 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-05-2012 20:01 | Ocykan (3528 punktów) | Może trochę limeryków?
11 na 11 | Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do prezentowania swoich.
W gułagu na Magadanie Podano drugie śniadanie. Pewien zek, Bóg mi świadkiem, Dostał nawet dokładkę, Lecz zbudził się niespodzianie...
Na koncercie galowym w La Scali Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali. Tylko dwaj, ze Sri Lanki, Zajadali sezamki I w dodatku okropnie mlaskali.
Mormon ze stanu Utah Miał ogromnego f...a. By mu ta wielka pała Chodzić nie przeszkadzała, Wsadzał ją sobie do buta.
Pewien Hindus z Kalkuty Dostał filcowe buty. Lecz w tamtejszym upale Nie przydały się wcale, Wyjechał więc do Workuty. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | marcin1902 (3438 punktów) | "Ty wiesz o kim"
Latała sobie w Jaskini dziewczyna, słodka była niczym dojrzała malina.
Ugryzła ją mucha gdzieś koło brzucha,
padła trupem, szkoda bo lubiła Marcina.
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
1 na 1 | Kiełczewski (439 punktów) | >Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forum A oto moje i nie tylko tyle,że preferyję dwuwiersz GŁOWĘ OCUCA MOKRA ONUCA POSZŁY KROWY DO CZĘSTOCHOWY te dwie rymowanki znalazlem w latach 70 w piśmie o tytule Nowy Wyraz,proste ale jak Wankowiczowskie STOMIL wg.mnie jest kwintensencją skrótu myślowego/może moderator ma inne zdanie,ale wolno mu/.
|
|
| Hodża (11172 punktów) | Dobre. Człowieku, masz talent. Pisz! 
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Dawno ich na tym forum nie było...Jak nie było, jak było - dopiero co, kurde...  > Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do> prezentowania swoich.W życiu bym nie przypuścił, że się kiedyś do czegoś przydasz, Ocykan - ale niech tam... Po Twoich rymach: > W gułagu na Magadanie> Podano drugie śniadanie.> Pewien zek, Bóg mi świadkiem,> Dostał nawet dokładkę,> Lecz zbudził się niespodzianie...NA PERFIDIĘ INDOKTRYNACJI KOMUNISTYCZNEJPewnemu turyście w Hawanie Podstępnie miejscowe panie Niby-to przypadkiem Zakręcając zadkiem Fidela wtłaczały Przesłanie. > Na koncercie galowym w La Scali> Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali.> Tylko dwaj, ze Sri Lanki,> Zajadali sezamki> I w dodatku okropnie mlaskali.NA OGÓLNĄ NIEMOŻNOŚĆ AFRYKAŃSKĄBył pucz raz w Republice Mali, Co na panewce wnet spalił. Bo ci prowadzący tanki Wcale nie chcieli rąbanki, Więc słabo się dość przykładali. > Mormon ze stanu Utah> Miał ogromnego f...a.> By mu ta wielka pała> Chodzić nie przeszkadzała,> Wsadzał ją sobie do buta.NA FAŁSZYWYCH SWAMICH, GURU I INNYCH MAHARISHICHZdarzyło się w mieście Kalkuta, Że fakir zjeść jeża się uparł. Publika więc cała Aż oddech wstrzymała... ...Nie wyszło - Ach! Wstyd i Poruta! > Pewien Hindus z Kalkuty> Dostał filcowe buty.> Lecz w tamtejszym upale> Nie przydały się wcale,> Wyjechał więc do Workuty.NA PYCHĘ MĘDRKÓW W ROZUMIE SWYM ZADUFANYCHNadawał Guliwer z Laputy: "Nikt tutaj nie chodzi jak struty! W poznawczym swym szale, Się zrzekli Mądrale I Grzechów i Łask i Pokuty!"
Szkoda, że nie można tutaj racjonalnie rozmawiać o piekle. (julian)
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | > >Dawno ich na tym forum nie było...> Jak nie było, jak było - dopiero co, kurde...  Rzeczywiście! Jak mogłem przeoczyć?... To chyba jakieś zaćmienie, mam nadzieję, że chwilowe. Masz + za czujność.
|
|
2 na 2 Bartosz B. (179 punktów) (zablokowany) | > Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do prezentowania swoich. OśleZnacie Oslo? Więc w tym Ośle gość na gęślach grał wyniośle co tępiono unisono wymyślając mu: ty ośle! Prezentując powyższy "wkupny" utworek zyskuję, jak sądzę, prawo uczynienia uwagi, że TE limeryki Ocykana były już w 2007r. www.racjonalista.pl/forum.php/s,75020A ponieważ są one wybitne (wtedy wszystkich aż zatkało) liczymy na jakąś dokładkę.
|
|
 | 3 na 3 | Atarax (78 punktów) | >TE limeryki Ocykana były już w 2007r.
Nie całkiem TE. Tego nie było:
Mormon ze stanu Utah Miał ogromnego f...a. By mu ta wielka pała Chodzić nie przeszkadzała, Wsadzał ją sobie do buta.
