Racjonalista - Strona głównaDo treści
15 lat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-11-2019 16:23okragly (21676 punktów)15 lat
Ocena 1 na 1
Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę
2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia?
3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO)
4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15370 lat
Dłuższe życie jest wynikiem rozwoju wyższych emocji i stojących za nimi zdolnościami jak zdolność zachowania higieny, dyscypliny czy umiejetnosc opanowania stresu co ma wpływ na utrzymanie zdrowia.
Zachowania kompulsywne oparte na niskich emocjach wyniszczaja.

Wykształcenie wyższe potwierdza obcowanie z klasa ludzi o rozwiniętych emocjach wyższych i nabycie tych emocji w drodze nasladownictwa.

Nie ma wątpliwości - więcej witamin, więcej odpoczynku, więcej higieny, więcej spokoju zapewnia dłuższe życie.

Powstaje kwestia, kto potrafi zapewnić sobie witaminy, odpoczynek, higienę, spokój a kto nie potrafi.

Nie da się wyrównać długości ludzkiego życia tak jak nie da się wyrównać ludzkiej urody.

Zdrowie kolektywu i rozwój osobisty stoją w alternatywnie. Albo albo.
09-11-2019 09:31 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Dłuższe życie jest wynikiem rozwoju wyższych emocji i stojących za nimi zdolnościami jak zdolność zachowania higieny, dyscypliny czy umiejetnosc opanowania stresu co ma wpływ na utrzymanie zdrowia.
widać żeś wyższy. Szlachta uzasadniala swoje panowanie nad niewolnikami (chłopami pańszczyxnianymi) że są z sarmatów a chłopi z chamów (biblijne odniesienia, cham odbył stosunek z żoną ojca czyli swoją matką)
Sarmata to indywidualizm i wolność (od podatków)

>Wykształcenie wyższe potwierdza obcowanie z klasa ludzi o rozwiniętych emocjach wyższych i nabycie tych emocji w drodze nasladownictwa.
wybujałe emocje uśmiercają

>Nie ma wątpliwości - więcej witamin, więcej odpoczynku, więcej higieny, więcej spokoju zapewnia dłuższe życie.
bo ciężko pracują ci z niższym (chamy)

>Nie da się wyrównać długości ludzkiego życia tak jak nie da się wyrównać ludzkiej urody.
ale u nas rozpiętość jest najwyższa na świecie (poza Chile, tam wyższa)

>Zdrowie kolektywu i rozwój osobisty stoją w alternatywnie. Albo albo.
najdlużej żyją niewykształceni, żyjący w spokoju, na wyspach np Greckich i dostatnie i dlugie życie zapewnia im kolektyw

szukanie raju, moim celem
09-11-2019 10:39 
 Ocena 1 na 1
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
>widać żeś wyższy. Szlachta uzasadniala swoje panowanie nad niewolnikami (chłopami pańszczyxnianymi) że są z sarmatów a chłopi z chamów (biblijne odniesienia, cham odbył stosunek z żoną ojca czyli swoją matką)
>Sarmata to indywidualizm i wolność (od podatków)

A jak Ty uzasadniasz pochłanianie zwierząt, roślin, ich terytoriów, zasobów dla własnego rozwoju?

Albo one albo Ty.

Wsrod ludzi granica jest płynna i rozproszona ale też jest. Ludzie dziela się na klasy to fakt i żadnym cudem tych klas nie zniesiesz.

Nie zbudujesz superkolektywu to niemożliwe, tym bardziej, że jestdnostka jest w alternatywnie z kolektywem i albo ona albo kolektyw.

Oczywiście możesz próbować przebudować kolektyw na wzór swój i podobieństwo swoje ale ten nadal superkolektywem nie stanie się.

Kolektyw jest fundamentalny dla przetrwania ale wylamywanie się jednostek z kolektywu jest zasdniczne dla zdolności przystosowawczych. Nie zmieniasz się to giniesz a kolektyw do dopuszcza do żadnej zmiany.

Zasadnicza cześć mojej duszy jest indywidualistyczna, jestem zwierzęciem tylko umiarkowanie kolektywnym.

Bardzo źle toleruje wspolmyslenie, wielokrotnie przez nie cierpialem i nie potrafię go akceptować. Zawsze próbuję się od niego uwolnić.

Sądzę, że mamy niewielki wpływ na to kim jesteśmy, po prostu jesteśmy.
09-11-2019 12:06 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> Szlachta uzasadniala swoje panowanie nad niewolnikami Sarmata to indywidualizm i wolność (od podatków)
> jak Ty uzasadniasz pochłanianie zwierząt, roślin, ich terytoriów, dla własnego rozwoju? Albo one albo Ty.
na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedzi badając raj, tam bardzo malo dzieci, kobiety rodziły co 7lat, jak szympansice. Byliśmy drapieżnikami, jak wilki, poluja na slabsze jednostki które i tak umra za np miesiąc

> Ludzie dziela się na klasy to fakt i żadnym cudem tych klas nie zniesiesz.
i to jest nieludzkie (nienormalne), w raju nie wystepowalo. Oczywiście będziesz mówił że klasy sa stworzone przez boga (tak mowili sarmaci) inni powiedza ze taka nasza natura inni podepra sie Darwinem (wymowka zawsze sie znajdzie)

>Nie zbudujesz superkolektywu to niemożliwe, tym bardziej, że jestdnostka jest w alternatywnie z kolektywem i albo ona albo kolektyw.
kolektyw to nie jest caly świat ani cala europa ani cala polska, ba, nawet nie cala gmina. Jest taka liczba ludzi, to 40 osob, (tak bylo w raju) w wojsku pluton ma 40 żołnierzy, na plutonie stoi armia, oni sie dobrze znają, ufaja sobie, jeden za drugiego odda życie, ich nie interesuje naród, inni żołnierze, walcza żeby przyjacielowi z plutonu nie stala sie krzywda, żyja w komunie, tak bylo w raju

> ... superkolektywem nie stanie się.
komandosi w wojsku to superkolektywizm (grupa przyjaciól, jeden za drugiego odda życie)

>Kolektyw jest fundamentalny dla przetrwania ale wylamywanie się jednostek z kolektywu jest zasdniczne dla zdolności przystosowawczych. Nie zmieniasz się to giniesz a kolektyw do dopuszcza do żadnej zmiany.
to czemu wojsko nie sklada sie z pojedyńczych żołnierzy?

>Zasadnicza cześć mojej duszy jest indywidualistyczna,
jesteś produktem systemu, a on chce żebyś był samotny, wtedy jesteś słaby, latwy do wykorzystania

>Bardzo źle toleruje wspolmyslenie, wielokrotnie przez nie cierpialem i nie potrafię go akceptować. Zawsze próbuję się od niego uwolnić.
zmień siebie, dzieki kolektywowi osiagniesz swoje cele 3x szybciej i wiecej

>Sądzę, że mamy niewielki wpływ na to kim jesteśmy, po prostu jesteśmy.
dziecko jak sie urodzi nie ma JA, długo jest jednościa z matką, mówi mama tata, ale nie mówi JA, JA jest nienaturalne tak jak pieniądz, i jak i on powoduje cierpienie


szukanie raju, moim celem
09-11-2019 13:06 
 Ocena 1 na 1
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
>kolektyw to nie jest caly świat ani cala europa ani cala polska, ba, nawet nie cala gmina. Jest taka liczba ludzi, to 40 osob,

Większa grupa zawsze pozre mniejszą.
Nie ma od tego ucieczki.

Kto nie jest z nami ten jest przeciw nam -pamietasz?

Tu sie toczy walka o powietrze, wodę, ziemie.

Kto nie jest wspolplemiencem ten jest konkurentem, czytaj wrogiem, który wyje wszytko zanim Ty zdążysz.

Jak niby chciałbyś utrzymać ludzką organizacje w rozproszeniu?
Jak niby chciałbyś sprzeciwić się globalistom?
Jak powstrzymasz Zuckerberga od kreacji i emisji Libry dla 2.5 mld użytkowników Facebooka, skoro rządy państwowe, banki banki centralne, czy nawet unie gospodarcze nie są w stanie go powstrzymac?

Przekonasz człowieka, że puszczenie kasy z Appki, ze po sekundzie ma ją druga osoba, nie jest w jego interesie, bo w jego interesie jest dzielic się złotymi sztabkami noszonymi w woreczku?

Okrągły twoja misja skazana jest na porażkę.

Globalizacji nie da się powstrzymać.
Jedyne co można to walczyć o odrobinę wolności i indywidualizmu wewnątrz systemu.

Wyjście poza system już dawno nie jest możliwe.
09-11-2019 13:57 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>kolektyw to nie caly świat ani europa ani polska, ba, nawet nie cala gmina. Jest taka liczba ludzi, to 40 osob,
>Większa grupa zawsze pozre mniejszą. Nie ma od tego ucieczki.
Nie. Siła stada, jego klejem są emocje. Stado np 100os samo siebie zjada, tworzą sie koterie

>Jak niby chciałbyś utrzymać ludzką organizacje w rozproszeniu?
ludzkie stado musi być ograniczone, otorbione tak jak pluton żołnierzy na wojnie, ramie przy ramieniu. Jak są blisko to sa blisko,

>Jak niby chciałbyś sprzeciwić się globalistom?
żeby żyć szczęśliwie niewiele potrzeba, na pewno bez stada sie nie obejdzie i przyjemnej pracy w ogródku i dojeniu krowy Minimalizm jest z raju, tam nic nie mieli a byli szczęśliwi bo taka natura nasza

>Okrągły twoja misja skazana jest na porażkę.
jeśli lubię ją ja, to czy nie znajdzie sie inny, spośród 7 000 000 000 ludzi? Pytanie ilu może byc takich, 1000 a może 2000 a może więcej

>Globalizacji nie da się powstrzymać.
żywność, wychowanie dzieci, usługi to to co daje stado, będzią miejscowe a inne są marginalne
>Jedyne co można to walczyć o odrobinę wolności i indywidualizmu wewnątrz systemu.
bym chciał pełnej jawności (np kiedy i za ile i kogo przekupił "kulczyk")
w raju nie bylo tajemnicy. Chcialbym żeby wszyscy mogli wiedziec to co wie prezydent, premier, ministrowie,sejm, wokewodowie itd żadnej tajemnicy

władza bierze sie z tajemnicy, pozbawiajac tajemnicy pozbywamy wladzy

szukanie raju, moim celem
09-11-2019 14:36 
 Ocena 1 na 1
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
>jeśli lubię ją ja, to czy nie znajdzie sie inny, spośród 7 000 000 000 ludzi? Pytanie ilu może byc takich, 1000 a może 2000 a może więcej

Jesli stworzysz małą ludzka organizację, większa organizacja określi Ci, że wszytko należy do niej i nic do twojej, że możesz cokolwiek posiadać tylko w ramchach dużej organizacji, zachowując jej normy.

Nie masz szans na zachowanie wolności pozostając odmiencem.

W państwie sowieckim za zakwestionowanie państwowości sowieckiej groziły najsurowsze kary z karą śmierci włącznie.

Nie uda Ci się istnieć i czerpać zasobow naturalnych poza systemem. Systemowcy na to nie pozwolą

Osobiście spotykałem się z wybuchami potężnej agresji graniczacymi z furia w reakcji na moje próby podwazenia państwowości panstwa kapitalistycznego.

Każda realna próba włamania się z systemu prowadzi do obrocenia się systemu przeciw Tobie, z konsekwencjami całkowitego zniewolenia czy kolektywnwgo ataku na Ciebie włącznie.
System można kwestionować tylko do pewnych granic, jest mała, niewielka Tolerancja dla odchylen od normy ale znikoma.
09-11-2019 14:54 
 Ocena 2 na 2
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
> bym chciał pełnej jawności (np kiedy i za ile i kogo przekupił "kulczyk")
>w raju nie bylo tajemnicy. Chcialbym żeby wszyscy mogli wiedziec to co wie prezydent, premier, ministrowie,sejm, wokewodowie itd żadnej tajemnicy
> władza bierze sie z tajemnicy, pozbawiajac tajemnicy pozbywamy wladzy

Wciąż postuluje jawna księgę kapitału, podatek wyłącznie od własności, określany w jawnej demokracji bezpośredniej i przekazywany bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych z pominięciem skarbu państwa.

Obaj dążymy do rozproszenia władzy choć każdy inaczej.

Ty masz wizję lokalna a ja bardziej globalna.
09-11-2019 15:24 
 Ocena 1 na 1
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
Chciałem coś jeszcze napisać okrągły ale uświadomiłem sobie, że to stoi w zbyt dużej niezgodzie z powszechnymi przekonaniami i skończy się dla mnie kolejnym banem, na który wcale nie mam ochoty.

Ugryze sie zatem w język i powiem coś innego.

Systemu nie uda się zkwestionować nawet światopoglądowo bez reakcji systemu a co dopiero w czynach.
Kto zatem staje w opozycji do systemu powinien mieć świadomość jego siły.
j23a (1186 punktów)

>Jak powstrzymasz Zuckerberga od kreacji i emisji Libry dla 2.5 mld użytkowników Facebooka, skoro rządy państwowe, banki banki centralne, czy nawet unie gospodarcze nie są w stanie go powstrzymac?

Wystarczy nie mieć konta na Facebok
Przecież to forsa dla idiotów i częściowo na niby (tak jak Bitcoin czy te drugie co system dostał czkawki po wirtualnych kotach).

>Przekonasz człowieka, że puszczenie kasy z Appki, ze po sekundzie ma ją druga osoba, nie jest w jego interesie, bo w jego interesie jest dzielic się złotymi sztabkami noszonymi w woreczku?

1. Płacę zawsze gotówką albo przelewem z banku

2. Banki są globalne (i do jest fajne bo mogę sobie na emeryturze do Afryki pojechać na stałe przynajmiej tam gdzie przyjmą) a nie Libra czy Linden czy Bitcoin (to dopiero klapa na całego).

>Jedyne co można to walczyć o odrobinę wolności i indywidualizmu wewnątrz systemu.

Jakby był problem z tym to byś tego nie napisał na publicu dupo wołowa. A na USA śœiat się ani nie zaczyna ani nie kończy.

>Wyjście poza system już dawno nie jest możliwe.

Okolice Mauru skasowali (widziałem fajny horror z potworami który miał tam akcje i sprawdziłem dokładniej z ciekawości, niezłe)?
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>1. Płacę zawsze gotówką albo przelewem z banku
>2. Banki są globalne (i do jest fajne bo mogę sobie na emeryturze do Afryki pojechać na stałe przynajmiej tam gdzie przyjmą) a nie Libra czy Linden czy Bitcoin (to dopiero klapa na całego).

Facebook ze swoimi 2.5 mld użytkowników nie jest globalny i z taką liczbą ludzi Libra z pewnością skończy się fiaskiem jak pozostałe projekty Zuckerberga.

Żeby nie było tylko tak za 10 lat, że kiedy zechcesz w Afryce zapłacić złotówkami to Cię wysmieja i powiedzą Libra albo Bitcoin.

Wchodzenie w takie systemy nie ma sensu, dlatego wszyscy, którzy są filarami takich systemów oplywaja w nieludzki dostatek kiedy inni tyraja na magazynach za minimalna krajowa.
j23a (1186 punktów)

>Facebook ze swoimi 2.5 mld użytkowników nie jest globalny i z taką liczbą ludzi Libra z pewnością skończy się fiaskiem jak pozostałe projekty Zuckerberga.

Raczej nie ale nie zachwieje to pozycji tych spoza. Na szczęście ja FB mieć nie muszę w realnie szacowanej przyszłości w dowolnym rozwoju zawodowym.

>Żeby nie było tylko tak za 10 lat, że kiedy zechcesz w Afryce zapłacić złotówkami to Cię wysmieja i powiedzą Libra albo Bitcoin.

A co to za różnica? Postulujesz jakąś fundamentalna klapę w EU czy co?

>Wchodzenie w takie systemy nie ma sensu, dlatego wszyscy, którzy są filarami takich systemów oplywaja w nieludzki dostatek kiedy inni tyraja na magazynach za minimalna krajowa.

Bitcoin to odmiana piramidy finansowej.
niezgodny (-4 punktów)
(zablokowany)
>Raczej nie ale nie zachwieje to pozycji tych spoza. Na szczęście ja FB mieć nie muszę w realnie szacowanej przyszłości w dowolnym rozwoju zawodowym.

Nawet nie zauważą kiedy Zuckerberg przejmie kontrolę nad światem finansów.
Będą patrzeć na swoje bilanse, rachunki wyników, zwalniać ludzi w placówkach wypełniających kwity aż świat się nagle zorientuje, że 1/4 świata korzysta z Libry

>A co to za różnica? Postulujesz jakąś fundamentalna klapę w EU czy co?

Prorokuję osłabienie walut państwowych, na rzecz krypto pod kontrolą globalnych koncernów jak Facebook.

>Bitcoin to odmiana piramidy finansowej.
Kompletna bzdura. Nigdy w to nie uwierzę.
Wystarczy przeanalizować ilość energii jaką ludzkość włożyła w rozwój łańcucha bloków do tej pory, żeby od razu zrozumieć, że głosisz całkowitą bzdurę.

Bitcoin to nie tylko niewiarygodny nakład pracy i środków, to przede wszystkim rozwinięta ideologia, która posiada wielką grupę fundamentalistów.

Jak sobie przypomnę choćby jak próbowali zbudować konsensus w sprawie wielkości bloku to od razu wiem, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz.

Zresztą po 10 latach utrzymywania przez BTC wartości, rozwoju wielu systemów finansowych, w chwili gdy 1 BTC = 34.000 PLN twierdzenie, że BTC jest piramidą finansową jest po prostu w najwyższym stopniu niepoważne.
j23a (1186 punktów)

>Będą patrzeć na swoje bilanse, rachunki wyników, zwalniać ludzi w placówkach wypełniających kwity aż świat się nagle zorientuje, że 1/4 świata korzysta z Libry

A co za to kupisz?
A tak w ogóle to pierwszy był chyba Linden w "Second Life"
I co?
Gdzie toto teraz jest?

>Jak sobie przypomnę choćby jak próbowali zbudować konsensus w sprawie wielkości bloku to od razu wiem, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz.
>Zresztą po 10 latach utrzymywania przez BTC wartości, rozwoju wielu systemów finansowych, w chwili gdy 1 BTC = 34.000 PLN twierdzenie, że BTC jest piramidą finansową jest po prostu w najwyższym stopniu niepoważne.
To zobacz jak zyskali ci co sprzedali toto na górce finansowej i jak łatwo na początku
było kopać.
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>1. Płacę zawsze gotówką albo przelewem z banku

>2. Banki są globalne (i do jest fajne bo mogę sobie na emeryturze do Afryki pojechać na stałe przynajmiej tam gdzie przyjmą) a nie Libra czy Linden czy Bitcoin (to dopiero klapa na całego).

Globalne ? Ty chyba nigdy nie rozliczałeś się z kontrahentami spoza UE. Wtedy wiedziałbyś, że wykonując przelew globalny np. SWIFT do ameryki, nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć na ile-dziesiąt dolarów cię skroją i jak długo kasa będzie szła (w przelewach zagranicznych z Polski uczestniczą też banki pośredniczące "intermediary bank" i ty nie jesteś w stanie dotrzeć do informacji co to będą za banki, jakie one mają fee i warunki usługi i ile pieniedzy ukradna a ile dojdzie ostatecznie do odbiorcy).

Już nie wspominając o takich sprawach jak odwracalność transakcji czy trudność udowodnienia faktu wykonania płatności.

Dlaczego w ogóle polecasz korzystanie z podejrzanego systemu rozliczeniowego całkowicie kontrolowanego przez ludzi, którzy wielokrotnie udowodnili, że nie są godni zaufania ?

Masz mentalność niewolniczą czy jesteś beneficjentem tego złodziejskiego systemu finansowego ?

.
j23a (1186 punktów)

>Globalne ? Ty chyba nigdy nie rozliczałeś się z kontrahentami spoza UE. Wtedy

Zakupy robiłem i robię po świecie.
Czytaj dokładniej.
To są drobiazgi dla bajeru bo podstawę bytu masz sobie sam zapewnić. Takie jest założenie fundamentalne.
Nie ma specjalnie znaczenia czy kupię z Ali express STM czy nie kupię i mnie skroją na 7 zetów czy nie. Czy nawet 200zł. Bo to jest forsa na rozwalenie dla bajeru. Więcej nie testowałem poza Ukrainą kiedyś.

> wiedziałbyś, że wykonując przelew globalny np. SWIFT do ameryki, nigdy nie jesteś w

USA mnie nie interesuje.

> stanie przewidzieć na ile-dziesiąt dolarów cię skroją i jak długo kasa będzie szła (w przelewach zagranicznych z Polski uczestniczą też banki pośredniczące "intermediary bank" i ty nie jesteś w stanie dotrzeć do informacji co to będą za banki, jakie one mają fee i warunki usługi i ile pieniedzy ukradna a ile dojdzie ostatecznie do odbiorcy).

Ojej
A przy okazji - Ukraina też wyszła kiedyś i to nieco więcej.

>Już nie wspominając o takich sprawach jak odwracalność transakcji czy trudność udowodnienia faktu wykonania płatności.

I co z tego?
Tak w ogóle to w bankomacie się takim normalnym nie wypłaci ekwiwalentu ?
Np. w Gujanie Francuskiej czy gdzieś?

>Dlaczego w ogóle polecasz korzystanie z podejrzanego systemu rozliczeniowego całkowicie kontrolowanego przez ludzi, którzy wielokrotnie udowodnili, że nie są godni zaufania ?

Toteż nie kupuje czegoś co ma znaczenie fundamentalne.

>Masz mentalność niewolniczą czy jesteś beneficjentem tego złodziejskiego systemu finansowego ?

Przynajmniej myślę a nie tak jak Ty proponujesz banki coś ala samo zatrudnienie ludzi w firmie w tym durnym RP (gdzieś tam w wątku), przecież to nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne Kilkaset banków - firm z wpisem w KRS

Przy okazji -wykopałem dla żartu 2 centy przeliczeniowo Bitcoin ale później nam (praktykanci się bawili kompem do przekazania do świetlicy) klucz przepadł więc nie zrobiłem przelewu. Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe, jakieś konta zakładać specjalne itp (myślałem naiwnie że sam klucz wystarczy jakoś, lipa i jeszcze problem by to wymienić na coś normalnego w ogóle). Jak dla mnie komedia a nie forsa. Na Etherium czasu nie sarczyło, te koty są niezłe

A ogólnie to piramida finansowa (Bitcoin i Etherium czy jak się toto pisze), nie?
11-11-2019 17:10 
 Ocena 1 na 1
nieprzystosowany (0 punktów)
(zablokowany)
>Przy okazji -wykopałem dla żartu 2 centy przeliczeniowo Bitcoin ale później nam (praktykanci się bawili kompem do przekazania do świetlicy) klucz przepadł więc nie zrobiłem przelewu. Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe, jakieś konta zakładać specjalne itp (myślałem naiwnie że sam klucz wystarczy jakoś, lipa i jeszcze problem by to wymienić na coś normalnego w ogóle). Jak dla mnie komedia a nie forsa. Na Etherium czasu nie sarczyło, te koty są niezłe

Jeśli swój portfel będziesz rzucał byle gdzie, zostawiał otwarty ne świetlicy, to też zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Konta zakładać?
Co Ty?
Jakie znowu konta?
Chyba, że chciałeś kopać w kopani łączącej zasoby jak ta
iqmining.com/

>A ogólnie to piramida finansowa (Bitcoin i Etherium czy jak się toto pisze), nie?
Sam jesteś piramida

Kapitalizacja BTC
18.000.000 BTC = 611.406.000.000 PLN

Dochody budżetu Polski w 2019 r. mają wynieść 387.700.000.000 PLN

Czyli roczny dochód budżetowy Polski stanowi 63% wartości wszystkich BTC
11-11-2019 17:32 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>Przynajmniej myślę a nie tak jak Ty proponujesz banki coś ala samo zatrudnienie ludzi w firmie w tym durnym RP (gdzieś tam w wątku), przecież to nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne Kilkaset banków - firm z wpisem w KRS

Jakie samozatrudnienie ?

Bardziej chodzi o to czy pracujesz przy swoich czy przy cudzych interesach.

Ja chcę pracować na zlecenie swojej spółki kapitałowej (którą w pełni kontroluje i
której przyszłymi zyskami będę mógł dysponować) a nie cudzej. Osobiście nie znajduje
motywacji w rozwoju cudzego kapitału.

>Przy okazji -wykopałem dla żartu 2 centy przeliczeniowo Bitcoin ale później nam (praktykanci się bawili kompem do przekazania do świetlicy) klucz przepadł więc nie zrobiłem przelewu. Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe, jakieś konta zakładać specjalne itp (myślałem naiwnie że sam klucz wystarczy jakoś, lipa i jeszcze problem by to wymienić na coś normalnego w ogóle). Jak dla mnie komedia a nie forsa.

Jak wykopałeś 2 centy to zapewne kopałeś we wspólnym poolu i z tym było związane zakładanie jakiegoś konta,

gdybyś chciał kopać samodzielnie to musiałbyś mieć naprawdę dużą kopalnie, bo na jednym kompie czy nawet specjalistycznej koparce w życiu żadnego bloku nie wykopiesz (aktualna nagroda za blok to ponad 400 tys. złotych więc konkurencja musi być duża)

W każdym razie ja nie zajmuje się kopaniem i ty też nie musisz. Chcesz mieć
pewność że nikt cię nie zrobi w konia ? Wystarczy, że uruchomisz sam węzeł (który
nie potrzebuje żadnej znaczącej mocy obliczeniowej a jedynie 250 gb dysku)
który weryfikuje poprawność najdłuższego rozgłaszanego w sieci łańcucha.
Przyjmuje się, że jeżeli Twoja transakcja jest dalej niż 5 ostatnich bloków to jest potwierdzona (jest bardzo mało prawdopodobne, że ktoś nagle pokaże
dłuższy alternatywny łańcuch).

Płatność w BTC możesz przyjąć całkowicie anonimowo. Klucz z adresem generujesz offline. Jedyny ślad jaki zostawiasz po sobie jest związany z przekazaniem komuś adresu na który ma wykonać płatność (a więc stosuje sie standardowe zabezpieczenia: TOR, VPN itp.)
j23a (1186 punktów)
>gdybyś chciał kopać samodzielnie to musiałbyś mieć naprawdę dużą kopalnie, bo na jednym kompie czy nawet specjalistycznej koparce w życiu żadnego bloku nie wykopiesz (aktualna nagroda za blok to ponad 400 tys. złotych więc konkurencja musi być duża)

A kiedyś to było to proste i tanie, klasyczna piramida.

>Płatność w BTC możesz przyjąć całkowicie anonimowo. Klucz z adresem generujesz offline.
Skoro nie kopiesz tej śmiesznej forsy to znaczy że:

a) zarabiasz w niej i to mocno (ja odpadam bo nie wiem jak, przecież nie zamknę babki w beczce i nie nakręcę o tym filmu ,
b) kupujesz normalnie,
c) sprzedajesz coś.

b i c nie są anonimowe w żadnym przypadku.

> Jedyny ślad jaki zostawiasz po sobie jest związany z przekazaniem komuś adresu na który ma wykonać płatność (a więc stosuje sie standardowe zabezpieczenia: TOR, VPN itp.)

Klasyczny i typowy VPN nie służy do anonimowości tylko określonych działań sieciowych np. wchodzeniu z całego świata na wejście i wychodzeniu określonym IP który sobie dalej filtrujesz + tunel SSH w środku i masz np. łączność po GPRS w miarę bezpieczną na cel (głównie chodzi o to by zestawić tunel świat -> docelowy po ipsec / etc by się połowa plebsu co się nudzi nie zwaliła testować wydajność, OS i ssh routera brzegowego, raz mój prowider zadarł głupio i wiem jak DOS i atak słownikowy wygląda realnie na chatę na pierwszy brzegowy router radiowy zresztą . Te normalne VPN mają przecież umowę i za nie płacisz normalnie więc wkurzyć adminów na racjonaliście pewnie można, gdzie indziej zapewne też, jak wybrany VPN to pobluzgać politycznie (te co mają pule IP wyjścia gdzieś tam w specyficznych państwach), jak ktoś się boi ciastek i reklam, ale duże transakcje to iluzja. Skąd wiesz jaka jest naprawdę sytuacja prawna i faktyczna w państwie i serwerowni puli docelowej jak jest coś naprawdę grubego a nie rysunek z fiutem na krzyżu (bo za to NSA / odpowiednik przecież ścigać nie będzie ani się nawet nie przyzna do takich możliwości ?
Kompromitacje serwerowni dającej VPN pomijam zupełnie (było już parę wpadek na poważnie).

TOR też wg mnie bardziej do zabawy (była afera z duża ilością złośliwych węzłów).

O ile w szyfrowanie (zwłaszcza na samodzielnym sprzęcie i szyfrem jednokrotnym z porządnym losowym plikiem przekazanym osobiście) wierze na pewniaka to pełna anonimowość w sieci to iluzja (po to zresztą projektowano ramki IP). No chyba że poszukasz jakiejś darmowej sieci bez hasła jak ci od bomby w szkole
11-11-2019 18:36 
 Ocena 2 na 2
nieprzystosowany (0 punktów)
(zablokowany)
>anonimowość w sieci to iluzja

Anonimowsc w sieci i poza nią potrzeba jest do zachowań niemoralnych.
Niemoralne zachowania opłacają się dlatego wszycy pragną anonimowosci, np. podczas demokratycznego wyboru.

Przy jawności każdy zorienotowalby się kim jesteś i do czego zamierzasz, opadlyby wszytkie maski a kto zniósłby prawdę?
11-11-2019 18:54 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>Skoro nie kopiesz tej śmiesznej forsy to znaczy że:
>a) zarabiasz w niej i to mocno (ja odpadam bo nie wiem jak, przecież nie zamknę babki w beczce i nie nakręcę o tym filmu ,
>b) kupujesz normalnie,
>c) sprzedajesz coś.
>b i c nie są anonimowe w żadnym przypadku.

Ja akurat nie potrzebuje anonimowości jeżeli chodzi o
płatności w BTC, ale wiem, że wielu jej potrzebuje i szanuje to.

Specjalizuje się w dostarczaniu płynności na giełdach, wspominałem już tu kiedyś o tym.

>O ile w szyfrowanie (zwłaszcza na samodzielnym sprzęcie i szyfrem jednokrotnym z porządnym losowym plikiem przekazanym osobiście) wierze na pewniaka to pełna anonimowość w sieci to iluzja (po to zresztą projektowano ramki IP). No chyba że poszukasz jakiejś darmowej sieci bez hasła jak ci od bomby w szkole

Z drugiej strony udowodnienie czegokolwiek w 100% też nie jest możliwe.

Przydałoby się trochę pokory wobec świadomości ludzkich ograniczeń poznawczych.

Bardziej mi chodziło o to, że sam BTC nie wpływa na poziom anonimowości, bo przecież tak czy inaczej musiałbyś się skontaktować z nadawcą przelewu. Koniecznośc przekazania adresu nie stanowi więc nowego problemu.
11-11-2019 17:54 
 Ocena 1 na 1
nieprzystosowany (0 punktów)
(zablokowany)
>Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe,

Zapytaj zwykłego człowieka na ulicy czy rozumie kreację państwowego fiata, a jezeli to niech Ci wyjaśni jak ta kreacja przebiega.

To jest dopiero pokrecone i muszę przyznać, że tendencyjnie pokrecone.

A miało być anonimowo?

W jakim celu?
Co chcesz ukryć?
11-11-2019 18:25 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
>>Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe,
>Zapytaj zwykłego człowieka na ulicy czy rozumie kreację państwowego fiata, a jezeli to niech Ci wyjaśni jak ta kreacja przebiega.
>To jest dopiero pokrecone i muszę przyznać, że tendencyjnie pokrecone.
>A miało być anonimowo?
>W jakim celu?
>Co chcesz ukryć?

Podam przykład: co jeśli jakaś bardzo silna grupa przestępcza zaczęłaby stosować represje wobec osób ujawniających prawdę o jej przestępczej działalności ? Chciałbyś aby szefowie tej grupy wiedzieli kim jesteś ?

Organizowanie i finansowanie ruchu oporu zawsze wymagało dyskrecji.
j23a (1186 punktów)
>Podam przykład: co jeśli jakaś bardzo silna grupa przestępcza zaczęłaby stosować represje wobec osób ujawniających prawdę o jej przestępczej działalności ? Chciałbyś aby szefowie tej grupy wiedzieli kim jesteś ?

Jak represjonują to wiedzą kogo, inaczej się nie da

>Organizowanie i finansowanie ruchu oporu zawsze wymagało dyskrecji.

Na razie to mi na jedno e-konto przysłali maila że mam wirusa na laptopie (i w routerze chyba też) i mnie śledzą jak robię brzydkie rzeczy [1]
I mam płacić w Bitcoin bo pokażą co oglądam na FB (a nie mam konta tam nawet).
Chciałem to pooglądać ale coś nie wyszło
Mnie nikt nie chce korumpować czy kupować do ruchu oporu tylko pornosy potencjalne, Ty to wielki człowiek jesteś, nie to co ja

Co za te bitcoiny kupią ostatecznie goście docelowi?
Bo w RP kawę można kupić (w jakimś zadupiu o ile to jeszcze jest) i jakieś odlotowe dzieła sztuki nowoczesnej klasy Pank Turbo. Jakieś 100km ode mnie a drogie toto że szok (w życiu bym nie wykopał, pomijam że Bitcoin był głównie na M$ i jakiś specjalizowanych kartach graficznych). Rozumiem że może być tam w Darknecie coś na kształt giełdy w stylu OLX.pl czy podobnej ale to przecież jest margines i do zabawy. No i sprzęt to przecież wysyła się na konkretny adres, jak coś chcesz ukryć (broń, farmaceutyki jakieś czy bardziej narkotyki, środki chemiczne)? Pomijam że poza samą transakcją w Bi dochodzi system dystrybuowania i zaufania w określeniu do przedmiotu a to nie jest absolutnie kryptograficzne ani automatyczne ani tak naprawdę anonimowe ani zbyt pewne w przesyłaniu
Jakieś pornosy sado macho na SSD pewnie się tak da jak w miarę tanie (na klucz czy jakoś tak) ale to przecież możesz kupić normalnie też, kto się w to bawi?
Czy zamienić na dolce gdzieś w Finlandi (jest czy był bankomat z tym). Tyle że do bankomatu to chyba kartę wydawcy trzeba a ta imienna (rozumiem że to do obejścia i jak pare tysiaków wypłacasz ale nie ciągle).

W drugą stronę to rozumiem, szpital załapał napisanego pod nich wirusa, zaszyfrowali sobie to i owo, dyrekcja spękała popisowo że się nie da odzyskać z kopii (jak tam M$ na szkielecie to się absolutnie nie dziwie, to się wali bez wirusa) i zapłacili $ -> B -> haracz. No i jest tam gdzieś konto z grubą kasą. Tylko co dalej z tym?

Jak główną cechą Bi jest niestabilność. A wszelkie opisy to coś ala szkolenia z Amway

[1] To nawet domyślam się jak poszło.
Praktykant miał sklerozę i dysortografię mocną i zrobił (uwaga bo to mocne) zdjęcie e-mail konta poprzez fotkę terminala z tym kontem (fragment .mailrc) jakimś top hip smartfonem bo nie mógł tego za nic zapamiętać czy zapisać piórem w kajecie (czy w swoim laptopie) a proste jest. I mimo że mu mówiłem że smartfony ciekną w security jak woda przez durszlak to się sprzeczał. No i wyciekło w siną dal, tylko ton spamu patrzeć. Było postawić 3 z bezpieczeństwa na opinii, znowu mam nauczkę
11-11-2019 19:30 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
Anonimowosc w BTC polega na tym, ze sama siec nie wiaze fizycznej tozsamosci uzytkownika z uzywanym przez niego adresem.

Natomiast zawsze moze dojsc do powiazania czyjejs tozsamosci z tym adresem w inny sposob (np. jesli ktos pojdzie do kantoru i wymieni te BTC na inna walute i kamera w kantorze go zarejestruje).

Ale i tak, ta czesciowa anonimowosc nie jest wedlug mnie glowna zaleta.

Dla mnie w BTC priorytetem jest po pierwsze ograniczona podaz i przejrzysty sposob emisji, po drugie pelna kontrola nad srodkami na adresie (jak dobrze zabezpieczysz i ukryjesz klucze to mozesz spac spokojnie).
Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.
j23a (1186 punktów)

>Dla mnie w BTC priorytetem jest po pierwsze ograniczona podaz i przejrzysty sposob emisji, po drugie pelna kontrola nad srodkami na adresie (jak dobrze zabezpieczysz i ukryjesz klucze to mozesz spac spokojnie).

Zakładając że same klucze kryptograficzne nie mają dziury czy chociażby słabych, możliwych opłacalnie do złamania równolegle kombinacji (o kompach / przeglądarkach - to zwłaszcza nie mówiąc).

Możliwości systemów kwantowych pomijam (to chyba na razie eksperymentalne mocno).

>Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.

To nie jest tak że z Bankiem masz umowę (z odpowiedzialnością jakąś tam ) a przelew możesz zrobić papierowo osobiście?
11-11-2019 20:18 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
>>Dla mnie w BTC priorytetem jest po pierwsze ograniczona podaz i przejrzysty sposob emisji, po drugie pelna kontrola nad srodkami na adresie (jak dobrze zabezpieczysz i ukryjesz klucze to mozesz spac spokojnie).
>Zakładając że same klucze kryptograficzne nie mają dziury czy chociażby słabych, możliwych opłacalnie do złamania równolegle kombinacji (o kompach / przeglądarkach - to zwłaszcza nie mówiąc).
>Możliwości systemów kwantowych pomijam (to chyba na razie eksperymentalne mocno).

Bezpieczeństwo BTC opiera się na tej samej
kryptografii co bezpieczeństwo HTTPS.

Jeżeli w jakiś sposób udałoby się tą kryptografie
złamać to zostanie zniszczone bezpieczeństwo nietylko bitcoina
ale wszystkich internetowych systemów płatności (ze wszystkimi
bankami włącznie)

>>Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.
>To nie jest tak że z Bankiem masz umowę (z odpowiedzialnością jakąś tam ) a przelew możesz zrobić papierowo osobiście?
>

Ostatnio jak tak zrobiłem to mi bank ukradł 8 złotych (zwykły przelew pomiędzy
bankami w Polsce)

A bitcoina za 30 centów mogę przesyłać po całym świecie.
11-11-2019 20:40 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>A bitcoina za 30 centów mogę przesyłać po całym świecie.

Podejrzewam, że przelew w Libra będzie natychmiastowy, bez żadnej opłaty i do każdego na świecie, kto ma tylko Facebooka.

Wystawia parę węzłów na widok publiczny, żeby dowieść, że nie kradną a przynajmniej na poziomie przelewów, pominę kwestie kreacji i już.

Przy wsparciu amerykańskiego rządu korporacyjna Libra pod kontrolą pokona opensourceowego BTC, tak jak Windows pokonał Linuxa. Niestety.
Ludzie rzucą się na bezmyslnosc i łatwiznę jak zawsze, nie rozumiejąc nawet jak wyssysane są z nich soki życiowe.

Oczywiście Facebook zrobi jakąś rezerwę dolarowa na wypłaty dolarów, np 20%.
Zyskując tym samym kapitał na poziomie pozostałych 80%.

Wyobraz sobie kreacje biliona Libry,dla której Facebook zrobi 200 mld dolarów.

Wartość 800 mld w portfelu.
800 mld, które utraca wszytkie pozostałe waluty i wszytkie należności w nich wyrażone.

Gdyby dolar padł na pysk ale USA miałaby silna Libre to tylko na tym korzysta, bo wszytkie długi USA wyrażone są w dolarach.
j23a (1186 punktów)
amania równolegle kombinacji (o kompach / przeglądarkach - to zwłaszcza nie mówiąc).
>>Możliwości systemów kwantowych pomijam (to chyba na razie eksperymentalne mocno).
>Bezpieczeństwo BTC opiera się na tej samej
>kryptografii co bezpieczeństwo HTTPS.

W przeglądarce wymieniasz moduł, w serwerze też i już. Infrastruktura zostaje
(przecież to szyfrowanie klient - serwer głownie klienci banku).

Parę wpadek poważnych z przeglądarkami już było zwłaszcza w przeszłości.
Te Bitcoiny to tak: raz (upgrade firefox + openSSL) dwa (upgrade serwera), trzy (testy) mamy krzywe eliptyczne a nie RSA (czy co tam jest)? Czy trudniej?
Mam 30 tysiaków i nie mam i co?

W banku loguje sie na konto, kasuje kanał elektroniczny (można nie mając pewności co i jak) i finał. Pomijam że oczywiście brak ssl nie jest w bankach naturalnie zalecany ale to nie znaczy że ktoś przejmie od razu transmisje po drodze i się zaloguje. Potwierdzenie przez SMS też nie jest aż tak od razy do złamania (raczej infrastruktura do złamania, ni etwierdze że nie można ale lewy BTS to kłopot (bo to jednak trzeba się fatygować w okolice mojej chaty, dość trudne do poufności).

W Bitcoin masz poufny albo złamany (jak w kryptografii zazwyczaj).

>Jeżeli w jakiś sposób udałoby się tą kryptografie
>złamać to zostanie zniszczone bezpieczeństwo nietylko bitcoina
>ale wszystkich internetowych systemów płatności (ze wszystkimi
>bankami włącznie)

Patrz wyżej + zalecenia NIST
Wybuch plazmy na słoneczku to pomijam zupełnie (poleci infrastruktura raczej taka popularna a nie komputery).

>Ostatnio jak tak zrobiłem to mi bank ukradł 8 złotych (zwykły przelew pomiędzy
>bankami w Polsce)
>A bitcoina za 30 centów mogę przesyłać po całym świecie.

Nie testowałem, nie wiem.
Z bankami nie miałem takich przygód ale ja nie wysyłam elektronicznie więcej niż pare tysiaków bo i po co?
11-11-2019 20:03 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.

To ja znajduję jeszcze lepsze cechy BTC.

1. Nie da się BTC dokreowac wykupując za nowo wykreowane jednostki własne papiery dłużne opisujące dług, który nigdy nie zostanie splacony a będzie jedynie rósł w nieskończoność.

