Racjonalista - Strona głównaDo treści
Może trochę limeryków?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-05-2012 20:01Ocykan (3528 punktów)Może trochę limeryków?
Ocena 11 na 11
Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do prezentowania swoich.

   W gułagu na Magadanie
   Podano drugie śniadanie.
   Pewien zek, Bóg mi świadkiem,
   Dostał nawet dokładkę,
   Lecz zbudził się niespodzianie...

   Na koncercie galowym w La Scali
   Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali.
   Tylko dwaj, ze Sri Lanki,
   Zajadali sezamki
   I w dodatku okropnie mlaskali.

   Mormon ze stanu Utah
   Miał ogromnego f...a.
   By mu ta wielka pała
   Chodzić nie przeszkadzała,
   Wsadzał ją sobie do buta.

   Pewien Hindus z Kalkuty
   Dostał filcowe buty.
   Lecz w tamtejszym upale
   Nie przydały się wcale,
   Wyjechał więc do Workuty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcin1902 (3438 punktów)
"Ty wiesz o kim"

Latała sobie w Jaskini dziewczyna,
słodka była niczym dojrzała malina.

Ugryzła ją mucha
gdzieś koło brzucha,

padła trupem, szkoda bo lubiła Marcina.



"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
Kiełczewski (439 punktów)
>Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forum
A oto moje i nie tylko tyle,że preferyję dwuwiersz
GŁOWĘ OCUCA MOKRA ONUCA POSZŁY KROWY DO CZĘSTOCHOWY te dwie rymowanki znalazlem w latach 70 w piśmie o tytule Nowy Wyraz,proste ale jak Wankowiczowskie STOMIL wg.mnie jest kwintensencją skrótu myślowego/może moderator ma inne zdanie,ale wolno mu/.
Hodża (11172 punktów)
Dobre. Człowieku, masz talent. Pisz!

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dawno ich na tym forum nie było...

Jak nie było, jak było - dopiero co, kurde...

>Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do
>prezentowania swoich.

W życiu bym nie przypuścił, że się kiedyś do czegoś przydasz, Ocykan - ale niech tam...

Po Twoich rymach:

>   W gułagu na Magadanie
>   Podano drugie śniadanie.
>   Pewien zek, Bóg mi świadkiem,
>   Dostał nawet dokładkę,
>   Lecz zbudził się niespodzianie...

NA PERFIDIĘ INDOKTRYNACJI KOMUNISTYCZNEJ

Pewnemu turyście w Hawanie
Podstępnie miejscowe panie
Niby-to przypadkiem
Zakręcając zadkiem
Fidela wtłaczały Przesłanie.

>   Na koncercie galowym w La Scali
>   Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali.
>   Tylko dwaj, ze Sri Lanki,
>   Zajadali sezamki
>   I w dodatku okropnie mlaskali.

NA OGÓLNĄ NIEMOŻNOŚĆ AFRYKAŃSKĄ

Był pucz raz w Republice Mali,
Co na panewce wnet spalił.
Bo ci prowadzący tanki
Wcale nie chcieli rąbanki,
Więc słabo się dość przykładali.

>   Mormon ze stanu Utah
>   Miał ogromnego f...a.
>   By mu ta wielka pała
>   Chodzić nie przeszkadzała,
>   Wsadzał ją sobie do buta.

NA FAŁSZYWYCH SWAMICH, GURU I INNYCH MAHARISHICH

Zdarzyło się w mieście Kalkuta,
Że fakir zjeść jeża się uparł.
Publika więc cała
Aż oddech wstrzymała...
...Nie wyszło - Ach! Wstyd i Poruta!

>   Pewien Hindus z Kalkuty
>   Dostał filcowe buty.
>   Lecz w tamtejszym upale
>   Nie przydały się wcale,
>   Wyjechał więc do Workuty.

NA PYCHĘ MĘDRKÓW W ROZUMIE SWYM ZADUFANYCH

Nadawał Guliwer z Laputy:
"Nikt tutaj nie chodzi jak struty!
W poznawczym swym szale,
Się zrzekli Mądrale
I Grzechów i Łask i Pokuty!"

Szkoda, że nie można tutaj racjonalnie rozmawiać o piekle. (julian)
Ocykan (3528 punktów)
>>Dawno ich na tym forum nie było...
>Jak nie było, jak było - dopiero co, kurde...

Rzeczywiście! Jak mogłem przeoczyć?... To chyba jakieś zaćmienie, mam nadzieję, że chwilowe. Masz + za czujność.
Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
>Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do prezentowania swoich.

Ośle

Znacie Oslo? Więc w tym Ośle
gość na gęślach grał wyniośle
co tępiono
unisono
wymyślając mu: ty ośle!

Prezentując powyższy "wkupny" utworek zyskuję, jak sądzę, prawo uczynienia uwagi, że TE limeryki Ocykana były już w 2007r.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,75020
A ponieważ są one wybitne (wtedy wszystkich aż zatkało) liczymy na jakąś dokładkę.
08-05-2012 11:09 
 Ocena 3 na 3
Atarax (78 punktów)
>TE limeryki Ocykana były już w 2007r.

Nie całkiem TE. Tego nie było:

Mormon ze stanu Utah
Miał ogromnego f...a.
By mu ta wielka pała
Chodzić nie przeszkadzała,
Wsadzał ją sobie do buta.


