Witam. Szukam tekstów starożytnych filozofów greckich na wyżej wymieniony temat. Kiedyś przeczytałem coś na ten temat i była taka wzmianka o tym, że "ludy mieszkające na północy, z przyczyny chłodnego klimatu są przygnębieni" - coś takiego. Za nic sobie przypomnieć nie mogę, gdzie ja to wyczytałem... Na pewno nie był to Arystoteles. Tekst poza tym był interesujący, a więc pewnie jest dość znany tutejszemu gronu.
|