2. Nie da się skutecznie egzekwować, nawet z przemocą, długów wyrazonych w BTC na poziomie BTC. Nie sposób komuś odebrać jednostki BTC siłą, jeśli ktoś właściie się zabezpieczy i nie ujawni hasła. Taka cecha zahamuje kreacje jednostek BTC bezkluczowych mających postać zapisu Kowalski jest winny Malinowskiemu 100 BTC.
szarley (54913 punktów)
>Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.

Oczywiście moje pytania o BTC od lat bez odpowiedzi

Co zrobisz kiedy sprzedawca na stacji paliw w Prząsławiu k/Jędrzejowa odmówi przyjęcia btc?

Tak, wiem "to był zamach" (Macierewicz)
Tak, wiem "Korea sprzedawała moc węgla do Chin" (MaXgolonko)
Tak, wiem "samochód hamując zwiększa masę" (Hamerlik - Konopka)

Tylko k..., ja chciałbym coś więcej niż religijne dogmaty świadków Jehowy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-11-2019 21:07 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?

Nawet funkjconiariuszy państwowych na niego nie naślesz, bo reżim nie zabrania jeszcze dowolnego ustalania cen.
szarley (54913 punktów)
>A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?

Pójdę do innego sprzedawcy

W sytuacji, kiedy głupiec poda cenę pierdylion koron za litr inny zechce zarobić i zarobi
W sytuacji, kiedy jeden sprzedawca odmówi przyjęcia paciorków, inny zastanowi się czy je przyjąć, bo może to tylko paciorki

Religiancka wiara w moc paciorków jest tylko wiarą

Moje pytanie pozostaje w mocy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-11-2019 21:31 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Religiancka wiara w moc paciorków jest tylko wiarą

Nie co religiancka wiara w państwo kapitalistyczne i korony emitowane przez lichwiarski, przymusowo, państwowo egzekwowany dług oczywiście emitowany poprzez prywatne instytucje finansowe, należące do wielkich rodów.
11-11-2019 22:04 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>>A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?
>Pójdę do innego sprzedawcy
>W sytuacji, kiedy głupiec poda cenę pierdylion koron za litr inny zechce zarobić i zarobi

Identycznie ja odpowiedziałem gdy zapytales o BTC. W gospodarce opartej o BTC, każdy racjonalny sprzedawca chętnie przyjmie BTC, bo będą mu potrzebne aby rozliczyć się z innymi uczestnikami rynku.

>Religiancka wiara w moc paciorków jest tylko wiarą

Paciorki zeby mogly pelnic funkcje dobrego systemu pienieznego musza przede wszystkim spelniac okreslone cechy ktorych czeskie paciorki nijak nie spelniaja.

Co sie stanie gdy powszechna wiara w czeskie paciorki prysnie ? Nawet podpierajac sie panstwowym prawem i policja nie jestes w stanie zmusic piekarza aby oddal ci chocby jeden bochenek chleba za caly worek czesckich paciorkow. Piekarz powie ze chce BTC, bo nie bedzie robil na darmozjadow kreujacych sobie paciorki w budzecie jak im sie podoba, poza wszelka kontrola.

Dlatego wartosc czeskich paciorkow predzej czy pozniej spadnie do zera i taki jest los kazdej waluty panstwowej. Pogodz sie z tym. Gdy ludzie zostaja wydymani to piramida sie zwija.
11-11-2019 22:10 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Nawet podpierajac sie panstwowym prawem i policja nie jestes w stanie zmusic piekarza aby oddal ci chocby jeden bochenek chleba za caly worek czesckich paciorkow.

O i tu się mylisz, czego historia nie raz dowiodla i z czego Szarley świetnie zdaje sobie sprawę.

Nie doceniasz potęgi karabinu.

Amerykancy, Ruscy czy Chińczycy bardzo doceniają.

Nie zapominaj, że jak ktoś nie chce przyjąć określonej waluty to można go zbombardowac i spalić.
11-11-2019 22:15 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>>Nawet podpierajac sie panstwowym prawem i policja nie jestes w stanie zmusic piekarza aby oddal ci chocby jeden bochenek chleba za caly worek czesckich paciorkow.
>O i tu się mylisz, czego historia nie raz dowiodla i z czego Szarley świetnie zdaje sobie sprawę.
>Nie doceniasz potęgi karabinu.
>Amerykancy, Ruscy czy Chińczycy bardzo doceniają.
>Nie zapominaj, że jak ktoś nie chce przyjąć określonej waluty to można go zbombardowac i spalić.

Ale przeciez najpierw trzeba odpowiednio zmodyfikowac pod swoje interesy prawo.

jak na razie w polskim (i pewnie tez czeskim) prawie nie ma zakazu podawania dowolnie wysokich cen ?
11-11-2019 22:24 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>jak na razie w polskim (i pewnie tez czeskim) prawie nie ma zakazu podawania dowolnie wysokich cen ?

Ach tam, dziś nie ma jutro jest, gdyby to tylko było po linii odpowiednigo interesu.

Nie pamiętasz ile z VATu wpompowali w banki jak im zaczęło brakować w kryzysie?

I nie jakieś tam debaty publiczne tylko banki potrzebują to jest.

Jakiś miliardzik dla niepełnosprawnych za rok to wielki problem.
100 miliardów dla prywatnych banków na jutro, żaden problem.
szarley (54913 punktów)
>>>A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?
>>Pójdę do innego sprzedawcy
>>W sytuacji, kiedy głupiec poda cenę pierdylion koron za litr inny zechce zarobić i zarobi
>Identycznie ja odpowiedziałem gdy zapytales o BTC. W gospodarce opartej o BTC, każdy racjonalny sprzedawca chętnie przyjmie BTC, bo będą mu potrzebne aby rozliczyć się z innymi uczestnikami rynku.

Racjonalny, widząc, że ktoś inny nie przyjął paciorków, też ich nie przyjmie.

>Piekarz powie ze chce BTC, bo nie bedzie robil na darmozjadow kreujacych sobie paciorki w budzecie jak im sie podoba, poza wszelka kontrola.
1 Napisałem Ci już. Jest Prawo. Koronę przyjąć musi
2 Kontrola? Nie rozbawiaj, przecież btc jest poza jakąkolwiek kontrolą

>Dlatego wartosc czeskich paciorkow predzej czy pozniej spadnie do zera i taki jest los kazdej waluty panstwowej. Pogodz sie z tym. Gdy ludzie zostaja wydymani to piramida sie zwija.

Wielka jest Twoja wiara o proroku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-11-2019 07:34 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Racjonalny, widząc, że ktoś inny nie przyjął paciorków, też ich nie przyjmie.

Czy zmowiony beneficjent układu społecznego?

>1 Napisałem Ci już. Jest Prawo. Koronę przyjąć musi

O właśnie. Gdzie zabraknie wiary, tam się pośle sędziego uniwersalnej sprawiedliwości, policjanta z komornikiem a w razie problemów żołnierza i wiara u bladzacego we mgle wróci. Musi tylko odczuć konsekwencje utraty wiary.

>2 Kontrola? Nie rozbawiaj, przecież btc jest poza jakąkolwiek kontrolą

A powinien być. Żeby lepsi mogi gorszym zdefiniować świat. Nie martw się Libra będzie pod kontrolą tak jak lubisz. Zuckerberg elicie nie da zginąć.

>Wielka jest Twoja wiara o proroku
To raczej utrata wiary w twoje państwo.
U innych początkująca a u mnie zaawansowana.
Ale Ty to już wyczules.
Dlatego też mnie tak atakujesz, w obronie swojego świata, który jak wiesz miom nie jest.

-------
A przy okazji, chcesz się założyć, że jeżeli będziemy rozmawiać jeszcze za rok, to będziesz zarzucal mi kłamstwa i pytał kolejny raz o nazwę firmy i właściciela, którą oskarzylem publicznie o to, że mnie zatrula?
Tylko uważaj, bo przegrasz a tu trwa wyścig o wygraną i całkowita dominację człowieka nad człowiekiem.
j23a (1186 punktów)

>1 Napisałem Ci już. Jest Prawo. Koronę przyjąć musi
>2 Kontrola? Nie rozbawiaj, przecież btc jest poza jakąkolwiek kontrolą

3. Problem z kryptografią (złamanie klucza itp) i leci cała infrastruktura BTC (wyżej masz to rozwinięte).

4. Ogólnie coś nawali i masz 0 na koncie i co?
12-11-2019 08:22 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>3. Problem z kryptografią (złamanie klucza itp) i leci cała infrastruktura BTC (wyżej masz to rozwinięte).

Mówisz o złamaniu kryptografii klucza publicznego?
pl.m.wikip(*)ryptografia_klucza_publicznego

Powodzenia.
Do tego nie wystarczy superkomputer, bo dla suoerkomputerow długość klucza po prostu zwiększylaby się.
Do tego potrzeba zmienić Naturę i właściwości działań matematycznych. Musiałbyś sprawić wpierw, żeby poszukiwanie dzielnikow liczby było tak łatwe jak mnożenie czynników, potrafisz?
Jak znajdziesz już sposób, to zrujnujesz nie tylko BTC ale w ogóle pieniądz elektroniczny, podpis cyfrowy, e-dowody, logowanie do kont internetowych, generalnie zniszczysz możliwość oznaczenia tożsamości w sieci. Ale prędzej porwie Cię tornado niż niż znajdziesz sposób.

>4. Ogólnie coś nawali i masz 0 na koncie i co?
Rozproszona sieć ma nawalic?
Wskutek impulsu elektromagnetycznego wysłanego przez kosmitów, który nie tylko zablokuje sieć ale zatrzyma akcje serca u połowy osobników?

To już prędzej spodziewalbym się, że zamówiona elita decyduje, że kasuje wartości zapisane bedocie na prywatnych serwerach bankowych do zera.
Biedota budzi się jednego dnia i ma na kontach pozostających pod kontrolą elity 0. Żeby znowu coś mieć musi natychmiast ruszyć do pracy dla Panów a jak się ktos sprzeciwi to się go spacyfikuje.

Wciąż są przeciez takie akcje, że jak w któryms kraju zabraknie dewiz to bankomaty przestają działać, przelewy zagraniczne stają się niemozliwe a wymiana walut tylko po jedynie słusznym kursie państwowym.
To się nazywa kontrola.
j23a (1186 punktów)
>>3. Problem z kryptografią (złamanie klucza itp) i leci cała infrastruktura BTC (wyżej masz to rozwinięte).
>Mówisz o złamaniu kryptografii klucza publicznego?
>pl.m.wikip(*)ryptografia_klucza_publicznego
>Powodzenia.

Może dla odmiany coś poważniejszego niż wiki poczytasz (zalecenia NIST, okolice).
Oaferze w Estonii, generacji liczb przypadkowych.

>Do tego nie wystarczy superkomputer, bo dla suoerkomputerow długość klucza po prostu zwiększylaby się.

O aferze ze słabymi kluczami słyszał?

>Do tego potrzeba zmienić Naturę i właściwości działań matematycznych. Musiałbyś sprawić wpierw, żeby poszukiwanie dzielnikow liczby było tak łatwe jak mnożenie czynników, potrafisz?

>Jak znajdziesz już sposób, to zrujnujesz nie tylko BTC ale w ogóle pieniądz elektroniczny, podpis cyfrowy, e-dowody, logowanie do kont internetowych, generalnie

Poczytaj sobie o dodatkowych uwarunkowaniach powyższego i wpadkach to może coś pomoże.

Teza była zresztą inna.
BTC ma jeden sposób zabezpieczenia.
Przeglądarki, reszta wiele alternatywnych łatwo wymienialnych.
Kompromitacja kryptograficzna algorytmu przeglądarki nie musi prowadzić do szkód i łatwo im zapobiec (blokowanie kanału elektronicznego jest możliwe skompromitowaną przeglądarką), kompromitacja Bt to problem na poważnie sam w sobie.

>>4. Ogólnie coś nawali i masz 0 na koncie i co?
>Rozproszona sieć ma nawalic?

Nie sieć tylko algorytm. Skąd wiesz jak to działa, analizowałeś to dokładnie?

>Wskutek impulsu elektromagnetycznego wysłanego przez kosmitów, który nie tylko zablokuje sieć ale zatrzyma akcje serca u połowy osobników?

Wystarczy odpowiednia bombka (pierwsze testy były w latach 50, tak trochę przypadkiem) albo więcej piegów na słoneczku.

Typowy atak EMC jest dla zdrowego człowieka i biosfery nieodczuwalny i nieszkodliwy sam w sobie.

>To już prędzej spodziewalbym się, że zamówiona elita decyduje, że kasuje wartości zapisane bedocie na prywatnych serwerach bankowych do zera.

Jeden z wariantów. Nie masz 2-3 banków tylko global z globalna podatnością.
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Może dla odmiany coś poważniejszego niż wiki poczytasz (zalecenia NIST, okolice).
>Oaferze w Estonii, generacji liczb przypadkowych.

Ale bzdury.
Skoro coś dział od 10 lat, było tysiące razy atakowane, jest warte 8000 EUR to głupota jest twierdzić że jest nic nie warte.

Przecież są już fundusze inwestycyjne inwestujące w BTC z dopuszczeniem do tego przez państwowe nadzory finansowe.

Przecież są już legalne papiery wartościowe wyrażone w łańcuchu bloków.

Co Ty opowiadasz?

BTC ma taką infrastrukture i tak przebadany algorytm jak żaden system bankowy na świecie.

Gdyby nawet ktoś skutecznie zaatakował sieć, to lata się luke i w konsensusie wraca do któregoś bloku wstecz i jedziesz dalej.

Opowieści o tym że w rozproszonej infrastrukturze i rozproszonym algorytmie można zniszczyć wszystko to brednie.
Chyba że wysadzisz cała Ziemię.
Ale wtedy BTC nie będzie już potrzebny.
j23a (1186 punktów)
>>Może dla odmiany coś poważniejszego niż wiki poczytasz (zalecenia NIST, okolice).
>>Oaferze w Estonii, generacji liczb przypadkowych.
>Ale bzdury.

Poszukaj sobie coś poważnego na ten temat.

>Skoro coś dział od 10 lat, było tysiące razy atakowane, jest warte 8000 EUR to głupota jest twierdzić że jest nic nie warte.

Nic takiego nie napisałem (mi się już nie chce, serio).
Integralną częścią infrastruktury klucza publicznego jest fizyczna generacja danych przypadkowych (pseudo przypadkowych jak to program bo potrzeba danych inicjujących na starcie a przypadkowych lub quasi przypadkowych jak sprzętowa). Te opcjonalnie dostępne w sprzętowo procesorze nie były dokładnie przypadkowe i był realny zonk.

Jeżeli wykorzystasz te (błedne) mechanizmy w typowej infrastrukturze klucza publicznego np. w BTC to też będzie zonk. Może nie ze samym algorytmem szyfrowania ale grupą algorytmów i ich implementacją. Jeden z przykładów praktycznych.

>Przecież są już fundusze inwestycyjne inwestujące w BTC z dopuszczeniem do tego przez państwowe nadzory finansowe.

Nie wiem, nie znam się na tym zupełnie.

>Przecież są już legalne papiery wartościowe wyrażone w łańcuchu bloków.

Wróżby też można kupić (np. za SMS).

>Co Ty opowiadasz?
>BTC ma taką infrastrukture i tak przebadany algorytm jak żaden system bankowy na świecie.

Masz próbkę z realnego raportu podatności (SSL v3 żeby nie było :

"
Na zdalny host ma wplyw luka w ujawnianiu informacji, typu
man-in-the-middle (MitM), znana jako POODLE. Przyczyn luki
jest sposób, w jaki SSL 3.0 obsluguje bajty dopelniajace podczas
deszyfrowania wiadomosci, zaszyfrowanych przy uzyciu szyfrów
blokowych w trybie CBC.
Osoby atakujce MitM, moga odszyfrowac wybrany bajt
zaszyfrowanego tekstu w zaledwie 256 próbach, jezel sa w stanie
zmusic aplikacje ofiary do wielokrotnego wysylania tych samych
danych przez nowo utworzone polaczenia SSL 3.0.

Tak dlugo, jak klient i usluga obsluguja SSLv3, polaczenie mozna
,,przywróci" do SSLv3, nawet jeli TLSv1 lub nowszy jest
obslugiwany przez klienta i uslug.

Jest to luka w specyfikacji SSLv3, a nie w zadnej konkretnej
implementacji SSL. Wylaczenie SSLv3, to jedyny sposób
na calkowite zlagodzenie luki."


Przetestowałeś ten BTC tak dokładnie na wszystkie takie zagrożenia?
Bo to jest infrastruktura przecież, nie tylko algorytm ale implementacja i to w sieci (TCP/IP, stos, biblioteki matematyczne, biblioteka podstawowa, OS, mikrokody procesora, procesor, koparki mają też biblioteki do obliczeń równoległych).

>Gdyby nawet ktoś skutecznie zaatakował sieć, to lata się luke i w konsensusie wraca do któregoś bloku wstecz i jedziesz dalej.

Nie wiem, nie znam umowy na BTC. Jest jakaś w ogóle?
Ja wykopałem 2 centy (przeliczeniowo) więc nie za bardzo mam doświadczenia.
Chciałem sobie kupić za 5 zł i poeksperymentować ale się okazało że w banku klasycznym się nie da a jakieś specjalne kantory wymagają rejestracji, posłania zdjęcia i czegoś tam jeszcze. To ma być poufna operacja?

>Opowieści o tym że w rozproszonej infrastrukturze i rozproszonym algorytmie można zniszczyć wszystko to brednie.

Danych rozproszonych niepowiązanych ze sobą nie można, plików też, szyfr może zaliczyć kompromitacje i być do niczego. Przykład masz wyżej (to nie jest luka implementacji żeby nie było tylko sieciowe zastosowanie określonej grupy algorytmów). Takie pierwsze z brzegu narzędzie do połączeń klient serwer.

>Chyba że wysadzisz cała Ziemię.

I to ma być argument?

Poczytaj sobie o wyspach na Pacyfiku w okolicach ~50 podczas prób jądrowych, co wysiadło od EMC itp.
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Integralną częścią infrastruktury klucza publicznego jest fizyczna generacja danych przypadkowych (pseudo przypadkowych jak to program bo potrzeba danych inicjujących na starcie a przypadkowych lub quasi przypadkowych jak sprzętowa). Te opcjonalnie dostępne w sprzętowo procesorze nie były dokładnie przypadkowe i był realny zonk.

Najczęściej stosuje się przypadkowe ruchy myszka albo przypadkowe wciskanie klawiszy.
Chcesz to przewidziec?
Powodzenia.

>Masz próbkę z realnego raportu podatności (SSL v3 żeby nie było :

Ile potrzeba na zalatanie dziury, kiedy idzie o kasę?

Minuty, sekundy?
Każdy system bankowy jest wielokrotnie łatwiejszy do zniszczenia od BTC.

>Nie wiem, nie znam umowy na BTC. Jest jakaś w ogóle?

Jest manifest opisujący algorytm i jego ewolucja.

>Chciałem sobie kupić za 5 zł i poeksperymentować ale się okazało że w banku klasycznym się nie da a jakieś specjalne kantory wymagają rejestracji, posłania zdjęcia i czegoś tam jeszcze. To ma być poufna operacja?

W manifescie BTC jest coś o 10 krotmej weryfikacji twojej tożsamości?
Podziekuj swojemu państwu, podziekuj elicie, która ze strachu przed tym, ze zjesz kromke chleba nie płacąc myta narzuca takie warunki wszytkim, którzy zechcą zamienić państwowe fiaty na krypto.
Sądzisz, że właściciele kantoru potrzebują twojej tożsamości? Mają ja gdzieś, interesuje ich kasa, gromadzą info o Tobie że strachu przed funkcjonariuszami państwa, korzy bez tego ich uwiezia.

Kiedy świat będzie opisywał wszelka własność i jej przelewy w krypto, Polacy będą wypisywać papierowe kwity i zgłaszać je w urzędach do poboru podatku od czynności
j23a (1186 punktów)
>Najczęściej stosuje się przypadkowe ruchy myszka albo przypadkowe wciskanie klawiszy.

Podałeś wcześniej jako przykład dokumenty z warstwą elektroniczną więc tobie podaje jak tam to było zaimplementowane i gdzie były błędy.

>>Masz próbkę z realnego raportu podatności (SSL v3 żeby nie było :
>Ile potrzeba na zalatanie dziury, kiedy idzie o kasę?
>Minuty, sekundy?

Przeczytałeś ten opis błędu ze zrozumieniem?
Wątpie.

Nie załatasz tej dziury bo to błąd algorytmu.
Nie załatasz słabych kluczy (można ominąć) bo to cecha algorytmu.

>Każdy system bankowy jest wielokrotnie łatwiejszy do zniszczenia od BTC.
>>Nie wiem, nie znam umowy na BTC. Jest jakaś w ogóle?
>Jest manifest opisujący algorytm i jego ewolucja.

No fajnie.

>>Chciałem sobie kupić za 5 zł i poeksperymentować ale się okazało że w banku klasycznym się nie da a jakieś specjalne kantory wymagają rejestracji, posłania zdjęcia i czegoś tam jeszcze. To ma być poufna operacja?
>W manifescie BTC jest coś o 10 krotmej weryfikacji twojej tożsamości?

Nie czytałem, mam już dość zamieszania z tym BTC.

>Podziekuj swojemu państwu, podziekuj elicie, która ze strachu przed tym, ze zjesz kromke chleba nie płacąc myta narzuca takie warunki wszytkim, którzy zechcą zamienić państwowe fiaty na krypto.

Mogę się z piekarzem wymienić barterem. Prostsze, bez komputera i całego zamieszania.
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>O aferze ze słabymi kluczami słyszał?

Uważasz, że klucz BTC jest słaby?

>Teza była zresztą inna.
>BTC ma jeden sposób zabezpieczenia.

Co do za bzdura?
Portfele kryptowalut zbrojne są po zeby a Ty o jednym zabezpieczeniu?
Chciałbyś mieć tak zabezpieczony dostęp do konta bankowego jak zabezpieczone są portfele krypto ale nikt Ci tego nie da.

>Przeglądarki, reszta wiele alternatywnych łatwo wymienialnych.

No portfel krypto jest tylko 1

>Kompromitacja kryptograficzna algorytmu przeglądarki nie musi prowadzić do szkód i łatwo im zapobiec (blokowanie kanału elektronicznego jest możliwe skompromitowaną przeglądarką), kompromitacja Bt to problem na poważnie sam w sobie.

O czym Ty piszesz?
Złamanie kryptografii rozwala wszystko w systemach bankowych.
Można wrócić jedynie do papieru i weryfikacji podpisu.

>Nie sieć tylko algorytm. Skąd wiesz jak to działa, analizowałeś to dokładnie?

Są już nawet kierunki studiów wyższych badajacych łańcuch bloków.

>Wystarczy odpowiednia bombka (pierwsze testy były w latach 50, tak trochę przypadkiem) albo więcej piegów na słoneczku.

Mówisz teraz o scentralizowamych systemach bankowych pod kontrolą wielkich rodów i jak je rozwalić?
Piegi na Słońcu?
Spodziewaj się porwania przez trąbe powietrzną.

>Typowy atak EMC jest dla zdrowego człowieka i biosfery nieodczuwalny i nieszkodliwy sam w sobie.

Ale niszczący wszystkie systemy bankowe

>Jeden z wariantów. Nie masz 2-3 banków tylko global z globalna podatnością.

No nie.
Masz miliony niezależnych węzłów i tysiące odmian algorytmu w altcoinach.

Serwer banku się nie zawali a sieć krypto tak
www.krypto(*)sza-kopalnia-stala-sie-faktem/
j23a (1186 punktów)
>>O aferze ze słabymi kluczami słyszał?
>Uważasz, że klucz BTC jest słaby?

Chodzi o wybór klucza podatnego w danym algorytmie na złamanie (niektóre mają takąc cechę) a nie słabość globalną samego algorytmu jako takiego bo to nie to samo.

>>Teza była zresztą inna.
>>BTC ma jeden sposób zabezpieczenia.
>Co do za bzdura?

Jak nie widzisz różnicy pomiędzy możliwością blokady konta niezależnym kanałem a wyłącznie kryptograficznym narzuconym to co ja tu mogę.

>Portfele kryptowalut zbrojne są po zeby a Ty o jednym zabezpieczeniu?

Nie mam z tym doświadczeń praktycznych. Były jakieś sprzętowe pendrive do trzymania tych kluczy, jak poczytałem specyfikacje to się nieźle uśmiałem. Coś ala Amvay (były jakieś super sprzęty ale nie ma bo wykupili, może będą, może kup na giełdzie, ten jest fajny , jakiś tam komponent do współpracy z komputerem macierzystym był zamknięty i chyba za forsę (fajny ale trzeba zapłacić) i inne takie. Ogólnie to mocno M$ śmierdzi

>Chciałbyś mieć tak zabezpieczony dostęp do konta bankowego jak zabezpieczone są portfele krypto ale nikt Ci tego nie da.

Mojego dotychczas nikt nie przejął.

>>Przeglądarki, reszta wiele alternatywnych łatwo wymienialnych.
>No portfel krypto jest tylko 1

Portfela to nikt nie przejmie bo jest poza siecią.
Sam blok jest podatny i proces jego użycia.

>>Kompromitacja kryptograficzna algorytmu przeglądarki nie musi prowadzić do szkód i łatwo im zapobiec (blokowanie kanału elektronicznego jest możliwe skompromitowaną przeglądarką), kompromitacja Bt to problem na poważnie sam w sobie.
>O czym Ty piszesz?
>Złamanie kryptografii rozwala wszystko w systemach bankowych.

To nie musi być globalne złamanie wszystkich algorytmów.

>Można wrócić jedynie do papieru i weryfikacji podpisu.

I to zrobisz skompromitowaną przeglądarką czy algorytmem też.
Przy czym nie musi się skompromitować cały świat, starczy że z lokalnym systemem coś się stanie. Instalują Ci w routerze brzegowym do WIFI wirusa który udając poprawki do Windowsa infekuje komputery (afera z milionami routerów zombie itp były realanie pare razy). I co zrobisz z tym bitcoin? W banku masz 2 etapową weryfikację (np. hasło i SMS ) a tu?

Mogę jechać do oddziału banku, mogę zadzwonić, mogę zablokować konto przeglądarką niezależnie. A tak co? Czekam aż doprowadzę do porządku router?

>>Nie sieć tylko algorytm. Skąd wiesz jak to działa, analizowałeś to dokładnie?
>Są już nawet kierunki studiów wyższych badajacych łańcuch bloków.

Pytałem Ciebie bo się tym BTC zachwycasz.

>Piegi na Słońcu?
>Spodziewaj się porwania przez trąbe powietrzną.

To w niektórych regionach świata (i to mnie mocno interesujących) całkiem realne.
Może nie dosłownie porwanie (chociaż to też możliwe) ale znaczne zniszczenia z możliwymi obrażeniami. Trąbkę co sobie porwała pranie widziałem na własne oczy, pioruny kuliste też.

>>Typowy atak EMC jest dla zdrowego człowieka i biosfery nieodczuwalny i nieszkodliwy sam w sobie.
>Ale niszczący wszystkie systemy bankowe

Realne szkody na Pacyfiku to uszkodzenia przekaźników w centralach telefonicznych i urządzenia podłączone linią długą np. trakty energetyczne. W latach 50 było mniej elektroniki użytkowej zwłaszcza na półprzewodnikach. Jest tabela podatności
na EMC, zaczyna się od transformatorów, przekaźniki, chyba lampy później itp.
najbardziej podatne były układy scalone. Przy czym to nie było chyba korelowane z konstrukcją bo ja to tak rozumiem że system energetyczny najwyższych napięć jednak jest najbardziej podatny (dość trudno zabezpieczyć) a jakiś procesor w systemie - samoróbka mniej bo możesz to ekranować. Radia to tez zależy od częstotliwości bo im niższa tym (efektywnie działająca) antena większa więc się więcej odłoży mocy z impulsu EMC.

Serwerownie banków mogą ocaleć ale na peryferia (bankomaty, oddziały bankowe, łącza, przekaźniki itp) za bardzo bym nie liczył (patrzę po oddziałach w małych miasteczkach głownie, wyposażeniu itp). Zamieszanie by było. Nie wiem jaki to ma zasięg, jakieś kilkaset km na pewno (poza solidnym wybuchem na słońcu - wtedy dużo więcej). Później testowano to tylko lokalnie w komorach bo jest zakaz prób jądrowych w jonosferze.
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Chodzi o wybór klucza podatnego w danym algorytmie na złamanie (niektóre mają takąc cechę) a nie słabość globalną samego algorytmu jako takiego bo to nie to samo.

Bitcoin to jest standard SHA-2
pl.wikipedia.org/wiki/SHA-2

tu piszą
>Funkcja skrótu SHA-2 jest realizowana w niektórych powszechnie używanych aplikacjach bezpieczeństwa i protokołach, w tym TLS i SSL, PGP, SSH, S/MIME, Bitcoin i IPsec.

z czego wynika, że jeśli zostanie złamana kryptografia BTC to będzie złamana także kryptografia SSL, czyli rozpadną się wszystkie systemy bankowe
pl.wikipedia.org/wiki/HTTPS

>Jak nie widzisz różnicy pomiędzy możliwością blokady konta niezależnym kanałem a wyłącznie kryptograficznym narzuconym to co ja tu mogę.

Blokady konta a cóż to znaczy?
Że z konta nie będzie można korzystać? To po co Ci ono?

>>Portfele kryptowalut zbrojne są po zeby a Ty o jednym zabezpieczeniu?
>Nie mam z tym doświadczeń praktycznych. Były jakieś sprzętowe pendrive do trzymania tych kluczy, jak poczytałem specyfikacje to się nieźle uśmiałem. Coś ala Amvay (były jakieś super sprzęty ale nie ma bo wykupili, może będą, może kup na giełdzie, ten jest fajny , jakiś tam komponent do współpracy z komputerem macierzystym był zamknięty i chyba za forsę (fajny ale trzeba zapłacić) i inne takie. Ogólnie to mocno M$ śmierdzi

Klucz prywatny to zdaje się 256 bitowa liczba.
Nie potrzebujesz pendrivów.
Bierzesz sobie kajecik i zapisujesz w nim 256 cyfrową liczbę.
Kajecik chowasz po pierzynę albo w skarpetkach.
Dopóki Ty znasz tę liczbę i nikt inny jej nie zna, dopóty BTC związane z tą liczbą są twoje i tylko twoje.

>>Chciałbyś mieć tak zabezpieczony dostęp do konta bankowego jak zabezpieczone są portfele krypto ale nikt Ci tego nie da.
>Mojego dotychczas nikt nie przejął.

Bitcoinowe portfele jak do tej pory przejmują najczęściej osoby powiązane z tymi portfelami, nierzadko właściciele lub pracownicy giełd, których opanowuje żądza pieniądza.
W myśl zasady okazja czyni złodzieja.
Gracze giełdowi opanowani gorączką złota, nie zastanawiają się nad zabezpieczeniem depozytów, często nie mają nawet pojęcia kto kontroluje giełdy. Budzą się, kiedy BTC znikają.
Nikt nie każe Ci pakować BTC w depozyty giełdowe, żeby nimi grać.
Możesz zapisać w kajeciku klucz prywatny, kajecik wsadzić do puszki i zakopać w lesie. Nikt Cię wtedy nie okradnie.

>Portfela to nikt nie przejmie bo jest poza siecią.
>Sam blok jest podatny i proces jego użycia.

Technologia bloku
pl.wikipedia.org/wiki/Blockchain
to
pl.wikipedia.org/wiki/SHA-2
+
pl.wikiped(*)tografia_krzywych_eliptycznych

działa w tylu systemach

>To nie musi być globalne złamanie wszystkich algorytmów.
Pokazywałem Ci to
bithub.pl/(*)in-13-000-hektarow-w-teksasie/

a przecież jest pełno takich jak to
comparic.p(*)-kopalnie-kryptowalut-w-kraju/

czy to
www.youtube.com/watch?v=ay7LLyskGk0
bitcoinpl.(*)w-opuszczonej-fabryce-w-rosji/

Infrastruktura nie do zniszczenia nawet z użyciem 100 bomb atomowych, nie tylko dlatego, że rozproszona jest po całym świecie i serwery na statkach czy satelitach też kopią ale dlatego, że nikt nie zna jej rozkładu.

>I to zrobisz skompromitowaną przeglądarką czy algorytmem też.
>Przy czym nie musi się skompromitować cały świat, starczy że z lokalnym systemem coś się stanie. Instalują Ci w routerze brzegowym do WIFI wirusa który udając poprawki do Windowsa infekuje komputery (afera z milionami routerów zombie itp były realanie pare razy). I co zrobisz z tym bitcoin? W banku masz 2 etapową weryfikację (np. hasło i SMS ) a tu?

W każdym portfelu online krypto masz minimum podwójną weryfikację.
A możesz sobie zrobić popiątną jeśli masz chęć.

>Mogę jechać do oddziału banku, mogę zadzwonić, mogę zablokować konto przeglądarką niezależnie. A tak co? Czekam aż doprowadzę do porządku router?

Cena cudzej a nie własnej kontroli jest taka, że jak zechcą, to Ci skasują wszystko.
Wierzysz tym ludziom, a inni wierzą w bożków, w strzygi, każdy ma jakąś wiarę.
BTC polega na tym, że nie potrzebujesz nikomu ufać. Sam jesteś Panem sytuacji.

>Realne szkody na Pacyfiku to uszkodzenia przekaźników w centralach telefonicznych i urządzenia podłączone linią długą np. trakty energetyczne. W latach 50 było mniej elektroniki użytkowej zwłaszcza na półprzewodnikach. Jest tabela podatności

Żeby zniszczyć infrastrukturę BTC potrzeba byłby zniszczyć całą planetę
www.youtube.com/watch?v=OLddN0y2cS8

>Serwerownie banków mogą ocaleć ale na peryferia (bankomaty, oddziały bankowe, łącza, przekaźniki itp) za bardzo bym nie liczył

Nawet mi się nie chce zestawiać mocy obliczeniowej sieci BTC z największymi superkomputerami
www.blockchain.com/de/charts/hash-rate
pl.wikipedia.org/wiki/Superkomputer

może Ty to zrobisz, żeby porównać co mogą mieć banki wobec tego co ma sieć BTC
j23a (1186 punktów)
>>Jak nie widzisz różnicy pomiędzy możliwością blokady konta niezależnym kanałem a wyłącznie kryptograficznym narzuconym to co ja tu mogę.
>Blokady konta a cóż to znaczy?

Zablokowanie możliwości przelewu elektronicznego z powodu kompromitacji algorytmu/systemu /etc/

>Że z konta nie będzie można korzystać? To po co Ci ono?

Zahaczam po pracy o oddział banku i wypełniam papierowo

>Klucz prywatny to zdaje się 256 bitowa liczba.

Wiesz czy zgadujesz?

to na początek proponuje

sekurak.pl/kilka-slow-o-wdrozeniu-ssl-i-tls-cz-i/
sekurak.pl/kilka-slow-o-wdrozeniu-ssl-i-tls-cz-ii/

Poczytaj ze zrozumieniem.

>>Mogę jechać do oddziału banku, mogę zadzwonić, mogę zablokować konto przeglądarką niezależnie. A tak co? Czekam aż doprowadzę do porządku router?
>Cena cudzej a nie własnej kontroli jest taka, że jak zechcą, to Ci skasują wszystko.

No to przepadnie miesięczna wypłata (w najlepszym dla przejęcia momencie, inaczej zostaje 1/3 - reszta w gotówce jest, wypłacona). Mam dwa banki, w 2 rezerwa jakaś mała. Oczywiście klapa jest możliwa jakoś globalnie, wtedy pożyczę od kumpli.
Nie twierdzę że to by było przyjemne ale do przeżycia.
Do sytuacji z jakiś SF gdzie wykasują z systemu i masz przerąbane na serio daleka droga, zwłaszcza u nas. Pewne zbliżenia są w dużych miastach np na specyficznych osiedlach ale to jest margines na razie. Mi nie grozi to w ogóle (na własnym terenie nie zmusisz do przyjęcia infrastruktury zamkniętego osiedla).

>Wierzysz tym ludziom, a inni wierzą w bożków, w strzygi, każdy ma jakąś wiarę.

Nie wierzę a nawet nie mam zaufania, używam ich produktu. Jakbyś czytał inne moje teksty to byś wiedział że interesuje mnie surviwal ekonomiczno-niezależno-nomandzki
i powoli coś tam osiągam.

>BTC polega na tym, że nie potrzebujesz nikomu ufać. Sam jesteś Panem sytuacji.

W gonieniu cyferek na ekranie?
Ja wolę programować systemy osadzone i konstruowac coś w ogóle. I muszę bezwzględnie zacząc wdrażać w życie marzenia a więc zacząć od odcięcia się od bzdur na tym śmiesznym Internecie.
I tak nikogo nie przekonam a zazwyczaj sprowadzają mnie do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem

>>Serwerownie banków mogą ocaleć ale na peryferia (bankomaty, oddziały bankowe, łącza, przekaźniki itp) za bardzo bym nie liczył
>Nawet mi się nie chce zestawiać mocy obliczeniowej sieci BTC z największymi superkomputerami

Koparki są wg mnie mocno prymitywne jako odmiana mainframe (to zresztą bardzo szeroki temat). Odporność na EMC wydaje si się mała na pierwszy rzut oka.

>www.blockchain.com/de/charts/hash-rate
>pl.wikipedia.org/wiki/Superkomputer
>może Ty to zrobisz, żeby porównać co mogą mieć banki wobec tego co ma sieć BTC

Sieć BTC ma podrasowane pseudo serwery złożone z kart graficznych z zamkniętym oprogramowaniem co daje dość dużą moc obliczeniową na jednostkę. Ma to się nijak do np. baz danych w banku.

Ja EOT
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>No to przepadnie miesięczna wypłata (w najlepszym dla przejęcia momencie, inaczej zostaje 1/3 - reszta w gotówce jest, wypłacona). Mam dwa banki, w 2 rezerwa jakaś mała. Oczywiście klapa jest możliwa jakoś globalnie, wtedy pożyczę od kumpli.
>Nie twierdzę że to by było przyjemne ale do przeżycia.

Kto Ci poleca przechowywać cały majątek w BTC?
Ja nie.

Dla mnie BTC to pierwsza jawna, kryptograficznie zabezpieczona, rozproszona księga kapitału posiadająca znamiona aplikacji rozproszonej tj. pozostającej pod kontrolą grupowej administracji - większości kapitału.

Centralne systemy finansowe pozostające pod kontrolą superadmina są dla mnie odpychajace tak jak systemy społeczne oparte oparte na władzy centralnej.

Ty zdaje się takie systemy centralne konstruujesz. Niefajnie, to odmiana totalitaryzmu.
j23a (1186 punktów)

>Dla mnie BTC to pierwsza jawna, kryptograficznie zabezpieczona, rozproszona księga kapitału posiadająca znamiona aplikacji rozproszonej tj. pozostającej pod kontrolą grupowej administracji - większości kapitału.

Takie coś to masz w Etherium jak się zdaje a nie w BTC.
Ale na razie przykładem tego (własności z wartością) sa wirtualne koty.
Ponieważ posiadam 2 żywe koty na stanie to nie za bardzo jestem zainteresowany dopłacaniem jeszcze do jakiejś zabawy na sieci., Starczy że te trzeba karmić szczepić, pieścić, odrobaczać i inne takie. Koty w sieci nie łapią też rzeczywistych myszy (od czasu kiedy kotak Bura zakwaterowała się w chacie mam spokój tylko co najwyżej jakiegoś trupa znajde w łóżku więc jaki z nich pozytek? Piksle na ekranie?

>Centralne systemy finansowe pozostające pod kontrolą superadmina są dla mnie odpychajace tak jak systemy społeczne oparte oparte na władzy centralnej.

Ale to po prostu korzystasz z tego a nie że to jest jakieś super czy coś.
Wielka mi rzecz przejmować się bankiem.

Trzepisz tu jakieś elaboraty, ja już w ogóle jestem totalnie tym portalem znudzony i pewnie niedługo się wyniose na stałe. To nie dobre, tam nierobrze. Pewnie może masz problemy prawne takie realne, żona ściga za alimenty czy coś. I to może narastać bo coraz bardziej w tym praca międzynarodowa się nasila.

Przy Twoich możliwościach ja dawno siedziałbym w Brazylii w buszu, smiał się z jakiejkolwiek władzy i cieżył życiem. Chyba zę z wyjazdem problem bo komornik zahaltuje na co stawiam. Cos musi być nie tak.

>Ty zdaje się takie systemy centralne konstruujesz. Niefajnie, to odmiana totalitaryzmu.

Wymyślaj dalej ...

EOT, to nie ma sensu.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Takie coś to masz w Etherium jak się zdaje a nie w BTC.

ETH tym się różni od BTC, że można dokonać przelewu pod warunkiem i na termin. W BTC możliwy jest jedynie przelew bezwarunkowy i natychmiastowy.

Ponadto ETH umożliwia opis jednostki przez co token może wyrażać zdefiniowana wartość nie tylko liczbowa.
Token może wyrażać udział, prawo, dostęp, tożsamość co sobie tylko przywiazesz do klucza prywatnego i opis tego znajdzie się w tokenie.

>Ale na razie przykładem tego (własności z wartością) sa wirtualne koty.

Bez związku z ogólną funkcją i wartością krypto.

>>Centralne systemy finansowe pozostające pod kontrolą superadmina są dla mnie odpychajace tak jak systemy społeczne oparte oparte na władzy centralnej.
>Ale to po prostu korzystasz z tego a nie że to jest jakieś super czy coś.
>Wielka mi rzecz przejmować się bankiem.

Stac się od czegoś zależnym i nie kontrolować tego to rzecz ogromna, dająca innym możliwość kontrolowania Ciebie, sterowania Tobą.

>Trzepisz tu jakieś elaboraty, ja już w ogóle jestem totalnie tym portalem znudzony i pewnie niedługo się wyniose na stałe. To nie dobre, tam nierobrze. Pewnie może masz problemy prawne takie realne, żona ściga za alimenty czy coś. I to może narastać bo coraz bardziej w tym praca międzynarodowa się nasila.