Był za to ten:

Pewien biały w Mombassa
Chodził wciąż na golasa.
Aż mu rzekli Murzyni:
"Nie róbże z siebie świni,
Bo ci utniemy k....a".

Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
>>TE limeryki Ocykana były już w 2007r.
>Nie całkiem TE.
Faktycznie nie całkiem, nie byłem dokładny.

Lecz co do zasady...
09-05-2012 23:07 
 Ocena 2 na 2
marcin1902 (3438 punktów)
>Lecz co do zasady...

"Katecheza ze związkami B"

Pewien chemik trzymał się mocno zasady
by od jednego katechety odrzucać rady,

na temat związków
kwas wciskał ów

katecheta, aż dostał cyklon i został blady.



"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
08-05-2012 15:51 
 Ocena 3 na 3
Ocykan (3528 punktów)
>TE limeryki Ocykana były już w 2007r.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,75020
>A ponieważ są one wybitne (wtedy wszystkich aż zatkało) liczymy na jakąś dokładkę.

Tamto to było wydanie I, to - to wydanie II (nieco zmienione).
A na poważnie: Trochę mi głupio, że nie pamiętam co publikowałem, a czego nie. Będę chyba musiał opublikować Dzieła Wszystkie i będę miał z głowy. A przy okazji spełnię Twoje życzenie.
_______________________________________________________________________

W związku z tymi Dziełami Wszystkimi przypomniała mi się dawna historia. Zatrzymałem się kiedyś przed wystawą pewnego warszawskiego antykwariatu naukowego, przed którą stały dwie dziewczyny. Na wystawie leżało kilka opasłych woluminów oprawnych w skórę, z wytłoczonym na okładkach napisem:
    Immanuel Kant
    OPERA OMNIA
W pewnym momencie jedna z dziewczyn trąciła drugą i powiedziała: "No popatrz, Elka. Nie wiedziałam, że Kant pisał opery".
08-05-2012 16:29 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>TE limeryki Ocykana były już w 2007r.
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,75020
>>A ponieważ są one wybitne (wtedy wszystkich aż zatkało) liczymy na jakąś dokładkę.
>Tamto to było wydanie I, to - to wydanie II (nieco zmienione).
>A na poważnie: Trochę mi głupio, że nie pamiętam co publikowałem, a czego nie.

To Ty, Ocykan, co parę lat te same limeryki wstawiasz?...
Phiii...
Ja tam swoje od ręki - na z zewnątrz zapodanych rymach - machnąłem...

>W związku z tymi Dziełami Wszystkimi przypomniała mi się dawna historia. Zatrzymałem się kiedyś przed wystawą pewnego warszawskiego antykwariatu naukowego, przed którą stały dwie dziewczyny. Na wystawie leżało kilka opasłych woluminów oprawnych w skórę, z wytłoczonym na okładkach napisem:
>Immanuel Kant OPERA OMNIA
>W pewnym momencie jedna z dziewczyn trąciła drugą i powiedziała: "No popatrz, Elka. Nie wiedziałam, że Kant pisał opery".

Kiedyś na wystawie Księgarni Rolniczej - wśród pozycji o bioinżynierii produkcji mleka surowego, chorobach nierogacizny, gleboznawstwie i pszczelarstwie wysokościowym - Folwark zwierzęcy Orwella widziałem.

Szkoda, że nie można tutaj racjonalnie rozmawiać o piekle. (julian)
kultywator (288 punktów)
Tam za ścianą mieszkał świr
Który lubił dłubać w nosie
To czarownik! - krzyknął proboszcz
I spalili go na stosie.

Jaś nie chodził na religię
I na mszę co niedzielę
Komunista! - krzyknął proboszcz
Rozstrzelali go w kościele.

Autorstwa zsespołu Big Cyc.

Jeśli bóg stworzył świat, to gdzie był przed jego stworzeniem? Wiedz, że świat nie jest stworzony - podobnie jak czas, bez początku i bez końca.
08-05-2012 23:08 
 Ocena 2 na 2
marcin1902 (3438 punktów)
>To czarownik! - krzyknął proboszcz

"Brat kaczki"

Jeden zaś proboszcz czarownik
zgubił swój zaczarowany nocnik,

w poszukiwaniach urynału
wróżył nawet z kału!

Aż się zesikał nam dostojnik...



"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
tumbili (327 punktów)
Mała próba z rana:

Apostata

Pewien bezbożnik z Wrocławia
pewnego dnia postanawia:
"Opuszczę Najwyższego!"
Lecz kler mówi: "Nic z tego!"
I w księgach go sobie zostawia...
marcin1902 (3438 punktów)
"Nie ma lipy"

Najman planował pobić raz Koksa,
z karata mu dać a potem z boksa.

Koksu niemrawy
lecz niekulawy,

wygrał a Najman okazał się beksa.



"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
tumbili (327 punktów)
Karę dostał bożek mieszkający w dębie:
śmiał ze Słońcem tańczyć i miał hardo w gębie.
W pieczarze się schował,
do woli trolował,
wolny jednak milczy- czy ma dosyć gnębień?
tumbili (327 punktów)
Mieszka jeżyk w suchym lesie,
ale jak wieść z groty niesie,
jest hardkorem,
nie cykorem
i do miejsc wilgotnych pnie się...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365