 |
"Ktoś zarobił 105,79 tys. złotych na exposé premiera?" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-11-2011 11:21 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | "Ktoś zarobił 105,79 tys. złotych na exposé premiera?"
1 na 1 | i czemu nie ja...? KGH: Ktoś zarobił 105,79 tys. złotych na exposé premiera?ech, trza się było nie wypinać na matematykę... te ileś lat temu... spryt, refleks... Cytat: Mechanizm transakcji do prześwietlenia przez KNF był taki: ktoś na 80 minut przed wystąpieniem premiera sprzedał na krótko (czyli pożyczył i sprzedał po to, aby potem odkupić taniej, oddać pożyczone akcje i zarobić na różnicy między transakcją sprzedaży i odkupu) 4990 papierów po kursie 165,10 zł. Transakcja zdecydowanie wyróżnia się wielkością od innych. Na koniec sesji GPW akcje KGHM kosztowały 143,90 zł. Jeśli inwestor zdążył odkupić akcje na zamknięciu, zarobił w kilka godzin 21,20 zł na jednej akcji, czyli na całym pakiecie 4990 akcji zysk wynosi 105,79 tys. zł. Minus prowizja.
no ale zdążył? Cytat: Eksperci, z którym rozmawiała w sobotę PAP, uważają, że o spekulacjach akcjami KGHM z wykorzystaniem informacji o nowym podatku raczej nie może być mowy.
...no tak, czyli jak zawsze coś nam powiedzą, żeby ciśnienie podnieść i tyle... A my? Jak zawsze uwierzymy w natchnienie DuchaŚw. !?!?! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Taki mały zysk zrobił ktoś, kto miał dostep do tak ważnej informacji? Toż to na waciki ministerialne nie wystarczy te 100k. Żadna poważna manipulacja giełdowa to nie jest...
Ale nazwisko tego, co zrobił taki numer i tak bym chciał znać.
Pozdrawiam
Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.
|
|
 | 3 na 3 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | > Taki mały zysk zrobił ktoś, kto miał dostep do tak ważnej informacji? Toż to na waciki ministerialne nie wystarczy te 100k. Żadna poważna manipulacja giełdowa to nie jest...Ajtam pewnie jakaś sprzątaczka zaszalała  
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
| Rigoletto (3891 punktów) | >Mechanizm transakcji do prześwietlenia przez KNF był taki: ktoś na 80 minut przed wystąpieniem >premiera sprzedał na krótko (czyli pożyczył i sprzedał po to, aby potem odkupić taniej, oddać >pożyczone akcje i zarobić na różnicy między transakcją sprzedaży i odkupu) 4990 papierów po kursie >165,10 zł. Transakcja zdecydowanie wyróżnia się wielkością od innych. Na koniec sesji GPW akcje KGHM >kosztowały 143,90 zł. Jeśli inwestor zdążył odkupić akcje na zamknięciu, zarobił w kilka godzin >21,20 zł na jednej akcji, czyli na całym pakiecie 4990 akcji zysk wynosi 105,79 tys. zł. Minus >prowizja. >[/cytat]
Podpuszczanie. "Jeśli zdążył"... A nawet jak zdążył, to ma 4990 tańszych akcji + 105 tys., a więc te 105 tys. jest przynajmniej na razie zarobkiem wirtualnym. Oczywiście jest w lepszej sytuacji od kogoś kto tych akcji nie sprzedał po wyższym kursie. Mając wiedzę o tym co będzie mówił premier, można było na prawdę zarobić na instrumentach pochodnych, a nie w taki sposób.
|
|
1 na 1 | sztejkat (4743 punktów) | >i czemu nie ja...?
Bo po pierwsze, nie masz, a po drugie - jak masz, to nie zaryzykujesz. Ja tam sobie w brodę pluć nie zamierzam. Zyskał, to zyskał. Ale mógł stracić.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|