Pewnie, pewnie mam jakieś problemy skoro dąże do zmiany.
Chciałbyś zmienić bezproblemowa sytuację?

>Przy Twoich możliwościach ja dawno siedziałbym w Brazylii w buszu, smiał się z jakiejkolwiek władzy i cieżył życiem. Chyba zę z wyjazdem problem bo komornik zahaltuje na co stawiam. Cos musi być nie tak.

Oczywiscie, że coś jest nie tak.
1. W brazylijskiej dżungli nie jest różowo.
2. Ty jestes ten dobry a ja ten zły. Co do tego nie masz chyba wątpliwości?

>>Ty zdaje się takie systemy centralne konstruujesz. Niefajnie, to odmiana totalitaryzmu.
>Wymyślaj dalej ...
>EOT, to nie ma sensu.

Nie ma woli porozumienia, nie ma miejsca dla kompromisu to i wymiana myśli jest bez sensu.
Normalnie w takich sytuacjach buduje się mur.
Stawiasz wieżyczki strzelicze i zabijasz każdego kto bez zgody spróbuje przejść z jednej strony na drugą stronę.
11-11-2019 18:29 
 Ocena 1 na 1
nieprzystosowany (0 punktów)
(zablokowany)
>Przynajmniej myślę a nie tak jak Ty proponujesz banki coś ala samo zatrudnienie ludzi w firmie w tym durnym RP (gdzieś tam w wątku), przecież to nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne Kilkaset banków - firm z wpisem w KRS

Bo lepiej jeden bank, jeden pieniądz, jedno państwo, jeden właściciel.

Tylko dla kogo lepiej a dla kogo gorzej?
09-11-2019 10:59 
 Ocena 1 na 1
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
>ale u nas rozpiętość jest najwyższa na świecie (poza Chile, tam wyższa)

Przez ten wątek przebija się oskarżenie. Nauczony doświadczeniem wiem już, że oskarżeniami ani kolektywu ani drugiego człowieka nie zmienisz.

Bez wyraźniej wizji korzyści żaden człowiek za Tobą nie pójdzie. Tylko wizja zysku pociąga.

Znajdź zysk a potem jeszcze przetłumacz go ludziom, którzy tego zysku nie widzą, nie rozumieją, nie chcą go zobaczyć i nie chcą zrozumieć i w ogóle nie chcą, żebyś im mówił co jest słuszne i właściwe, lecz oczekują jako kolektyw, że będziesz robił to co należy robić w kolektywie wg takich norm jakie już są.

Próbujesz zmieniać kolektyw ale kolektyw broni się przed zmianą.
Zwykły człowiek chce działać tak samo jak jego ojciec i dziad.
09-11-2019 12:39 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>ale u nas rozpiętość jest najwyższa na świecie (poza Chile, tam wyższa)
>Przez ten wątek przebija się oskarżenie.
jesteś istotą społeczną, nie rozumiem buntu
jednak rozumiem twój bunt, jestes dzieckiem (takie pokolenie) "Balcerowicza" i "Korwina". Nic tego nie zmieni

>Bez wyraźniej wizji korzyści żaden człowiek za Tobą nie pójdzie. Tylko wizja zysku pociąga.
w raju rodzina 2+n nie przetrwałaby, byli razem z korzyści. Dzisiaj kapitalizm wyciska z nas soki powinnismy sie bronic (jeden rolnik wyżywi 150 osób), w stadach możemy życ jak bogowie wypinając tyłek na kapitalizm.
W raju byliśmy bardzo inowacyjni, z zwierzat staliśmy się człowiekiem, nie rozumiem lekceważenia "dzikusów"

Dzici nie należy wychowywać przedszkolanka-przedszkolak, nauczycielka-uczeń, kierownik- pracownik a nawet rodzic- dziecko, to sa pwtriarchalne stosunki pan-niewolnik rozciągniete na dzieci
W raju dzieci byly swiete, malo ich sie rodzilo (jeszcze niedawno 16 na kobiete stad pogarda do dzieci i kobiet)


szukanie raju, moim celem
20-11-2019 07:18 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Dłuższe życie jest wynikiem rozwoju wyższych emocji i stojących za nimi zdolnościami jak zdolność zachowania higieny, dyscypliny czy umiejetnosc opanowania stresu co ma wpływ na utrzymanie zdrowia.
>Zachowania kompulsywne oparte na niskich emocjach wyniszczaja.
>Wykształcenie wyższe potwierdza obcowanie z klasa ludzi o rozwiniętych emocjach wyższych i nabycie tych emocji w drodze nasladownictwa.
>Nie ma wątpliwości - więcej witamin, więcej odpoczynku, więcej higieny, więcej spokoju zapewnia dłuższe życie.
>Powstaje kwestia, kto potrafi zapewnić sobie witaminy, odpoczynek, higienę, spokój a kto nie potrafi.
>Nie da się wyrównać długości ludzkiego życia tak jak nie da się wyrównać ludzkiej urody.
>Zdrowie kolektywu i rozwój osobisty stoją w alternatywnie. Albo albo.

CO ZA BREDNIE! SZKODA SŁÓW.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
I ciekawym okrągły gdybyś Ty stanął przed alternatywa zdrowie kolektywu czy twój osobisty rozwój to poleciałbys tak za zdrowiem kolektywu, ze świadomością, że kolektyw choć może zapewni Ci przetrwanie to Cię zasadniczo ograniczy?

Tobie może się wydać, że kolektyw ogranicza tylko w materialnym dobrobycie ale kolektyw ogranicza także w wolności intelektualnej.

Być w kolektywie to chcieć tego czego chce kolektyw i sądzić co sądzi kolektyw.
09-11-2019 09:44 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
> gdybyś stanął przed alternatywa zdrowie kolektywu czy twój osobisty rozwój to poleciałbys tak za zdrowiem kolektywu, ze świadomością, że kolektyw choć może zapewni Ci przetrwanie to Cię zasadniczo ograniczy?
związek jest odwrotny, czym zdrowszy kolektyw tym światlejsze myśli z niego wypływają i wzmacniają indywidualny rozwój, dlatego Zydzi zyjący w kolektywie maja 100 x więcej osiągnięć niż indywidualistyczni, wolnościowi sarmaci

>Być w kolektywie to chcieć tego czego chce kolektyw i sądzić co sądzi kolektyw.
to normalne, taka nasza natura z raju, inaczej byśmy wygineli, dziecko pragnie nasladowac rodziców, z kim przystajesz takim sie stajesz, chcesz być bogaty, zaprzyjaźnij się z nimi

szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)
>> gdybyś stanął przed alternatywa zdrowie kolektywu czy twój osobisty rozwój to poleciałbys tak za zdrowiem kolektywu, ze świadomością, że kolektyw choć może zapewni Ci przetrwanie to Cię zasadniczo ograniczy?
>związek jest odwrotny, czym zdrowszy kolektyw tym światlejsze myśli z niego wypływają

Kolektyw mało efektywny, kto przegrał wyścig w kosmos: CCCP czy USU (ok, tam było więcej czynnków a USA to daleko do normalnego państwa)? Ale to był główny powód że CCCP dostał lanie z załogowym Księżycem (USA w ogóle później startowało do globalnego wyścigu, bardziej się sprężali nad obroną po popisach Sacharowa z Car Bombą, było mniej zwarte jako placówki kosmiczne i dużo bardziej uważali na swoich ludzi w projekcie - czytaj było mniej trupów).

> i wzmacniają indywidualny rozwój, dlatego Zydzi zyjący w kolektywie maja 100 x więcej osiągnięć niż indywidualistyczni, wolnościowi sarmaci

Kibuc to nie kolektyw w stylu komuny, dokształć się chociaż trochę. Dochodzi do tego chora religia o wysokiej opresyjności (pracowałem z ćwierć żydem dość utożsamionym w szkole pomaturalnej kiedyś, zawsze były z jego religią jakieś chece). Poza tym zdolności są genetyczne (oczywiście trzeba się uczyć i pracować co wg ciebie jest szkodliwe).

Nadal czekam na dowód że nie przetrwam na Nauru np. i nie napisze na Racjonalistę (z pomocą jakiś gości z okolic czy USA - za duży badwitch potrzebny bezpośrednio na WWW tu, porażka). Parę wątpliwość jest (ale nie Twoje durnoty z komuchgrupą): nie wiem jaka jest odtwarzalnością drzew na takiej wyspie, czy przyjmą się te "enrgetyczne krzaki" które widziałem u mnie na plantacji parę lat temu i czy takie wolno tam sadzić, co z jakimiś uprawami rolniczymi. Rybki to warto od czasu do czasu jeść pieczone chociażby dla urozmaicenia, małże też, jakieś żyto i inne. No i trochę ciasno dla mnie i kundlarni, Wodołaza trzeba jakiegoś raczej a bardziej parkę (duży kłopot), medykamenty, szczepionki, nie wiem jak rekiny, węże i morskie osy. Obiecująca wyspa miała kilkaset metrów, dla mnie mało, zamiast spaceru o zachodzie wśród dębów pływanie z asystą kundli - nie testowałem tego realnie chociaż w teorii nawet ok.
10-11-2019 21:42 
 Ocena 2 na 2
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>kto przegrał wyścig w kosmos: CCCP czy USU

I jak już wszystkich zwyciezysz to kim będziesz?

Królem?

Nadmiar władzy ma wysoką cenę, budzi perwersje a ta prowadzi do nieszczęścia i szaleństwa.
j23a (1186 punktów)
>>kto przegrał wyścig w kosmos: CCCP czy USU
>I jak już wszystkich zwyciezysz to kim będziesz?

To było porównanie kolektyw - mniejszy kolektyw
Samemu to możesz np. pikobalon puścić do stratosfery (też ciekawe).

Albo na sznurku i zrobić sobie przekaźnik do łączności gdzieś dalej.
10-11-2019 22:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> czym zdrowszy kolektyw tym światlejsze myśli z niego wypływają
>Kolektyw mało efektywny, kto przegrał wyścig w kosmos: CCCP czy USU
kolektyw jest doskonala bronia do zabijania, wiedza o tym wszystkie zwierzeta drapiezne i nie atakuja czlowieka, wiedza ze to wyrok smierci. Tak bylo w raju gdzie mieli tylko dzidy, luki ZSRR przegral 2 wś, byl ogromnie oslabiony

>komuchgrupą


>Nadal czekam na dowód że nie przetrwam na Nauru
zajrzałem do wiki, b. ciekawa wyspa, tylko 200 turystow rocznie, bezrobocie 90%, praca tylko w agencjach rządowych, b. daleko i drogo i goraco i brak wody pitnej, szukasz problemow? mam lepszy pomysł.

szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)
>>> czym zdrowszy kolektyw tym światlejsze myśli z niego wypływają
>>Kolektyw mało efektywny, kto przegrał wyścig w kosmos: CCCP czy USU
>kolektyw jest doskonala bronia do zabijania, wiedza o tym wszystkie zwierzeta drapiezne i nie atakuja czlowieka,

Tak, oczywiście zwłaszcza rekiny w wodzie, węże i cała reszta
Było że tego nie wiem jak tam z ww, czytaj ze zrozumieniem.

To sobie zobacz dla kontrastu
www.youtube.com/watch?v=CbkZiDXqNxM

(co prawda hieny zazwyczaj nie napadają na ludzi a przypadki ludożerstwa dotyczyły choryn na śpiączkę ale IQ hieny zrobiło na mnie wrażenie i tak).

>tylko w agencjach rządowych,

Myślałem o wyspie niezamieszkałej
Na emeryturze masz niewielki dopływ, w sam raz na bajery.

> b. daleko i drogo i goraco i brak wody pitnej, szukasz problemow? mam lepszy pomysł.

Wodę można filtrować/uzdatniać, jak uzdatniacz działa na ratunkowej tratwie to tym bardziej na wyspie, wykąpiesz się w oceanie, energii słonecznej w bród, jakby co tratwę zbudujesz z pniu (były różne testy klasy hardcore z tym, co dopiero do innej wysepki) żarcie zasięgu ręki też (po co forsa, nie umrzesz z głodu, krajowcy żyją, nie jestem gorszy). Raz na rok czy pół kupisz medykamenty i potrzebne rzeczy i już. Łazisz w slipkach bez niczego. Odpalasz radio na KF i prosisz kogoś o zakupy bajerów, wcześniej przelew i już (tam się tym bawią masowo - nawet był protest z NZ i AU za nielegalne transmisje). Mogę też pisać oprogramowanie/robić sprzęt na IOT, książki albo artykuły o tym do prasy dla amatorów różnych robotów. Sam proponujesz raj bez niczego a jak daje konkretny przykład to zaraz jakieś pierdoły religijne i mantra ala komuna, porażka. A jak nie chcesz wyspy tylko coś bardziej stałego to Ekwador i okolice tych Twoich Amiszów - tylko na emeryturę się nie łapie ze średnią, szkoda wielka. Bo bym pojechał.

A chata w Bułgarii klasy konkret to jest od 50 tys zł, nieźle nie ?

Ja staram się Tobie udowodnić że jednak kluczem ważnym jest położenie geograficzne i są naprawdę niezłe miejsca do życia poza tym durnym RP (to jest katastrofa prawie ostateczna może poza Emiratami i innym Islamem) i starą, zmęczona, spleśniałą, przeżartą polit correct, histeriami medialnymi, demokracją i bzdurami EU niekoniecznie dla miliarderów i to bez raju i reszty niedorzecznej. Oczywiście to nie może być jakiś reżim czy coś w tym stylu ale są miejsca na luzie i bez EU histerii i podkreślania jakiegoś państwa na każdym kroku.
11-11-2019 13:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>kolektyw jest doskonala bronia do zabijania, wiedza o tym wszystkie zwierzeta drapiezne i nie atakuja czlowieka,
>Tak, oczywiście zwłaszcza rekiny w wodzie,
rekin myli czlowieka z foka, ugryzie, orientuje sie w pomylce, w myśli przeprasza i odplywa, ale wiadomo, ugryzienie rekina polujacego na delkkatnym ciele czlowieka zostawia slady dozgonne
>węże i cała reszta
węże to gady, są głupie

>Myślałem o wyspie niezamieszkałej
bardzo mocne. A nie możesz w wyobraźni tam zamieszkać

>Na emeryturze masz niewielki dopływ, w sam raz na bajery.
to i u nas, w kraju, możesz tak zrobic

> Sam proponujesz raj bez niczego a jak daje konkretny przykład to zaraz jakieś pierdoły religijne i komuna,
Raj to komuna, a ty chcesz uciec od ludzi

>A jak nie chcesz wyspy tylko coś bardziej stałego to Ekwador i okolice ...
mi sie podoba TU. U mnie to jest uzasadnione też brakiem znajomości jakiegokolwiek jezyka obcego

>Ja staram się Tobie udowodnić że jednak kluczem ważnym jest położenie geograficzne
jestem stąd, nie bylem za granicą i nie lubie gorąca

szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)
>>Tak, oczywiście zwłaszcza rekiny w wodzie,
>rekin myli czlowieka z foka, ugryzie, orientuje sie w pomylce, w myśli przeprasza i

Orka tak robi a nie rekin (ale to rzadkie przypadki).

odplywa, ale wiadomo, ugryzienie rekina polujacego na delkkatnym ciele czlowieka zostawia slady dozgonne
>>węże i cała reszta
>węże to gady, są głupie

Rekiny też.

>>Na emeryturze masz niewielki dopływ, w sam raz na bajery.
>to i u nas, w kraju, możesz tak zrobic

Nie lubię EU i mi się nie podoba w całokształcie (poza może południowymi Włochami i Hiszpanią ale tam drogo) a RP w szczególności. Wylęgarnia ksenofobów, idiotów, debilnych stylów życia, przeżarte political correct, polityką i religiami (w RP zwłaszcza to ostatnie + ksenofobie), komunizmem (rozwój imprez masowych chociażby w RP to fakty statystyczne), oszustwa na poziomie państwowym (system emerytalny i medyczny) i inne.

>> Sam proponujesz raj bez niczego a jak daje konkretny przykład to zaraz jakieś pierdoły religijne i komuna,
>Raj to komuna, a ty chcesz uciec od ludzi

Bo nie lubię bezmyślnego durnego tłumu.

>>Ja staram się Tobie udowodnić że jednak kluczem ważnym jest położenie geograficzne
> jestem stąd, nie bylem za granicą i nie lubie gorąca

To błąd że nie byłeś a odpowiedni klimat umożliwia życie bez ogrzewania a to ważne. Jest różnica fundamentalna dla zapewnienia chociażby przeżycia na luzie do następnego dnia czy spisz pod palmą jak chcesz czy porządnie zmarzniesz albo gorzej.

EOT
20-11-2019 07:19 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>I ciekawym okrągły gdybyś Ty stanął przed alternatywa zdrowie kolektywu czy twój osobisty rozwój to poleciałbys tak za zdrowiem kolektywu, ze świadomością, że kolektyw choć może zapewni Ci przetrwanie to Cię zasadniczo ograniczy?
>Tobie może się wydać, że kolektyw ogranicza tylko w materialnym dobrobycie ale kolektyw ogranicza także w wolności intelektualnej.
>Być w kolektywie to chcieć tego czego chce kolektyw i sądzić co sądzi kolektyw.

O czym ten dureń napędza dyskusję?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
Nie słuchaj takich bzdur.
Statystyki nie udowadniają związków przyczynowo-skutkowych ani nic nie mówią o osobnikach należących do grupy. Nie ma czegoś takiego jak 'statystyczny' czy 'przeciętny' człowiek.

Statystyka nie wnosi nic do pytania czy wykształcenie wpływa na długość życia. Jedynym wnioskiem jaki można wyciągnąć słuchając wypowiedzi o statystykach udowadniających cokolwiek jest fakt, że osoba używająca takiej 'argumentacji' albo jest niedouczona albo Tobą manipuluje.

Statystyka wnosi przydatne informacje tylko o wielkich zbiorach (ale już nie jego poszczególnych elementach - np. ludziach). ZUS może sobie, dzięki statystykom policzyć kiedy zbankrutuje.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
10-11-2019 01:30 
 Ocena 2 na 2
banowany za poglądy (66 punktów)
(zablokowany)
>Nie słuchaj takich bzdur.
>Statystyki nie udowadniają związków przyczynowo-skutkowych ani nic

Jest teoria, że kiedy statystyka potwierdza oczekiwany wniosek, staje się przydatna, w przeciwnym razie jest fałszywa, mylaca i bezużyteczna.

Chciałem dodać coś jeszcze ale gryze się w język, bo już budzę złość, a potrafiłbym zbudzic jej więcej.
Tyle, że w złosci już nikt niczego nie przyjmuje tylko planuje jak oddać.
10-11-2019 09:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
>Nie słuchaj takich bzdur.
staram sie nie słuchać, bo wiem że kłamia
to było Radio Tok-fm w piątek, 40 min po 9. audycja EKG - EKONOMIA, KAPITAŁ, GOSPODARKA (w tej audycji najwięcej kłamią) Pani powoływała sie na GUS.
korelacja na pewno istnieje i nie trzeba skończyc studiów żeby ja obliczyć

wiadomym jest np że niewolnicy na plantacjach Ameryki przeżywali tylko 5 lat. Praca zabija
Srednia zycia w Angli w dobie rozwoju kapitalizmu (czasy Marksa) byla 28 lat (w raju 20 000 lat temu 54lata). My przeżywamy prymitywny XIX kapitalizm (ostatnio sie zmienia)


szukanie raju, moim celem
10-11-2019 10:31 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
>>Nie słuchaj takich bzdur.
>staram sie nie słuchać, bo wiem że kłamia
>to było Radio Tok-fm w piątek, 40 min po 9. audycja EKG - EKONOMIA, KAPITAŁ, GOSPODARKA (w tej audycji najwięcej kłamią) Pani powoływała sie na GUS.
>korelacja na pewno istnieje i nie trzeba skończyc studiów żeby ja obliczyć
Obawiam się, że większość absolwentów studiów nawet nie wie co to jest korelacja... nie mówiąc już o jej wyliczaniu.

Gdyby wiedzieli, to wiedzieliby też, że współczynnik korelacji nic nie mówi o związku przyczynowo-skutkowym. Skłócający ludzi politycy, gazetowi i telewizyjni szamani starają się sugerować związki przyczynowo skutkowe używając teorii prawdopodobieństwa, która nie stosuje się (nie opisuje poprawnie) do zjawisk, pomiędzy którymi istnieje znany i obliczalny związek przyczynowo skutkowy.
Innymi słowy - gdy obserwujesz jakieś zjawisko w dużej liczbie wystąpień i naprawdę nie masz pojęcia jak to działa lub masz lekkie pojęcie ale nie jesteś w stanie tego wyliczyć , to przyjmujesz, że zdarzenie jest losowe i możesz sobie używać jakiegoś prawdopobieństwa. Teoria prawdopodobieństwa pomoże Ci przewidzieć częstość zjawisk, o których zakładasz, że są 'losowe' ale TYLKO I WYŁĄCZNIE gdy badasz dużą liczbę wystąpień. Gdyby istniał związek przyczynowo-skutkowy to nie mówimy o prawdopodobieństwie tylko właśnie o związku i możemy 'wyliczyć' konsekwencje. W Twoim przykładzie każdy kto nie ma wyższego wykształcenia musi żyć krócej o dokładnie 15 lat. Robisz sobie mgr albo dr i żyjesz 15 lat dłużej - przyznasz, że to brzmi niewiarygodnie?

pl.wikiped(*)półczynnik_korelacji

pl.wikiped(*)ązek_przyczynowo-skutkowy

>wiadomym jest np że niewolnicy na plantacjach Ameryki przeżywali tylko 5 lat. Praca zabija
Wg mnie słusznie skupiasz się na analizowaniu co zabija zamiast cytować statystyki. Łatwo wykazać, że złe warunki życia, wypadki, złe odżywanianie mają związek przyczynowo skutkowy ze zdrowiem ludzi. Związek zachodzi wprost nie trzeba używać statystyk.

>Srednia zycia w Angli w dobie rozwoju kapitalizmu (czasy Marksa) byla 28 lat (w raju 20 000 lat temu 54lata). My przeżywamy prymitywny XIX kapitalizm (ostatnio sie zmienia)

Problem w tym, że w systemie, w którym funkcjonujemy ludzie sami decydują o swoim zdrowiu. Większość inicjatyw zmuszających do dbania o zdrowie jest traktowana przez Polaków jako totalitaryzm. Nawet nieliczne inicjatywy podjęte w PRL (darmowa służba zdrowia, dentysta i pielegniarka w szkole i obowiązkowa kontrola dzieci, przymus szczepień, ograniczenia dla młodocianych, niski wiek emerytalny) zostały szybko przez Polaków odrzucone po upadku PRLu. Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód, a garstka tych, którzy tego nie chcą musi cierpieć bo w demokracji rządzi większość i niedziałająca służba zdrowia, niezdrowe warunki pracy - akceptowane przez większość itd .. dotyczą wszystkich.

Twoja 'walka o raj' powinna być więc skierowana przeciwko większości Polaków.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
10-11-2019 12:08 
 Ocena 2 na 2
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>Problem w tym, że w systemie, w którym funkcjonujemy ludzie sami decydują o swoim zdrowiu.


Czy człowiek żyjący stadnie a teraz nawet w systemach globalnych może o czymkolwiek jeszcze zdecydować sam?
Jak miałby niby działać ten system gdyby każdy decydował sam?

>Twoja 'walka o raj' powinna być więc skierowana przeciwko większości Polaków.

I jest.
W stadzie wszycy chcą tego czego chce Alfa. Taki instynkt. Jest zatem dużo sensu w kierowaniu wszystkich pretensji wyłącznie do eity.

To elita przecież poi wszytkie umysły narodu świętym prawem własności.
Zapracowany robol, który pragnie choć trochę zregenerować się po pracy i przed następna pracą, musi wierzyć elicie, bo jaki ma wybór?
10-11-2019 16:27 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>To elita przecież poi wszytkie umysły narodu świętym prawem własności.
>Zapracowany robol, który pragnie choć trochę zregenerować się po pracy i przed następna pracą, musi wierzyć elicie, bo jaki ma wybór?

Może należałoby odróżnić dwie rzeczy: "prawo własności do zasobów naturalnych" i "prawo własności do sztucznie wytworzonych środków produkcji" ? (ty i Proudhon krytykując prawo własności zawsze odnosicie się do przykładów tylko z pierwszego zakresu znaczeniowego)

Moim zdaniem tylko to pierwsze jest w obecnym systemie niesprawiedliwe i wymagałoby zakwestionowania.

Jeśli zakwestionujemy również drugie to ludzie utracą motywacje do rozwoju własnego kapitału i usprawniania (a więc i obniżania kosztów) produkcji. Wszystkiego będzie brakować i wszystko będzie drogie jak w każdym państwie socjalistycznym.



Chyba tego jeszcze raz nie chcemy ?

Ludzie i tak muszą wykształcić jakiś sprawiedliwy system zarządzania zasobami naturalnymi (zużywanie cudzego udziału w zasobach powinno wymagać opłaty dla innych uczestników rynku, którą możesz interpretować jako swój "podatek od własności") ale z opodatkowania dochodów i każdej własności w ogólności trzeba zrezygnować. I jeśli ktoś nam to narzuca, po prostu uprzeć się i nie płacić.
Nie można ludzi karać za to, że się bogacą i rozbudowują swój kapitał (który pośrednio przyczynia się do poprawy dobrobytu wszystkich poprzez obniżanie cen na rynku).

.
10-11-2019 17:06 
 Ocena 2 na 2
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>Może należałoby odróżnić dwie rzeczy: "prawo własności do zasobów naturalnych" i "prawo własności do sztucznie wytworzonych środków produkcji" ? (ty i Proudhon krytykując prawo własności zawsze odnosicie się do przykładów tylko z pierwszego zakresu znaczeniowego)

Ja na pewno nie dzielę tak własności jak Ty. Przetworozna Natura to dalej Natura i przetworzona rękami roboli.

Podatek od własności, własności, która najemni robole muszą uznać, jest niczym innym jak podziałem zasobów naturalnych, żeby Pan był syty i robol żywy.

Kto mówi o kwestionowaniu własności, bo na pewno nie ja.
Ja mówię jedynie o zakwestionowaniu jednej formy własności utajnionej, nieopodatkowanej lecz państwowo przymusowo egzekwowanej.

W mojej propozycji podatek od własności jest wyłączną formą opodatkowania i zostaje określony jawnie w demokracji bezpośredniej.

Od jawności kapitału czy jego opodatkowania nikomu nie spadnie motywacja dopóki jego będzie naprawdę jego.
A ja proponuję jedynie - pokaż co masz, zapłać od tego podatek tym, którzy niczego nie mają i rób z tym co chcesz, bo jest twoje i tylko twoje.

Ludzie wyznaczając sami podatek od własności w demokracji bezpośredniej krzywdy sobie nie zrobią. Łatwo znajdą granicę tym bardziej, że wybór miałby być jawny.

Dobra praca zawsze będzie doceniona.
Gdyby ktoś poznał twoje mienie, twój portfel i wykonywałbys dobrą pracę, wynagrodzilby Cię.

Oczywiście, że ludzka motywacja musiałby pójść bardziej w kierunku wykonania ciężkiej i dobrej pracy oraz mniej w kierunku manipulacji i robienia ludzi w konia ale spadłaby ani o trochę dopóki twoje jest twoje.

Ja sądzę, że w takim modelu nawet wzrosłaby, bo widoczna stałyby się rzetelność, trud a także kombinacja i cwaniactwo.
10-11-2019 20:12 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

Dodatkowo nie jestem przekonany, że Twój podatek od własności spełniłby funkcje jakiej od niego oczekujesz. Przecież ceny w dłuższym czasie i tak dążą do kosztów produkcji. Tak więc podwyższanie podatku właścicielom kapitału i tak zostałoby przerzucone na konsumentów w postaci podwyższenia cen.

Innymi słowy realna wartość określonej ilości jednostek waluty zależy od cen towarów na rynku (określona ilość jednostek jest warta tyle ile możesz za nią kupić), a ponieważ właściciele kapitału kontrolują ceny, poprzez podwyższanie cen rynkowych mogą dowolnie obniżyć swoje realne efektywne opodatkowanie.
Inteligentny właściciel nigdy niczego nie sprzeda, nawet gdy podwyższysz mu podatek on po prostu proporcjonalnie podwyższy ceny (można również regulować sytuacje poprzez obniżanie wynagrodzeń).

Ja osobiście wolałbym mieć swój udział w surowcach naturalnych (część bym sprzedawał a część wykorzystywał) i spokojnie rozwijać swój mały nieopodatkowany kapitał.

Przynajmniej wiedziałbym na czym stoję.

.
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

Krystkon:
>Dodatkowo nie jestem przekonany, że Twój podatek od własności spełniłby funkcje jakiej od niego oczekujesz. Przecież ceny w dłuższym czasie i tak dążą do kosztów produkcji. Tak więc podwyższanie podatku właścicielom kapitału i tak zostałoby przerzucone na konsumentów w postaci podwyższenia cen.
>Innymi słowy realna wartość określonej ilości jednostek waluty zależy od cen towarów na rynku (określona ilość jednostek jest warta tyle ile możesz za nią kupić), a ponieważ właściciele kapitału kontrolują ceny, poprzez podwyższanie cen rynkowych mogą dowolnie obniżyć swoje realne efektywne opodatkowanie.
>Inteligentny właściciel nigdy niczego nie sprzeda, nawet gdy podwyższysz mu podatek on po prostu proporcjonalnie podwyższy ceny (można również regulować sytuacje poprzez obniżanie wynagrodzeń).
>Ja osobiście wolałbym mieć swój udział w surowcach naturalnych (część bym sprzedawał a część wykorzystywał) i spokojnie rozwijać swój mały nieopodatkowany kapitał.
>Przynajmniej wiedziałbym na czym stoję.

Były już świadectwa uczestnictwa.
Zamienione na telewizor.
Robol nie potrzebuje udziału w rudzie miedzi, robol potrzebuje się najeść, wyspać, odpocząć, wyzdrowiec i pójść z ochota do pracy.

Nie licz, że udziały w wodzie pitnej, które można zbyć, zapewnia komukolwiek przetrwanie. Ostatecznie robol zostanie z niczym prócz glodowej pensji, długu i zapieprzu od świtu do nocy na złote wieże Panów.

Robol potrzebuje podatku od własności, który sam określi w demokracji bezpośredniej.

Wzrost cen ogranicza kreacja pieniądza. Ze skończona kreacją pieniądza ceny nie mogą rosnac w nieskończoność.

Każdy wzrost cen jest także wzrostem wartości mienia. Jeśli ceny wzrosną o 10% w następnym miesiącu będziesz miał 10% podatku więcej do zapłacenia.

W moim modelu kreacja pieniądza jest ograniczona wielkością możliwego długu. W moim modelu dług może być wyłącznie systemowy i nikt nie może podjąć się przymusowej egzekucji długo pozasystemowego co zabezpiecza prawo i kryptograficzny zapis waluty.

W moim modelu kasę możesz być winny tylko systemowi pieniężnemu i nigdy innemu człowiekowi czy grupie ludzi.


Tym co ma realne znaczenie jest stosunek cen do wynagrodzeń (liczy się
tylko to ile możesz rzeczywiście kupić za określony czas pracy). Nawet jeżeli
z jakiegoś powodu ceny nie będą mogły już rosnąć to zawsze wynagrodzenia mogą
spadać.

Właściciele chcąc ratować swój poziom życia będą zmuszeni finansować rosnące
(w skutek podatku) koszty produkcji z wynagrodzeń pracowników.

Jak zwiększysz podatek to dostaniesz odpowiednio niższą pensje i to nie ze złośliwości
tylko dlatego, że inaczej biznes nie będzie sie spinał.

.
10-11-2019 13:39 
 Ocena 2 na 2
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód

Napojeni nowymi wartościami wierzą, że bez samochodu nikt ich nie będzie szanowal.

Uwierzyli, że biorą udział w wyścigu, w którym muszą wygrać.

Kwestia fundamentalnych wartości i propagandy - dużo, więcej, moje, tylko moje, tylko dla mnie, wszytko tylko moje, jeszcze więcej tylko dla mnie.

Naiwnie bezkryczni wobec tego co przynosi Zachód.

Każdy wzrost wpływu jest związany z ograniczeniem wolności.
10-11-2019 17:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód
>Napojeni nowymi wartościami wierzą, że bez samochodu nikt ich nie będzie szanowal.
nasze pragnienia sa nam wgrane, jestesmy przez elity zaprogramowanymi robotami.

szukanie raju, moim celem
10-11-2019 18:10 
 Ocena 1 na 1
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>nasze pragnienia sa nam wgrane, jestesmy przez elity zaprogramowanymi robotami.

Jeden z instynktow stadnych, wierzyć Alfa, myśleć jak Alfa, chcec co chce Alfa.
Taka jest natura zwierząt stadnych, dzięki temu milion działa jak jeden.

Choc pojawiają się anomalie ja Ty czy ja.

Anomalie, które stado postrzega jako raka ale zamiast choroby to może być zaczyn do nowego, wyższego organizmu.
10-11-2019 20:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nasze pragnienia sa nam wgrane, jestesmy przez elity zaprogramowanymi robotami.
>Jeden z instynktow stadnych, wierzyć Alfa, myśleć jak Alfa, chcec co chce Alfa.
>Taka jest natura zwierząt stadnych, dzięki temu milion działa jak jeden.
ten Alfa to iluzja sprokurowana przez elity na potrzeby nas zaprogramowania, zaczyna sie w przedszkolu od Barbie i Kena, tam jest początek programowania społecznego, jest i domek i auto i miłość i kredyt i dwoje dzieci. To dziala przez tyle lat poprzez prasę dla młodzieży, film, szkołe, kościół, nie ma sily by nie byl zaprogramowany. A, programują i rodzice którzy wcześniej byli odpowiednio zaprogramowani


szukanie raju, moim celem
10-11-2019 20:53 
 Ocena 1 na 1
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
> ten Alfa to iluzja sprokurowana przez elity na potrzeby nas zaprogramowania, zaczyna sie w przedszkolu od Barbie i Kena, tam jest początek programowania społecznego, jest i domek i auto i miłość i kredyt i dwoje dzieci. To dziala przez tyle lat poprzez prasę dla młodzieży, film, szkołe, kościół, nie ma sily by nie byl zaprogramowany. A, programują i rodzice którzy wcześniej byli odpowiednio zaprogramowani

Hierarchia to nie żadna iluzja to real.

Pan każe, wykonać musisz w przeciwnym razie zaatakuje Cię całe stado.

Takimi wierzeniami poisz swoje dzieci jakie w sobie nosisz.
Czujesz, że musisz podporządkować się właścicielowi, takie właśnie emocje wzbudzisz u własnych dzieci. One też to poczują.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód
>Napojeni nowymi wartościami wierzą, że bez samochodu nikt ich nie będzie szanowal.
>Uwierzyli, że biorą udział w wyścigu, w którym muszą wygrać.
Może współczesny marketing kreuje wiele potrzeb ale wyścig szczurów trwa od zawsze.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
11-11-2019 10:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód
>>Napojeni nowymi wartościami wierzą, że bez samochodu nikt ich nie będzie szanowal.
>>Uwierzyli, że biorą udział w wyścigu, w którym muszą wygrać.
>Może współczesny marketing kreuje wiele potrzeb ale wyścig szczurów trwa od zawsze.
w raju nie było wyścigu szczurów, mało tego, nie było EGO, było MY
W raju jak kobieta rodzila to co 7 lat, kiedy starsze dziecko bylo zdolne do samodzielnego życia w stadzie z rówieśnikami Współcześnie rodzą co rok, zmusza to rodzenstwo do walki o uwage matki, której bardzo potrzebują. Cały system nagród, kar w przedszkolu, szkole, pracy zmusza do biegu, wyścigu szczurów

szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)

>>Może współczesny marketing kreuje wiele potrzeb ale wyścig szczurów trwa od zawsze.
>w raju nie było wyścigu szczurów, mało tego, nie było EGO, było MY

Durny wyścig masz już u Amiszów (w RP jest jedna rodzina, poczytaj sobie o tym).
Początek dnia ok (zabezpieczenie sobie żarcia), później bzdury typu zbiorowe czytanie jakiejś Bibli. Na co to komu tak jak jakaś religia w XXIw ? Siedzą przy stole i czytają bzdury nikomu niepotrzebne i niesprawdzalne.
Jak podpadniesz z tymi niedorzecznościami to jakaś kara jest, w skrajnych przypadkach wylot z grupy. Nie możesz być gorszy niż inni w niedorzecznościach, co to jak nie wyścig?

Jak wylot z lekka problem jak się nie potrafi szukać pracy i niewiele umie, nawet z transportem trudno bo to odludzie a nie masz ani prawka ani własnego sanochodu.
Wylot można tez zaliczyć za komputer i telefon, to jest niedorzeczne.
Komuna i sekta w jednym ala jakiś reżim na poważnie (może bez bicia i kary śmierci).

A Ty mi tu z zachwytami
11-11-2019 22:51 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>>Wg mnie duża liczba ludzi sama się chce wykończyć - choćby po to żeby sobie kupić nowy samochód
>>>Napojeni nowymi wartościami wierzą, że bez samochodu nikt ich nie będzie szanowal.
>>>Uwierzyli, że biorą udział w wyścigu, w którym muszą wygrać.
>>Może współczesny marketing kreuje wiele potrzeb ale wyścig szczurów trwa od zawsze.
>w raju nie było wyścigu szczurów, mało tego, nie było EGO, było MY
>W raju jak kobieta rodzila to co 7 lat, kiedy starsze dziecko bylo zdolne do samodzielnego życia w stadzie z rówieśnikami Współcześnie rodzą co rok, zmusza to rodzenstwo do walki o uwage matki, której bardzo potrzebują. Cały system nagród, kar w przedszkolu, szkole, pracy zmusza do biegu, wyścigu szczurów
>
szukanie raju, moim celem

Nie wiem co było w raju ani nawet co to jest 'raj' poza oględnymi opisami z wszelakich mitologii. Nie twierdzę, że świat jest doskonały ale obawiam się, że to jest jedyny świat jaki mamy. Dlatego wolę skupić się na umileniu sobie życia na tym świecie niż cierpieniu w nadziei na przyjemności w jakimś bliżej nieokreślonym 'raju'.

Walka o pozycję i wyścig o zasoby charakteryzuje wszystkie zwierzęta stadne, zazwyczaj jest to walka znacznie brutalniejsza niż ta jaka zachodzi u ludzi (przynajmniej tych żyjących w Europie). Jeśli przyjąć, że nasi przodkowie wyewoluowali z takich właśnie zwierząt to bardzo możliwe, że to co mamy teraz jest rajem, o którym oni marzyli. Paradoksalnie historia cywilizacji jest walką z tym co katolicy nazywają 'prawem naturalnym'. Przez tysiąclecia przeciwstawiamy się naturze i instynktom, i uciekamy od tego co było 'kiedyś'. Dawne czasy, choć prezentowane jako sielanka, w rzeczywistości są koszmarem, w którym większość nie chciałaby spędzić 10 minut. Nie dziwie się popularności religii w 'dawnych czasach'. Dawniej jedynym sposobem na szczęście było wyparcie bo życie nie tylko było nieakceptowalne, nie było też, dla większości, żadnej realnej szansy na jego poprawę. Co pozostawało naszym przodkom innego niż wiara w bogów i raj?

Być może się mylę, ale rozważyłbym na Twoim miejscu odpuszczenie sobie narzekania i wykorzystanie tego co masz teraz, żyjąc w jednym z najbardziej uprzywilejowanych miejsc na tym globie.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
11-11-2019 23:25 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Być może się mylę, ale rozważyłbym na Twoim miejscu odpuszczenie sobie narzekania i wykorzystanie tego co masz teraz, żyjąc w jednym z najbardziej uprzywilejowanych miejsc na tym globie.

Szarley mnie przekonuje, że jest dobrze i sprawiedliwie ale ja jakoś tego nie czuję.
Czuję inaczej, że jest niedobrze, niesprawiedliwie i może być zdecydowanie lepiej.

Nasze postrzeganie rzeczywistości to kwestia rozwiniętych w umyśle emocji a tych przecież nie wybieramy, tylko jawią się w naszej świadomości i rządzą nią.

Wciąż powtarzam Szarleyowi, że to kwestia rozwiniętego instynktu.

Jeden zwierzęta posiadają instynkt w kierunku stada X a inne w kierunku alternatywnego stada Y.
Naturalne różnicowanie.

Nie można poczuć, że coś jest ładne i smakuje, kiedy jawi się jako brzydkie i odpychające.
W tej kwestii nie ma żadnego wyboru.
Próbowałeś kiedyś zjeść coś co Ci zupełnie nie smakowało i nie miałeś żadnej ochoty na to?
Takie coś można przełknąć tylko wtedy, kiedy nie ma już żadnego innego wyjścia.
12-11-2019 20:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Nie wiem co to jest 'raj'
raj był przed wynalezieniem rolnictwa, Przez 99.9% czasu (2 mln lat) żyliśmy w niszy ekologicznej, w stadach 33 os, (stadoorganizm) zdobycie pożywienia to 2 godz. przyjemnej aktywności, jak łapanie ryb, zbieranie grzybów. Żyli długo i szczęśliwie, ta pamięć została w pamięci setki pokoleń, po wynalezieniu pisma zapisana w bibli i innych księgach, co świadczy o stracie ogromnej ważności Istotą raju jest bycie ssakiem, stadnym (stadoorganizm) i terytorialnym

> obawiam się, że to jest jedyny świat jaki mamy.
tak wmawiali niewolnikom (chłopom pańszczyźnianym), że bóg chciał żeby byli niewolnikami

> wolę skupić się na umileniu sobie życia na tym świecie niż cierpieniu w nadziei na przyjemności w jakimś bliżej nieokreślonym 'raju'.
raj jest za progiem, jeden rolnik wyżywi 159 osób. Możemy żyć jak w raju min zapełniając czas przyjemnymi aktywnościami (w raju niema pracy

>Walka o pozycję i wyścig o zasoby charakteryzuje wszystkie zwierzęta stadne, walka znacznie brutalniejsza
to spiewka elit, że niby dzieki nim żyjemy w najlepszym ze światow. W raju na calym swiecie żylo 1 mln ludzi, jak sie spotykali to uprawiali seks a nie, że sie zabijali

> rozważyłbym na Twoim miejscu odpuszczenie sobie narzekania i wykorzystanie tego co masz teraz, żyjąc w jednym z najbardziej uprzywilejowanych miejsc na tym globie.
jedno nie wyklucza drugiego

szukanie raju, moim celem
12-11-2019 20:56 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>> rozważyłbym na Twoim miejscu odpuszczenie sobie narzekania i wykorzystanie tego co masz teraz, żyjąc w jednym z najbardziej uprzywilejowanych miejsc na tym globie.
>jedno nie wyklucza drugiego

W znaczeniu zaakceptuj świat jakim jest i nie protestuj.

