150 km gotowej autostrady.
Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
|
|
|  | 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | > Mały piesek... gwoździe...hmmm.> Coś niezwykle minimalistyczny ten szatan  Nie szatan ino szatani. Nie minimalistyczny ino pasjonaci. I to pasjonaci produkcji gwoździ - ten mały piesek to przejściowy efekt mody na jorki, jak słusznie zauważyła Meretseger. Mnie zawsze fascynowało, że (wedle bajęd egzorcystów) jak człowiek jest zdatny do opętania to na ogół włażą w niego tysiące demonów i pasjami gwoździe tłuką w ilościach hurtowych! W dodatku straszą kościelni szatanem co to w lakierkach i białych rękawiczkach chitrze sprawia brak wiary w niego, ale ten wymuskany strateg jak tylko znajdzie dziurę w psychice człowieka to myk z kolesiami do środka i nuże telepać człowiekiem po ziemi, targać jego struny głosowe, tarmosić mięśnie gałek ocznych, no i ... te gwoździe... dużo, dużo gwoździ. I ciekawe czy egzorcyści potrafią rozpoznawać demony od swojego Boga (przez niego stworzone) czy działa tu dywersja miedzyboska, że jakiś np. hinduistyczny demon wlezie w Polaka-katolika?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
|  | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Mały piesek... gwoździe...hmmm.> Zastanawia mnie, dlaczego nigdy nie materializują się większe rzeczy? Taki na przykład buldożer bądź Empire State Building.> Coś niezwykle minimalistyczny ten szatanZasługi by nie było  . Gdyby opętany zmaterializował np. elektrownię atomową, to na taki widok każdy gópi mógłby sobie uwierzyć. A przecie błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Nnno  .
...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
|
|
| hubin (2274 punktów) | Kolejna ofensywa egzorcyzmów, to co napisała gazeta jest żenujące swoją drogą...
Komentarze tym razem podnoszą na duchu ;p, w mojej ocenie gazeta.pl winna stać trochę wyżej niż fakt...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
1 na 1 | maruda (5550 punktów) | Egzorcyzmy odwołują się do praktyk szamańskich i czarów. Zastanawia mnie czemu w XXI wieku KK ciągle utrzymuje takie praktyki. Sposób walki KK z magią zawartą w "Harry Potterze", wróżkami i wszelkimi innymi czarownikami spoza KK też bardziej uprawdopodabnia te magiczne moce niż pokazuje ich bezzasadność. Choć z drugiej trony nasza dzisiejsza popkultura pokazuje w filmach że prawdziwa magia istnieje i ma realny wpływ na nasze życie. Ciekawe jak długo ten zabobon będzie kultywować KK, a jak długo reszta ludzkości.
I choose to believe what I was programmed to believe! (Futurama)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|