Był za to ten:
Pewien biały w Mombassa Chodził wciąż na golasa. Aż mu rzekli Murzyni: "Nie róbże z siebie świni, Bo ci utniemy k....a".
|
|
|  | Bartosz B. (179 punktów) (zablokowany) | > >TE limeryki Ocykana były już w 2007r.> Nie całkiem TE.Faktycznie nie całkiem, nie byłem dokładny. Lecz co do zasady...
|
|
| |  | 2 na 2 | marcin1902 (3438 punktów) | > Lecz co do zasady... "Katecheza ze związkami B"
Pewien chemik trzymał się mocno zasady by od jednego katechety odrzucać rady,
na temat związków kwas wciskał ów
katecheta, aż dostał cyklon i został blady.
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
 | 3 na 3 | Ocykan (3528 punktów) | > TE limeryki Ocykana były już w 2007r.> www.racjonalista.pl/forum.php/s,75020> A ponieważ są one wybitne (wtedy wszystkich aż zatkało) liczymy na jakąś dokładkę.Tamto to było wydanie I, to - to wydanie II (nieco zmienione).  A na poważnie: Trochę mi głupio, że nie pamiętam co publikowałem, a czego nie. Będę chyba musiał opublikować Dzieła Wszystkie i będę miał z głowy. A przy okazji spełnię Twoje życzenie. _______________________________________________________________________ W związku z tymi Dziełami Wszystkimi przypomniała mi się dawna historia. Zatrzymałem się kiedyś przed wystawą pewnego warszawskiego antykwariatu naukowego, przed którą stały dwie dziewczyny. Na wystawie leżało kilka opasłych woluminów oprawnych w skórę, z wytłoczonym na okładkach napisem: Immanuel Kant OPERA OMNIAW pewnym momencie jedna z dziewczyn trąciła drugą i powiedziała: "No popatrz, Elka. Nie wiedziałam, że Kant pisał opery".
|
|
|  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >TE limeryki Ocykana były już w 2007r.> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,75020> >A ponieważ są one wybitne (wtedy wszystkich aż zatkało) liczymy na jakąś dokładkę.> Tamto to było wydanie I, to - to wydanie II (nieco zmienione).  > A na poważnie: Trochę mi głupio, że nie pamiętam co publikowałem, a czego nie.To Ty, Ocykan, co parę lat te same limeryki wstawiasz?...  Phiii...  Ja tam swoje od ręki - na z zewnątrz zapodanych rymach - machnąłem...  > W związku z tymi Dziełami Wszystkimi przypomniała mi się dawna historia. Zatrzymałem się kiedyś przed wystawą pewnego warszawskiego antykwariatu naukowego, przed którą stały dwie dziewczyny. Na wystawie leżało kilka opasłych woluminów oprawnych w skórę, z wytłoczonym na okładkach napisem:> Immanuel Kant OPERA OMNIA> W pewnym momencie jedna z dziewczyn trąciła drugą i powiedziała: "No popatrz, Elka. Nie wiedziałam, że Kant pisał opery".Kiedyś na wystawie Księgarni Rolniczej - wśród pozycji o bioinżynierii produkcji mleka surowego, chorobach nierogacizny, gleboznawstwie i pszczelarstwie wysokościowym - Folwark zwierzęcy Orwella widziałem.
Szkoda, że nie można tutaj racjonalnie rozmawiać o piekle. (julian)
|
|
1 na 1 | kultywator (288 punktów) | Tam za ścianą mieszkał świr Który lubił dłubać w nosie To czarownik! - krzyknął proboszcz I spalili go na stosie.
Jaś nie chodził na religię I na mszę co niedzielę Komunista! - krzyknął proboszcz Rozstrzelali go w kościele.
Autorstwa zsespołu Big Cyc.
Jeśli bóg stworzył świat, to gdzie był przed jego stworzeniem? Wiedz, że świat nie jest stworzony - podobnie jak czas, bez początku i bez końca.
|
|
 | 2 na 2 | marcin1902 (3438 punktów) | >To czarownik! - krzyknął proboszcz
"Brat kaczki"
Jeden zaś proboszcz czarownik zgubił swój zaczarowany nocnik,
w poszukiwaniach urynału wróżył nawet z kału!
Aż się zesikał nam dostojnik...
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
4 na 4 | tumbili (327 punktów) | Mała próba z rana:
Apostata
Pewien bezbożnik z Wrocławia pewnego dnia postanawia: "Opuszczę Najwyższego!" Lecz kler mówi: "Nic z tego!" I w księgach go sobie zostawia...
|
|
| marcin1902 (3438 punktów) | "Nie ma lipy"
Najman planował pobić raz Koksa, z karata mu dać a potem z boksa.
Koksu niemrawy lecz niekulawy,
wygrał a Najman okazał się beksa.
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
| tumbili (327 punktów) | Karę dostał bożek mieszkający w dębie: śmiał ze Słońcem tańczyć i miał hardo w gębie. W pieczarze się schował, do woli trolował, wolny jednak milczy- czy ma dosyć gnębień?
|
|
| tumbili (327 punktów) | Mieszka jeżyk w suchym lesie, ale jak wieść z groty niesie, jest hardkorem, nie cykorem i do miejsc wilgotnych pnie się...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|