Idź pokornie do fabryki pod światło jarzeniowe, pracuj i produkuj elementy złotych wież, do których nie przepuszcza Cię bramki chipowe.

Standardowa propaganda - wszytko jest super więc o co Ci chodzi?

Kto narzeka ten powinien się wstydzić, bo jeśli nie został doceniony, znaczy że jest bezwartościowy.
10-11-2019 17:20 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Twoja 'walka o raj' powinna być więc skierowana przeciwko większości Polaków.
mnie martwi, ze pomimo ogromnego postępowi w nauce, technice, nauka społeczna i ekonomia tkwi w XIXw, będziemy wyciągać książki Marksa (XIX w)

szukanie raju, moim celem
10-11-2019 18:17 
 Ocena 1 na 1
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
> mnie martwi, ze pomimo ogromnego postępowi w nauce, technice, nauka społeczna i ekonomia tkwi w XIXw, będziemy wyciągać książki Marksa (XIX w)

Za całkowity upadek marksimu należy podziękować chyba marksistom, którzy swego czasu nie dopuszczali do głosu żadnej alternatywy jak teraz balwochwalcy kapitalizmu.

Idea niedopuszczajaca do głosu przeciwnych idei musi upaść.

Kapitalistyczna rywalizacja, hierarchia, podziały własnościowe / podziały władzy, też są potrzebne. Umiarkowany stres i dawanie z siebie więcej za więcej ma sens.

Człowiek nie może sobie leżeć tylko brzuchem do góry, bo go pozre tygrys, który będzie się rozwijał w czasie gdy człowiek nie.
10-11-2019 20:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> mnie martwi, ze pomimo ogromnego postępowi w nauce, technice, nauka społeczna i ekonomia tkwi w XIXw, będziemy wyciągać książki Marksa (XIX w)
>Za upadek marksimu należy podziękować marksistom, którzy nie dopuszczali żadnej alternatywy jak teraz balwochwalcy kapitalizmu.


>Człowiek nie może sobie leżeć tylko brzuchem do góry, bo go pozre tygrys, który będzie się rozwijał w czasie gdy człowiek nie.
znasz piramide potrzeb Maslowa, jeśli ktoś nie najedzony nie myśli o wynalazku. Kiedy ma wszystkie potrzeby spelnione rozwija sie (jak dziecko) Kopernik wymyślal bo mial wszystkie potrzeby niższego rzędu zapewnione (oprócz seksu? to dziwne, chociaż nie seksilo sie wielu uczonych)

szukanie raju, moim celem
10-11-2019 21:33 
 Ocena 1 na 1
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
> znasz piramide potrzeb Maslowa, jeśli ktoś nie najedzony nie myśli o wynalazku. Kiedy ma wszystkie potrzeby spelnione rozwija sie (jak dziecko) Kopernik wymyślal bo mial wszystkie potrzeby niższego rzędu zapewnione (oprócz seksu? to dziwne, chociaż nie seksilo sie wielu uczonych)

Potrzeb nie zaspokoisz bez ciężkiej pracy.
Do ciężkiej pracy musisz mieć motywację.
Coś Cię musi ściągnąć z łóżka o 6.00.

Umowiles się na wizytę lekarska o 8.00.

Lekarz ogarnąć się i zalatiwc wszystkie swoje sprawy przed 8.00 i o 8.00 zaprosić Cię do gabinetu.

Lekarz musi tego chcieć, znaczy potrzebować.

Nie da się wysiłku oprzec wyłącznie na pozytywnych emocjach ale można istotnie ograniczać emocje negatywne.
10-11-2019 22:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> znasz piramide potrzeb Maslowa Kiedy ma wszystkie potrzeby spelnione rozwija sie (jak dziecko)
>Potrzeb nie zaspokoisz bez ciężkiej pracy.
jakie masz potrzeby? rolnika 3x dziennie. Jeden rolnik wyżywi 150 osob
lekarza 2/rok
inżyniera 1/ rok

>Do ciężkiej pracy musisz mieć motywację.
kazdy ma jakąś pasje i robi co lubi, jak Kopernik, Darwin, lezenie do gory brzuchem nie jest przyjemne

szukanie raju, moim celem
10-11-2019 22:30 
 Ocena 1 na 1
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>jakie masz potrzeby? rolnika 3x dziennie. Jeden rolnik wyżywi 150 osob
>lekarza 2/rok
>inżyniera 1/ rok

Okragly uzmyslowie Ci jakie Ty masz potrzeby.

Gdyby Ci ktoś wyłączył internet i odebrał komputer, stałbys się nieszczęśliwym człowiekiem, podobnie zresztą jak i ja.

Nasze potrzeby rosną i nie mają końca.
Umiarkowany wysiłek staje się wobec tego koniecznością.

Teraz piszemy, za 5 lat będziemy wrzucać video i nie będziesz chciał wracać do pisania. Ktoś to video musi Ci obsłużyć,

Az przyszło mi do głowy że czas zacząć.
10-11-2019 22:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jakie masz potrzeby? rolnika 3x dziennie. Jeden rolnik wyżywi 150 osob
>>lekarza 2/rok inżyniera 1/ rok
>Gdyby Ci ktoś wyłączył internet i odebrał komputer, stałbys się nieszczęśliwym człowiekiem,
jak bym żył w pełnym stadzie, to nie, wszystkie moje potrzeby bylyby zaspokojone tj fizjologiczne, bezpieczenstwa, przynaleznosci, godności. Ale internet jest, nie wymaga zadnych nakladow, tylko konserwacja (ale nie potrzebuje 10G, 60G i innych wynalazkow, dla mnie swiat moglby sie zatrzymać pod wzgl technicznym bo spolecznie jest wiele do zrobienia

>Nasze potrzeby rosną i nie mają końca.
są kreowane sztucznie (nie zawsze)

>Umiarkowany wysiłek staje się wobec tego koniecznością.
jest zdrowy, wyobrazam sobie, ze ludzie mogliby pracowac za darmo, bo to im sprawia przyjemnosc
np przy konserwacji utrzymaniu w ruchu internetu

szukanie raju, moim celem
10-11-2019 23:07 
 Ocena 2 na 2
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
> nie potrzebuje 10G, 60G i innych wynalazkow, dla mnie swiat moglby sie zatrzymać pod wzgl technicznym

www.instag(*)3Rw5h8XK/?igshid=14yd7agwes2pw

> bo spolecznie jest wiele do zrobienia
Nie opanujesz techniki to nie zmienisz społeczeństwa bo ono będzie tam, gdzie Ciebie nie ma
11-11-2019 00:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> nie potrzebuje 10G, 60G i innych wynalazkow, dla mnie swiat moglby sie zatrzymać pod wzgl technicznym
>www.instag(*)3Rw5h8XK/?igshid=14yd7agwes2pw
>> bo spolecznie jest wiele do zrobienia
>Nie opanujesz techniki to nie zmienisz społeczeństwa bo ono będzie tam, gdzie Ciebie nie ma

Globalne ocieplenie nieuniknione i spowoduje katastrofę Za dwie dekady skończy się podróżowanie bez potrzeby, używanie zbytecznych przedmiotów i jedzenie mięsa. Zacznie się asceza która nie pomoże Ascezą i dyscypliną przebłagiwać będziemy przyrodę, daremnie. Chaos i uchodźcy. Nie będzie praw człowieka, będzie za to drożyzna, reglamentacja, nędza, anarchia i przemoc Wybuchać będą lokalne wojny o zasoby śmierć jak kromka chleba, na podglebiu z miliardów trupów wyrośnie raj.

Gdy cywilizacja się przewali, zostanie z niej marny ogryzek, nasi potomkowie za 100 lat będą szczęśliwi siedzieć pod lipą, sączyć winko, rozmawiać, śpiewać, tańczyć. Wiara w raj wypływa z metafizycznego przekonania, że istota, to co archetypowe i archaiczne jest najtrwalsze, nie wymrze, tak jak nie wymarły krokodyle. Moc istoty Upór zwyczajności weźmie górę.

szukanie raju, moim celem
11-11-2019 10:23 
 Ocena 1 na 1
niezgodny (-4 punktów)
(zablokowany)
>Globalne ocieplenie nieuniknione i spowoduje katastrofę

Okrągły nie ma co przepowiadać ani liczyć na katastrofę.
Przepowiednia Armagedonu towarzyszy ludziom od początku ludzkości.

Raczej potrzeba myśleć w kierunku, jako poprawić sobie życie teraz, żeby już jutro poczuć poprawę.

Częścią tego myślenia powinno być dążenie do umiarkowanego wysiłku i dyscypliny.

Z oskarżenia elit niewiele dobrego wyniknie, z redukcji cwaniactwa, manipulacji i robienia człowieka przez człowieka w konia i owszem.

Gdybyśmy wszyscy pracowali z umiarkowanym wysiłkiem, umiarkowanie oszczędzali, utrzymywali umiarkowaną dyscyplinę to nasze życie już jutro byłoby lepsze.

Trzeba wyeliminować możliwość życia jednego człowieka na garbie drugiego tak jak się eliminuję korupcje a nie oskarżać rządy i obalać je.
11-11-2019 10:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Globalne ocieplenie nieuniknione i spowoduje katastrofę
>Okrągły nie ma co przepowiadać ani liczyć na katastrofę.
to taki żart, wierze w ocieplenie ale i szanse która niesie

>Z oskarżenia elit niewiele dobrego wyniknie,
oni organizuja nam życie. Mogliby np zarządzic nową religię, MINIMALIZM, dać kaplanów

>Gdybyśmy wszyscy pracowali z umiarkowanym wysiłkiem, umiarkowanie oszczędzali, utrzymywali umiarkowaną dyscyplinę to nasze życie już jutro byłoby lepsze.
nie. Pracujesz i kupujesz u elit, jeśli zauważą że masz oszczędności podniosą ceny wyrobów które u nich kupujesz i obniżą place,

>Trzeba wyeliminować możliwość życia jednego człowieka na garbie drugiego tak jak się eliminuję korupcje a nie oskarżać rządy i obalać je.
musimy domagać sie jawności, co w erze AI, jast proste

zagrożenie może być tam gdzie sie nikt tego nie spodziewa, mianowicie w internecie, zabiera ogrom czasu, i żywej energii, nie jestem przekonany czy mamy z tego adekwatne korzyści

szukanie raju, moim celem
11-11-2019 11:05 
 Ocena 1 na 1
niezgodny (-4 punktów)
(zablokowany)
>musimy domagać sie jawności, co w erze AI, jast proste

Domagajmy się jawności kapitału opisanego w powszechnej księdze kapitału, do której możesz zajrzeć w każdej chwili ze smartfonu, żeby się z niej dowiedzieć o wielkiej niesprawiedliwości w podziale dóbr. Niech to poczucie niesprawiedliwości nas zżera, nich budzi w nas zazdrość i zawiść aż te uczucia zmuszą nas do działania i zmiany stosunków społecznych.

Domagajmy się zniesienia wszelkich kar za wyjawienie tajemnic, za wyjawienie prawdy, bez względu na to jaka ta prawda jest.
Zacznijmy poić umysły zwykłych ludzi przekonaniem, że każdy kto podejmuje się ukarania człowieka za wyjawienie prawdy, jest bandytą i jak bandytę, który próbuje innym zniszczyć życie powinniśmy go potraktować.

>zagrożenie może być tam gdzie sie nikt tego nie spodziewa, mianowicie w internecie, zabiera ogrom czasu, i żywej energii, nie jestem przekonany czy mamy z tego adekwatne korzyści

Rozwijamy się.
Zmieniamy się emocjonalnie.
Opanowujemy swój strach.
Przełamujemy wątpliwości.
Nabieramy siły, żeby się sprzeciwić temu, czego tak naprawdę nie chcemy, co dzieje się wbrew naszej woli.
11-11-2019 11:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>musimy domagać sie jawności, co w erze AI, jast proste
>Domagajmy się jawności kapitału opisanego w powszechnej księdze kapitału, do której możesz zajrzeć w każdej chwili ze smartfonu,
żeby to wdrożyć trzeba mocy która daje stado. Indywidualista przegra, może za 100 lat ktoś znajdzie jego zapiski i idea odżyje. Druga kwestia; na pomysly musi nadejsc czas, sztucznie tego nie idzie przyspieszyć

>Domagajmy się zniesienia kar za wyjawienie tajemnic, bez względu na to jaka ta prawda jest.
kary za zatajanie, na jawnosci można zbudowac zaufanie

>>zagrożenie może być tam gdzie sie nikt tego nie spodziewa, mianowicie w internecie, zabiera ogrom czasu, i żywej energii, nie jestem przekonany czy mamy z tego adekwatne korzyści
>Rozwijamy się.
>Zmieniamy się emocjonalnie.
>Opanowujemy swój strach.
>Przełamujemy wątpliwości.
>Nabieramy siły, żeby się sprzeciwić temu, czego tak naprawdę nie chcemy, co dzieje się wbrew naszej woli.
czas pokaże, ale można sie w globalnej sieci zatracić

szukanie raju, moim celem
10-11-2019 22:55 
 Ocena 2 na 2
do 10 banow sztuka (29 punktów)
(zablokowany)
>jakie masz potrzeby? rolnika 3x dziennie. Jeden rolnik wyżywi 150 osob
>lekarza 2/rok
>inżyniera 1/ rok

www.instag(*)s2FwGBAlb/?igshid=4j5n1zrrlzs4
10-11-2019 23:04 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>jakie masz potrzeby? rolnika 3x dziennie. Jeden rolnik wyżywi 150 osob
>>lekarza 2/rok
>>inżyniera 1/ rok
>www.instag(*)s2FwGBAlb/?igshid=4j5n1zrrlzs4
ładnie, dzięki
masz kopułę ładnie przesklepioną


szukanie raju, moim celem
szarley (54913 punktów)
>Potrzeb nie zaspokoisz bez ciężkiej pracy.
>Do ciężkiej pracy musisz mieć motywację.
>Coś Cię musi ściągnąć z łóżka o 6.00.

Ileż to się niejaki Hamerlik Konopka naużalał na siebie jak to ciężko pracuje w Berlinie przykuty do maszyny, nawet dzieci nie widzi, a tu proszę nawet nie wie o której robotnicy (robole w hamerlikańskim języku) wstają do roboty.

Ech ty żyjący z socjalu śmierdziroboto.....
Kłamco o honorze psiego....

Niestety nie da się wprowadzić "blokuj ciula" bo co chwila masz inny nick,
rzygam na ciebie z pogardą


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-11-2019 20:50 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>rzygam na ciebie z pogardą

I po co te prowokacje?

Właśnie przeszedlem bardzo ostre zapalenie oskrzeli, 3 dni na bezdechu, wylądowałem w szpitalu, cyklicznie co parę miesięcy powtarza mi się taka akcja.

Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.

Tak właśnie sądzę.
Mam skierowanie na chyba n-te już badania płuc. Wszytkie ataki na oskrzela są niewyjaśnione jak do tej pory.
Zamierzam odnaleźć nazwy tych toksyn i zasugerować lekarzowi, żeby mnie zbadał w tym kierunku.

To naprawdę nie jest przyjemne byc na płytkim oddechu i pulsie serca 130-140 przez trzy dni, mając wrażenie nadchodzącego ataku serca, w sytuacji kiedy leparz nie potrafi ustalić żadnej przyczyny.

Także zastanow się nad tą swoją pogardą.
szarley (54913 punktów)
ŁŻESZ kanalio
>Właśnie przeszedlem bardzo ostre zapalenie oskrzeli, 3 dni na bezdechu, wylądowałem w szpitalu, cyklicznie co parę miesięcy powtarza mi się taka akcja.

>Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem,

Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i neimieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika

ŁŻESZ kanalio
KONFABULUJESZ jak pięciolatek

>Także zastanow się nad tą swoją pogardą.
Na nic więcej taki kłamca jak ty nie zasługuje

ŁŻESZ kanalio nawet nie wiesz o której robotnicy w Berlinie zaczynają pracę

Rzygam na ciebie łgarco bez honoru

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-11-2019 21:28 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
> ŁŻESZ kanalio

Nie zaczynajmy od początku.

Nie bądź naiwny, czytasz internet, gazety i wiesz jak funkcjonuje swiat.

Kto znajdzie się w sytuacji przymusowej, w sytuacji bez wyjścia ten daje się innym wykorzystać, inni natychmiast orientują się w tym i korzystają.

Czytasz o handlu niewolnikami o śmierci ludzi w kontenerach a tak idealizujesz świat. Sądzisz, że to wszytko fantazje?

Rozumiem, że potrzebujesz, żeby świat był dobry i sprawiedliwy ale taki nie jest.

Lepiej nie rozmawiajmy o mnie ale na inny temat. I tak zaraz mnie zbanuja.
szarley (54913 punktów)
>> ŁŻESZ kanalio
>Nie zaczynajmy od początku.
>Nie bądź naiwny, czytasz internet, gazety i wiesz jak funkcjonuje swiat.

ŁŻESZ kanalio
Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i niemieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika

ŁŻESZ kanalio

nawet nie wiesz o której robotnik zaczyna pracę

ŁŻESZ kanalio

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-11-2019 21:59 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>ŁŻESZ kanalio Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i niemieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika

Już Ci podawałem
www.x-press.de/

Nawet gdybyś coś tam zgłosił, czego oczywiście nie zrobisz i tak Cię oleja.

Wiesz czemu?
Bo mają to w dupie.
Bo to wszytko jest tylko na pozór.

------
I jeszcze raz Cię proszę nie zaczynajmy od nowa.
Już wiem, że w twoim przekonaniu świat jest dobry i sprawiedliwy.
Ty też powinien już zrozumieć, że ja twojego przekonania nie podzielam.
Nie potrafimy się ze sobą zgodzić.

Zamiast sobie wyrzucac wzajemnie pogardę i nienawiść, lepiej pogadajamy na jakiś temat. Przypuszczalnie się, że sobą nie zgodzimy ale możemy to robić z kulturą.

----
Ty masz swój świat w głowie a ja swój. Nasze światy się nie łączą, nie są kompatybilne, nie rozumiemy się ale możemy się tolerować.
szarley (54913 punktów)
>>ŁŻESZ kanalio Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i niemieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika
>Już Ci podawałem
>www.x-press.de/

I oczywiście zeznasz przed niemieckim sądem, że Cię przykuto do miejsca pracy, że pracowałeś bez zabezpieczeń, że pracowałeś tuż po zawale serca i do odwodnienia organizmu?

To wszystko zeznasz pod przysięgą przed niemieckim sądem?
Nie, bo to Twoje konfabulacje

>I jeszcze raz Cię proszę nie zaczynajmy od nowa.
>Już wiem, że w twoim przekonaniu świat jest dobry i sprawiedliwy.
Już znów zaczynasz odlatywać w narkotyczny wid i gadać do ściany. Rzeczywiste poglądy rozmówcy do Ciebie nie docierają

>Ty też powinien już zrozumieć, że ja twojego przekonania nie podzielam.
Moich przekonań nie znasz, nigdy Ci to nie było potrzebne, gadasz z chochołem, którego sam uplotłeś.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-11-2019 12:33 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Nie, bo to Twoje konfabulacje

Daj spokój, obaj wiemy, że masz prawdę gdzieś.

Tu nie chodzi o to, jaki świat jest, ale o to żeby twoja wizja świata panowała w umysłach innych ludzi, bo to Ci zapewnia władzę.

Ja to rozumiem.
Będziesz bronił przekonania, że jest dobrze i sprawiedliwie a wszytko co to podwazy będziesz atakował.

Przed waszymi sądami prawodpobnie nic nie zeznam, bo sędzia będzie pewnie podobny do Ciebie i tak samo jak Ty będzie miał w dupie wszystko co nie jest zgodne z jego wyobrażeniem.

Nie wierzę w waszą sprawiedliwość.
Tak jak nie wierzę w wasze państwo.
szarley (54913 punktów)
>>Nie, bo to Twoje konfabulacje
>Daj spokój, obaj wiemy, że masz prawdę gdzieś.

Mam gdzieś Twoje konfabulacje

>Przed waszymi sądami prawodpobnie nic nie zeznam, bo sędzia będzie pewnie podobny do Ciebie i tak samo jak Ty będzie miał w dupie wszystko co nie jest zgodne z jego wyobrażeniem.

To zdanie jest drugim dowodem na to, że wszystko co napisałeś o swojej pracy w Berlinie jest łgarstwem. Żyjesz w urojonym świecie

Pierwszym dowodem jest to, że nie wiesz nawet o której godzinie robotnicy zaczynają pracę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-11-2019 22:49 
 Ocena 3 na 3
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>ŁŻESZ kanalio

Szarleyu może przestaniesz mnie choć troche atakować kiedy zrozumiesz, że ja nie zamierzam Cię niszczyć.

Zgoda, może chcę Tobie i tobie podobnym odebrać władzę ale nie po to, żeby mscic się i niszczyć.

Chcę żebyś ostatecznie był zdrowym, najedzonym, ogrzanym, wypoczetym człowiekiem. Może będziesz miał mniej władzy ale przyzwyczaisz się, od tego się nie umiera. Wszytkim nam to dobrze zrobi, bo ludzie tacy jak Ty zyskali zbyt wiele władzy i przez to społeczeństwo robi się chore.

Słuchaj, nie będzie żadnej zemsty kiedy już twoja wizja świata upadnie. Będzie nowa wizja świata.
Nie będziesz rządził ale możesz wciąż dobrze żyć.
12-11-2019 13:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Zgoda, może chcę Tobie i tobie podobnym odebrać władzę ale nie po to, żeby mscic się i niszczyć.

K.....A NIE MAM ŻADNEJ WŁADZY
SKOŃCZ PIEPRZYĆ SWOJE UROJENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-11-2019 17:24 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
> ŁŻESZ kanalio >Właśnie przeszedlem bardzo ostre zapalenie oskrzeli, 3 dni na bezdechu, wylądowałem w szpitalu, cyklicznie co parę miesięcy powtarza mi się taka akcja.
>>Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem,
>Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i neimieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika
> ŁŻESZ kanalio KONFABULUJESZ jak pięciolatek

Skoro już wątek w połowie o mnie to zostało Ci 6,5h prawdziwy człowieku.

Mam nadzieję, że nie lgales?
12-11-2019 18:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Kłamiesz. Po prostu kłamiesz
Każde Twoje słowo to konfabulacja.

Gdyby choć 5% z tego było prawdą, mógłbyś od tej firmy żądać olbrzymiego odszkodowania, bo takie są niemieckie prawa.

Co do niepoinformowania Cię o szkodliwości substancji sam mogę Ci podać unijną prawną podstawę domagania się odszkodowania. Chyba, że jesteś skrajnym debilem i podpisałeś zapoznanie z SDS bez jego czytania, a wtedy to Tyt jesteś CIULEM. Ale nawet wtedy pracodawca MUSI zapewnić Ci środki osobistej ochrony zgodne z tym dokumentem.

TO WSZYSTKO TWOJE WYMYSŁY

Z Twojego opisu wynika, że firma złamała co najmniej kilka prawa UE i krajowych
Tak to nawet w Oranienburgu nie pracowano.

Nie żądasz odszkodowań, bo sam wszystko wymyśliłeś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-11-2019 18:59 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Nie żądasz odszkodowań, bo sam wszystko wymyśliłeś

Może to zrobię.
Musze tylko do tego dojrzeć.
Chocby po to, żeby się od tego uwolnić
12-11-2019 20:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nie żądasz odszkodowań, bo sam wszystko wymyśliłeś
>Może to zrobię.
>Musze tylko do tego dojrzeć.
>Chocby po to, żeby się od tego uwolnić
>

Nie zrobisz, bo te kłamstwa sobie wymyśliłeś
Dla Ciebie każda praca to katorga, więc kiedy dostałeś szmatkę nasączoną spirytusem, żeby umyć maszynę, to wymyśliłeś sobie, że to 16 godzin przykucia do maszyny w oparach kwasu pruskiego

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-11-2019 20:27 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Dla Ciebie każda praca to katorga, więc kiedy dostałeś szmatkę nasączoną spirytusem, żeby umyć maszynę

Jakze by inaczej?
Kiedy ja nurzalem się w lakierze UV w najtańszych rekawiczkach lateksowych przeznaczonych do sprzątania sal szpitalnych Ty zrywales sobie w zadowoleniu swoje eko gruszki.
Zeby mi prawic teraz moraly o tym jaki to świat jest dobry i sprawiedliwy.
Żeby podważyć wszytkie moje idee.
12-11-2019 21:11 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Dla Ciebie każda praca to katorga, więc kiedy dostałeś szmatkę nasączoną spirytusem, żeby umyć maszynę
>Jakze by inaczej?
>Kiedy ja nurzalem się w lakierze UV w najtańszych rekawiczkach lateksowych przeznaczonych do sprzątania sal szpitalnych

Łżesz moralne ścierwo. Nigdy nie pracowałeś w takich warunkach

Sam pisałeś, że nie miałeś rękawic, teraz że miałeś latexowe.... Łzesz, łżesz i łżesz psi chuju, synu psiego chuja i matki k***y.

Każda robota ci śmierdzi leniu, moralna rzygowino, jedyne co poradzisz to biedotę eksmitować.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-11-2019 21:22 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Łżesz moralne ścierwo. Nigdy nie pracowałeś w takich warunkach
>Sam pisałeś, że nie miałeś rękawic, teraz że miałeś latexowe.... Łzesz, łżesz i łżesz psi chuju, synu psiego chuja i matki k***y.
>Każda robota ci śmierdzi leniu, moralna rzygowino, jedyne co poradzisz to biedotę eksmitować.

Już się nie nakręcaj.
Lepiej już zamilcz moralny wzorze.
12-11-2019 13:40 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.
>Tak właśnie sądzę.

www.x-press.de/ueberuns/trailer

Serio?

Bardzo małe nie wentylowane pomieszczenie i myjka ciśnieniowa?
Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.

Nie wiem co myłeś ale małe pojemniki myje się hujowo myjką bo to wszystko fruwa.
Fruwa też syf który się zmywa. A skoro to było bardzo małe pomieszczenie i nie przystosowane to Ty byś więcej tego gówna zjadał niż wdychał

Gdzie spływały ścieki? Musiał być jakiś odpływ. Nie sądzę że połączyli to z rurą sanitarną.

www.x-press.de/ueberuns/trailer

Ten budynek nie wygląda jak zaadaptowany magazyn po nawozach z lat 60.
Widać odciągi od maszyn i typa w masce (1:06 filmu) a część załogi robi bez.
Budynek to typowa konstrukcja i ścianki z bloczków belki nad głowami i świetliki.
Gdzie to myłeś w kiblu?

12-11-2019 14:20 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.

Dokładnie jak opisujesz
www.mucboo(*)/uploads/2018/09/Siebdruck.jpg

+ wymieszana z wodą chemia z oznaczeniami

www.sklepb(*)k-substancja-szkodliw_6241.jpg

Nie pamiętam numerów oznaczenia chemii
Ale mylem to ponad rok w tym małym pomieszczeniu myjka bez żadnej maski.

Nigdy nie dowiedziałem się o działaniu tych sybstancji na organizm ale mam powtarzające die ostre zapalania oskrzeli bez możliwości ustalenia ich przyczyny, raz różniez zapalanie worka osierdziiwego co też skończyło się szpitalem z jazdą karetka na sygnale.
12-11-2019 14:26 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.
>Dokładnie jak opisujesz
>www.mucboo(*)/uploads/2018/09/Siebdruck.jpg
>+ wymieszana z wodą chemia z oznaczeniami

Czyli robiłeś to?
www.youtube.com/watch?v=G55sL5KMTBs
Filmik z tej samej firmy.....typ tez nie ma maski
12-11-2019 15:35 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>>>Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.
>>Dokładnie jak opisujesz
>>www.mucboo(*)/uploads/2018/09/Siebdruck.jpg
>>+ wymieszana z wodą chemia z oznaczeniami
>Czyli robiłeś to?
>www.youtube.com/watch?v=G55sL5KMTBs
>Filmik z tej samej firmy.....typ tez nie ma maski

Farbe po naswietleniu UV zmywasz silna chemia, inaczej nie zejdzie.

Przed naswietleniem to żaden problem.
Po używasz dwóch bardzo aktywnych chemicznie czynników.
Z oznaczeniami szkodliwy.
Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.

Jak znajdę te czynniki to się ich nazwą podzielę. Tak tylko z dalekiej pamięci jeden był coś jak 541 a drugi 782 oznaczony czy jakoś tak poszukam ich, jak znajdę chwile, bo chcę to też lekarzowi wskazać.
12-11-2019 16:43 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.

To pomieszczenie też nie wygląda jak ściana czołowa w kopalni. Pewnie na śmietniku tej firmy znalazłbyś kilka dobrych masek na początek.
12-11-2019 17:00 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>>Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.
>To pomieszczenie też nie wygląda jak ściana czołowa w kopalni. Pewnie na śmietniku tej firmy znalazłbyś kilka dobrych masek na początek.

Nie byłeś nie zmyslaj, nie wiesz jak się kręci filmy reklamowe?

W tamtym czasie było mi wszytko jedno, to był całkowity upadek, upodlenie, poniżenie, w którym włączają się wszystkie machanizmy obronne.

Nie sądzę, żebyś zrozumiał za to ja potrafię zrozumieć dlaczego inni pozwalaja się wykorzystać i przeżywszy traume milczą.

Milcza, żeby nie doznać furii takiego przykładowego Szarleya, który agresywnie wydrze mordę - lzesz kanalio.

To są mechanizmy psychiczne/społeczne, które pozwalają np. księżom posuwac dzieci bez żadnego ryzyka konsekwencji.
12-11-2019 17:48 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.
>>To pomieszczenie też nie wygląda jak ściana czołowa w kopalni. Pewnie na śmietniku tej firmy znalazłbyś kilka dobrych masek na początek.
>Nie byłeś nie zmyslaj, nie wiesz jak się kręci filmy reklamowe?

A gdzie kręcili? W Hollywood? Czy w tej fabryce?

Skoro robiłeś tam tyle lat to powiedz mi co to za karcher? Bo wygląda mi ta lanca na marketówkę za 200 euro. Bo lepszego tam ciśnienia nie trzeba bo rozwaliłbyś matryce.





>W tamtym czasie było mi wszytko jedno, to był całkowity upadek, upodlenie, poniżenie, w którym włączają się wszystkie machanizmy obronne.

Łeb napierdala od hałasu i smrodu zaraz zważywszy że ponoć robiłeś w tym gównie po 16 godzin. To jest automat nawet jak ci wszystko jedno.
12-11-2019 18:40 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Łeb napierdala od hałasu i smrodu zaraz zważywszy że ponoć robiłeś w tym gównie po 16 godzin. To jest automat nawet jak ci wszystko jedno.

Nie wiem po co miałbym cokolwiek wyjaśniac?
W jakim celu?

Myjesz takie rzeczy w różnych wariacjach.
Raz ręcznie, raz automatycznie, maszyna się spieprzy i musisz plukac woda nasaczony szajsem materiał.

Generalnie min godzina dziennie na styku z toksyna rozproszona w powietrzu.
Mało?
Za mało?

Z moich już doswiadczen wynika, że wystarczy.

Nie będę Ci nic tłumaczył, bo Ciebie interesuje tylko to, jak Szarleya, żeby wszytko co powiem zakwestionowac.

Ale ja nie potrzebuje żadnej twojej akceptacji, twojego potwierdzenia, twojego zrozumienia. Na nic podobnego nie liczę. Mam to gdzieś. Nauczyłem się już Was i wiem doskonale, że rączka będzie myla rączkę, dopóki macie wspólny w tym interes.

Szarley agresją Ty cwaniactwem, na to samo wychodzi.
12-11-2019 18:50 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Łeb napierdala od hałasu i smrodu zaraz zważywszy że ponoć robiłeś w tym gównie po 16 godzin. To jest automat nawet jak ci wszystko jedno.
>Nie wiem po co miałbym cokolwiek wyjaśniac?
>W jakim celu?

Bo mam wrażenie że opisujesz obóz pracy w kopalni diamentów w XIX.

Pomieszczenie nie wskazuje na to jak Ty to opisałeś. Rodzaj mycia też. Nic nie wiemy o chemii. Myjka nie wyglada na przemysłową.

Pracując po 16 godzin tyle lat? W takim syfie bez wentylacji.

Nie widzisz rozbieżności?




>Ale ja nie potrzebuje żadnej twojej akceptacji, twojego potwierdzenia, twojego zrozumienia. Na nic podobnego nie liczę. Mam to gdzieś. Nauczyłem się już Was i wiem doskonale, że rączka będzie myla rączkę, dopóki macie wspólny w tym interes.
>Szarley agresją Ty cwaniactwem, na to samo wychodzi.

A ja się nauczyłem wszystko sprawdzać. Nazywasz cwaniactwem to że to pomieszczenie nie kwalifikuje się jako nora? Powiedz mi kto tu jest cwaniakiem?

12-11-2019 19:02 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>A ja się nauczyłem wszystko sprawdzać. Nazywasz cwaniactwem to że to pomieszczenie nie kwalifikuje się jako nora? Powiedz mi kto tu jest cwaniakiem?

Człowieku oglądasz film reklamowy.
Czy Ty kompletnie nie znasz się na marketingu?

Dobry marketingowiec wcisnie Ci największy szajs, którego nigdy nie potrzebowałes.

Widzisz to co chcesz zobaczyć.
12-11-2019 19:32 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>A ja się nauczyłem wszystko sprawdzać. Nazywasz cwaniactwem to że to pomieszczenie nie kwalifikuje się jako nora? Powiedz mi kto tu jest cwaniakiem?
>Człowieku oglądasz film reklamowy.
>Czy Ty kompletnie nie znasz się na marketingu?
>Dobry marketingowiec wcisnie Ci największy szajs, którego nigdy nie potrzebowałes.
>Widzisz to co chcesz zobaczyć.

Oglądam pomieszczenie. To weź napisz że to nie to. Że nie ta hala.

Nawet debil zrobiłby odpowietrzenie w pomieszczeniu gdzie jest wilgoć. A ten budynek wygląda na zrobiony pod drukarnie gdzie wymagana jest wentylacja.

16 godzin w syfie o tej kubaturze. Sory ale głową by ci odpadła.

Jestem wstanie kupić że robiłeś tam na dwie zmiany ale nie było tam takiego gnoju jak opisujesz.

Powiedz mi do czego idzie ten kabel siłowy? Do lampy? A myjka była siłowa czy nie. Bo widzisz to dużo mówi o tym jak było.

Na filmiku widać kabel po lewej.

Śmiem też twierdzić że widzę wentylator na tej zielonej budzie. To bybswidczylo o klimie. Ale jakość jest kiepska
12-11-2019 19:47 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>>Widzisz to co chcesz zobaczyć.
>Oglądam pomieszczenie. To weź napisz że to nie to.

Pomieszczenie do 20s.
Oczywiscie, że było odpowietrzenie, odprowadzenie wody.
A na podłodze warstwa lakieru UV, która zmywalo się raz na rok, przed kontrolą.

Była jedna kontrola w ciągu mojej pracy tam, mnie przy niej nie było, a porzadkownie przed nią trwało blisko 3 dni

Przypomnialem sobie, że najwieksza składowa toksyny wcale nie były środki czyszczące ale sam lakier UV, tego było naprawdę dużo.

Mycie zajmowało 2-3 godziny dziennie, reszta to druk.

Kiedy przeszedłem w to miejsce nie pracowałem już tak dużo. Wtedy już zostałem praktycznie drukarzem. Duzo pracowałem wcześniej jeszcze jaki pomocnik od wszystkiego.
12-11-2019 20:04 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Widzisz to co chcesz zobaczyć.
>>Oglądam pomieszczenie. To weź napisz że to nie to.
>Pomieszczenie do 20s.
>Oczywiscie, że było odpowietrzenie, odprowadzenie wody.

Aha bo pisales...

>ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.


Noszkurwa było tak od razu. Na huj to dochodzenie.

Okazuje się że było wentylowane.


>A na podłodze warstwa lakieru UV, która zmywalo się raz na rok, przed kontrolą.
>Była jedna kontrola w ciągu mojej pracy tam, mnie przy niej nie było, a porzadkownie przed nią trwało blisko 3 dni
>Przypomnialem sobie, że najwieksza składowa toksyny wcale nie były środki czyszczące ale sam lakier UV, tego było naprawdę dużo.
>Mycie zajmowało 2-3 godziny dziennie, reszta to druk.
>Kiedy przeszedłem w to miejsce nie pracowałem już tak dużo. Wtedy już zostałem praktycznie drukarzem. Duzo pracowałem wcześniej jeszcze jaki pomocnik od wszystkiego.
>

Czyli nie siedziałeś tam po 16 godzin. Ehhh
12-11-2019 20:21 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Czyli nie siedziałeś tam po 16 godzin. Ehhh

Nie nigdy nie siedziałem tam 16h bez przerwy, może 4h w ciągu.
Po 16h bywało, że trwała praca.

Wentylację należy właściwie uruchomić, wymusic, tam nie było to robione.

Od początku wiedziałem, że zbudujesz wniosek, że wszytko jest super ale to nie Ty ladujesz w szpitalu na bezdechu i pulsie 140 i co to może Ciebie tak naprawdę obchodzic? Obchodzi Cię?
Tyle co bawi mała rywalizacja w zaprzeczaniu.
12-11-2019 22:07 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Czyli nie siedziałeś tam po 16 godzin. Ehhh
>Nie nigdy nie siedziałem tam 16h bez przerwy, może 4h w ciągu.
>Po 16h bywało, że trwała praca.
>Wentylację należy właściwie uruchomić, wymusic, tam nie było to robione.
>Od początku wiedziałem, że zbudujesz wniosek, że wszytko jest super ale to nie Ty ladujesz w szpitalu na bezdechu i pulsie 140 i co to może Ciebie tak naprawdę obchodzic? Obchodzi Cię?
>Tyle co bawi mała rywalizacja w zaprzeczaniu.

Zabawę to Ty masz. Kto pierwszy odgadnie gdzie jest kit. Nawet się nie poczuwasz tylko uważasz że się dopierdalam.
Tyle że nie 16 a może 4 godziny i pomieszczenie było wentylowane a nie że nie wentylowane to nie są niuanse.

Chyba nawet Ty dostrzegasz róznicę. A jak nie, to wytłumacz laikom jakie gówno przedstawiłeś a w czym faktycznie robiłeś. Bo robisz chlew. I komuś może się zdawać.

k***a pomyśl że robiłeś faktycznie po 16 godzin w nie wentylowanym pomieszczeniu.
jest różnica czy nie?

Obchodzi Cię to czy masz wyjebane centralnie co ludzie wiedzą?
12-11-2019 22:56 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>k***a pomyśl że robiłeś faktycznie po 16 godzin w nie wentylowanym pomieszczeniu.

16h z myjką i toksynami w niewentylowanym pomieszczeniu to zwyczajnie śmierć.
Tak tego na pewno nie przestawiałem.

16h non stop na nogach z 30min przerwy w tym 2h w oparach toksyn. Tak.
I skończmy z tym, bo co za różnica?

Widziałem tak rozwalonych pracą ludzi, że moje rozwalenie to nic.
Choć kiedy mam atak oskrzelowy i nie mogę przestać kaszleć to tak nie myślę.

Wcześniej nie kaszlałem.
W życiu chyba nie miałem wcześniej zapalenia oskrzeli albo takie, że nawet nie pamiętam.
Ale na pewno nie co 3 miesiące i takie, z których nie mogę wyjść przez kolejne 2.

I mam gdzieś co sądzicie, żeby usprawiedliwić swój cudowny świat.
Wiem co czułem i co czuję. To mi wystarczy.

Ja nie przejdę nad tym do porządku dziennego, ale Wy możecie, co też zapewne nie omieszkacie zrobić.
13-11-2019 00:01 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>k***a pomyśl że robiłeś faktycznie po 16 godzin w nie wentylowanym pomieszczeniu.
>16h z myjką i toksynami w niewentylowanym pomieszczeniu to zwyczajnie śmierć.
>Tak tego na pewno nie przestawiałem.

A jak?
Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.

Wlaśnie tak to przedstawiłeś.

Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.


Tak samo jak to pomieszczenie które rzekomo jest bez wentylacji co potem sam sprostowałeś ze jednak jest wentylowane.


>16h non stop na nogach z 30min przerwy w tym 2h w oparach toksyn. Tak.
>I skończmy z tym, bo co za różnica?

Ogromna. Trzeba uświadamiać ludzi jak wyglądają realia.....w opowiadaniu historyjek zwłaszcza Twoich

>I mam gdzieś co sądzicie, żeby usprawiedliwić swój cudowny świat.
>Wiem co czułem i co czuję. To mi wystarczy.

Co czułeś jak pisałeś o nie wentylowanym pomieszczeniu i wdychaniu syfu tam po wiele godzin dziennie w pracy po 16 godzin przez 21 dni
13-11-2019 08:20 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>>>k***a pomyśl że robiłeś faktycznie po 16 godzin w nie wentylowanym pomieszczeniu.
>>16h z myjką i toksynami w niewentylowanym pomieszczeniu to zwyczajnie śmierć.
>>Tak tego na pewno nie przestawiałem.
>A jak?
> Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.
>Wlaśnie tak to przedstawiłeś.
> Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.
>

>Tak samo jak to pomieszczenie które rzekomo jest bez wentylacji co potem sam sprostowałeś ze jednak jest wentylowane.
>>16h non stop na nogach z 30min przerwy w tym 2h w oparach toksyn. Tak.
>>I skończmy z tym, bo co za różnica?
>Ogromna. Trzeba uświadamiać ludzi jak wyglądają realia.....w opowiadaniu historyjek zwłaszcza Twoich
>>I mam gdzieś co sądzicie, żeby usprawiedliwić swój cudowny świat.
>>Wiem co czułem i co czuję. To mi wystarczy.
>Co czułeś jak pisałeś o nie wentylowanym pomieszczeniu i wdychaniu syfu tam po wiele godzin dziennie w pracy po 16 godzin przez 21 dni

Zaczekaj farmer, zanim wykonasz kolejną figurę retoryczna coś Ci wyjaśnię.

