Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy byliście na stronie Watykanu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-05-2012 18:08spellbinder (8577 punktów)Czy byliście na stronie Watykanu?
Ocena 1 na 1
Kościół i jego kapłani przyjmują niewątpliwie ciekawą postawę do życia.

Z jednej strony kościół głosi pewną doktrynę, która jest ważniejsza niż nasze doczesne dobra. Koncentruje się na tym jak powinniśmy żyć, jakie wartości powinniśmy wyznawać. Kościół dba o to, aby nauki tego rodzaju wpajane były już najmłodszym ludziom. W końcu gra dotyczy duszy, zbawienia, życia wiecznego...

Ale z drugiej strony kościół niewątpliwie ma wszelkie znamiona biznesu. Zaczyna się od manipulacji: Przez szereg powinności i rytuałów kapłani przywiązjuą do siebie te owieczki, przytłaczają je swoim autorytetem.
To są właśnie zadania rytuałów. Stworzyć w człowieku wrażenie uczestniczenia w czymś większym, niż on sam. Zmusić go do przyłączenia się do grupy, przygnieść presją. Wyłączyć jego psychologiczne mechanizmy obronne.
Jeśli ktoś próbuje dyskutować z tą doktryną - zostaje uciszony. Nie da się napisać komentarza nieprzychylnego papieżowi na katolickiej stronie.

Następnie kościół zaczyna swoje owieczki strzyc. Najpierw stworzył zapotrzebowanie na pewne usługi, ugruntował je, a potem bierze za to sporą kasę.

Sprytni są, bo nie tylko obrzędy objęli ceną. Ostatnio byłem w górach Świętokrzyskich. Tam - w którymś klasztorze na szczycie góry, księża otworzyli normalnie swój własny sklepik, oferujący religijne suweniry. Zabrali najpierw miejsce, które należało do pogańskich kapłanów i na jego fundamencie stworzyli swoją własną maszynkę do kasy.

Kościół dostosowuje się do czasów. Teraz nawet Watykan ma swoją stronkę w Internecie. A kościół łasy jest na mamonę... jeśli sprawy dalej się tak będą miały, niewąpliwie na samej stronie Watykanu papież otworzy sklepik katolika, który ma oczywiście działać "dla dobra wspólnoty"... na razie jeszcze papież nie jest na tyle bezczelny i zachowuje choć pozór działania na rzecz dusz nieśmiertelnych:D
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
Nie, nie byłam na ich stronie. Unikam podejrzanych stron w Internecie. Boję się, że jakiś wirus mi wlezie albo trojan albo inne spyware...
22-05-2012 07:41 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Nie, nie byłam na ich stronie. Unikam podejrzanych stron w Internecie. Boję się, że jakiś wirus mi wlezie albo trojan albo inne spyware...

wirus różańcowy! albo trojan: Buk Papa Syn Synów i Duch Katynia!
)


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
schlawiner (400 punktów)
>Nie, nie byłam na ich stronie.
A ja byłem po stronie ("na stronie" to zaś trosicku z góralska) Watykanu! Po prawej stronie Piazza San Pietro znaczy. Gwardia szwajcarska nie broniła mi dostępu. Nie chciałem mianowicie wysyłać listu dalece mniej sprawną, jej logo przecież jest ślimak, pocztą włoską.
22-05-2012 12:12 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)
>Nie, nie byłam na ich stronie. Unikam podejrzanych stron w Internecie. Boję się, że jakiś wirus mi wlezie albo trojan albo inne spyware...
Ja tam bym się raczej bojał czy to nie przylezie rurami... tyle wodolejstwa, tyle ścieków...!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Kościół dostosowuje się do czasów. Teraz nawet Watykan ma swoją stronkę w Internecie.

Uderzające jednak, że ta strona nie ma polskiej wersji językowej.
Jakże to tak? - to Polska im Jana Pawła Wielkiego, Przedmurze i Semper Fidelis, a ci nawet pofdrawiam was ciule nie rzucą?
Pociecha w tym tylko, że nie ma również wersji aramejskiej ani hebrajskiej.
Pan Jezus tyż by se nie poczytał...


Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany. (św. Faustyna)
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>Kościół dostosowuje się do czasów. Teraz nawet Watykan ma swoją stronkę w Internecie.
>Uderzające jednak, że ta strona nie ma polskiej wersji językowej.
>Jakże to tak? - to Polska im Jana Pawła Wielkiego, Przedmurze i Semper Fidelis, a ci nawet pofdrawiam was ciule nie rzucą?

Nawet za "naszego" papieża nie było polskiej wersji językowej.
Tak, byłem na tej stronie (teraz pewnie mnie zminusują ).
29-05-2012 21:32 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Jakże to tak? - to Polska im Jana Pawła Wielkiego, Przedmurze i Semper Fidelis, a ci nawet pofdrawiam was ciule nie rzucą?
>Nawet za "naszego" papieża nie było polskiej wersji językowej.

Coś tak czuję, że to było skutkiem albo uwięzienia Papieża otoczonego przez masońskie grupy albo też ciężkiego prześladowania przez te sekty, które pracują w tajemnicy, aby obalić Stolicę Apostolską .

Ja mam swoje zdanie, z którym ja się zgadzam. (Jan Tomaszewski)

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365