To nie było super.
To nie było ok.
To nie było dobre.
Wprost przeciwnie to było niedobre, to było złe, to było bardzo złe.

Spotkałem zło, które zechciało ubogacic się na mojej krwi, bo znalazło taką możliwość. Spotkalem człowieka, który zechciał zbudować swój dobrobyt na moim zniszczeniu.

Obrazu zła z mojej pamięci nie zmienią stosowane przez Ciebie figury, przystrojenia, stosowane maski.
Potrafię odróżnić zło od dobra z Natury.

Doświadczenie obcowania z prawdziwym złem pozwoliło mi też spojrzeć inaczej na moje wcześniejsze doświadczenie i na moją rolę w kreacji zła.
Ja byłem taki dla innych jakim ten człowiek był dla mnie.

Kiedy sobie to uświadomiłem znienawidzilem świat, w którym żyje, znienawidzilem państwo współczesne państwo kapitalistyczne.

Gardze waszym i już nie moim państwem kapitalistycznym 100x bardziej niż Szarley mną.

Ale zdaje sobie sprawę, że stoję naprzeciw potężnej wiary zakorzenionej w potężnych interesach, wobec których jestem całkowicie bezsilny.

Dokładnie pamiętam jedną kwestię z przedstawienia teatralnego - możesz sobie mną gardzic, bylebys robił to co chcę.

Wiem, że prezentujesz nie tylko cwaniactwo ale jeszcze w to cwaniactwo wierzysz. Wierzysz w to w co opłaca Ci się wierzyć, tak działa ludzka psychika.

Robię co tylko mogę, żeby już nikt więcej nie poradził wspinać się do gwiazd po moim garbie.
Co tylko mogę ale naprzeciw mam tłumy ludzi, których dobrobyt zbudowany jest na wyzysku i ktorzy bez walki fizycznej i intelektualmej tego dobrobytu zburzyć nie pozwolą.

Jak dla mnie, Ty czy Szarley jesteście typowymi przykładami elity. Ty i Szarley jesteście elita.

Nie mów mi co powinienem czuć, myśleć i wybierać, bo robię to naturalnie,zgodnie z moją Naturą a nie twoja.
13-11-2019 18:24 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>k***a pomyśl że robiłeś faktycznie po 16 godzin w nie wentylowanym pomieszczeniu.
>>>16h z myjką i toksynami w niewentylowanym pomieszczeniu to zwyczajnie śmierć.
>>>Tak tego na pewno nie przestawiałem.
>>A jak?
>> Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.
>>Wlaśnie tak to przedstawiłeś.
>> Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.
>>

>>Tak samo jak to pomieszczenie które rzekomo jest bez wentylacji co potem sam sprostowałeś ze jednak jest wentylowane.
>>>16h non stop na nogach z 30min przerwy w tym 2h w oparach toksyn. Tak.
>>>I skończmy z tym, bo co za różnica?
>>Ogromna. Trzeba uświadamiać ludzi jak wyglądają realia.....w opowiadaniu historyjek zwłaszcza Twoich
>>>I mam gdzieś co sądzicie, żeby usprawiedliwić swój cudowny świat.
>>>Wiem co czułem i co czuję. To mi wystarczy.
>>Co czułeś jak pisałeś o nie wentylowanym pomieszczeniu i wdychaniu syfu tam po wiele godzin dziennie w pracy po 16 godzin przez 21 dni
>Zaczekaj farmer, zanim wykonasz kolejną figurę retoryczna coś Ci wyjaśnię.

Już wyjaśniłem Twoją figurę retoryczną. Pomieszczenie było wentylowane.

Ktoś kto niby tyle czasu tam spędził powinien znać to miejsce tak by nie pie.dolić że nie było wentylacji.


Chodziłeś do roboty w drukarni. Mam Ci medal dać za to? Miliony ludzi dzień w dzień robi fizycznie.

>Gardze waszym i już nie moim państwem kapitalistycznym 100x bardziej niż Szarley mną.


Farba będzie mniej napierdalać w innym systemie?
13-11-2019 19:19 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Już wyjaśniłem Twoją figurę retoryczną. Pomieszczenie było wentylowane.

Pomieszanie miało układ wentylacyjny, który wymagał uruchomienia i który nie był uruchamiany bo to kosztuje prąd, ciepło i zanieczyszenie układu, za wyczyszczenie którego trzeba bulic, a to już jest katastrofa kosztowa doliczajac do 8 EUR na godzinę w rachunku na dzialanosci gospodarczej.

A teraz możesz mi już zaprzeczyć.
I napisać, że wszytko było super, że Ty wiesz wszytko lepiej, że opowiadam to tylko dlatego, że chcę Cię okraść tak jak Szarleya a Ty na wszystko uczciwie zrobiłeś i właściwie należałoby Ci się jeszcze więcej.
13-11-2019 19:45 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Już wyjaśniłem Twoją figurę retoryczną. Pomieszczenie było wentylowane.
>Pomieszanie miało układ wentylacyjny, który wymagał uruchomienia i który nie był uruchamiany bo to kosztuje prąd, ciepło i zanieczyszenie układu, za wyczyszczenie którego trzeba bulic, a to już jest katastrofa kosztowa doliczajac do 8 EUR na godzinę w rachunku na dzialanosci gospodarczej.

Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.

Woda była w obiegu?



>A teraz możesz mi już zaprzeczyć.
>I napisać, że wszytko było super, że Ty wiesz wszytko lepiej, że opowiadam to tylko dlatego, że chcę Cię okraść tak jak Szarleya a Ty na wszystko uczciwie zrobiłeś i właściwie należałoby Ci się jeszcze więcej.

Co?
13-11-2019 20:05 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.
>Woda była w obiegu?

Dwukrotnie leżałem w szpitalu, z powodu powracajacego zapalenia oskrzeli byłem już 10 razy u lekarza, wykonano mi chyba ze 100 różnych badań z 2 tomografiami włącznie, w pracy nikt nie może znieść mojego kaszlu, wszystkich to denerwuje.
Nigdy wczesniej nie miałem alergii.

W niemieckich cenach te akcje szpitalne to pewnie dziesiątki tysięcy EUR.

Bula wszyscy, żeby jeden kolo na wyzysku uzbieral kilka tysięcy tylko dla siebie

Widzisz w tym zysk?
Daliście się sfrajerowac z chciwości.
A do tego masz jeszcze na karku wroga twojego państwa.

Bron człowieka i systemu dalej.
szarley (54913 punktów)
"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby podatki płacili wszyscy oprócz mnie"
"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby listonosz mający 1/4 mojego dochodu płacił podatek od 20-letniego fiata na moje konto "

Tak czy nie?

Proste pytanie:
Czy listonosz zarabiający 2500 zł brutto mający 20- letniego opla będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE!

Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź

Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE?

Proste pytanie.
Boisz się odpowiedzieć?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-11-2019 20:39 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby podatki płacili wszyscy oprócz mnie"
>"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby listonosz mający 1/4 mojego dochodu płacił podatek od 20-letniego fiata na moje konto "

Ty jestes mną?

Ja Krystian Hamerlik-Konopka chcę jawnej, kryptograficznie zabezpieczonej księgi kapitalu o rozproszonym zapisie, pozostającej pod wyłączną kontrolą większości kapitału i pozostająca poza kontrolą większości demokratycznej.

Ja Hamerlik-Konopka chcę wyłącznego podatku od własności okreslanego w jawnej demokracji bezpośredniej, przelewanego w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych.

Ja Hamerlik-Konopka chcę kreacji pieniądza jako długu wylacznie wobec systemu pieniężnego księgi kapitału i nigdy wobec drugiego człowieka.

Ja Hamerlik-Konopka nie zgadzam się na przymusowa egzekucję własności niejawnej i nieopodatkowanej.

Ja Hamerlik-Konopka nie zgadzam się na ukaranie jakiegokolwiek człowieka za wyjawienie prawdy, bez względu na to jaka ta prawda jest.

Swoją narrację Szarleyu wsadz sobie do swojego chciwego nosa.
szarley (54913 punktów)
>Ja Hamerlik-Konopka chcę wyłącznego podatku od własności ....

Proste pytanie:
Czy listonosz zarabiający 2500 zł brutto mający 20- letniego opla będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE!

Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź

Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE?

Proste pytanie.
Boisz się odpowiedzieć?
honor p.ch. nie pozwala na odpowiedź?
Ojciec miał taki sam "honor" że Cię tak wychował?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-11-2019 21:12 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Boisz się odpowiedzieć?
>honor p.ch. nie pozwala na odpowiedź?
>Ojciec miał taki sam "honor" że Cię tak wychował?

Liczysz, że mnie sprowokujesz?
Czyż nie znasz już wszytkich odpowiedzi?
szarley (54913 punktów)
Zadałem proste pytania
Oczekuję prostych odpowiedzi

TAK czy NIE?

Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK/NIE?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-11-2019 21:23 
 0 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Zadałem proste pytania
>Oczekuję prostych odpowiedzi
>TAK czy NIE?
>Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>TAK/NIE?

Skąd u emeryta z 1600 ogródek dzialkowy?
Ukradł?

A jeśli o wartości 100 i będzie potrzebował zapłacić od niego 10 podatku rocznie, to przeżyje, 10-tka go nie zabije.
szarley (54913 punktów)
Zadałem proste pytania
Oczekuję prostych odpowiedzi
TAK czy NIE?
Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>>TAK/NIE?
>Skąd u emeryta z 1600 ogródek dzialkowy?
>Ukradł?

tak czy nie ?
Ma na ciebie płacić podatek od tej altanki czy nie
Proste pytanie
psi chuj nie odpowie ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-11-2019 21:31 
 0 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Zadałem proste pytania
>Oczekuję prostych odpowiedzi
>TAK czy NIE?
>Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>TAK/NIE?

I co znowu Ci się zapomniało o tych ludziach WŁADZY

www.wprost(*)100-najbogatszych-polakow.html

A przypomniał Cię się biedny emeryt z ogrodkiem odziedziczonym po mamusi?

Jaka ta twoja pamięć wybiorcza.

No dalej teraz możesz mi zarzuc zawiść
Potierdzam, zawiszcze dobrobytu, też chcę w nim żyć.

Potwierdzam, w drodze do dobrobytu nie potrafię przecwanic innych ludzi jak Ty, dlatego szukam innej drogi do niego.
szarley (54913 punktów)
Emeryt z 1600 zł miesięcznie ma na ciebie płacić ?

Tak czy nie?

Proste pytanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-11-2019 22:16 
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Emeryt z 1600 zł miesięcznie ma na ciebie płacić ?
>Tak czy nie?
>Proste pytanie

Odpowiedziałem, że NIE,

ze biedota powinna płacić w podatku od chleba na dotacje dla kapitalistow, którzy wykupia ich domy z lokatorami, na wynagrodzenia funkcjonariuszy państwa, którzy tego dopilnuja, i żeby jeszcze jakiś ochlap krwawicy został na "DARMOWA" opiekę zdrowotną dla biedoty i na "DARMOWE" programowane dzieci biedoty w państwowych szkołach na kolejne pokolenie niewolników.
14-11-2019 09:19 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Emeryt z 1600 zł miesięcznie ma na ciebie płacić ?
>Tak czy nie?
>Proste pytanie
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Elon Musk
de.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk

ogłosił budowę fabryki baterii Tesli pod Berlinem
www.morgen(*)la-baut-Fabrik-bei-Berlin.html

na którą zdecydował się dzięki obietnicy państwowej POMOCY od niemieckich urzędników

ile wyniesie POMOC zostało utajnione

wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę podczas każdego zakupu chleba i wódki.

Propaganda głosi, że postaną tysiące miejsc pracy.

Nic nie mówią o tym, że tysiące miejsc pracy przez to ulegnie likwidacji.
Nic nie mówią także o tym, że władza Muska względem swojego najemnego robola rośnie w niewyobrażalnym tempie.

Był już kiedyś taki podatek, że biedota POMAGAŁA swoim panom
pl.wikipedia.org/wiki/Pańszczyzna

bo PANOWIE bez pomocy biedoty nie dawali rady żadnego pałacu zbudować, więc było to konieczne.
14-11-2019 10:42 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Emeryt z 1600 zł miesięcznie ma na ciebie płacić ?
>>Tak czy nie?
>>Proste pytanie
>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>Elon Musk
>de.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk
>ogłosił budowę fabryki baterii Tesli pod Berlinem
>www.morgen(*)la-baut-Fabrik-bei-Berlin.html
>na którą zdecydował się dzięki obietnicy państwowej POMOCY od niemieckich urzędników
>ile wyniesie POMOC zostało utajnione
>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę podczas każdego zakupu chleba i wódki.

k***a sprytnie. U nas też tak jest. Tyle że z Vatu z chleba i wódki dostajemy na chleb i wódkę z powrotem. Genialne. warunek trzeba mieć dziecko.

A nie, czekaj....czy ty czasem nie bierzesz od biedoty co kupiła chleb kindergeldu z tego vatu?

zadanie.
Ile najbiedniejszy z biednych musi zjeść chleba i wypić wódki żeby z vatu było na jedno dziecko?


Heh. Biedocie u was jeszcze na fabrykę Tesli zostało.
Tyle że to nie jest tak jak piszesz.

14-11-2019 10:45 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Tyle że to nie jest tak jak piszesz.

Sugerujesz, że podatki egzekwuje się przemocą od biedoty przy zakupach w Aldi czy Lidlu, żeby jej to oddać?

Gdzie tu logika?
14-11-2019 10:54 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Heh. Biedocie u was jeszcze na fabrykę Tesli zostało.

Nie, zupełnie na odwrót

po roztrwonieniu krwawicy biedoty na luksusowe dobra klasy PANÓW biedocie NIC nie zostaje

żaden zwykły zjadacz chleba i pijak do tej Tesli nie wsiądzie, ma specjalne zamki zabezpieczające przed inwazją biedoty.
14-11-2019 11:06 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Heh. Biedocie u was jeszcze na fabrykę Tesli zostało.

Wiesz, że Niemcy zastosowali dopłaty do zakupu nawet NAJDROŻSZYCH aut elektrycznych?

Biedota, płacą VAT przy każdym zakupie chleba w Aldiku, włącznie z tym wczorajszym za 50 centów, pomogła PANOM zmienić ich samochody na NAJNOWOCZEŚNIEJSZE i NAJDROŻSZE.

Dzięki temu po Berlinie jeżdżą takie AUTA, że biedak wychodzi na ulicę i łapie się za głowę, że takie cuda w ogóle istnieją, bo nie potrafi uwierzyć.

CWANIAKI

a bez dopłaty do zakupu i bez subwencji dla producenta to nie łaska ?

Nie martw się, wszystkie subwencje, ulgi, dopłaty można utajnić, tak samo jak i własność.
Nikt się nie dowie. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
14-11-2019 11:48 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Heh. Biedocie u was jeszcze na fabrykę Tesli zostało.
>Wiesz, że Niemcy zastosowali dopłaty do zakupu nawet NAJDROŻSZYCH aut elektrycznych?
>Biedota, płacą VAT przy każdym zakupie chleba w Aldiku, włącznie z tym wczorajszym za 50 centów, pomogła PANOM zmienić ich samochody na NAJNOWOCZEŚNIEJSZE i NAJDROŻSZE.
>Dzięki temu po Berlinie jeżdżą takie AUTA, że biedak wychodzi na ulicę i łapie się za głowę, że takie cuda w ogóle istnieją, bo nie potrafi uwierzyć.
>CWANIAKI
>a bez dopłaty do zakupu i bez subwencji dla producenta to nie łaska ?

zadanie.
Ile najbiedniejszy z biednych musi zjeść chleba i wypić wódki żeby z vatu było na jedno Twoje dziecko?


Napisz proszę wszystkim ile bezdomni łożą na Ciebie. Ilu ich trzeba.

>Nie martw się, wszystkie subwencje, ulgi, dopłaty można utajnić, tak samo jak i własność.
>Nikt się nie dowie. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.

Ty chyba odpowiesz ile biedota łoży na Ciebie
14-11-2019 13:15 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Napisz proszę wszystkim ile bezdomni łożą na Ciebie. Ilu ich trzeba.

Jeżeli pijesz do Kindergeld łatwo sprawdzić stawki
www.finanztip.de/kindergeld/

x3

do tego dochodzą dopłaty do świetlicy czy posiłków dla dzieci - bezpośrednie do organizacji, które to świadczą.

Ale jeśli już pytasz, to wolałbym za siebie i za swoje dzieli płacić sam, bez pomocy wielkich PANÓW rękami bezdomnych.
14-11-2019 14:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Napisz proszę wszystkim ile bezdomni łożą na Ciebie. Ilu ich trzeba.
>Jeżeli pijesz do Kindergeld łatwo sprawdzić stawki
>www.finanztip.de/kindergeld/
>x3

To ile tych biedaków łozy na Ciebie? 10-20 rocznie zrzuca się ba Twój socjal.

>do tego dochodzą dopłaty do świetlicy czy posiłków dla dzieci - bezpośrednie do organizacji, które to świadczą.
>Ale jeśli już pytasz, to wolałbym za siebie i za swoje dzieli płacić sam, bez pomocy wielkich PANÓW rękami bezdomnych.

Wolisz? Ale to biedak bezdomny nie ma nic do powiedzenia utrzymuje Cię choć on sam śpi pod mostem.

Ile biedak dostaje z tego vatu a ile Ty?

Elon Musk z miliardami długów bierze socjal w Niemczech.

Czy ta historia ci czegoś nie przypomina bo mi przypomina kogoś kto miał długi w Polsce i wyjechał do Niemiec i pobiera tam socjal? Pytanie ile ten biedak wytrzyma tego p*****lenia że nie lubisz kapitalizmu.

Tesla zabierze miejsce pracy? A Ty się o to martwiłeś jak jechałeś tam pracować?


14-11-2019 15:06 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wolisz? Ale to biedak bezdomny nie ma nic do powiedzenia utrzymuje Cię choć on sam śpi pod mostem.

Najwyższy czas, żeby wreszcie miał coś do powiedzenia.
Żeby odzyskał choć minimum władzy nad własnym życiem, potrzeba choć trochę władzy nad jego życiem odebrać jego PANOM.

>Ile biedak dostaje z tego vatu a ile Ty?
>Elon Musk z miliardami długów bierze socjal w Niemczech.
>Czy ta historia ci czegoś nie przypomina bo mi przypomina kogoś kto miał długi w Polsce i wyjechał do Niemiec i pobiera tam socjal? Pytanie ile ten biedak wytrzyma tego p*****lenia że nie lubisz kapitalizmu.
>Tesla zabierze miejsce pracy? A Ty się o to martwiłeś jak jechałeś tam pracować?

Ale ja jestem zły.
Ale Wy jesteście dobrzy.
Ależ ten podatek VAT od biedy jest dobry i sprawiedliwy a podatek od własności byłby zły i niesprawiedliwy.
Ależ ta utajniona, nieopodatkowana, subencjonowana z podatku od biedy, państwowo, przymusowo egzekwowana własność prywatna jest dobra i sprawiedliwa.
Ależ ten lichwiarski pieniądz państwowy, współczesnego państwa kapitalistycznego jest dobry i sprawiedliwy.

Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?

Nie Ty jedyny.
14-11-2019 15:11 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?
>Nie Ty jedyny.

Wyjechałeś, pobierasz socjal od biedaka który nie chce zdechnąć z głodu. Dla ciebie biedota utrzymuje tylko przemysłowców.

Powiedz że Cie nie utrzymuje ten bezdomny wg Twojej logiki z vatu od chleba budujący fabryke Tesli.

>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę >podczas każdego zakupu chleba i wódki.

Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?
14-11-2019 15:48 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?
>>Nie Ty jedyny.
>Wyjechałeś, pobierasz socjal od biedaka który nie chce zdechnąć z głodu. Dla ciebie biedota utrzymuje tylko przemysłowców.
>Powiedz że Cie nie utrzymuje ten bezdomny wg Twojej logiki z vatu od chleba budujący fabryke Tesli.
>>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę >podczas każdego zakupu chleba i wódki.
>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?

Nie chcę tego.

jeżeli ktoś chodzi po śmietnikach, zbiera złom, sprzedaje go, żeby kupując chleb w podatku od biedy zapłacić za utrzymanie moich dzieci to ja tego nie chcę.

Czas z tym skończyć.

Żeby z tym skończyć potrzebuję jednak dostępu do zasobów, które pomogą mi samodzielnie utrzymać swoje dzieci.

Chwilowo wszystkie zasoby świata są ZABEZPIECZENIEM władzy i dobrobytu dziadostwa, która ma już dużo ale chce jeszcze więcej.

Żeby mieć do czegokolwiek dostęp i jakiekolwiek szanse na samodzielne funkcjonowanie, potrzeba ZABECZENIE kapitałowe dziadostwa ograniczyć.

BO WEJDZIE CI NA ŁEB I KARZE BUDOWAĆ SOBIE WIEŻE, KIEDY BĘDZIESZ CIERPIAŁ GŁÓD!
14-11-2019 16:53 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?
>>>Nie Ty jedyny.
>>Wyjechałeś, pobierasz socjal od biedaka który nie chce zdechnąć z głodu. Dla ciebie biedota utrzymuje tylko przemysłowców.
>>Powiedz że Cie nie utrzymuje ten bezdomny wg Twojej logiki z vatu od chleba budujący fabryke Tesli.
>>>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę >podczas każdego zakupu chleba i wódki.
>>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?
>Nie chcę tego.

I dlatego się rozgrzeszasz tym?
>Gardze waszym i już nie moim państwem kapitalistycznym 100x bardziej niż Szarley mną.


A ja rzygam a raczej mam w dupie gdy co raz słyszę że jestem ateistą lewakiem jakimś tam sortem i huj wie jeszcze kim a każdy bierze hajs pod k***a swoja nazwą a jak się z nim nie zgadza to nazywa mnie cwaniakiem.

Ja się nie rozgrzeszam. Nie podoba mi się Twój świat który proponujesz i huj żyj z tym. Nie będzie lepszy niż teraz.


14-11-2019 17:44 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>I dlatego się rozgrzeszasz tym?

Zgrzezylem, opanowany gorączka złota, zakupem ziemi w 20 letnim 100% kredycie w 2008r tuż przed załamaniem się rynku.
Moja bardzo wielka wina.

Wpłata 100 tys. prawie 1/3 i przejęcie ziemi przez bank w ogóle mnie nie rozgezesza.

W pokucie powinienem oddawać caly swój dochód do banku już do śmierci w rozliczeniu karnych odsetek od długu nie splacajac nigdy podstawy tak żeby dług mogły odziedziczyc moje dzieci i również spłacać tylko odsetki.
Mieszkając w komórce i zywiac się rzepa rosnąca dziko na podwórzu.

Ku chwale zatajonego i nieopodatkowanego kapitału.
14-11-2019 18:20 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>I dlatego się rozgrzeszasz tym?
>Zgrzezylem, opanowany gorączka złota, zakupem ziemi w 20 letnim 100% kredycie w 2008r tuż przed załamaniem się rynku.
>Moja bardzo wielka wina.
>Wpłata 100 tys. prawie 1/3 i przejęcie ziemi przez bank w ogóle mnie nie rozgezesza.
>W pokucie powinienem oddawać caly swój dochód do banku już do śmierci w rozliczeniu karnych odsetek od długu nie splacajac nigdy podstawy tak żeby dług mogły odziedziczyc moje dzieci i również spłacać tylko odsetki.
>Mieszkając w komórce i zywiac się rzepa rosnąca dziko na podwórzu.
>Ku chwale zatajonego i nieopodatkowanego kapitału.

I teraz możesz już innych wyzywać od cwaniaków a sam pobierać socjal bo pieniądz nie śmierdzi?

Super.
14-11-2019 18:29 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>I teraz możesz już innych wyzywać od cwaniaków a sam pobierać socjal bo pieniądz nie śmierdzi?
>Super.

Kiedy mi ktoś wpaja, że utajniona, nieopodatkowana, subwencjonowana, państwowo, przymosowo egzekwowana własność, podatek od konsumpcji chleba, pieniądz kredowany w lichwiarskim długu są sprawiedliwe, bo moje dzieci uzyskują Kindergeld to nazywam go cwaniakiem.

Szarleya też, który właścicieli nazywa emerytami.
14-11-2019 18:37 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>I teraz możesz już innych wyzywać od cwaniaków a sam pobierać socjal bo pieniądz nie śmierdzi?
>>Super.
>Kiedy mi ktoś wpaja, że utajniona, nieopodatkowana, subwencjonowana, państwowo, przymosowo egzekwowana własność, podatek od konsumpcji chleba, pieniądz kredowany w lichwiarskim długu są sprawiedliwe, bo moje dzieci uzyskują Kindergeld to nazywam go cwaniakiem.
>Szarleya też, który właścicieli nazywa emerytami.
>

No bo się rozgrzeszyłeś.

super.

A ty jesteś cwaniak wg siebie bo bierzesz ten socjal?
14-11-2019 18:53 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>No bo się rozgrzeszyłeś.
>super.
>A ty jesteś cwaniak wg siebie bo bierzesz ten socjal?

Powinienem był zdechnac z łaski pańskiej.

Ponizenie, wyzysk, upodlenie, pogarda to wciąż za mało?

Dopiero zdechnac będzie wystarczająco?

Wybacz ale na taki układ się nie piszę.
Wolę już kreować swój mały świat na tym słabych podstawach jakie mam.
14-11-2019 19:14 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>No bo się rozgrzeszyłeś.
>>super.
>>A ty jesteś cwaniak wg siebie bo bierzesz ten socjal?
>Powinienem był zdechnac z łaski pańskiej.
>Ponizenie, wyzysk, upodlenie, pogarda to wciąż za mało?
>Dopiero zdechnac będzie wystarczająco?
>Wybacz ale na taki układ się nie piszę.
>Wolę już kreować swój mały świat na tym słabych podstawach jakie mam.

Jesteś czy nie cwaniakiem?
Bierzesz socjal a innych tak nazywasz.

Napisz k***a. Tylko ja krystkon mam moralne prawo do socjalu bo kiedyś się zadluzylem.popraw mnie proszę jeśli to nie był dług pod spekulacje.

Każdy inny kto pracuje wychowuje dzieci i placi podatki jest cwaniakiem kapitalista
14-11-2019 19:31 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jesteś czy nie cwaniakiem?
> Bierzesz socjal a innych tak nazywasz.
>Napisz k***a. Tylko ja krystkon mam moralne prawo do socjalu bo kiedyś się zadluzylem.popraw mnie proszę jeśli to nie był dług pod spekulacje.

Poprawiam. Pod dom rodzinny.

Każdy pracownik najemny ma prawo do
- wynagrodzenia za pracę wg umowy z pracodawcą
- dochodu z demokratycznie określonego podatku od własności w zamian za uznanie cudzej, jawnej własności

>Każdy inny kto pracuje wychowuje dzieci i placi podatki jest cwaniakiem kapitalista

Nie,
Każdy kto podejmuje się przymusowej egzekucji
niejawnej i nieopodatkowanej własności
podatku od konsumpcji
lichwiarskiego długu wobec prywatnej osoby

jest bandyta i złodziejem, który zeruje na krwi drugiego człowieka.
14-11-2019 19:40 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Jesteś czy nie cwaniakiem?
>> Bierzesz socjal a innych tak nazywasz.
>>Napisz k***a. Tylko ja krystkon mam moralne prawo do socjalu bo kiedyś się zadluzylem.popraw mnie proszę jeśli to nie był dług pod spekulacje.
>Poprawiam. Pod dom rodzinny.
>Każdy pracownik najemny ma prawo do
>- wynagrodzenia za pracę wg umowy z pracodawcą
>- dochodu z demokratycznie określonego podatku od własności w zamian za uznanie cudzej, jawnej własności
>>Każdy inny kto pracuje wychowuje dzieci i placi podatki jest cwaniakiem kapitalista
>Nie,
>Każdy kto podejmuje się przymusowej egzekucji
>niejawnej i nieopodatkowanej własności
>podatku od konsumpcji
>lichwiarskiego długu wobec prywatnej osoby
>jest bandyta i złodziejem, który zeruje na krwi drugiego człowieka.

Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.

Jaki jest świat już wiem/y
14-11-2019 19:59 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.

Człowiekiem, który chce socjalu tylko nie chce na niego płacić

Teraz jest tak: wszyscy płacą podatek od dochodu i konsumpcji (w tym H-K) i z tego płaci się socjal także H-K

Ma być tak: podatek płacą inni (H-K nie płaci) i z tego płaci się socjal także H-K

Ideologia jest bardzo prosta: należy zlikwidować podatki które płaci H-K a wprowadzić jedynie takie, których H-K nie zapłaci.

Mam kontrpopozycję:
Podatki powinni płacić jedynie nie mający własności. Nieposiadacze domów czy mieszkań. To ich zmotywuje do oszczędzania, a nie przepuszczania wszystkiego na alkohol i narkotyki i do pracy po to, żeby dom zbudować

Mnie się już odechciało dyskusji z kimś, kto chce, żeby na jego konto wpłacali właściciele rowerów, bo jego przy kosmicznych dochodach na rower nie stać.

Wylądowałem w oślej, bo mnie złość poniosła na pospolitego frustrata, który uważa, że 90% społeczeństwa nie posiada niczego i nie dociera do niego, że niejeden robotnik ma dom a większość ma samochody, nie dociera, że wieeeelu polskich emerytów ma mieszkania czy domy za uczciwie zarobione pieniądze i trzeba im je opodatkować lub zabrać bo krezus-Konopka nie poradził odłożyć na mieszkanie

Jeśli ktoś w Polsce ma dochód na poziomie K H-K to buduje dom a ten tylko miauczy i miauczy, że dziecku bułkę ukradł z głodu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-11-2019 20:26 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.
>Człowiekiem, który chce socjalu tylko nie chce na niego płacić
>Teraz jest tak: wszyscy płacą podatek od dochodu i konsumpcji (w tym H-K) i z tego płaci się socjal także H-K
>Ma być tak: podatek płacą inni (H-K nie płaci) i z tego płaci się socjal także H-K
>Ideologia jest bardzo prosta: należy zlikwidować podatki które płaci H-K a wprowadzić jedynie takie, których H-K nie zapłaci.

Rozmawialiśmy wielokrotnie o istocie podatku. Ten ma rozprszac własność / władze aby każdy mógł zadbać o siebie a nie jedynie o wieże swoich Panów.
Podatek egzekwowany od biedoty dla Panów pozbawiony jest tej istoty, nie ma żadnego sensu innego niż spoleczne pasozytnictwo.

>Mam kontrpopozycję:
>Podatki powinni płacić jedynie nie mający własności. Nieposiadacze domów czy mieszkań. To ich zmotywuje do oszczędzania, a nie przepuszczania wszystkiego na alkohol i narkotyki i do pracy po to, żeby dom zbudować

Nie potrzebujesz proponować, już tak jest. VAT płaci wyłącznie biedota, klasa Panów kupuje na firme i VAT odlicza.

>Mnie się już odechciało dyskusji z kimś, kto chce, żeby na jego konto wpłacali właściciele rowerów, bo jego przy kosmicznych dochodach na rower nie stać.
>Wylądowałem w oślej, bo mnie złość poniosła na pospolitego frustrata, który uważa, że 90% społeczeństwa nie posiada niczego i nie dociera do niego, że niejeden robotnik ma dom a większość ma samochody, nie dociera, że wieeeelu polskich emerytów ma mieszkania czy domy za uczciwie zarobione pieniądze i trzeba im je opodatkować lub zabrać bo krezus-Konopka nie poradził odłożyć na mieszkanie

No i gitara, każdy coś ma, to wszycy wybierają w demokracji bezpośredniej bardzo niski podatek od własności, bo kto chce płacić podatki, na pewno nie właściciele?
No chyba, że jeden ma wszytko a inni zupełnie nic, to podatek może być wyższy.

>Jeśli ktoś w Polsce ma dochód na poziomie K H-K to buduje dom a ten tylko miauczy i miauczy, że dziecku bułkę ukradł z głodu

Z moim dochodem w Kongo byłbyś pewnie krezysem. Co z tego? Żyjesz w Kongo? Uzyskiwalbys taki dochód w Kongo?
Co za głupie porównanie.

Podandto, gdybym był obrzydliwe napasiony kasą, że aż ulewaloby mi się, to czy nie mógłbym wówczas lansować ujawnienia własności, opodatkowania wyłącznie własności i zniesienie podatku od biedy?

Widzisz coś złego w wyjawieniu mienia i zniesieniu opodatkowania biedy?
szarley (54913 punktów)
Szarley:
Cytat:
Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?
TAK? / NIE?


Hamerlik - Konopka:
Cytat:
TAK


A teraz przeczytaj jeszcze raz pytanie i odpowiedź.
Wytłumaczę ci:

Dwóch ludzi :
1 emeryt mający działkowy ogródek i 1600 zł emerytury
2 Hamerlik mieszkający w luksusowym mieszkaniu w Berlinie i mający ok. 20 000zł/miesiąc

Który z nich jest bogatszy?
Który w twoim świecie zapłaci drugiemu podatek?

Zjedz mu jeszcze nerkę

Masz w domu lustro?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-11-2019 21:51 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Szarley:
> Cytat:
Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?
>TAK? / NIE?

>Hamerlik - Konopka:
> Cytat:
TAK

>A teraz przeczytaj jeszcze raz pytanie i odpowiedź.
>Wytłumaczę ci:
>Dwóch ludzi :
>1 emeryt mający działkowy ogródek i 1600 zł emerytury
>2 Hamerlik mieszkający w luksusowym mieszkaniu w Berlinie i mający ok. 20 000zł/miesiąc
>Który z nich jest bogatszy?
>Który w twoim świecie zapłaci drugiemu podatek?
>Zjedz mu jeszcze nerkę
>Masz w domu lustro?
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Dokładniej mówiąc dochód ponad 1900 netto minus na wejściu 1100 mieszkanie, 100 prąd, 70 komunikacja publiczna. Czyli już 630 zostaje a jeszcze miesiąc się nie zaczal.

I nie wypominaj mi po 1000x Kindergeld bo nie zapomniałem i w ostatnim miesiącu chyba z 7 dni chodziłem głodny do roboty wyjadajac wszytkie możliwe starocie.

Ale tu zawsze coś wypada, ostatnio z 700 w sumie za niestaiennictwo na rozprawie jak chciał urwać z czynszu bo go zalala deszczowka, potem z 500 za to że nie wypowiedzialem karty rabatowej sprzed 2 lat, która kupiłem żeby zaoszczędzić 10 ale się okazało, że trafiłem na kosmicznych cwaniakow, potem wyjechałem banem poza strefę AB czego nie wiedziałem koleje 100,potem spóźniłem się z czynszem więc sprawa po 15 dniach była już u prawnika a za wezwanie od prawnika +250, potem splacamy z żoną debet że starej karty więc doliczaja 200 kwartalne za odsetki.

Także z tymi 630 nie poszalejesz, zwłaszcza kiedy w okol pełno cwaniakow, którzy bazując na państwowym przymusje próbują Cię okraść dosłownie ze wszystkiego.
Takie robią pułapki że w życiu nie wylapiesz, że ktoś znowu próbuje Cię okraść i naiwnie dajesz się zwabic.
Próbuję teraz ostrożniej ale wśród chciwych i bezwzględnych ludzi, ktorzy mają za sobą przemoc państwa to naprawdę jest trudne.
15-11-2019 08:41 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Szarley:
Cytat:
Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?
TAK? / NIE?

Hamerlik - Konopka:
Cytat:
TAK

A teraz przeczytaj jeszcze raz pytanie i odpowiedź.
Ludzie naprawdę biedni mają opłacać twoje luksusy? Ty płacisz 1100 euro za najm mieszkania, a emeryt, który ma tyle na 3 miesiące ma ci to finansować z podatku od altanki? Ja mam ci to finansować podatkiem od skromnego sadu?
Masz w domu lustro?
Nie widzisz swojej chciwej i nieuczciwej gęby?

>Dokładniej mówiąc dochód ponad 1900 netto minus na wejściu 1100 mieszkanie,
... ale zamiana mieszkania na tańsze nie wchodzi w grę, luksus musi być

>100 prąd, 70 komunikacja publiczna. Czyli już 630 zostaje a jeszcze miesiąc się nie zaczal.
I już się matematyka nie zgadza kłamco. Już pominąłeś Kindergeld oszuście
(2,5 tys zł po opłatach!!! polski robotnik z taką kasą budowałby dom)

>w ostatnim miesiącu chyba z 7 dni chodziłem głodny do roboty wyjadajac wszytkie możliwe starocie.

Rzygam twoimi konfabulacjami. Znam Berlin, ŻADEN ROBOTNIK W BERLINIE NIE CHODZI GŁODNY. TO ZAMOŻNE CYWILIZOWANE MIASTO.

>Ale tu zawsze coś wypada, ostatnio z 700 w sumie za niestaiennictwo na rozprawie
To trzeba się było stawić. Proste

>potem z 500 za to że nie wypowiedzialem karty rabatowej sprzed 2 lat,
To trzeba było wypowiedzieć
Proste

>potem wyjechałem banem poza strefę AB czego nie wiedziałem
To trzeba było wiedzieć. Proste

>potem spóźniłem się z czynszem więc sprawa po 15 dniach była już u prawnika
To trzeba płacić w terminie. Proste

>potem splacamy z żoną debet że starej karty więc doliczaja 200 kwartalne za odsetki.
To trzeba było nie brać debetu

>Próbuję teraz ostrożniej ale wśród chciwych i bezwzględnych ludzi, ktorzy mają za sobą przemoc państwa to naprawdę jest trudne.

Rzygam twoimi konfabulacjami. I doprawdy nie rozumiem, dlaczego inni mają płacić podatki na twoją głupotę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-11-2019 21:15 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Hamerlik - Konopka

Podpisz się swoim nazwiskiem skoro moje przywołujesz 1000x.
Nie zrobisz?
Typowe u tchórzliwego cwaniactwa.

>Ludzie naprawdę biedni mają opłacać twoje luksusy? Ty płacisz 1100 euro za najm mieszkania, a emeryt, który ma tyle na 3 miesiące ma ci to finansować z podatku od altanki? Ja mam ci to finansować podatkiem od skromnego sadu?
>Masz w domu lustro?

1100 na zachodzie Belina to żaden luksus, to wielkomiejskie ceny spowodowane dziadowskim systemem społecznym, w którym wszystko posiadają starzy, cwani, chciwi bezwzględni ludzie pod przykrywką globalnych koncernów subwencjonowanych z podatku od biedy.

W waszym systemie stwarza się tylko pozór dochodu, taki pic na wodę, marchewka na kiju przywiązana do karku. Cały twój dochód minutę po wypłacie przejmują różne koncerny mieszkaniowy, energetyczny, komunikacyjny a Ty zostajesz z niczym poza długami i karnymi odsetkami od odsetek, które rosną szybciej niż zdołasz je spłacać. Aaaa zostaje Ci jeszcze spolegliwość i nieustająca praca, oczywiście ku chwale Panów.

>Nie widzisz swojej chciwej i nieuczciwej gęby?

Widzę mieszkanie wynajmowanie od Vonovi, która zgromadziła blisko 500.000 mieszkań i chwali się miliardowym zyskiem w EUR w 1 rok. Potrafisz podzielić 1.000.000.000 EUR na 500.000 mieszkań, żeby policzyć ile udoili w rok, również na moim czynszu 1.100

>... ale zamiana mieszkania na tańsze nie wchodzi w grę, luksus musi być

Wolałbyś, żebym z dziećmi przeprowadził się do kawalerki?
A wtedy Ty wespół z innymi wiekowymi właścicielami przejęlibyście mieszkanie, które opuściłem, z dochodów kapitałowych, przez jakiś fundusz inwestycyjny, podzielilibyście mieszkanie na 2, i wydoilibyście z biedoty 1500 zamiast 1100 ??

>I już się matematyka nie zgadza kłamco. Już pominąłeś Kindergeld oszuście
>(2,5 tys zł po opłatach!!! polski robotnik z taką kasą budowałby dom)

W Berlinie, rękami pracowników najemnych?
A może w Krotoszynie, bo Krotoszyn z tego słynie?

>Rzygam twoimi konfabulacjami. Znam Berlin, ŻADEN ROBOTNIK W BERLINIE NIE CHODZI GŁODNY. TO ZAMOŻNE CYWILIZOWANE MIASTO.

Byłeś w Berlinie?
Czy powtarzasz materiał propagandowy, informując wszystkich o rozkwicie i rozwoju?

>>potem z 500 za to że nie wypowiedzialem karty rabatowej sprzed 2 lat,
>To trzeba było wypowiedzieć
>Proste

Co za dziadowsko-złodziejska natura.
Nie interesuje Cię działania, świadczenie wzajemne a jedynie to, że za cwaniakami stoi państwowy aparat przymusu.

Dlatego tak protestowałeś, kiedy ja za istotę umowy stawiałem obustronną wolę współdziałania, wpierając mi, że istotą umowy jest przymusowa egzekucja.

Dla takiej złodziejskiej natury jak twoja, wystarczy zgodzić się i nieważne czy w stanie niewiedzy, błędu, niezrozumienia, nie ważne czy uzyskujesz cokolwiek w zamian, wystarczy zgodzić się, żeby mieć prawo do użycia przemocy.

Dziwię się, że taka złodziejsko-bandycka natura, w ogóle potrzebuje jakiejś zgody, nawet jednorazowej. Że nie bierze sobie po prostu przemocą wszystkiego co chce.

I taka złodziejsko-bandycka natura prawi mi morały! Wymawia mi od rzygowin moralnych!
Arogancja cwaniaków nie zna granic.
15-11-2019 21:48 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
szarley:

Cytat:
Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?
>TAK? / NIE?

>Hamerlik - Konopka:
Cytat:
TAK


jesteś moralną rzygowiną

>>Hamerlik - Konopka
>Podpisz się swoim nazwiskiem skoro moje przywołujesz 1000x.
Znasz moje nazwisko i adres. Jest jawne na fR. Leniu, nie chce się szukać tak jak nie chce się pracować?

Zarabiasz więcej niż 10 polskich emerytów i żądasz, żeby emeryci płacili na twoje luksusy?

Naprawdę rzygać się chce na twoją "moralność"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-11-2019 22:09 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Znasz moje nazwisko i adres. Jest jawne na fR. Leniu, nie chce się szukać tak jak nie chce się pracować?

Nie ma na twoim profilu.
Nie chce Ci się go powtórzyć w każdym poście jak mojego?
Wstydzisz się swojego nazwiska?
Co by twój ojciec powiedział?

>Zarabiasz więcej niż 10 polskich emerytów i żądasz, żeby emeryci płacili na twoje luksusy?
>Naprawdę rzygać się chce na twoją "moralność"

A na twoją moralnosc, nazywajacego właścicieli emerytami, zaklamanego do szpiku kości człowieka, rzygać Cię się nie chce?

Dziwne, bo ja na taką ohydna manipulacje, reaguje odruchem wymiotnym.
14-11-2019 20:04 
 Ocena-1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.
>Jaki jest świat już wiem/y

Chcesz mnie oskarzyc na podstawie praw jakie przysługują moim dzieciom w waszym świecie?

Dlatego, że gardze wasza instytucja utajnionej, nieopodatkowanej, subwencjonowanej własności oraz instytucja podatku od biedy?

Sam dzieci nie wychowasz ale Liczysz, że moje będą Ci świadczyć na starość w komornym jakie będą musialy zapłacić za najem twojej własności.
14-11-2019 20:10 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.
>>Jaki jest świat już wiem/y
>Chcesz mnie oskarzyc na podstawie praw jakie przysługują moim dzieciom w waszym świecie?


Pytam czemu jeden jest bandytą gdy bierze socjal.
A ty kim jestes?

O nic nie oskarżam. Póki co to ty nazwałeś mnie bandytą cwaniakiem

Chce wiedzieć. Czemu jeden jest cwaniakiem i bandytą a ty jeden jesteś moralnie uprawniony do poboru świadczeń.
14-11-2019 17:55 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie podoba mi się Twój świat który proponujesz i huj żyj z tym. Nie będzie lepszy niż teraz.

Co konkretnie Ci się nie podoba?

Jawność własności, której świadectwo ma zabezpieczać kryptograficznie zabezpieczona księga kapitału pod wyłączną kontrolą większości kapitału?

Pomimo, że twoje jest tylko twoje i że ze swoim możesz robić co chcesz, nie chcesz żeby inni wiedzieli co masz? Dlaczego? Bo nie będzie nimi już tak łatwo manipulować dla wyłącznie własnej korzyści i na szkodę innych?

To jest rozumowanie prymitywnych ludzi, wierzących że potężnie skorzystają na korupcji, ale ostatecznie okazuje się, że w skorumpowanych państwach wszycy są w czarnej dupie.

Nie rozumiesz, że wykluczenie manipulacji bardzo Ci się opłaci?

A może nie podoba Ci się podatek od własności zamiast podatku od chleba?

Albo kreacja długu wyłącznie wobec systemu pieniężnego i nigdy wobec lichwiarza?
14-11-2019 18:35 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Nie podoba mi się Twój świat który proponujesz i huj żyj z tym. Nie będzie lepszy niż teraz.
>Co konkretnie Ci się nie podoba?


>Jawność własności, której świadectwo ma zabezpieczać kryptograficznie zabezpieczona księga kapitału pod wyłączną kontrolą większości kapitału?
>Pomimo, że twoje jest tylko twoje i że ze swoim możesz robić co chcesz, nie chcesz żeby inni wiedzieli co masz? Dlaczego? Bo nie będzie nimi już tak łatwo manipulować dla wyłącznie własnej korzyści i na szkodę innych?

To sobie zabezpiecz i podaj hasło do konta bo k***a to chyba logiczne.

Czy jednak bedziesz tego bronił jak szarley swojego sadu.




>To jest rozumowanie prymitywnych ludzi, wierzących że potężnie skorzystają na korupcji, ale ostatecznie okazuje się, że w skorumpowanych państwach wszycy są w czarnej dupie.

To ty nie wiesz o jakich konsekwencjach piszesz.

>Nie rozumiesz, że wykluczenie manipulacji bardzo Ci się opłaci?
>A może nie podoba Ci się podatek od własności zamiast podatku od chleba?
>Albo kreacja długu wyłącznie wobec systemu pieniężnego i nigdy wobec lichwiarza?

FANTASMAGORIA.

14-11-2019 18:50 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czy jednak bedziesz tego bronił jak szarley swojego sadu.

Ujawnienie posiadania przez Szarleya sadu i opodatkowanie własności sadu w miejsce tysięcy współczesnych podatków i opłat nie odbiera Szarleyowi jego sadu.

Sad nadal pozostaje Szarleya i tylko jego.
Nadal robi z nim co chce, może np. wykarczowac jak go najdzie chęć.
14-11-2019 19:17 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Czy jednak bedziesz tego bronił jak szarley swojego sadu.
>Ujawnienie posiadania przez Szarleya sadu i opodatkowanie własności sadu w miejsce tysięcy współczesnych podatków i opłat nie odbiera Szarleyowi jego sadu.
>Sad nadal pozostaje Szarleya i tylko jego.
>Nadal robi z nim co chce, może np. wykarczowac jak go najdzie chęć.

Hasło też będzie twoje jak ten sad i konto i co tam masz.
14-11-2019 16:38 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?

Ile dostał Musk z podatku od biedy na fabrykę, która zaora interesy innych z branży i doprowadzi do zwolnień?

Aaaaa
Nie wiesz?
Nie masz pojęcia?
Bo to środki publiczne skarbu państwa zatem WIELKA TAJEMNICA?
Zmowa urzędasów z kapitalistami?

Cwaniacy.

Tylko żeby nie zapomnieć napoić umysłów biedoty wiarą, że tego chce Bóg.
Że to dla ich dobra, że nic nie mają, lecz wszystko posiadają inni, bo inni lepiej wiedzą co z tym zrobić, zwłaszcza we własnym interesie.
14-11-2019 16:56 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?
>Ile dostał Musk z podatku od biedy na fabrykę, która zaora interesy innych z branży i doprowadzi do zwolnień?
>Aaaaa
>Nie wiesz?
>Nie masz pojęcia?
>Bo to środki publiczne skarbu państwa zatem WIELKA TAJEMNICA?
>Zmowa urzędasów z kapitalistami?
>Cwaniacy.
>Tylko żeby nie zapomnieć napoić umysłów biedoty wiarą, że tego chce Bóg.
>Że to dla ich dobra, że nic nie mają, lecz wszystko posiadają inni, bo inni lepiej wiedzą co z tym zrobić, zwłaszcza we własnym interesie.

Przyjedź do Polski i przekonaj Polaków że lepiej zbudować fabrykę tesli niż wydać miliardy na naukę religii.

Tylko nie pisz mi że to jedno i to samo



14-11-2019 17:47 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Przyjedź do Polski i przekonaj Polaków że lepiej zbudować fabrykę tesli niż wydać miliardy na naukę religii.
>Tylko nie pisz mi że to jedno i to samo

Nikomu nie bronię budować Tesli.
Nikomu nie bronię budować kościołów.
Niech każdy robi co chce.

Byleby robił to za swoje a nie z podatku od biedy.
14-11-2019 21:04 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?
>Ile dostał Musk z podatku od biedy na fabrykę, która zaora interesy innych z branży i doprowadzi do zwolnień?
>Aaaaa
>Nie wiesz?
>Nie masz pojęcia?
>Bo to środki publiczne skarbu państwa zatem WIELKA TAJEMNICA?
>Zmowa urzędasów z kapitalistami?
>Cwaniacy.
>Tylko żeby nie zapomnieć napoić umysłów biedoty wiarą, że tego chce Bóg.
>Że to dla ich dobra, że nic nie mają, lecz wszystko posiadają inni, bo inni lepiej wiedzą co z tym zrobić, zwłaszcza we własnym interesie.

Weź Ty człowieku napisz jaśniej o co Tobie chodzi, do cholery. Ja w Twoim towarzystwie nie przebywam i \nie mam pojęcia o czym Ty piszesz. masz jakieś pretensje, może i słuszne, ale z tego co napisałeś nic nie wiadomo. Daję słowo przedwojennego harcerza.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
14-11-2019 21:35 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Weź Ty człowieku napisz jaśniej o co Tobie chodzi, do cholery. Ja w Twoim towarzystwie nie przebywam i \nie mam pojęcia o czym Ty piszesz. masz jakieś pretensje, może i słuszne, ale z tego co napisałeś nic nie wiadomo. Daję słowo przedwojennego harcerza.

To proste i oczywiste.

Nadmiar władzy jest dla społeczeństwa szkodliwy tak samo jak jej niedobór.

I obojętnie jak ta władza jest ukonstytuowana, czy to dyktatura wojskowa czy kapitalizm z potężnie skoncentrowana własnością.

Nadmiar władzy prowadzi spoleczenstwo do dysfunkcji, regresu i rozpadu.
W gruncie rzeczy nikomu z członków spoleczenstwa nadmiar władzy nie opłaca się, nawet wladcom, bo u nich rozwija się związana z tym agresja i perwersja.

Zatem muszą być mechanizmy ograniczające koncentrację władzy.
Takim mechanizmem może być jawność.
Takim mechanizmem może być podatek od własności.
Zmiana sposobu kreacji i emisji pieniądza.

Wprowadzenie supersekretarza jako przeciwwagi dla superkapitalisty jest tylko pozornym rozproszeniem władzy.
To jest zaledwie podział władzy na 2, niewiele zmienia w kwestii jej koncentracji.
15-11-2019 06:47 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Weź Ty człowieku napisz jaśniej o co Tobie chodzi, do cholery. Ja w Twoim towarzystwie nie przebywam i \nie mam pojęcia o czym Ty piszesz. masz jakieś pretensje, może i słuszne, ale z tego co napisałeś nic nie wiadomo. Daję słowo przedwojennego harcerza.

A Ty Wenancjuszu, czy tak jak Szarley i farmer też popierasz tajny kapitał, podatek od biedy VAT i kreację pieniądza pod postacią wysokooprocentowanego, państwowo, przymusowo egzekwowanego długu wobec prywatnych osób?

Czy Ciebie też nie razi rozwój prywatnej własności i władzy człowieka takiego jak Musk w tajemnicy i w zmowie przez urzędników państwowych z użyciem środków wyegzekwownych w podatku od chleba od bezdomnego zlomiarza i zbieracza butelek?

Bo ja to wiedzę tak, że każdy rozwój władzy / prywatnej własności zawsze kosztuje utratę wpływu i kontroli innych nad własnym życiem, tzn. kosztuje utratę przez innych wolności.

Czy też należysz do pokolenia emerytów z własnością zakorzeniona jeszcze w PRLu, których obchodzi tylko, żeby kasa była na koncie i żadnego podatku do zapłacenia a czy to kosztuje kogoś utratę wolności i przywiązanie do maszyny w ciemnej hali pod lampa jarzeniowa bez widoku słońca macie tam gdzie u Was słońce też nie jest widoczne - znaczy w dupie?
15-11-2019 09:38 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Weź Ty człowieku napisz jaśniej o co Tobie chodzi, do cholery. Ja w Twoim towarzystwie nie przebywam i \nie mam pojęcia o czym Ty piszesz. masz jakieś pretensje, może i słuszne, ale z tego co napisałeś nic nie wiadomo. Daję słowo przedwojennego harcerza.
>A Ty Wenancjuszu, czy tak jak Szarley i farmer też popierasz tajny kapitał, podatek od biedy VAT i kreację pieniądza pod postacią wysokooprocentowanego, państwowo, przymusowo egzekwowanego długu wobec prywatnych osób?
Co to jest ten tajny kapitał? A Ty chciałbyś pożyczać i nie oddawać mimo umownych przyrzeczeń? Znam takiego jednego z tego forum.
>Czy Ciebie też nie razi rozwój prywatnej własności i władzy człowieka takiego jak Musk w tajemnicy i w zmowie przez urzędników państwowych z użyciem środków wyegzekwownych w podatku od chleba od bezdomnego zlomiarza i zbieracza butelek?
Państwo jest bogate przez bogactwo swoich obywateli. Bogacenie się nie jest grzechem choć nieraz demoralizuje. A chleb wypieka piekarz, któremu za tą umiejętność trzeba zapłacić, bo on musi z kolei kupić mąkę na następne chleby. To tak w ogromnym uproszczeniu.
>Bo ja to wiedzę tak, że każdy rozwój władzy / prywatnej własności zawsze kosztuje utratę wpływu i kontroli innych nad własnym życiem, tzn. kosztuje utratę przez innych wolności.
O co Tobie znów chodzi? Utratę wolności innych czy utratę kontroli właścicieli nad innymi? Bo to tak mi jakoś wygląda, że coś poplątałeś.
>Czy też należysz do pokolenia emerytów z własnością zakorzeniona jeszcze w PRLu, których obchodzi tylko, żeby kasa była na koncie i żadnego podatku do zapłacenia a czy to kosztuje kogoś utratę wolności i przywiązanie do maszyny w ciemnej hali pod lampa jarzeniowa bez widoku słońca macie tam gdzie u Was słońce też nie jest widoczne - znaczy w dupie?
Gdzie jest taka praca? Cholernie mnie to ciekawi. Kto powiedział, że jesteś tam niewolnikiem? Epistemologia słowa niewolnik jest jasna. Ten, któremu odebrano wolną wolę wyboru. To nie masz prawa zmienić pracy? Co Ciebie trzyma w takiej pracy? Pozwól że odpowiem za Ciebie. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to na pewno o pieniądze. Jeśli to taka podła praca, to pewnie są i kłopoty z zatrudnieniem. Więc właściciel płaci więcej niż na innych stanowiskach co jest elementem przyciągającym uwagę. Twoją więc wolą (a jednak nie jesteś niewolnikiem) było podjąć taką pracę bo lubisz mieć pieniędzy więcej, więc jesteś przesiąknięty tą ideologią pieniądza na którą plujesz. W końcowym efekcie nie wiem o czym w końcu piszesz. A w te ciemne piwnice bez okien i łańcuchy to nie wierzę. Nie w XXI wieku. Koloryzujesz i to nieumiejętnie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
15-11-2019 21:25 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Co to jest ten tajny kapitał?

Własność, którą boicie się ujawnić, bo jeśli ją ujawnicie, to stracicie zdolność manipulacji drugim człowiekiem i wówczas nie da się innego człowieka łatwo zrobić w konia. Wówczas, żeby coś od niego uzyskać będzie konieczne też dla niego coś zrobić - a kto by tak chciał? Na pewno nie Wy.

>A Ty chciałbyś pożyczać i nie oddawać mimo umownych przyrzeczeń? Znam takiego jednego z tego forum.

Chciałbym pożyczać wyłącznie od systemu pieniężnego, pod zastaw swojej własności, i tylko wobec systemu pieniężnego być dłużnym a nigdy wobec lichwiarza.

Kosztem debetu z systemu pieniężnego miałby być podatek od własności, którego jeżeli nie zapłacę, jeżeli nie zdołam zapłacić, to utracę własność na rzecz innej osoby, która moją własność wyceniła najwyżej i od której dostanę środki pieniężne w zamian za utraconą własność, wystarczające na pokrycie zaciągniętego debetu, a może jeszcze mi zostanie na nabycie mniejszej własności.

Chciałbym, żeby pieniądz nie był kreowany i emitowany poprzez lichwę.
Potrafisz sobie wyobrazić świat, w którym lichwa zostaje zastąpiona podatkiem płaconym przez właścicieli pracownikom najemnym?

A skąd.
Dla dziadostwa lichwa i przemoc egzekucyjna to fundament egzystencji.
Bez przemocy ani rusz.

Każdy musi się bać, że go cwaniacy zrobią w konia. Zaprzęgą do kieratu, z którego już nigdy się nie uwolni. To jest wasza dziadowska rzeczywistość.
15-11-2019 22:39 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Gdzie jest taka praca?

Pojedz, do którejkolwiek z waszych specjalnych stref ekonomicznych, w których zachodnie koncerny zwolniliscie od opodatkowania zaspokajać się podatkiem od biedy, żeby zaoraly rodzimy biznes, zaobserwuj płaskie hale, które tam stoją i spróbuj policzyć okna

Możesz nawet zrobić zdjęcie okna, jeśli je tam znajdziesz i opublikuj na forum.

To może być sensacja.

-----
Potem możesz jeszcze pojwchac do centrum metropolii o poobserwować wieże należące do zachodnich koncernów i funduszy inwestycyjnych. Policz w tych wieżch okna.

A potem znajdź odpowiedź, skąd ta różnica w liczbie okien.

Gdybyś nie wiedział, w którym iść kierunku, w poszukiwaniu odpowiedzi to mała podpowiedź.

Poobserwuj też nowoczesne kurniki i chlewnie pod kątem ilości okien.
16-11-2019 08:11 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Gdzie jest taka praca?
>Pojedz, do którejkolwiek z waszych specjalnych stref ekonomicznych,
Nie pracujesz w takiej strefie

>zaobserwuj płaskie hale, które tam stoją i spróbuj policzyć okna
Pracowałem w kopalni, tam nie ma okien, mam być takim frustratem jak ty?

>Potem możesz jeszcze pojwchac do centrum metropolii o poobserwować wieże należące do zachodnich koncernów i funduszy inwestycyjnych.
Wystarczy pojechać do luksusowej dzielnicy Berlina i zobaczyć jak mieszka Hamerlik - Konopka. Niewielu Polaków mieszka w takich luksusach, a ci, którzy mieszkają raczej nie są beneficjentami netto systemów podatkowych

Stać Cię na mieszkanie za najm którego płacisz tyle ile polski listonisz zarabia przez dwa miesiące. Po opłaceniu wszystkich opłat zostaje ci pensja brutto polskiej salowej.

Żyjesz jak pączek w maśle i pyerdolisz że chodzisz głodny do pracy

Nawet nie mam pomysłu na co można wydać tak olbrzymie pieniądze jak twoje, skoro niczego nie masz,

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-11-2019 10:52 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Gdzie jest taka praca?
>>Pojedz, do którejkolwiek z waszych specjalnych stref ekonomicznych,
>Nie pracujesz w takiej strefie
>>zaobserwuj płaskie hale, które tam stoją i spróbuj policzyć okna
>Pracowałem w kopalni, tam nie ma okien, mam być takim frustratem jak ty?
>>Potem możesz jeszcze pojwchac do centrum metropolii o poobserwować wieże należące do zachodnich koncernów i funduszy inwestycyjnych.
>Wystarczy pojechać do luksusowej dzielnicy Berlina i zobaczyć jak mieszka Hamerlik - Konopka. Niewielu Polaków mieszka w takich luksusach, a ci, którzy mieszkają raczej nie są beneficjentami netto systemów podatkowych
>Stać Cię na mieszkanie za najm którego płacisz tyle ile polski listonisz zarabia przez dwa miesiące. Po opłaceniu wszystkich opłat zostaje ci pensja brutto polskiej salowej.
>Żyjesz jak pączek w maśle i pyerdolisz że chodzisz głodny do pracy
>Nawet nie mam pomysłu na co można wydać tak olbrzymie pieniądze jak twoje, skoro niczego nie masz,
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Żądam ujawnienia własności i opodatkowania własności w miejsce opodatkowania biedy w VAT!

CZEGO NIE ROZUMIESZ ZACHLANNY I BEZWZGLĘDNY CZŁOWIEKU?
16-11-2019 11:00 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Żądam ujawnienia własności i opodatkowania własności w miejsce opodatkowania biedy w VAT!
>CZEGO NIE ROZUMIESZ ZACHLANNY I BEZWZGLĘDNY CZŁOWIEKU?

Napisz to otwarcie: Żądam aby podatki płacili inni a nie ja
Do tego sprowadza się twój postulat.

VAT płacą także bogaci i to proporcjonalnie do dochodu. Ty będąc bardzo zamożnym człowiekiem też płacisz VAT, nie tylko biedota

Żądanie ujawnienia własności trzeba jakoś uzasadnić, jedynym uzasadnieniem jest twoja zawiść. Nie kupuję

Nazywanie mnie zachłannym też wypadałoby uzasadnić, jak narazie to proponujesz system w którym ty się nahabisz cudzych podatków, więc tu raczej twoja zachłanność wychodzi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-11-2019 11:09 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Napisz to otwarcie: Żądam aby podatki płacili inni a nie ja Do tego sprowadza się twój postulat.

Chcę, żeby inni płacili mi podatki w sytuacji kiedy sami są właścicielami a ja najemnym pracownikiem bez mienia.

Kiedy wyjdę z roli najemnika i przejdę do roli właściciela, również dzięki uzyskiwanym dochodom z podatku od własności, również ja zacznę płacić podatek najemnikom, oprócz wynagrodzenia za ich pracę.

OTWARCIEJ NIE POTRAFIĘ!!!

>VAT płacą także bogaci

Nie kłam!
Nie wystarczająco sie jeszcze w życiu naklamales?

VAT opłaca wyłącznie biedota bez mienia ku chwale swoich Panów właścicieli.
16-11-2019 11:21 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Napisz to otwarcie: Żądam aby podatki płacili inni a nie ja Do tego sprowadza się twój postulat.
> Chcę, żeby inni płacili mi podatki w sytuacji kiedy sami są właścicielami a ja najemnym pracownikiem bez mienia.
>OTWARCIEJ NIE POTRAFIĘ!!!

Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:
Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.

>Kiedy wyjdę z roli najemnika i przejdę do roli właściciela,
Kiedy wreszcie zrozumiesz, że prawie każdy najemny pracownik ma też swoją własność?
Jedynie Hamerlik - Konopka, mając dochód kilku polskich listonoszy jakoś niczego się dorobić nie poradzi i woła do tych listonoszy o podatki.

>>VAT płacą także bogaci
>Nie kłam!
Nie kłamię. Ty jesteś bogaty i VAT płacisz Ja jestem bogaty i VAT płacę

>VAT opłaca wyłącznie biedota bez mienia ku chwale swoich Panów właścicieli.
Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-11-2019 11:58 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:
>Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.

Kupilem samochód, czyli ja też będę bulil na tych, którzy z minimalnej pensji mogą sobie kupić co najwyżej plastikowy stolik i plastikowe krzesła do wynajętej od właściciela kuchni.

>>Kiedy wyjdę z roli najemnika i przejdę do roli właściciela,
>Kiedy wreszcie zrozumiesz, że prawie każdy najemny pracownik ma też swoją własność?

Kto ma własność ten buli na rzecz pozostałych, również na rzecz bogatych.
Znaczenie ma różnica między tym co masz zapłacić a tym to uzyskujesz.
Robol z mieniem może wyjść na 0 będzie miał tyle samo do zapłacenia co uzyska w podatku od innych zatem będzie żył, ze swojego wynagrodzenia za pracę.

>Jedynie Hamerlik - Konopka, mając dochód kilku polskich listonoszy jakoś niczego się dorobić nie poradzi i woła do tych listonoszy o podatki.

Do właścicieli o podatki na rzecz najemnych roboli.
Ty jak widzę wolisz, żeby robol przy zakupie wczorajszego chleba zapłacił subwencje Muskowi.
Typowe u chciwego, zamówionego dziadostwa.
Napój jeszcze umysł robola, który oderwany od maszyny nie wie co się dzieje, że dajesz mu za darmo opiekę zdrowotną i edukację jego dzieci, że taki z Ciebie dobry dziad. Dajesz a nie musisz dać, jak król Arabii Saudyjskiej.

>Nie kłamię. Ty jesteś bogaty i VAT płacisz Ja jestem bogaty i VAT płacę

Bogaci wszystko kupują na firmę.
Ida do restauracji gdzie motloch ich obsluguje i proszą o rachunek na firmę, bo w trakcie obiadu myśleli jak zdobyć jeszcze więcej, żeby innnym nie pozostało nic, to im się za takie myślenie należy zwort VATu.

Żebyś jeszcze nie widział rozkładu własności na świecie, albo nie rozumiał jej konsekwencji dla ludzkiej hierarchii.

Jak beneficjent chorego systemu, to będzie go klami i pazurami bronił, jak konfederaci niewolnictwa.
16-11-2019 12:17 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:
>>Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.
>Kupilem samochód,
Ojeeeeej jaki sukces
Gratuluję!
Jeszcze godzinę temu pisałeś, że nie masz żadnego mienia
Zauważasz jak twoje kłamstwa cię ośmieszają?

>>Kiedy wreszcie zrozumiesz, że prawie każdy najemny pracownik ma też swoją własność?
>Kto ma własność ten buli na rzecz pozostałych, również na rzecz bogatych.
Reasumując i to całkiem na poważnie: Twój system jest kompletnie bezsensowny, niczego korzystnego nie proponujesz oprócz:
wariant 1 maksymalnej koncentracji kapitału
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371

wariant 2 sposobu na życie bogatych na koszt biedoty
Jeśli będę zarabiał tyle ile zarabiam, to w twoim systemie sprzedam dom i będę mieszkał w hotelu, sprzedam samochód i będę jeździł taksówkami. A właściciel hoteli i taksówki niech na moją konsumpcję płacą. Nikt nie zainwestuje ani grosza w coś od czego będzie płacił podatki, nikt nie zbuduje domu, nikt nie kupi samochodu, wrócimy na drzewa. To jest sposób na cywilizacyjny zastój

Jedyny skutek "pozytywny": Hamerlik Konopka zaspokoi swoją frustrację życiowego nieudacznika, który mając potężne dochody nie ma żadnego mienia (teraz już ma!)

>Znaczenie ma różnica między tym co masz zapłacić a tym to uzyskujesz.
obecnie ja więcej płacę, ty więcej zyskujesz
w twoim systemie też ja więcej płacę, ty więcej zyskujesz

>Robol z mieniem może wyjść na 0
Nie ma roboli. Wytrzeźwiej

>>Jedynie Hamerlik - Konopka, mając dochód kilku polskich listonoszy jakoś niczego się dorobić nie poradzi i woła do tych listonoszy o podatki.
>Do właścicieli o podatki na rzecz najemnych roboli.
Do listonosza, który ma dom po dziadku i jest jego WŁAŚCICIELEM . Musk podatku nie zapłaci bo nikt jego majątku nie wyceni. To on wyceni majątek innego rekina kupi go i skupi całą własność w jeny ręku. Nie odpowiedziałeś nigdy na ten argument. Dlaczego, bo żyjesz w urojonym świecie swojej zawiści. Żyjesz marzeniami o zemście na ludziach którzy zarabiają mniej ale coś mają, bo np czytają mowy które podpisują.

>Napój jeszcze umysł robola, który oderwany od maszyny nie wie co się dzieje,
Na szczęście tacy "robole żyją tylko w twojej chorej głowie. W mojej wsi robotnicy mieszkają w swoich domach i wiedzą co się dzieje

>>Nie kłamię. Ty jesteś bogaty i VAT płacisz Ja jestem bogaty i VAT płacę
>Bogaci wszystko kupują na firmę.
Ty też?
Ja nie.

>Ida do restauracji gdzie motloch ich obsluguje...
Ciebie obsługuje motłoch? Mnie kelner, ale ja uważam pracujących, dla ciebie to motłoch i robole


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-11-2019 12:24 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jeszcze godzinę temu pisałeś, że nie masz żadnego mienia

Zacytuj mnie!
16-11-2019 12:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Jeszcze godzinę temu pisałeś, że nie masz żadnego mienia
>Zacytuj klamilwy dziadu.
>Zacytuj mnie!

dzisiaj godzina 11.09
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,230376
Cytat:
Chcę, żeby inni płacili mi podatki w sytuacji kiedy sami są właścicielami a ja najemnym pracownikiem bez mienia.


Kto jest kłamliwym dziadem?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-11-2019 12:46 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Jeszcze godzinę temu pisałeś, że nie masz żadnego mienia
>>Zacytuj klamilwy dziadu.
>>Zacytuj mnie!
>dzisiaj godzina 11.09
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,230376
> Cytat:
Chcę, żeby inni płacili mi podatki w sytuacji kiedy sami są właścicielami a ja najemnym pracownikiem bez mienia.

>Kto jest kłamliwym dziadem?

Opisałem sytuację, w której ktoś płaciłby mi podatek, bo takiej deklaracji ode mnie domagales się, zadales żebym potwierdził, że o to mi chodzi.

Więc potwierdziłem opisując hipotetyczna sytuację.

Jesli będę jedynie najemnym robolem bez żadnego mienia to właściciele oprócz wynagrodzenia za pracę mają zapłacić mi demokratycznie określony podatek od własności.

Ale ponieważ też jestem już właścicielem, ja też coś płacę innym najemnikom.
szarley (54913 punktów)
Kolejny raz wylazło twoje kłamstwo. Po prostu.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-11-2019 13:31 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Kolejny raz wylazło twoje kłamstwo. Po prostu.

Wszytko co jest niezgodne z twoją chciwościa musi być kłamstwem.

Ja już nauczyłem się nieco waszej prawdy i waszego fałszu.

Nie, żebym Ci zarzucal, że nie wierzysz w swoją prawdę, wierzysz, wierzysz we wszytko w co Ci się opłaca wierzyć.

Choc ja sądzę, że w swoim rozumie nie jesteś w stanie pojąć bardziej złożonych korzyści.

Spotykasz czasem ludzi o bardzo rozwiniętym intelekcie i zrujnowanym ciele.

Wy takie społeczeństwo budujecie, byleby mózg się rozwijał a że cała resztę zrujnujecie, zdegradujecie, doprowadzicie do wielkiego regresu, to już macie w dupie.

A ja się pytam i jak taki intelektualista ze zrujnowanym ciałem działa?
Żyje czy zdycha?
16-11-2019 13:08 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli będę zarabiał tyle ile zarabiam, to w twoim systemie sprzedam dom i będę mieszkał w hotelu, sprzedam samochód i będę jeździł taksówkami. A właściciel hoteli i taksówki niech na moją konsumpcję płacą.

Twój wybór.
My w Niemczech głównie mieszkamy w hotelach i jeździmy cudzymi środkami komunikacji.
Dla mnie to norma.

>Nikt nie zainwestuje ani grosza w coś od czego będzie płacił podatki, nikt nie zbuduje domu, nikt nie kupi samochodu, wrócimy na drzewa. To jest sposób na cywilizacyjny zastój

Taaaa
I jedynym wyjściem jest subwencjonowanie własności Muska podatkiem od chleba.

Najemnych roboli bez mienia, bezwolne popychadla Panów właścicieli programuj takim szajsem a nie mnie.
Ty miałbyś zrezygnowac z własności, z wolności i władzy jaką Ci zapewnia, bo podatek? Nie rozsmieszaj mnie.
Jedyny problem jest taki, że widzisz w tym ograniczenie, a chciałbyś więcej, wiecej, jeszcze więcej, tylko dla Ciebie.

Widzisz w tym ograniczenie dla siebie?
I dobrze.
Jakieś ograniczenie musi być, które pozwoli robolowi zostać w domu, odpoczac i zrobić coś dla siebie zamiast przychodzić do Ciebie do nieustajacej pracy.
16-11-2019 12:53 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:
>>Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.
Oj Ty biedaku! Nikt nie chce się użalić nad Tobą. Ponad czterdziestoletni koniu! Czyż nie możesz inaczej, tylko płakać nad sobą? Jesteś słaby i niezaradny. W dodatku nie rozumiejący, że tą sytuację sam sobie stworzyłeś. Ekonomisto z powiatowego oddziału U. Wrocławskiego. Chciałeś być twórcą jakiegoś rewelacyjnego systemu. Jak się czuje Twoja obiecana "strefa", gdzie miał królować bitcoin? Gdzie bierze się kredyty, których się nie spłaca. Gdzie kapitał musi być jawny, do wglądu każdemu żądającemu. Gdzie podatki ustala się zespołowo w społecznościach nawet lokalnych na zmiennych zasadach zaskakujących podatnika. Wiesz, w środowiskach wojskowych, których przebywałem/pracowałem jako pracownik cywilny, mówiono o takich ofiara, a dosadniej OPK (ofiara pękniętego kondoma). Ty tylko chcesz by każdy robił za Ciebie, bo sam do pracy twórczej się nie nadajesz (za mała wiedza), a jak nie wiesz co to praca bo jej nie doświadczyłeś w życiu (windykator to nie praca, to zajęcie dla kanalii), to i do kierowania zespołem ludzkim się nie nadajesz. Najemnikiem więc, zapowiada się, będziesz do końca swego istnienia. I to pogardzanym. Bo do nawet najprostszych prac trzeba mieć też pomyślunek.
Więc ta ilość blokad/banów jaka Ciebie dotyka, nic Tobie nie mówi? Że jesteś niegrzeczny wpychając się co rusz pod inną ksywką na to forum, kiedy nikt już Ciebie nie chce począwszy od moderacji, bo nic twórczego nie wnosisz a raczej obniżasz poziom tego forum? Tak panie K-H-K. A poziom Twojej naiwności w Twoim wieku jest naprawdę fascynujący. Założyłeś własny blog i co? Zdechł w momencie narodzenia, gdy zacząłeś się wymądrzać, stawiając dyskutanta w pozycji wojskowo mówiąc pośladki ściśnięte i tylko słuchać. Jesteś zmanierowanym człowiekiem i tylko marzysz....np bycia właścicielem. Bez żadnych konkretnych działań. Nikogo na tym forum nie porwałeś i nikt Ciebie nie ceni. Jesteś beznadziejny. Mówię to z dobrego serca.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
16-11-2019 13:11 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Nie musisz, to jest wystarczająco otwarcie napisane:
>>>Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.
>Oj Ty biedaku! Nikt nie chce się użalić nad Tobą. Ponad czterdziestoletni koniu! Czyż nie możesz inaczej, tylko płakać nad sobą? Jesteś słaby i niezaradny. W dodatku nie rozumiejący, że tą sytuację sam sobie stworzyłeś. Ekonomisto z powiatowego oddziału U. Wrocławskiego. Chciałeś być twórcą jakiegoś rewelacyjnego systemu. Jak się czuje Twoja obiecana "strefa", gdzie miał królować bitcoin? Gdzie bierze się kredyty, których się nie spłaca. Gdzie kapitał musi być jawny, do wglądu każdemu żądającemu. Gdzie podatki ustala się zespołowo w społecznościach nawet lokalnych na zmiennych zasadach zaskakujących podatnika. Wiesz, w środowiskach wojskowych, których przebywałem/pracowałem jako pracownik cywilny, mówiono o takich ofiara, a dosadniej OPK (ofiara pękniętego kondoma). Ty tylko chcesz by każdy robił za Ciebie, bo sam do pracy twórczej się nie nadajesz (za mała wiedza), a jak nie wiesz co to praca bo jej nie doświadczyłeś w życiu (windykator to nie praca, to zajęcie dla kanalii), to i do kierowania zespołem ludzkim się nie nadajesz. Najemnikiem więc, zapowiada się, będziesz do końca swego istnienia. I to pogardzanym. Bo do nawet najprostszych prac trzeba mieć też pomyślunek.
>Więc ta ilość blokad/banów jaka Ciebie dotyka, nic Tobie nie mówi? Że jesteś niegrzeczny wpychając się co rusz pod inną ksywką na to forum, kiedy nikt już Ciebie nie chce począwszy od moderacji, bo nic twórczego nie wnosisz a raczej obniżasz poziom tego forum? Tak panie K-H-K. A poziom Twojej naiwności w Twoim wieku jest naprawdę fascynujący. Założyłeś własny blog i co? Zdechł w momencie narodzenia, gdy zacząłeś się wymądrzać, stawiając dyskutanta w pozycji wojskowo mówiąc pośladki ściśnięte i tylko słuchać. Jesteś zmanierowanym człowiekiem i tylko marzysz....np bycia właścicielem. Bez żadnych konkretnych działań. Nikogo na tym forum nie porwałeś i nikt Ciebie nie ceni. Jesteś beznadziejny. Mówię to z dobrego serca.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>

Czyli nie wybierzesz sie do waszej specjalnej strefy ekonomicznej i nie sprawdzisz jak w niej wygląda praca najemników za najniższa krajową?

Tak sądziłem, że udajesz tylko zainteresowanie pytając o to, gdzie taka praca jest.

Co rączka rączkę myje?
16-11-2019 17:35 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wiesz, w środowiskach wojskowych, których przebywałem/pracowałem jako pracownik cywilny, mówiono o takich ofiara, a dosadniej OPK (ofiara pękniętego kondoma).

Twoja wielokrotnie już przejawiania fascynacja struktura wojskowa jednoznacznie wskazuje na twoje umiłowanie hierarchii.

Kochasz hierarchię bo ta daje Ci poczucie porządku i bezpieczeństwa.

Nie potrafisz obserwować natury.

Gdyby Natura dała mózgowi całkowitą kontrolę nad ciałem ten zniszczylby cialo,doprowadzilby je do ruiny rzekomo na drodze do własnego rozwoju. To nie byłby żaden rozwój mózgu, bo rujnujac cialo, zrujnowalby sam siebie.
Dlatego Natura dała ciału kontrolę nad mózgiem pod postacią bólu, którego mózg nie potrafi pokonać.

Zrozum, jeśli Was nie powstrzymać to zniszczycie niskie klasy społeczne, zrujnujecie je rzekomo na drodze do własnego rozwoju ale w swej arogancji nawet nie zauważcie kiedy zniszczycie samych siebie.

Znaczy Wy już może rozumujecie - byleby się w dobrobycie doczolgac do śmierci a reszcie kij w oko - ale inni potrzebują prawdziwej perspektywy.
17-11-2019 15:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Nie potrafisz obserwować natury.
>Gdyby Natura dała mózgowi całkowitą kontrolę nad ciałem ten zniszczylby cialo,doprowadzilby je do ruiny rzekomo na drodze do własnego rozwoju. To nie byłby żaden rozwój mózgu, bo rujnujac cialo, zrujnowalby sam siebie.
>Dlatego Natura dała ciału kontrolę nad mózgiem pod postacią bólu, którego mózg nie potrafi pokonać.
>Zrozum, jeśli Was nie powstrzymać to zniszczycie niskie klasy społeczne, zrujnujecie je rzekomo na drodze do własnego rozwoju ale w swej arogancji nawet nie zauważcie kiedy zniszczycie samych siebie.
w raju stado było jednym organizmem, mózg stada był jakby na zewnątrz, podobnie u mrówek, jedna mrówka tepakiem mrowisko genialne



jedna osoba jest głupia jak i hierarchia (mala żarówka) stado jest genialne (ogromna zarówka). Tak bylo w raju Wielkosc stada ludzkiego wazna (za duze stado tworza sie zwalczajace sie kliki) i atmosfera, to musza byc przyjaciele (jak w raju)
Gdy organizuje sie przypadkowa zbieranina to hierarchia lepsza (lepsza glupia decyzja niz żadna)

indywidualizm nas mocno ogranicza w mądrych decyzjach (mala żarówka)


szukanie raju, moim celem
16-11-2019 12:05 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Inni mają płacić na ciebie. Dokładnie.

A i nie zapomnij powiadomić polskiego komornika, funkcjonariusza państwa polskiego, że kupiłem samochód, żeby przyjechał i żeby mi go przemocą odebrał w rozliczeniu karnych odsetek od odsetek bankowych.

Żeby uczynił ten świat choć odrobinę lepszym.

Choc na ile poznałem wasze dziadostwo, to już pewnie stworzyliscie jakieś tajny dziadowski system informowania się o składnikach mienia biedoty, to pewnie już wie.

Bo chodzi o to, żeby bogactwo wiedzialo wszytko o biedocie a biedota o bogactwie nic.

Tfuuuu dziadostwo!
16-11-2019 12:22 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie kłamię. Ty jesteś bogaty i VAT płacisz Ja jestem bogaty i VAT płacę

Pamietasz ten numer z kratką w samochodzie?
Najdroższe i najbardziej sportowe limuzyny jeździły z kratka z tyłu.

Żeby odliczyć VAT.

Nie martw się, chciwe dziady nie dadzą sobie zrobić krzywdy skoro podatek od biedy może zapłacić całkowicie zastraszony, zdominowany, zmanipulowany, nie rozumiejący co się dzieje najemny robol bez żadnego mienia przy każdym zakupie butelki mleka.
16-11-2019 11:00 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Gdzie jest taka praca?
>>Pojedz, do którejkolwiek z waszych specjalnych stref ekonomicznych,
>Nie pracujesz w takiej strefie

Chcę wyjwaniena mojej własności i opodatkowania mojej własności na rzecz pracowników najemnych bez mienia w miejsce PODATKU OD BIEDY VAT!

Chcę tego bo niczego nie mam?

TAK właśnie dokładnie TAK.
Chce tego bo mnie stare, chciwe, bezwzględne, cwane, zamówione dziady zrobiły w swojego konia i na moim garbie próbują dotrzeć do gwiazd.

Tak samo każdy najemny robol w moim modelu stosunkow społecznych zechce wysokiego podatku kiedy reszta zrobi go w konia, że ten nie będzie miał nic poza zapieprzem od świtu do nocy.

Masz to wszystko w dupie!

Muszę się zatem bardzo postarac, żebyś Ty I tobie podobni przestali mieć to w dupie.
16-11-2019 11:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Chcę wyjwaniena mojej własności i opodatkowania mojej własności na rzecz pracowników najemnych bez mienia w miejsce PODATKU OD BIEDY VAT!
>Chcę tego bo niczego nie mam?
>TAK właśnie dokładnie TAK.

Q.E.D.
Chcesz, żeby podatki płacili inni na twoje konto. Sam mimo bogactwa, podatków nie chcesz płacić.

Masz wszystkich wokół za idiotów? Myślisz, że nie widzą twoich intencji?
To, że nie masz żadnego mienia, to jest wyłącznie skutek twojej decyzji. Dochód masz spory, polski robotnik mając twój dochód zbudowałby dom

>Tak samo każdy najemny robol w moim modelu stosunkow społecznych ....
W "moim" modelu nie ma roboli. Są robotnicy i wielu z nich ma domy lub mieszkania i samochody. Jesteś JEDYNYM robotnikiem w Berlinie, który łże, że jest głodny

>Masz to wszystko w dupie!
>Muszę się zatem bardzo postarac, żebyś Ty I tobie podobni przestali mieć to w dupie.

Masz niebezpiecznie sprany mózg. Brevik myślał tam samo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-11-2019 12:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jesteś JEDYNYM robotnikiem w Berlinie, który łże, że jest głodny
A ty egotykiem, który chce wyłączności na pisanie komuś życiorysu.

>>Masz to wszystko w dupie!
>>Muszę się zatem bardzo postarac, żebyś Ty I tobie podobni przestali mieć to w dupie.
>Masz niebezpiecznie sprany mózg. Brevik myślał tam samo
Niebezpiecznych dokonujesz porównań, Johannesie Jerlasie.

Breivik.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Jesteś JEDYNYM robotnikiem w Berlinie, który łże, że jest głodny
>A ty egotykiem, który chce wyłączności na pisanie komuś życiorysu.
>>>Masz to wszystko w dupie!
>>>Muszę się zatem bardzo postarac, żebyś Ty I tobie podobni przestali mieć to w dupie.
>>Masz niebezpiecznie sprany mózg. Brevik myślał tam samo
>Niebezpiecznych dokonujesz porównań, Johannesie Jerlasie.
>Breivik.
>
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.


Gorzej, że Szarleyowi i Wenancjuszowi zadeklarowałem, iż nie interesuje mnie narzucenie im mojej woli przemocą, że nie zniżyłbym się do udziału w tajnym wyborze, aby ustanowić im prawo, które od nich siłą wyegzekwuję, że chcę ich przekonać do czegoś lepszego również dla nich samych i jeżeli będą mieli kiedykolwiek ujawnić swoje mienie to tylko w dobrowolnym akcie z ich strony.

Nie chcę narzucić im swoich przekonań nawet w tak nazywanej przez nich "legalnej demokracji", choć nie rozumiem co legalnego może być w tajnym wyborze, zatem skąd wniosek, że chcę ich pozabijać, bo się ze mną nie zgadzają, czy różnią?

Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkania, a ja nie wiem nawet jak ten anonimowy użytkownik internetu się nazywa.
Kiedyś gdzieś tam napisał nazwisko, 100 lat temu, nie zapisałem, zapomniałem, nie wiem o nic zupełnie nic no może poza tym, że ma jakiś związek z koronami.

Kto to jest?
Jak niby miałbym zastrzelić nie wiadomo kogo?

------
Szarleyu wiesz od kogo wynajmuje mieszkanie? Ale szczerze?

I ja się szykuje rzekomo, żeby Cię zabić?
Chciwość wyzarla Ci mózg.
17-11-2019 14:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Szarleyu wiesz od kogo wynajmuje mieszkanie? Ale szczerze?

Wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ode mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przecież w twojej najaranej wizji świata to szarley jest właścicielem zasobów

Wynajmujesz bo chcesz. Polski robotnik z twoimi dochodami zbudowałby rodzinie dom

Ale leń, głupiec i przepustnik nie ma niczego.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-11-2019 15:56 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ale leń, głupiec i przepustnik nie ma niczego.

Jak wiekszosc ludzi na świecie.
To też leniwi głupcy godni najwyższej pogardy.

Tylko wąska klika osob jest pracowita, mądra i moralna dlatego ich dobrobyt zabezpieczają ich dochody kapitałowe, wypracowane w ten sposób, że mają.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Niebezpiecznych dokonujesz porównań, Johannesie Jerlasie.
>skąd wniosek, że chcę ich pozabijać, bo się ze mną nie zgadzają, czy różnią?
I ja jestem ciekawa, porównanie do mordercy do takiego wskazania zobowiązuje.

>Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkania
Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek, ale że je ujawniłeś, a i teraz ponawiasz, to już sam sobie jesteś winien. Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy?

>ja nie wiem nawet jak ten anonimowy użytkownik internetu się nazywa.
Odpowiadasz na post, w którym to jego imię i nazwisko przypomniałam.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy?

Każdy jest dobry i zły jednoczenie, taka sprzeczna rzeczywistość. Ja i Johannes Jerlas też.

Kiedy to zrozumiałem, zrozumiałem również że muszę dopuścić alternatywę dla tego w co sam wierzę i nie wolno mi własnych przekonan narzucić innym siła.

Johannes wścieka się w rozmowie ze mną, bo kwestionuje wpojone mu NORMY ale podejrzewam, że w relacji gdy ktoś nie kwestionuje jego własności i jego nadrzednosci pewnie potrafi być też cool.

Szarpiemy się o system władzy człowieka nad człowiekiem a taka szarpanina zawsze jest brutalna. Ktos ma władzę do stracenia i ktoś ma władzę do zyzkania.

Stary porządek broni się przed nowymi porządkami.

Moja szczerosc jest konieczna jeśli mam w ogóle cokolwiek osiągnąć w tej kwestii.
Osobiste ataki, choc bolesne, rozwijają moje przekonania, zmuszają mnie do uwzględnienia cudzej perspektywy.
Bardzo łatwo oderwać się od rzeczywistosi i podążać ścieżką projekcji, taki otrzeźwiający klaps w twarz czasem się przydaje, żeby człowieka wyprostować.

Nie wyjawiam wszystkiego na raz, to byłoby nie do udzwigniecia ale partiami mogę. Wierzę, że jestem dobrym człowiekiem więc nie mam nic do ukrycia
17-11-2019 18:38 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkania
>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek, ale że je ujawniłeś, a i teraz ponawiasz, to już sam sobie jesteś winien. Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy?
Tego akurat i ja jestem ciekaw. Człowiek z co drugim poście domagający się pełnej jawności wszystkiego nagle zaczyna skowytać że ktoś śmie robić z tego użytek - zwłaszcza że argumentowano mu, że tak się zwykle jawność kończy. Pospolita głupota to z pewnością nie jest, to musi być coś więcej. Brak klasy szarleya? Dlaczego niby korzystanie z wiedzy, jaka według rozmówcy powinna być jak najbardziej jawna ma świadczyć o braku klasy? Rozpatrywałbym to raczej w kategoriach namacalnego przykładu, skoro słowna argumentacja nie trafia. Chociaż może.. cóż, jak mawiają, nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi...
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Szarley zna moje nazwisko, mój adres domowy Herthastr. 1B, 14193 Berlin, wie gdzie pracuję, gdzie pracowałem, co robiłem w życiu, jak wygląda moja rodzina, ile zarabiam, ile płacę za wynajem mieszkania
>>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek, ale że je ujawniłeś, a i teraz ponawiasz, to już sam sobie jesteś winien. Jest elementem Twojej teorii, że ludzie są w jakiś tam sposób źli, więc czemu we własnej aktywności na forum nie uwzględniasz tej ich cechy?
>Tego akurat i ja jestem ciekaw. Człowiek z co drugim poście domagający się pełnej jawności wszystkiego nagle zaczyna skowytać
Tym "skowytać" przekreśliłeś swój komunikat, nie będę czytała takich impertynencji.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
17-11-2019 21:03 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>Tym "skowytać" przekreśliłeś swój komunikat, nie będę czytała takich impertynencji.

I chwała Bogu. Znów mogłoby Ci strzelić do głowy czepianie się nieistotnych detali.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Tym "skowytać" przekreśliłeś swój komunikat, nie będę czytała takich impertynencji.
>I chwała Bogu. Znów mogłoby Ci strzelić do głowy czepianie się nieistotnych detali.
Jedno dobre, że się ostatecznie porozumieliśmy.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
17-11-2019 18:43 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek,

Jaki użytek?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-11-2019 19:16 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek,
>Jaki użytek?
Zapewne chodzi o re-publikację, albo wręcz jedynie znajomość tych danych bez wzajemności, bo o jawne bądź skryte skorzystanie z prawa do nieuznania własności nieujawnionej i nieopodatkowej zawartości krystkowej lodówki Cię nie podejrzewam
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek,
>Jaki użytek?
Publikujesz je.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
szarley (54913 punktów)
>>>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek,
>>Jaki użytek?
>Publikujesz je.

I...?
jaki pożytek?
Jaki zysk?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek,
>>>Jaki użytek?
>>Publikujesz je.
>I...?
>jaki pożytek?
Użytek.
Znowu gierki słowne?

>Jaki zysk?
Pisałam o zysku?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
17-11-2019 20:58 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>>Szarleyowy brak klasy, że robi z Twoich danych użytek,
>>>Jaki użytek?
>>Publikujesz je.
>I...?
>jaki pożytek?
>Jaki zysk?

Pogardzajac mną publicznie, wyszydzajac mnie, ponizajac, wzywając, plujac na mnie próbujesz zniszczyć mój autorytet w oczach innych ludzi a korzyścia ma być utrzymanie twojej własności w tajemnicy, wolnej od wszelkiego opodatkowania a być może uzyskanie subwencji i dopłat z podatków zapłaconych przez najbiedniejszych w dyskoncie podczas zakupu chleba i wódki.
18-11-2019 06:52 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Pogardzajac mną publicznie, wyszydzajac mnie, ponizajac, wzywając, plujac na mnie próbujesz zniszczyć mój autorytet w oczach innych ludzi

Poniżasz się sam, błaźnisz się sam, każde twoje zdanie o tym, że chodzisz głodny do pracy i o licznych posiadłościach, subwencjach i pracownikach szarleya robi z ciebie idiotę.

>a korzyścia ma być utrzymanie twojej własności w tajemnicy,
Kłamiesz, znów robisz z siebie idiotę bez mojej pomocy. Moja własność jest jawna. Wszyscy we wsi wiedzą, który dom jest mój.

>wolnej od wszelkiego opodatkowania
Znów kłamiesz. Płacę takie podatki jakie określa Prawo, znów się zbłaźniłeś.

>a być może uzyskanie subwencji i dopłat z podatków zapłaconych przez najbiedniejszych
I znów wyszedłeś na debila. sam się poniżasz i ośmieszasz pokazując, że żyjesz w świecie własnych urojeń.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Poniżasz się sam, błaźnisz się sam, każde twoje zdanie o tym, że chodzisz głodny do pracy i o licznych posiadłościach, subwencjach i pracownikach szarleya robi z ciebie idiotę.

Pisałeś o nieruchomości i samochodach.
Sądzisz, że są niepoliczalne?

Dlaczego wciąż za przedmiot dyskusji stawiasz własność swoją i listonosza, który odziedziczyl dom po mamusi i nigdy własności kapitalistow?

Przypuśćmy, że ten listonosz jest młody, dostarczył zaledwie kilka listów i tyle zrobił dla innych, po czy odziedziczyl dom i ogrod stworzone przez innych.

Sądzisz, że należy uznać jego własność bez żadnego podatku?

Bo taką macie tu tradycję?

W życiu!

Chcesz być właścicielem to zapłać podatek a nie doj w podatku od biedy dopłaty i subwencje.
szarley (54913 punktów)
>>Poniżasz się sam, błaźnisz się sam, każde twoje zdanie o tym, że chodzisz głodny do pracy i o licznych posiadłościach, subwencjach i pracownikach szarleya robi z ciebie idiotę.
>Pisałeś o nieruchomości i samochodach.
>Sądzisz, że są niepoliczalne?

Policzalne, nie znaczy liczne.
Przy czym nawet gdyby były liczne, jeśli uczciwie zapracowane to nic ci do nich

>Dlaczego wciąż za przedmiot dyskusji stawiasz własność swoją i listonosza, który odziedziczyl dom po mamusi i nigdy własności kapitalistow?
Bo w twoim "systemie" to listonosz i ja zapłacimy podatki a nie wielcy posiadacze.

>Przypuśćmy, że ten listonosz jest młody, dostarczył zaledwie kilka listów i tyle zrobił dla innych, po czy odziedziczyl dom i ogrod stworzone przez innych.
>Sądzisz, że należy uznać jego własność bez żadnego podatku?
1 Tak, bo pozyskał to mienie legalnie i uczciwie. Ja pracuję, także po to, żeby coś dzieciom po sobie zostawić.
2 Cały czas wstydzisz się przyznać czym jest "nieuznanie własności" - napisz w końcu że jest zabraniem tej własności przemocą
3 W twoim "systemie" podatek płaci się od własności i nie rozróżniasz czy odziedziczona czy zapracowana. Jeden listonosz zbudował dom, drugi odziedziczył, zapłacą tyle samo.

>Chcesz być właścicielem to zapłać podatek a nie doj w podatku od biedy dopłaty i subwencje.
Znów odjechałeś w zwid. Pokaż mi te subwencje które dostałem?
skończ kłamstwa na mój temat


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-11-2019 16:36 
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>1 Tak, bo pozyskał to mienie legalnie i uczciwie. Ja pracuję, także po to, żeby coś dzieciom po sobie zostawić.

Jaki masz problem z tym żeby ujawnić legalnie i ciężko wypracowane mienie?
Jaki masz problem w tym, że płacić jeden podatek od mienia w miejsce wspolczesnego miliona podatków i opłat?
Sądzisz, że ujawnienie i opodatkowanie mienia, przy jednoczesnym zniesieniu wszelkich innych form opodatkowania, sprawiloby, że uczciwa, rzetelna praca przestałaby być wynagradzana?
Na jakiej podstawie?

>2 Cały czas wstydzisz się przyznać czym jest "nieuznanie własności" - napisz w końcu że jest zabraniem tej własności przemocą

Wcale tak nie uważam.
Konsekwencją nieuzawania niejawnej i nieopodatkowanej własności jest brak egzekucji takiej własności, brak prawa właściciela do stosowania przemocy i przymusu w razie nie podporządkowania się jego woli.

Jesli ktoś wejdzie na twoją łąkę, o której nikt nie wie, że jest twoja i żadnego podatku od niej nie zapłaciłes to nie wolno Ci człowieka widlami przegonic, może robić tam co chce, bo to własność niczyja.

>3 W twoim "systemie" podatek płaci się od własności i nie rozróżniasz czy odziedziczona czy zapracowana. Jeden listonosz zbudował dom, drugi odziedziczył, zapłacą tyle samo.

Oczywiście, że nie rozróżniam bo własność to zajęcie zasobu, od którego inni są zależni i jest mi obojętnie jak kto wchodzi w posiadanie, bo dla mnie liczy się wpływ tego posiadania na innych.

Gdybys zechciał innm niż ludzie zwierzętom wyciąć las, w którym żyją, to one nabywają prawo, żeby Cię zaatakować i zabić.
Jesli im w 20% las ograniczysz i w zamian będziesz je dokarmial to już tego prawa nie mają.

Zajmij sobie teren, od którego inni są zależni i owszem, niech na tym terenie panuje twoja wola i owszem ale ujawnij własność i zapłać podatek.

Pamiętaj, że każda utracona przez Ciebie władzę odzyskują inni.
Jeżeli na tym świcie są niewolnicy, o których mówi się nieustająco w mediach, to ich istnienie jest związane z istnieniem klasy społecznej właścicieli.

Nie ma niewolnika bez Pana.
Nie ma Pana bez niewolnika.
19-11-2019 17:36 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>1 Tak, bo pozyskał to mienie legalnie i uczciwie. Ja pracuję, także po to, żeby coś dzieciom po sobie zostawić.
>Jaki masz problem z tym żeby ujawnić legalnie i ciężko wypracowane mienie?

To ty masz intelektualny problem, żeby zrozumieć
KAŻDY WE WSI WIE KTÓRY JEST MÓJ DOM, KTÓRY JEST MÓJ SAMOCHÓD. to co mam jest JAWNE. Czego nie rozumiesz??

Drugi twój problem, to wskazanie sensu takiej jawności. Nakarmienie zawiści frustratów? Nic więcej!

>Jaki masz problem w tym, że płacić jeden podatek od mienia w miejsce wspolczesnego miliona podatków i opłat?
Powiedz ile i podaj numer konta!

A tak poważnie, Udowodniłem Ci już, że twoja konstrukcja podatkowa doprowadzi do 100% koncentracji kapitału w jednym ręku, a po drodze skaże na bezdomność i głód miliony ludzi
Udowodniłem Ci już, że ten podatek zapłacą listonosze i emeryci a dziesiątka najbogatszych zapłaci grosze

>Sądzisz, że ujawnienie i opodatkowanie mienia, przy jednoczesnym zniesieniu wszelkich innych form opodatkowania, sprawiloby, że uczciwa, rzetelna praca przestałaby być wynagradzana?
>Na jakiej podstawie?
Przykro mi, ale Ty twierdzisz, ty udowodnij, że takie rozwiązanie jest korzystne. Labidzenie nie jest dowodem

>>2 Cały czas wstydzisz się przyznać czym jest "nieuznanie własności" - napisz w końcu że jest zabraniem tej własności przemocą
>Wcale tak nie uważam.
>Konsekwencją nieuzawania niejawnej i nieopodatkowanej własności jest brak egzekucji takiej własności,
CO TO ZNACZY !!!!!

>brak prawa właściciela do stosowania przemocy i przymusu w razie nie podporządkowania się jego woli.
Czyli prawo zabrania jego własności! Napisz to uczciwie.

>Jesli ktoś wejdzie na twoją łąkę, o której nikt nie wie, że jest twoja i żadnego podatku od niej nie zapłaciłes to nie wolno Ci człowieka widlami przegonic, może robić tam co chce, bo to własność niczyja.
Czyli każdy ma prawo kraść do woli siano z tej łąki? KRAŚĆ. Nazywaj rzecz po imieniu

>>3 W twoim "systemie" podatek płaci się od własności i nie rozróżniasz czy odziedziczona czy zapracowana. Jeden listonosz zbudował dom, drugi odziedziczył, zapłacą tyle samo.
>Oczywiście, że nie rozróżniam bo własność to zajęcie zasobu, od którego inni są zależni i jest mi obojętnie jak kto wchodzi w posiadanie, bo dla mnie liczy się wpływ tego posiadania na innych.
Q.E.D. Dorobiłeś się uczciwie czy ukradłeś, płacisz tyle samo

>Zajmij sobie teren, od którego inni są zależni i owszem, niech na tym terenie panuje twoja wola i owszem ale ujawnij własność i zapłać podatek.
1 Nikt nie jest zależny od mojej własności sadu
1.1 A na czym ma polegać czyjaś wola w moim sadzie? ODPOWIEDZ. Ja mam w nim pracować a inni zbierać owoce?
Tego chcesz?

>Pamiętaj, że każda utracona przez Ciebie władzę odzyskują inni.
Odzyskują i mają prawo jeść moje owoce?
NAPISZ TO WPROST

>Jeżeli na tym świcie są niewolnicy, o których mówi się nieustająco w mediach,
Gówno prawda

>Nie ma niewolnika bez Pana.
Nie ma niewolników
>Nie ma Pana bez niewolnika.
Nie ma panów

To twoje urojenia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Drugi twój problem, to wskazanie sensu takiej jawności. Nakarmienie zawiści frustratów? Nic więcej!

Nie, zmiana osądu rzeczywistości i podjęcie odmiennych, korzystniejszych dla siebie, decyzji najemnych roboli bez żadnego mienia.
To wyzwoliłoby roboli o niedorozwiniętych emocjach od budowania złotych wież dla Panów właścicieli i umożliwiłoby im podjęcie budowy własnego domu.

>A tak poważnie, Udowodniłem Ci już, że twoja konstrukcja podatkowa doprowadzi do 100% koncentracji kapitału w jednym ręku, a po drodze skaże na bezdomność i głód miliony ludzi
>Udowodniłem Ci już, że ten podatek zapłacą listonosze i emeryci a dziesiątka najbogatszych zapłaci grosze

Tak udowodniłeś, że wszyscy twoi koledzy a w szczególności farmer, wierzą, że propaguję komunizm. Twój dowód był tak silny, że nie uwierzył Ci dokładnie nikt.

>Przykro mi, ale Ty twierdzisz, ty udowodnij, że takie rozwiązanie jest korzystne. Labidzenie nie jest dowodem

Właśnie po to eksperyment ekonomiczny, żeby nie podawać pacjentowi niesprawdzonych leków.
Nie da się tego udowodnić bez praktycznego zastosowania.
Żeby jednak eksperyment stał się w ogóle możliwy, wpierw muszę przerwać twoje okrzyki - łapać złodzieja!

>>Konsekwencją nieuzawania niejawnej i nieopodatkowanej własności jest brak egzekucji takiej własności,
>CO TO ZNACZY !!!!!
>>brak prawa właściciela do stosowania przemocy i przymusu w razie nie podporządkowania się jego woli.
>Czyli prawo zabrania jego własności! Napisz to uczciwie.

Piszę najuczciwiej jak potrafię w tej chwili.
Własność, która nie jest publicznie jawna i nie jest opodatkowana podatkiem określonym demokratycznie NIE ISTNIEJE. Jest fikcją, wymysłem, urojeniem chciwych, bezwzględnych i podłych ludzi, które swoje rojenia powołują do życia stosowaniem wobec innych przemocy.

>>Jesli ktoś wejdzie na twoją łąkę, o której nikt nie wie, że jest twoja i żadnego podatku od niej nie zapłaciłes to nie wolno Ci człowieka widlami przegonic, może robić tam co chce, bo to własność niczyja.
>Czyli każdy ma prawo kraść do woli siano z tej łąki? KRAŚĆ. Nazywaj rzecz po imieniu

Nikt nie może ukraść rzeczy ani działania, o który publicznie nie wiadomo, że są twoje.
Nie mogą też być twoje jeżeli nie zapłaciłeś od nich reszcie demokratycznie określonego podatku.

Wejście na niczyją łąkę i zebranie trochę siana dla siebie, to żadne przestępstwo. Każdy ma do tego naturalne prawo.

>>>3 W twoim "systemie" podatek płaci się od własności i nie rozróżniasz czy odziedziczona czy zapracowana. Jeden listonosz zbudował dom, drugi odziedziczył, zapłacą tyle samo.
>>Oczywiście, że nie rozróżniam bo własność to zajęcie zasobu, od którego inni są zależni i jest mi obojętnie jak kto wchodzi w posiadanie, bo dla mnie liczy się wpływ tego posiadania na innych.
>Q.E.D. Dorobiłeś się uczciwie czy ukradłeś, płacisz tyle samo

System ma nie dopuszczać kradzieży.
Kradzieże możliwe są w waszym systemie, w którym to kto co ma jest utajnione, podobnie jak to skąd to wziął.

>>Zajmij sobie teren, od którego inni są zależni i owszem, niech na tym terenie panuje twoja wola i owszem ale ujawnij własność i zapłać podatek.
>1 Nikt nie jest zależny od mojej własności sadu
>1.1 A na czym ma polegać czyjaś wola w moim sadzie? ODPOWIEDZ. Ja mam w nim pracować a inni zbierać owoce?
>Tego chcesz?

Nie słyszałeś o konkurencji w przyrodzie?
pl.wikipedia.org/wiki/Konkurencja_(ekologia)
Jabłko ma taką właściwość, że kiedy zjesz je Ty, ktoś inny już zjeść go nie może.
Konkurencja to nie jest przyjaźń.

Twoje jest tylko twoje.
Nikt nie może zjeść gruszki z twojego sadu bez twojego pozwolenia o ile własność twojego sadu jest publicznie jawna i uiścisz od niej podatek.

>>Pamiętaj, że każda utracona przez Ciebie władzę odzyskują inni.
>Odzyskują i mają prawo jeść moje owoce?
>NAPISZ TO WPROST

Nikt nie może tknąć twojego. Bo jest tylko twoje i tylko dla Ciebie. Robisz z tym co chcesz. Możesz gruszki wrzucić do studni zamiast nakarmić głodnego, za którym przyszliby kolejni głodni.
O ile własność ujawnisz i uiścisz od niej podatek.

>>Jeżeli na tym świcie są niewolnicy, o których mówi się nieustająco w mediach,
>Gówno prawda
>>Nie ma niewolnika bez Pana.
>Nie ma niewolników
>>Nie ma Pana bez niewolnika.
>Nie ma panów
>To twoje urojenia

Każdy człowiek, który utracił kontrolę nad własnym życiem i decydują za niego inni, utracił wolność.

Każdy człowiek, który żyje z decydowania za innych, zyskał panowanie.

Nawet jeśli mrówka robotnica akceptuje swoją rolę w mrowisku nie czyni jej to wolną.
szarley (54913 punktów)
>>Drugi twój problem, to wskazanie sensu takiej jawności. Nakarmienie zawiści frustratów? Nic więcej!
>Nie, zmiana osądu rzeczywistości i podjęcie odmiennych, korzystniejszych dla siebie, decyzji najemnych roboli bez żadnego mienia.
1 NIE MA TAKICH LUDZI. Opisujesz sytuację sprzed 150 lat
2 Nie baw się we współczesnego Marxa
3 Jakie decyzje podejmą moi pracownicy, pracujący w spółdzielczej strukturze, jeśli będą wiedzieli, że mam dom? Pójdą do innej pracy? Nie pójdą. Nigdzie nie dostaną pensji równej udziałowi w zyskach firmy
Zacznij rozmawiać poważnie

>To wyzwoliłoby roboli o niedorozwiniętych emocjach od budowania złotych wież dla Panów właścicieli i umożliwiłoby im podjęcie budowy własnego domu.
Każdy polski robotnik mając połowę twojego dochodu buduje dom. Ty nie, bo wydajesz pieniądze... przykro mi, brakuje mi fantazji na wymyślenie na co można wydać taką górę kasy i niczego nie mieć

>>Udowodniłem Ci już, że ten podatek zapłacą listonosze i emeryci a dziesiątka najbogatszych zapłaci grosze
>Tak udowodniłeś, że wszyscy twoi koledzy a w szczególności farmer, wierzą, że propaguję komunizm.
Przeczytaj co napisałem
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371

>>Przykro mi, ale Ty twierdzisz, ty udowodnij, że takie rozwiązanie jest korzystne. Labidzenie nie jest dowodem
>Właśnie po to eksperyment ekonomiczny, żeby nie podawać pacjentowi niesprawdzonych leków.
To go zrób!

>Nie da się tego udowodnić bez praktycznego zastosowania.
To udowodnij!

>Żeby jednak eksperyment stał się w ogóle możliwy, wpierw muszę przerwać twoje okrzyki - łapać złodzieja!
Przykro mi, ale jesteś złodziejem.
Uwiera cię moja "władza" w moim sadzie. Dlaczego?
Bo chcesz bezkarnie kraść owoce

>Własność, która nie jest publicznie jawna i nie jest opodatkowana podatkiem określonym demokratycznie NIE ISTNIEJE.
Więc mój dom nie istnieje?
Znów odleciałeś?

>>Czyli każdy ma prawo kraść do woli siano z tej łąki? KRAŚĆ. Nazywaj rzecz po imieniu
>Nikt nie może ukraść rzeczy ani działania, o który publicznie nie wiadomo, że są twoje.
Widzę płot, za płotem sad, nie wiem czyj jest, ale nie wchodzę
Widzisz płot nie wiesz czyj jest jest i wchodzisz? PO CO ? Tylko po to, żeby kraść. więc jesteś złodziejem

>Nie mogą też być twoje jeżeli nie zapłaciłeś od nich reszcie demokratycznie określonego podatku.
Skończ pieprzyć o tym podatku tylko podaj numer konta i napisz ile mam płacić

>Wejście na niczyją łąkę i zebranie trochę siana dla siebie, to żadne przestępstwo.

zabrać trochę, to nie przestępstwo, a całe siano?
Znów uciekniesz od odpowiedzi?

>Każdy ma do tego naturalne prawo.
Doprawdy?

>>1 Nikt nie jest zależny od mojej własności sadu
>>1.1 A na czym ma polegać czyjaś wola w moim sadzie? ODPOWIEDZ. Ja mam w nim pracować a inni zbierać owoce?
>>Tego chcesz?
>Nie słyszałeś o konkurencji w przyrodzie?
TEGO CHCESZ?????
Czekam na odpowiedź

>Jabłko ma taką właściwość, że kiedy zjesz je Ty, ktoś inny już zjeść go nie może.
1 Jabłoń ma tę właściwość, że trzeba przy niej pracować, żeby dała owoce
2 Dlaczego ma to jabłko zjeść ktoś inny a nie ja? Niech sobie kupi

>Twoje jest tylko twoje.
Tak

>Nikt nie może zjeść gruszki z twojego sadu bez twojego pozwolenia o ile własność twojego sadu jest publicznie jawna i uiścisz od niej podatek.
Nikt nie może zjeść gruszki z mojego sadu bez mojego pozwolenia. I nie twoje warunki o tym decydują

>>>Pamiętaj, że każda utracona przez Ciebie władzę odzyskują inni.
>>Odzyskują i mają prawo jeść moje owoce?
>>NAPISZ TO WPROST
>Nikt nie może tknąć twojego. Bo jest tylko twoje i tylko dla Ciebie.
Tak i twoje warunki nie są mi do tego potrzebne

>O ile własność ujawnisz i uiścisz od niej podatek.
Gówno prawda

>>>Jeżeli na tym świcie są niewolnicy, o których mówi się nieustająco w mediach,
>>Gówno prawda
>>>Nie ma niewolnika bez Pana.
>>Nie ma niewolników
>>To twoje urojenia
>Każdy człowiek, który utracił kontrolę nad własnym życiem i decydują za niego inni, utracił wolność.
Czerwone światło na skrzyżowaniu jest okrucieństwem

>Każdy człowiek, który żyje z decydowania za innych, zyskał panowanie.
Policjant kierujący ulicznym ruchem...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>1 NIE MA TAKICH LUDZI. Opisujesz sytuację sprzed 150 lat

Nie ma roboli bez mienia?
Co za farsa!
80% ludzkości to robole bez mienia, bezwolne popychadla Panów właścicieli.
Ujawnijmy kapitał a zaraz się okaże.
Aaa nie zrobisz?

>2 Nie baw się we współczesnego Marxa

Post wcześniej prowadzę do totalnej koncentracji kapitału a teraz już chce oddać własność w ręce ludu pracującego.
Albo tak albo siak ale zawsze źle naprzeciw Szarleyowego dobrze.

>3 Jakie decyzje podejmą moi pracownicy, pracujący w spółdzielczej strukturze, jeśli będą wiedzieli, że mam dom? Pójdą do innej pracy? Nie pójdą. Nigdzie nie dostaną pensji równej udziałowi w zyskach firmy
>Zacznij rozmawiać poważnie

To już nie spółdzielcy lecz pracownicy?
Pewnie taka spółdzielnia jak ta fundacja co prowadzi Ikee, tudzież fundacja Gatesow, którzy rozdali większość swojego majątku w taki sposób, że go kontrolują.

Robole sprzeciwiom się nikim wynagrodzeniem i zlemu traktowaniu, kiedy wreszcie zrozumieją w jakiej są czarnej dupie.
Te wszystkie tajemnice, te wszytkie złożone zasady finansowe, podatkowe, prawne są tylko po to, żeby robol nie rozumiał co się tak naprawdę dzieje i żeby rządził jego umysłem strach.
19-11-2019 19:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>1 NIE MA TAKICH LUDZI. Opisujesz sytuację sprzed 150 lat
>Nie ma roboli bez mienia?
>Co za farsa!
>80% ludzkości to robole bez mienia, bezwolne popychadla Panów właścicieli.

Tak farsa. Bo ludzie zarobili mają domy a ty pogardliwie nazywasz ich robolami bez mienia.

Nikt kto ciężko zapracował na swój dom a nie jest bandytą nie powie że o sobie robol bez mienia.

Będzie raczej dumnie go pielęgnował i postawi płot żeby jakaś łajza mu nie wchodziła na jego mienie i czegoś nie ukradła.

Powie ci to każdy właściciel domu i mieszkania w tym kraju.
szarley (54913 punktów)
Przeczytałeś wpis na który odpowiadasz?

Oczywiście nie.
Nadal nie odpowiedziałeś po co chcesz wejść do mojego sadu, skoro tak cię uwiera moja rzekoma władza wynikająca z jego posiadania
Nadal pieprzysz od rzeczy o "robolach" w Berlinie.

Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało

Widzisz już białe myszki czy różowe nosorożce?

Przecież ty żyjesz w kompletnie urojonym świecie.

Niestety taki sfrustrowany zawistny psychol jest niebezpieczny


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-11-2019 18:59 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>System ma nie dopuszczać kradzieży.

Skąd w tym idealnym twoim świecie kradzież?


>Kradzieże możliwe są w waszym systemie, w którym to kto co ma jest utajnione, podobnie jak to skąd to wziął.

Po co hasło będzie do tej twojej zaszyfrowanej
księgi.


Logiczne że kradzież nastąpi tego co utajnione czyli hasła.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>System ma nie dopuszczać kradzieży.
>Skąd w tym idealnym twoim świecie kradzież?
>>Kradzieże możliwe są w waszym systemie, w którym to kto co ma jest utajnione, podobnie jak to skąd to wziął.
>Po co hasło będzie do tej twojej zaszyfrowanej
>księgi.
>Logiczne że kradzież nastąpi tego co utajnione czyli hasła.

Kapitalizm to nie demokracja.
W kapitalizmie nie ma żadnego równego prawa głosu na łeb, wproat przeciwnie głos właściciela nierówny glosom najemników i przewyższa je wszytkie.

Jestem gorącym zwolennikiem kapitalizmu jako zdecentralizowanego systemu władzy.

Absolutnie nie kwestionuje własności, tego że twoje jest tylko twoje, tego że ze swoim robisz co chcesz i nikomu nic do tego.
Jak Ci się ktoś nie podoba na twoim terenie to możesz go przegonic i o zdanie nie pytać.

Ale kwestionuje utajnienie własności i brak jej opodatkowania.

Własności niejawnej i nieopodatkowanej nie wolno zaakceptować.
19-11-2019 19:28 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>System ma nie dopuszczać kradzieży.
>>Skąd w tym idealnym twoim świecie kradzież?
>>>Kradzieże możliwe są w waszym systemie, w którym to kto co ma jest utajnione, podobnie jak to skąd to wziął.
>>Po co hasło będzie do tej twojej zaszyfrowanej
>>księgi.
>>Logiczne że kradzież nastąpi tego co utajnione czyli hasła.
>Kapitalizm to nie demokracja.
>W kapitalizmie nie ma żadnego równego prawa głosu na łeb, wproat przeciwnie głos właściciela nierówny glosom najemników i przewyższa je wszytkie.
>Jestem gorącym zwolennikiem kapitalizmu jako zdecentralizowanego systemu władzy.
>Absolutnie nie kwestionuje własności, tego że twoje jest tylko twoje, tego że ze swoim robisz co chcesz i nikomu nic do tego.

Czyli co, kradną czy nie? Teraz kradną a twój system ma nie dopuszczać. Co to znaczy?
Bedą próbować i nie ukradną? Teraz też próbują . Raz się uda raz nie.

>Jak Ci się ktoś nie podoba na twoim terenie to możesz go przegonic i o zdanie nie pytać.
>Ale kwestionuje utajnienie własności i brak jej opodatkowania.
>Własności niejawnej i nieopodatkowanej nie wolno zaakceptować.

A skąd będziesz wiedział skoro go przegoniłeś czyt nie pali kradzionym drzewem z lasu?
Naślesz funkcjonariuszy do sprawdzenia każdego?

Czyli. Tak.

System ma być zabezpieczony hasłem....przed kim?
Skoro ma być zaszyfrowany to dlaczego?
Skoro trzeba wszystko ujawnić to czemu hasło?


Już tłumaczę przed k***a PATOLOGIĄ.







chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>[twojej własności] wolnej od wszelkiego opodatkowania
>Znów kłamiesz. Płacę takie podatki jakie określa Prawo
Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.

>I znów wyszedłeś na debila.
Ergo na debila ty wyszedłeś.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
19-11-2019 19:37 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Płacę takie podatki jakie określa Prawo
>Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.

Rozumiesz swój bełkot?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Płacę takie podatki jakie określa Prawo
>>Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.
>Rozumiesz swój bełkot?

A dlaczego Trump nie chciał ujawnić swojej deklaracji podatkowej i nie ujawnił, bo chore prawo mu na to pozwala?

Bo pewnie zapłacił tyle podatków co wiesz

I nie chciał, żeby robol z ulicy dowiedział się, że sam zapłacił więcej.
szarley (54913 punktów)
>A dlaczego Trump nie chciał ujawnić swojej deklaracji podatkowej
Gówno mnie to obchodzi

Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
Pytam: Po co ci wolność wejśia do mojego sadu ?
Po co chcesz tam wejść?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Płacę takie podatki jakie określa Prawo
>>Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.
>Rozumiesz swój bełkot?

A z tym Trumpem to nawet niezły przykład.
Sądzisz, że w tej tajemnicy deklaracji podatkowej mogło chodzić o zysk?
Np. o zyskanie władzy człowieka nad człowiekiem?
szarley (54913 punktów)
>Np. o zyskanie władzy człowieka nad człowiekiem?

Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
Pytam: Po co ci wolność wejśia do mojego sadu ?
Po co chcesz tam wejść?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Np. o zyskanie władzy człowieka nad człowiekiem?
>Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
>Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
>Pytam: Po co ci wolność wejśia do mojego sadu ?
>Po co chcesz tam wejść?

Wyobraź sobie, że jestes zwierzęciem drapieżnym, żyjącym z lowow i znalazłeś się na terenie, który w całości jest zajęty przez inne osobniki. Gdzie nie spróbujesz wejść tam jako intruz i konkurent jesteś atakowany.

Mimo to wchodzisz na cudzy teren.

Po co chcesz tam wejść?

------
Zapytam może tak, po co Ci przestrzeń i zawarte w niej źródła energii, po co Ci czas i zawarte w nim źródła energii?

Rozwiązanie tej sytuacji jest dość proste.
Albo współdziałamy i wzajemnie dzielimy się albo podejmujemy walkę o życie i śmierć.
19-11-2019 20:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?
Po co chcesz tam wejść?

>Wyobraź sobie,...
Wyobraziłem, napisz wprost : "Ja Hamerlik Konopka chcę wejść na cudzy teren żeby kraść"
Nie dorabiaj ideologii, chcesz brać cudze bez pracy.

>Zapytam może tak, po co Ci przestrzeń i zawarte w niej źródła energii,
Znów odjazd Hamerlika
Mam nadzieję, że kiedyś zabiorą ci dzieci i w domu dziecka będą miały ciepło, sucho i syto, przecież ty nawet ich nie widzisz tak jesteś najarany

Nie odpowiedziałeś na pytanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
>Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
>Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?
>Po co chcesz tam wejść?

Uwiera mnie zależność od twojej woli od twojego widzimisię.

Już dawno zignorowoalbym Cię i zajął się swoimi sprawami gdybym jedynie posiadał zasoby wystarczające do przetrwania.

Niestety paru cwanych, agresywnych, dobrze zorganizowanych i świetnie zmówionych kolesi zajęło cały świat i uczyniło ludzkość zależna od swojej władzy. Mogę jak miliardy roboli iść do tego do pracy albo do tamtego, ale zawsze podrzednie, zawsze zależnie, zawsze posłusznie, zawsze podporządkowanie.

Nie decyduje już o własnym życiu tylko inni decydują o nim za mnie.

Ty nie jesteś prawdziwym kapitalista tylko skromnym beneficjentem tego systemu.
Te skromne benefity wystarczaja jednak, żeby uczynić z Ciebie fundamentaliste tego systemu.

Zarzucasz mi, że Cię terroryzuje ale to Ty terroryzujesz mnie.

Wszystko co masz za sobą to prymitywna tradycja, pierwotna kultura dawnych społeczeństw, która musi w końcu upaść.

Mam nadzieję, że te twoje czy innych wybuchy to agonia tej prymitywnej kultury, ktora za chwilę zdechnie i się rozłoży.
19-11-2019 21:00 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Powtarzam, bo znów uciekasz od odpowiedzi:

Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?
Po co chcesz tam wejść?


>Już dawno zignorowoalbym Cię i zajął się swoimi sprawami gdybym jedynie posiadał zasoby wystarczające do przetrwania.

Stać cię na najm mieszkania za dwukrotną pensję nauczyciela, a jeszcze zostają pensja listonosza
Nie pyerdol Hamerliku, nie pyerdol
Skończ jarać to gówno


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?

Nie chcę tam wchodzić.
Pozostan sobie Panem w swoim sadzie.
Tylko ujawnij te własność publicznie i zapłać od niego biedocie demokratycznie określony podatek.

A nie chodzisz do biedoty i z niej doisz krwawice na subwencje i dopłaty.
szarley (54913 punktów)
>A nie chodzisz do biedoty i z niej doisz krwawice na subwencje i dopłaty.
Kolejne kłamstwo na mój temat

Masz choć trochę honoru, żeby nie wymyślać kłamstw?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>A nie chodzisz do biedoty i z niej doisz krwawice na subwencje i dopłaty.
>Kolejne kłamstwo na mój temat
>Masz choć trochę honoru, żeby nie wymyślać kłamstw?

Popagujesz VAT?
Uprawniasz innych do egzekucji VATu z użyciem przemocy?
Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?
20-11-2019 09:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?

Nie, to twój wymysł chorego z zawiści pseudoumysłu

Podobnie jak w tym wątku:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372
i wielu innych twoich wpisach

Kłamstwo i szkalowanie to jedyne woje argumenta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?
>Nie, to twój wymysł chorego z zawiści pseudoumysłu
>Podobnie jak w tym wątku:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372
>i wielu innych twoich wpisach
>Kłamstwo i szkalowanie to jedyne woje argumenta

Nie dowidzisz znaku zapytania?
Na pytanie nie potrafisz odpowiedzieć?

Pierwsze dwa umiejetnie pominąłes?

I twoi zleceniodawcy, właściciele kopalni też jest jechali na państwowych dotacjach od biedy?
Nie podzielili się nimi z Tobą?
Nie upiles niczyjej krwii dla własnego dobrobytu?

Tym bardziej nie rozumiem dlaczego własność chcesz utrzymać w WIELKIEJ TAJEMNICY, żeby nikt (w znaczeniu biedota, bo ceaniaki wszystko wiedzą), nie dowiedział się co kto ma i skąd to wziął.

No i po co Ci te TAJEMNICE?
Dlaczego chcesz innych karać za wyjajawienie prawdy?
20-11-2019 11:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?
Po co chcesz tam wejść?

>Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?
>I twoi zleceniodawcy, właściciele kopalni też jest jechali na państwowych dotacjach od biedy?
>Nie podzielili się nimi z Tobą?
>Nie upiles niczyjej krwii dla własnego dobrobytu?

Nie mam zamiaru odpowiadać na pytania typu "czy zjadłeś nerkę teściowej?"

>Tym bardziej nie rozumiem dlaczego własność chcesz utrzymać w WIELKIEJ TAJEMNICY, żeby nikt (w znaczeniu biedota, bo ceaniaki wszystko wiedzą), nie dowiedział się co kto ma i skąd to wziął.

>Dlaczego chcesz innych karać za wyjajawienie prawdy?

A tu już pytania zawiera sugestię, że chcę innych karać, chcę utrzymać tajemnice
Znów wymyślasz brednię na mój temat

Tutaj:
Cytat:
Jakieś ograniczenie musi być, które pozwoli robolowi zostać w domu,
>odpoczac i zrobić coś dla siebie zamiast przychodzić do Ciebie do nieustajacej pracy.

też nie jest to pytanie tylko zarzut łamania prawa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
>Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
>Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?
>Po co chcesz tam wejść?

Uwiera mnie każda władza - KAŻDA!
Rozumiesz?

Skoro własność nie daj Ci żadnej władzy to dlaczego jej tak bronisz?

I żebyś bronisz?

Dlaczego bronisz tajemnicy mienia i własności wolnej od podatku?

Nie bronisz?
To dlaczego się drzesz?

Wiesz co podejrzewam?
Byleby się Tobie darzylo a reszcie to kij w oko.
20-11-2019 12:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Uwiera cię moja rzekoma władza wynikająca z własności sadu
>>Uwiera cię fakt, że nie pozwalam ci tam wejść
>>Pytam: Po co ci wolność wejścia do mojego sadu ?
>>Po co chcesz tam wejść?
>Uwiera mnie każda władza - KAŻDA!
>Rozumiesz?
Nie, nie rozumiem, ta "władza" ma jeden praktyczny aspekt: zakaz wstępu więc pytam: Po co chcesz tam wejść?
Po co ci wolność wejścia do mojego sadu?

Nie poradzisz uzasadnić.

Jak widzisz to bez tej "władzy"? Każdy dom ma być otwarty dla każdego kto chce do niego wejść? Twój też?

>Skoro własność nie daj Ci żadnej władzy to dlaczego jej tak bronisz?
1 Przed złodziejami.
2 Dla własnej wygody
3 Dla zachowania intymności w miejscu prywatnym.
Proste?

Powtórzę pytanie: Po co chcesz tam wejść?

>Dlaczego bronisz tajemnicy mienia i własności wolnej od podatku?
>Nie bronisz?
Nie bronię, to TY nie poradzisz uzasadnić celowości tej jawności
a Twoich podatków jakoś nikt nie chce płacić, nie poradzisz uzasadnić ich celowości

>Wiesz co podejrzewam?
>Byleby się Tobie darzylo a reszcie to kij w oko.
Tobie kij w oko. Tu masz rację. Masz gigantyczny dochód, tobie się darzy i nie przejmujesz się biedniejszymi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 12:45 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>a Twoich podatków jakoś nikt nie chce płacić, nie poradzisz uzasadnić ich celowości

Elita nie chce, robole nie rozumieją co jest grane, to też się elita postarała żeby nie rozumieli.

Podatek ma jedną istotę.

Rozpraszac własność.
Czytaj władzę człowieka nad człowiekiem.
20-11-2019 13:35 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nadal nie odpowiedziałeś:
Po co ci wolność wejścia do mojego sadu?
Po co chcesz tam wejść?

A przecież dotyczy to nie tylko sadu, ale też domu. Łazienki, kuchni sypialni...
Po co chcesz tam wejść?

>>a Twoich podatków jakoś nikt nie chce płacić, nie poradzisz uzasadnić ich celowości
>Elita nie chce, robole nie rozumieją co jest grane, to też się elita postarała żeby nie rozumieli.
Nie ma "roboli". Obudź się. Są robotnicy mający jednak jakąś własność i jakoś nikogo z nich nie przekonałeś.

>Podatek ma jedną istotę.
>Rozpraszac własność.
1 Gówno prawda panie ekonomisto. Podatki są płacone w zupełnie innym celu, powinni cię tego nauczyć na ekonomicznym uniwersyteciku we Wrocławiu
2 Twój podatek skupia własność w jednym ręku i wcale ci to nie przeszkadza

>Czytaj władzę człowieka nad człowiekiem.
Budujesz swój konstrukt na mantrze: "Własność = władza" założenie fałszywe i konstrukt fałszywy
Jedynym argumentem jest twoja zawiść:


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 16:02 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nadal nie odpowiedziałeś:
>Po co ci wolność wejścia do mojego sadu?
>Po co chcesz tam wejść?
>A przecież dotyczy to nie tylko sadu, ale też domu. Łazienki, kuchni sypialni...
>Po co chcesz tam wejść?

Wynajdziesz sobie pytanie, które pytaniem nie jest tylko oskarżeniem i będziesz je powtarzał 1000x licząc, że przekonasz innych, że ujawniając ich mienie i opodatkowujac ich mienie w miejsce podatku od biedy VAT, zamierzam ich okraść.

Ja też potrafię zadawać takie pytania.

Dlaczego bronisz mienie przed ujawnieniem i opodatkowaniem, w zamiarze pozostając zwolnionym z innych podatków i opłat oraz bardzo, bardzo chorych rozliczeń podatkowych?

Dlaczego?

Czy rozumiesz, że odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama?

Dlaczego bronisz tajemnic skoro wszystkie oszustwa, cała kreatywna ksigowosc opiera się na tajemnicach?

Niech zgadne.

Bo wasze dążenie do sprawiedliwości jest odwiecznym kłamstwem.
Nigdy jej naprawdę nie chcieliście.

Pozadacie tajemnic, bo jesteście oszustami, klamcami, manipulatorami, bo przejawiacie chora żądze władzy nad drugim człowiekiem.
20-11-2019 17:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nadal nie odpowiedziałeś:
>>Po co ci wolność wejścia do mojego sadu?
>>Po co chcesz tam wejść?
>>A przecież dotyczy to nie tylko sadu, ale też domu. Łazienki, kuchni sypialni...
>>Po co chcesz tam wejść?

>Wynajdziesz sobie pytanie, które pytaniem nie jest tylko oskarżeniem
Jest pytaniem i nadal brak odpowiedzi.
Nie ma odpowiedzi. Musiałbyś się przyznać do psychicznej choroby. Normalny człowiek nie ma ochoty nieproszony wchodzić do cudzej sypialni. Normalny człowiek widząc na drzwiach WC "zajęte" nie widzi w tym właaaaaadzy siedzącego na muszli

U ciebie zawiść jest już chorobą

Oskarżeniem było to:
Cytat:

I twoi zleceniodawcy, właściciele kopalni też jest jechali na państwowych dotacjach od biedy?
Nie podzielili się nimi z Tobą?
Nie upiles niczyjej krwii dla własnego dobrobytu?

Tym bardziej nie rozumiem dlaczego własność chcesz utrzymać w WIELKIEJ TAJEMNICY, żeby nikt (w znaczeniu biedota, bo ceaniaki wszystko wiedzą), nie dowiedział się co kto ma i skąd to wziął.

No i po co Ci te TAJEMNICE?
Dlaczego chcesz innych karać za wyjajawienie prawdy?


Ale to twoje słowa.

Hamerlik: Cytat:

Na pytanie nie potrafisz odpowiedzieć?

Pierwsze dwa umiejetnie pominąłes?


>Ja też potrafię zadawać takie pytania.
>Dlaczego bronisz mienie przed ujawnieniem i opodatkowaniem, w zamiarze pozostając zwolnionym z innych podatków i opłat oraz bardzo, bardzo chorych rozliczeń podatkowych?
Kłamiesz. Nie pozostaję zwolnionym
znów mi dorabiasz gębę.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 17:56 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Musiałbyś się przyznać do psychicznej choroby. Normalny człowiek nie ma ochoty nieproszony wchodzić do cudzej sypialni. Normalny człowiek widząc na drzwiach WC "zajęte" nie widzi w tym właaaaaadzy siedzącego na muszli

Trochę już poznałem się na waszej NORMALNOŚCI w wg waszej normalności normalny nie jestem.

Z waszej perspektywy mogę być nie tylko nienormalny lecz nawet chory.

Wszytko przez to, że w moim umyśle rozwija się instynkt społeczny, który Wam jest obcy, nieznany, dla Was niezrozumiały, niepojety.

Gdybys osobnikom budującym monarchie absolutna zaproponował demokrację, nawet tę waszą tajną i pośrednia, to uznałby Cię za nienormalnego i chorego tak jak Ty uznajesz mnie.

W waszych głowach wciąż panują prymitywne instynkty.

Sądzisz, że jesteś cwany i przez swój spryt dobrze sobie radzisz ale jesteś po prostu prymitywny.
szarley (54913 punktów)
Trochę inaczej zapytam:

Uwiera cię "władza" wynikając z własności
Uwiera cię zakaz wchodzenia do mojego domu
Po co ci wolność wejścia do mojej sypialni?
Po co chcesz tam wejść?

Czekam na odpowiedź


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Trochę inaczej

No inaczej.
Zaskoczyłes mnie.
Nie wiem co ma odpowiedzieć.

Ludzie bardzo zmieniają się.
szarley (54913 punktów)
>Nie wiem co ma odpowiedzieć.

Prawdę.
Po co ci prawo wejścia do mojej własności, Do mojego sadu i mojej łazienki
Po co chcesz tam wchodzić

Proste pytania;
Napisałeś że ogranicza się władza wynikają z własności
Ogranicza cię zamknięcie od środka łazienki w której ktoś....

Zboczony jesteś do porzygania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 19:53 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Nie wiem co ma odpowiedzieć.
>Prawdę.
>Po co ci prawo wejścia do mojej własności, Do mojego sadu i mojej łazienki
>Po co chcesz tam wchodzić
>Proste pytania;

Po co chcę ujawnić i opodatkować twój patent?

Żeby robol mógł mieszkać w swoim mieszkaniu i nie musiał wynajmować go od podobnych do Ciebie za 70% swojego dochodu.

Po to.

Ale to tylko cel pośredni.

Bo dalej wyzwolony cokolwiek spod panowania właścicieli robol zacznie rozwijać się, w jego umyśle pojawia się wyższe emocje związane z jego samodzielnościa.

A dalej to już wyższa forma współdziałania i większy efekt synergii.
szarley (54913 punktów)
Nadal brak odpowiedzi
Po co ci prawo wejścia do mojej własności, Do mojego sadu i mojej łazienki
Po co chcesz tam wchodzić

Proste pytania;
Napisałeś że ogranicza się władza wynikają z własności
Ogranicza cię zamknięcie od środka łazienki w której ktoś....

Czekam na odpowiedź

>Po co chcę ujawnić i opodatkować twój patent?
Jest jawny i opodatkowany, od każdej korony jaką z niego mam.
Znów udowodniłeś, że żyjesz w odrealnionym świecie własnego zwidu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
>Nadal brak odpowiedzi
>Po co ci prawo wejścia do mojej własności, Do mojego sadu i mojej łazienki
>Po co chcesz tam wchodzić
> Proste pytania;
>
Napisałeś że ogranicza się władza wynikają z własności
>Ogranicza cię zamknięcie od środka łazienki w której ktoś....
>Czekam na odpowiedź
>>Po co chcę ujawnić i opodatkować twój patent?
>Jest jawny i opodatkowany, od każdej korony jaką z niego mam.
>Znów udowodniłeś, że żyjesz w odrealnionym świecie własnego zwidu
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby




Szarley Ty masz tą władze czy nie.,

Pytasz i pytasz. O kant dupy z tą wladzą.
20-11-2019 20:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Szarley Ty masz tą władze czy nie.,

Mam kiedy.... sram

Wtedy zamykam się w łazience i ograniczam wolność drugiego człowieka do... hm Cóż dla mnie takie zainteresowania to jednak zboczenie

Hamerlikizm

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 20:50 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mam kiedy.... sram

I tacy ludzi stanowią mi zasady moralne.
Definiują dobro i zło.
Ustalają prawdę i fałsz.

A kiedy spróbujesz się ich prymitywnym NORMOM sprzeciwić dostają furii.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Szarley Ty masz tą władze czy nie.,
>Mam kiedy.... sram
>Wtedy zamykam się w łazience i ograniczam wolność drugiego człowieka do... hm Cóż dla mnie takie zainteresowania to jednak zboczenie

Tym Szarley usprawiedliwia utajnienie jego patentu i zwolnienie jego posiadania od opodatkowania przy jednoczesnej państwowej, przymusowej egzekucji praw patentowych.

Szarley zaraz powie, że płaci podatek od patentu ale nie dajcie się zwieść, on będzie mówił o podatku dochodowym i bynajmniej nie o podatku od własności.

Patent Szarleya podobnie jak i wszytkie pozostałe ograniczają ludzi w możliwości rozwiązywania własnych problemów i zaspokajania własnych czasem bardzo krytycznych potrzeb z użyciem określonych struktur materii i systemów ruchu.
To ograniczenie jest związane z wynagrodzeniem Szarleya i jemu podobnych oraz z ich widzimisię w kwestii wykorzystania patentu.

Ale czy prawa i wynagrodzenie właściciela patentu moga być za wysokie?

Prawa i wynagrodzenie mają motywować do tworzenia ale przecież tworzymy wszyscy i równolegle. To, że ktoś pierwszy konstruuje w umyśle rozwiązanie problemu wcale nie oznacza, że już kilka minut, godzin, dni później ktoś inny nie skonstruuje podobnego rozwiązania. To jest w koncu matematyka. Jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie pierwszy to i owszem powinien być wynagrodzony ale nigdy ponad miarę.

Podatek od własności określa te miarę.

Ponieważ Szarley i jemu podobni nie chcą być umiarkowni w korzyściach nawet kosztem niezaspokojenia potrzeb innych ludzi dlatego prawo własności należy ograniczyć - jawnościa kapitału i opodatkowaniem własności.
szarley (54913 punktów)
Nadal brak odpowiedzi
Po co ci prawo wejścia do mojej własności, do mojego sadu i mojej łazienki?
Po co chcesz tam wchodzić?

Zamiast odpowiedzi jest zmiana tematu, ale tym razem wyszedłeś już na idiotę, którego idiotyzm już nie złości ale bawi
Doszedłeś już do 11 stopnia idiotyzmu w 10-stopniowej skali Hamerlika

>Tym Szarley usprawiedliwia utajnienie jego patentu
Mości Idioto! Jaki pożytek można mieć z utajnionego patentu?
Podpowiem Idiocie: Żaden!
Wniosek: nie ma tajnych patentów, a Hamerlik znów odleciał w urojenia

>Szarley zaraz powie, że płaci podatek od patentu ale nie dajcie się zwieść, on będzie mówił o podatku dochodowym i bynajmniej nie o podatku od własności.
Mości Idioto! Jaką wartość ma patent, którego nikt nie chce zastosować?
Żadną i żadnego podatku ani dziś nie zapłacę, ani w kryskonizmie nie zapłacę od zerowej wartości
Mości Idioto! Dochodowy podatek od patentu jest dokładnie podatkiem od jego wartości, czyli patentowe prawa są spełnieniem Twojej idei
Mości Idioto! dziś obowiązują podatki dochodowe i VAT i takie płacę. Wprowadzisz inne - zapłacę inne, nie miej żalu że nie płacę nieistniejących podatków, bo wychodzisz już na zidiociałego hipokrytę

Wniosek: Hamerlik znów odleciał w urojenia
zaraz się zacznie, że VAT płaci biedota na moje konto

>To ograniczenie jest związane z wynagrodzeniem Szarleya i jemu podobnych oraz z ich widzimisię w kwestii wykorzystania patentu.
Mości idioto, znów nie wiesz nawet o czym piszesz, wiem,ty byś chciał za darmo cudze jeść

>Ale czy prawa i wynagrodzenie właściciela patentu moga być za wysokie?
Mości idioto, jeśli zażądam zbyt wiele nikt mi patentowych praw nie kupi i zostanę bez zysku. Zbyt wysokie to były ceny określane przez spekulantów za Stalina. Wartość patentu określa wolny rynek i od wartości patentu płaci się podatki

***

Oczywiście nie spodziewam się, że zrozumiesz, natomiast ciekawość mnie zżera: skoro uwiera cię moja władza wynikająca z posiadania domu, władza, która objawia się jedynie tym, że zabraniam ci do niego wchodzić, to po co chcesz tam wejść? Po co chcesz wejść do mojej łazienki i sypialni?

Znów zmienisz temat?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Oczywiście nie spodziewam się, że zrozumiesz, natomiast ciekawość mnie zżera: skoro uwiera cię moja władza wynikająca z posiadania domu, władza, która objawia się jedynie tym, że zabraniam ci do niego wchodzić, to po co chcesz tam wejść? Po co chcesz wejść do mojej łazienki i sypialni?
>Znów zmienisz temat?

Ja zmieniam?
Właśnie obwiesciles, że nie pracowałem w X-Press.

Skąd te rewelacje w waszym świcie pełnym tajemnic?
Tajemnica klamczuszku?
szarley (54913 punktów)
>>Znów zmienisz temat?
>Ja zmieniam?

Nadal brak odpowiedzi
Po co ci prawo wejścia do mojej własności, do mojego sadu i mojej łazienki?
Po co chcesz tam wchodzić

A ty zaczynasz pieprzyć o patentach wiec zmieniasz temat (przy okazji pokazujesz kompletną nieznajomość tematu - zawiść przesłania wiedzę

>Właśnie obwiesciles, że nie pracowałem w X-Press.
>Skąd te rewelacje w waszym świcie pełnym tajemnic?
>Tajemnica klamczuszku?
Odpowiem, jeśli odpowiesz na sto razy zadane pytania:

Wg ciebie własność to władza. Jedyny skutkiem tej irytującej cię "władzy" jest możnośc zakazania ci wstępu do mojego domu , stąd pytania
Po co ci prawo wejścia do mojej własności, do mojego sadu i mojej łazienki?
Po co chcesz tam wchodzić

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Po co chcesz tam wchodzić

Nie chcę.
Nigdy nie chciałem.
Nigdy podobnego zamiaru nie wyraziłem.

Zmyslasz te wszystkie rzeczy, żeby manipulować przekonaniami innych ludzi. Nieudolnie zresztą.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek poza twoimi kolegami w przekonaniach to chwytal.
szarley (54913 punktów)
>>Po co chcesz tam wchodzić
>Nie chcę.
>Nigdy nie chciałem.

Cytat:
Wyobraź sobie, że jestes zwierzęciem drapieżnym, żyjącym z lowow i znalazłeś się na terenie, który w całości jest zajęty przez inne osobniki. Gdzie nie spróbujesz wejść tam jako intruz i konkurent jesteś atakowany.

Mimo to wchodzisz na cudzy teren.


Cytat:
Uwiera mnie zależność od twojej woli od twojego widzimisię.


Co cię uwiera skoro i tak nie chcesz tam wchodzić?

>Nigdy podobnego zamiaru nie wyraziłem.
Setki razy pisałeś, że wasność to władza, na czym polega ta władza? jedynie na tym, że nie wolno ci zrobić tego czego i tak nie chcesz

A do mojego sadu masz jeszcze większe pretensje że cię tam nie wpuszczam nawet masz złość, że go ogrodziłem

Skończ kłamać

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-11-2019 19:08 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Znów zmienisz temat?
>>Ja zmieniam?
>Nadal brak odpowiedzi
>Po co ci prawo wejścia do mojej własności, do mojego sadu i mojej łazienki?
>Po co chcesz tam wchodzić
>A ty zaczynasz pieprzyć o patentach wiec zmieniasz temat (przy okazji pokazujesz kompletną nieznajomość tematu - zawiść przesłania wiedzę
>>Właśnie obwiesciles, że nie pracowałem w X-Press.
>>Skąd te rewelacje w waszym świcie pełnym tajemnic?
>>Tajemnica klamczuszku?
> Odpowiem, jeśli odpowiesz na sto razy zadane pytania: Wg ciebie własność to władza. Jedyny skutkiem tej irytującej cię "władzy" jest możnośc zakazania ci wstępu do mojego domu , stąd pytania
>Po co ci prawo wejścia do mojej własności, do mojego sadu i mojej łazienki?
>Po co chcesz tam wchodzić

Ten kompletny debil nie rozumie o czym pisze. Że jeszcze pisze to cud. Ta proteza intelektu podejrzewam że nie skończył U.Wrocławskiego. Bo takiego wstydu się uczelni ( alma mater) nie przynosi. To jest tylko postawa umysłowego tłuka, przypadkowo jakoś wkręconego w środowisko studenckie. Blamaż jego tzw. wykształcenia. No po prostu młot intelektualny.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-11-2019 20:12 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ten kompletny debil nie rozumie o czym pisze.

A czego Ty nie rozumiesz?
Że kapitalisci zaspokajają swoje potrzeby zakupami na firmę tak jak politycy zakupami na instytucje?

Płaci kapitalista VAT jedząc obiad fundowanny przez firmę albo podróżując firmowym samochodem?

Jakiz to?

Żeby nie było tak, że VAT zapłaci tylko robol, który odkupi zużyty samochód od kapitalisty.
szarley (54913 punktów)
>Właśnie obwiesciles, że nie pracowałem w X-Press.
>Skąd te rewelacje w waszym świcie pełnym tajemnic?
Jeszcze dziś dowiesz się tu:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Właśnie obwiesciles, że nie pracowałem w X-Press.
>>Skąd te rewelacje w waszym świcie pełnym tajemnic?
>Jeszcze dziś dowiesz się tu:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372

Skalmales, że pójdziesz do niemieckiego PIP i dalej kłamiesz.

Nie wierzę ani jednemu twojemu słowu.
Masz gadzi język.
Niczego nie zrobisz tak jak nie zdołałeś podpisać się swoim nazwiskiem pod własnymi poglądami.

Tchorzliwy, zachlanny, bezwzględny, kłamca!
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jeszcze dziś dowiesz się tu:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372

>Hamerlik twierdzi że pracował w X-Press.
>Nie wiem, nie mam takiej wiedzy, że nie pracował, To był bluff

Napisałem w tym wątku, że to się nie nazywa bluff lecz inaczej ale moja odpowiedź zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

Napisałem także, że za kłamstwa można przepraszać, że nikt nie broni, że kto przeprosi temu może będzie wybaczone.

Wciąż to podtrzymuję.
szarley (54913 punktów)
>Napisałem w tym wątku, że to się nie nazywa bluff lecz inaczej ale moja odpowiedź zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
Techniczna pomyłka

>Napisałem także, że za kłamstwa można przepraszać, że nikt nie broni, że kto przeprosi temu może będzie wybaczone.
>Wciąż to podtrzymuję.
Podtrzymuję, najpierw przeczytaj potem odpisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-11-2019 18:08 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Napisałem w tym wątku, że to się nie nazywa bluff lecz inaczej ale moja odpowiedź zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
>Techniczna pomyłka

Taaaa już.
W ogóle nie tłumaczyłbys tego gdybyś i tu mógł post skasować.

To też pokazuje do czego prowadzi nadmiar władzy człowieka nad człowiekiem.
Do tego, że przestajesz się z podwładnym liczyć.

Dlatego NIE WOLNO dopuścić do nadmiaru władzy człowieka nad człowiekiem lecz potrzeba władzę ograniczać.

Różwniez tą, która wynika z własności.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mości Idioto! Jaki pożytek można mieć z utajnionego patentu?
>Podpowiem Idiocie: Żaden!

Patent, łąka, las, źródło, sad są widoczne ale ich właściciele już nie.
Ta niewidoczność właścicieli nie jest przypadkowa.

Wyobraź sobie, że na świecie istnieje tylko dwóch ludzi.
Ty i twój przyjaciel Wenancjusz.

Raz na miesiąc dokonujecie wymiany jednego dobra i oboje to akceptujecie, bo Wam się to przydaje.
Nikt z Was nie wie wzajemnie jak wytwarzacie te dobra.

Po latach, któregoś lata dowiadujesz się, że na wytworzenie dobra dla Ciebie Wenancjusz poświęcał 10 minut i niewiele energii natomiast Ty pracowałeś na jego dobro połowę każdego miesiąca, od świtu do nocy, z nakładem wielkiego wysiłku i ogromnej energii.

Jak się czujesz z takim wyobrażeniem?

Tak jak poczuliby się robole, gdyby wyjawić własność.
Powoli zaczęliby rozumieć co tu się wyprawia.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Szarley Ty masz tą władze czy nie.,
>Pytasz i pytasz. O kant dupy z tą wladzą.

Koniec końców i tak mnie zignorujecie.
Dojdziecie do wniosku - myśl sobie co chcesz, uważaj co tam uważasz, mamy to w dupie a NORMY naszej nie waż się kwestionować, bo naślemy funkcjonariusza, który Cię ukarze.

Tym sposobem gdybym nawet indywidualnie i eksperymentalnie zechciał testować ideę jawnego kapitału i podatku wyłącznie od własności, to przyjdzie do mnie wasz poborca i stwierdzi - wymieniliście się dobrami, wymieniliście się świadczeniami to dawajcie VAT.
Ja na to - ale tu chodzi o to, że już rozliczyliśmy się wzajemnie w podatku od własności i tu chodzi właśnie o to, żeby żadnego podatku od biedy VAT nie było.
Na co państwowy komornik - ma w dupie to na co się tam umawiacie, dawać VAT albo naślę na Was kolegów od przestępczości zorganizowanej.

I potem ja z kilkoma osobami, które zachciałby w ten układ wejść, znaleźlibyśmy się w państwowych wiadomościach o tym, że zatrzymano zorganizowaną, groźną grupę przestępczą, która chciała państwo okraść z VATu.
szarley (54913 punktów)
>naślemy funkcjonariusza, który Cię ukarze.

Gdybyś był zwykłym kretynem, można by cię zignorować, ale ty jesteś wyjątkowo upierdliwym kretynem ze szczególnym talentem do wymyślania innym kim są.
Nikogo na ciebie nie naślę bo nie mam takiej władzy
Nikogo na ciebie nie naślę bo nie mam takiej władzy
Nikogo na ciebie nie naślę bo nie mam takiej władzy
Nikogo na ciebie nie naślę bo nie mam takiej władzy
Nikogo na ciebie nie naślę bo nie mam takiej władzy
Nikogo na ciebie nie naślę bo nie mam takiej władzy
Na co Hamerlik: : naślecie komornika... i gadaj tu z debilem

Niestety oprócz tego, że jesteś upierdliwym debilem, jesteś też kłamliwym zwolennikiem "jawności" Nigdy nie pracowałeś w firmie, którą podałeś jako swojego pracodawcę w Niemczech. anie na umowę, ani przez agencje pracy tymczasowej

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Niestety oprócz tego, że jesteś upierdliwym debilem, jesteś też kłamliwym zwolennikiem "jawności" Nigdy nie pracowałeś w firmie, którą podałeś jako swojego pracodawcę w Niemczech. anie na umowę, ani przez agencje pracy tymczasowej
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Bierzesz w ogóle jakąkolwiek odpowiedzialność za upowszechnianie kłamstw czy masz to w dupie?

Wymienilbys choć nazwę firmy i jej właściciela, byłoby wiadomo o czym piszesz.

Co nie zrobisz?
21-11-2019 18:33 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Szarley Ty masz tą władze czy nie.,
>>Pytasz i pytasz. O kant dupy z tą wladzą.
>Koniec końców i tak mnie zignorujecie.
>Dojdziecie do wniosku - myśl sobie co chcesz, uważaj co tam uważasz, mamy to w dupie a NORMY naszej nie waż się kwestionować, bo naślemy funkcjonariusza, który Cię ukarze.
>Tym sposobem gdybym nawet indywidualnie i eksperymentalnie zechciał testować ideę jawnego kapitału i podatku wyłącznie od własności, to przyjdzie do mnie wasz poborca i stwierdzi - wymieniliście się dobrami, wymieniliście się świadczeniami to dawajcie VAT.
>Ja na to - ale tu chodzi o to, że już rozliczyliśmy się wzajemnie w podatku od własności i tu chodzi właśnie o to, żeby żadnego podatku od biedy VAT nie było.
>Na co państwowy komornik - ma w dupie to na co się tam umawiacie, dawać VAT albo naślę na Was kolegów od przestępczości zorganizowanej.
>I potem ja z kilkoma osobami, które zachciałby w ten układ wejść, znaleźlibyśmy się w państwowych wiadomościach o tym, że zatrzymano zorganizowaną, groźną grupę przestępczą, która chciała państwo okraść z VATu.

BTC funkcjonuje i ma się dobrze jest legalny.
Powiedz mi czy ja który ma gdzieś i BTC i twój ten system nie pozwoliłem nigdy na jego funkcjonowanie czy ja gdzieś wysyłałem funkcjonariusza Bo jest tam gdzieś BTC ?

To już ci mówię nie zgaduj. Nie nie wysłałem.

Twojego systemu nie ma i nie zapowiada się żeby kiedykolwiek to coś powstało.
Istnieją fekalia jakie wylewasz na społeczeństwo. Nie nawidzisz systemu społecznego które to społeczeństwo swoimi głosami tworzy.
Istnieją pytania bez odpowiedzi które od lat ignorujesz.
Szarley ma całą listę. Skoro nie kłamiesz to prawda jest o szarleyu? Bo chyba nie bleff
20-11-2019 20:38 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Po co chcę ujawnić i opodatkować twój patent?
>Jest jawny i opodatkowany, od każdej korony jaką z niego mam.
>Znów udowodniłeś, że żyjesz w odrealnionym świecie własnego zwidu

Taaaa
pewnie zapłaciłeś w podatku dochodowym tyle co Trump, który wykorzystał wszelkie instytucje prawne, żeby to zataić.

Choć nie przepraszam, Trump zdaje się nic nie płaci więc możesz być od niego lepszy.

Każdy frajer już wie, że kapitaliści i wielkie spółki kapitałowe w dochodowym płacą ZERO, NULL tak zwane NIC.
Bedactwa wciąż jadą na stracie.
Co prawda Forbes publikuje informacje o ich miliardowych majątkach, ale skąd one się wzięły nie wiadomo, tajemnica większa niż zaginięcia na trójkącie Bermudzkim, po prostu są i to u ludzi na permanentnej stracie.

Nie żebym Ci zarzucał, że dochody z patentu obniżają koszta zakupu auta, którymi jeździsz sobie na zakupy do sklepu ale podatek dochodowy w przychodach państwa to zdaje się niewielki składnik, opłacony głównie przez biedotę od minimalnego dochodu krajowego.
Napisałem "zdaje się", bo szybkiej statystyki nie znajdziesz, TAJEMNICA, chodzi w końcu tylko o środki publiczne, ministerstwo finansów nie będzie przecież razić prostymi statystykami i liczbami, bo jeszcze ktoś z prostych ludzi to zrozumie. A tak tylko elita dotrze a ta wie co i jak.

>Nadal brak odpowiedzi
>Po co ci prawo wejścia do mojej własności, Do mojego sadu i mojej łazienki
>Po co chcesz tam wchodzić
> Proste pytania;
>
Napisałeś że ogranicza się władza wynikają z własności
>Ogranicza cię zamknięcie od środka łazienki w której ktoś....
>Czekam na odpowiedź

Ogranicza mnie posiadanie przez starego dzida 100 mieszkań na zabezpieczenie jego dobrobytu, to to czyni każde mieszkanie niewyobrażalnie drogim, świadczenie wynajmu mieszkania ogromnie dochodowym i w tych okolicznościach świadczenie przeze mnie pracy najemnej praktycznie bezwartościowym.

Wystarczy porównać stosunek wartości przeciętnego wynagrodzenia za pracę do wartości przeciętnego mieszkania w czasie kiedy każdy posiada po jednym mieszkaniu z czasem kiedy wszystkie mieszkania posiada kilku chciwych, bezwzględnych, zmówionych, starych dziadów

ŻEBY ZROZUMIEĆ O CZYM JEST MOWA!

Badaliście kiedyś stosunek wartości pracy najemnej do wartości nieruchomości zależnie od stopnia koncentracji kapitału?

Aaaaaaaa
Skąd!

Przecież rozkład kapitału to u Was tajemnica. Zatem jak badać takie relacje skoro za ujawnienie cudzego mienia lub jego właściwości grozi kara więzienia.

cwaniaki
farmer (22440 punktów)

>Badaliście kiedyś stosunek wartości pracy najemnej do wartości nieruchomości zależnie od stopnia koncentracji kapitału?
>Aaaaaaaa
>Skąd!
>Przecież rozkład kapitału to u Was tajemnica.

Tak badałem u ciebie. I jest to tajemnica.

Nie wiadomo jaki jest stosunek wynagrodzenia robotnika....nie robola nazywanego chamsko przez ciebie do tego ile kosztuje cegła i ile będzie go kosztowalo mieszkanie z jego pracy gdzie inny pracownik nie robol nazywany chamsko przez ciebie wykonuje materiał dla niego.

Plus praca innych pracowników.

Czyli ile kosztuje dom mieszkanie w twoim systemie .

Huj wie. Masz władze i nie odpowiesz. Typowe dla panów pogardliwie nazywających innych robolami.
Tfu!
szarley (54913 punktów)
>Tak badałem u ciebie. I jest to tajemnica.

A nawet więcej !!

Hamerlik twierdzi, że pracował w pewnej niemieckiej firmie, w której podtruwano go toksynami. UJAWNIŁ gdzie pracował, tylko.. ta firma nie słyszała takiego nazwiska

Ot zwolennik jawności !!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Tak badałem u ciebie. I jest to tajemnica.
>A nawet więcej !!
>Hamerlik twierdzi, że pracował w pewnej niemieckiej firmie, w której podtruwano go toksynami. UJAWNIŁ gdzie pracował, tylko.. ta firma nie słyszała takiego nazwiska
>Ot zwolennik jawności !!!

To firma ma słuch?
Czyli nie zwrociles sie do niemieckiej inspekcji pracy jak zapowiadałea tylko napisałeś do Pani sekretarki?

To opublikuj tę odpowiedź, możemy ten wątek kontynuować.

Co nie zrobisz?

Ehhh Johannesie Jerlasie, towi kumple i tak Ci uwierzą, bo im się taka wiara opłaca.

Jakby się opłacało uwierzyliby nawet w latajacego potwora spagetti.
szarley (54913 punktów)
>pewnie zapłaciłeś w podatku dochodowym tyle co Trump,
Znów zarzut bez dowodu

A odpowiedzi na pytania brak.....

Przykro mi, zapędziłeś się w kozi róg
odpowiadając obelgami i zarzutami na pytania UDOWODNIŁEŚ, że twoje postulaty są pomysłami debila

Q.E.D.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Brak odpowiedzi oznacza jedno : Twoje postulaty są pomysłami najaranego nienawiścią i zawiścią głupca

Teraz się rozpłacz i nawymyślaj jaki ten szarley jest zły, bo nie chce płacić podatku od łazienki

Skończ się błaźnić

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Po co ci prawo wejścia do mojego sadu i mojej łazienki
Po co chcesz tam wchodzić?

Znów Hamerlik doszedł do tego, że jedynie udowodnił skretynienie swojego naćpanego "mózgu" znów zaplątał się we własną zawiść jak w pieluchę

teraz zostało tylko użalanie się plucie jadem, malowanie chochoła i wydziwianie jaki ten szarley jest zły bo ciulowi z Lądka zjadł nerkę

Wiele jeszcze na mój temat wymyślisz? Matkę ci zabiłem, zgwałciłem córkę?

Miej resztki honoru i odpowiedz
Po co ci prawo wejścia do mojego sadu i mojej łazienki
Po co chcesz tam wchodzić?


I nie zamiaruję ujawniać mojej własności ani płacić wydumanego podatku od muszli!
Po co chcesz tam wchodzić?

>>Musiałbyś się przyznać do psychicznej choroby. Normalny człowiek nie ma ochoty nieproszony wchodzić do cudzej sypialni. Normalny człowiek widząc na drzwiach WC "zajęte" nie widzi w tym właaaaaadzy siedzącego na muszli

>Trochę już poznałem się na waszej NORMALNOŚCI w wg waszej normalności normalny nie jestem.

A ty musisz wchodzić do zajętej łazienki bo jeśli ci nei wolno to władza srającego cię ogranicza

i znów się bidusia zesrała i rozpłakała
Znów ucieczka w lamenta zamiast odpowiedzi
buuuuuuuuuuu jaki ten świat jest złyyyyyyyy jaki ten szarley jest podłyyyyyyy
wykorzystuje swoją władzę i nie pozwala mi wejść do swoje łazienki kiedy sraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

a ja biedny robol za 15 000 zł /miesięcznie nie mam na szajspapier i muszę zabrać jegoooooooooo

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Żałosny jesteś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 16:11 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie ma "roboli". Obudź się. Są robotnicy mający jednak jakąś własność i jakoś nikogo z nich nie przekonałeś.

Skoro każdy coś ma i każdy jest właścicielem, to wszycy wybiorą w demokracji znikomy podatek od własności, bo kto chciałby płacić podatki?

Co oznacza za zapłacisz podatku znacznie mnie niż współcześnie.

Zgodzisz się ze mną?

Chyba, że jesteś świadom swoich perfidnych kłamstw to się nie zgodzisz.

Robole na tym forum nie zgadzają się że mną, bo ich tu nie ma.
Są w robocie, gonią swój ogon, ciągną w kieracie, nie mają takiego komfortu jak Ty czy ja, żeby sobie pisać, co chcesz przez cały dzień.

Gdyby robol spróbował tak jak Ty, czy nawet ja, to jutro leci na pysk z roboty a pojutrze państwowy komornik go eksmituje na bruk, ku chwale Panów właścicieli.
20-11-2019 17:24 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nie ma "roboli". Obudź się. Są robotnicy mający jednak jakąś własność i jakoś nikogo z nich nie przekonałeś.
>Skoro każdy coś ma i każdy jest właścicielem, to wszycy wybiorą w demokracji znikomy podatek od własności, bo kto chciałby płacić podatki?

Nikt. Dlatego każda partia postulująca likwidację podatków sromotnie przegrywa wybory. Zauważyłeś? nie, bo żyjesz w odrealnionym świecie. Nie dostrzegasz rzeczywistości.

>Co oznacza za zapłacisz podatku znacznie mnie niż współcześnie.
>Zgodzisz się ze mną?

Nie zapłacę niczego, bo wydzielę płot jako osobną działkę - do domu i sadu nie będzie dojścia - będą bez wartości dla nabywcy - nikt nie zechce kupić - nikt nie wyceni, wartość zerowa, podatek ZERO
Moja firma ma wartość jedynie mojej głowy, nie do wyceny - wartość zero
Rozmawialiśmy już o tym, nie mam ochoty tłumaczyć ci rzeczy oczywistych jak świadkowi Jehowy W niczym nie obaliłeś argumentów tylko płakałeś że pracujesz przykuty do maszyny bez dziennego światła.

W NICZYM NIE OBALIŁEŚ ARGUMENTÓW!
Zacznij przyjmować argumenta zamiast powtarzać mantry

>Robole na tym forum..
>Są w robocie, gonią swój ogon, ciągną w kieracie, nie mają takiego komfortu jak Ty czy ja,
>Gdyby robol spróbował ...

Wytrzeźwiej. Nie ma roboli, Nie ma w Berlinie ludzi, których opisujesz Sachsenhausen wyzwolono w kwietniu 1945 i ty jesteś jednym przykutym do maszyny.

Skończ jarać to gówno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2019 17:04 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?
>Nie, to twój wymysł chorego z zawiści pseudoumysłu
>Podobnie jak w tym wątku:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372
>i wielu innych twoich wpisach
>Kłamstwo i szkalowanie to jedyne woje argumenta

Toć to cholera bierze na takiego matoła. Czytam i niedowierzam.
A jak był windykatorem, to był bezlitosny, czy litość z niego się wylewała? Był bezwzględnym typem. Kupił wtedy ziemię biorąc kredyt, którego nie chce spłacać, bo odsetki stały się większe jak sama rata kredytu. Idiota nie zrozumie, że sam sobie sra w swój życiorys. Wini wszystkich dookoła. System, instytucje skarbowo-bankowe, ludzi mu nie pochylających się nad jego gównianymi problemami. Szkoda gadać.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
20-11-2019 17:58 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?
>>Nie, to twój wymysł chorego z zawiści pseudoumysłu
>>Podobnie jak w tym wątku:
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372
>>i wielu innych twoich wpisach
>>Kłamstwo i szkalowanie to jedyne woje argumenta
>Toć to cholera bierze na takiego matoła. Czytam i niedowierzam.
>A jak był windykatorem, to był bezlitosny, czy litość z niego się wylewała? Był bezwzględnym typem. Kupił wtedy ziemię biorąc kredyt, którego nie chce spłacać, bo odsetki stały się większe jak sama rata kredytu. Idiota nie zrozumie, że sam sobie sra w swój życiorys. Wini wszystkich dookoła. System, instytucje skarbowo-bankowe, ludzi mu nie pochylających się nad jego gównianymi problemami. Szkoda gadać.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Wasze prawa i instytucje są doskonałe, tylko świat podły.

Wszytko przez patologie społeczną.

Tylko powstaje pytanie skąd patologia w tak doskonałym systemie?
20-11-2019 18:03 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Dostałeś subwencje, dopłatę, zwolnienie z podatku lub jakąś inną pomoc dla Panów z krwawicy biedoty?
>>Nie, to twój wymysł chorego z zawiści pseudoumysłu
>>Podobnie jak w tym wątku:
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,801372
>>i wielu innych twoich wpisach
>>Kłamstwo i szkalowanie to jedyne woje argumenta
>Toć to cholera bierze na takiego matoła. Czytam i niedowierzam.
>A jak był windykatorem, to był bezlitosny, czy litość z niego się wylewała? Był bezwzględnym typem. Kupił wtedy ziemię biorąc kredyt, którego nie chce spłacać, bo odsetki stały się większe jak sama rata kredytu. Idiota nie zrozumie, że sam sobie sra w swój życiorys. Wini wszystkich dookoła. System, instytucje skarbowo-bankowe, ludzi mu nie pochylających się nad jego gównianymi problemami. Szkoda gadać.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Nie martw się Wenancjuszu i tak przejdzie nad tym do porządku dziennego.
Jesteście zaprogramowani na określony zestaw zachowań. Tego nie sposób podważyć.

Zbudzisz się rano i będziesz robił to samo co dzien wcześniej, co rok wcześniej, co robił twój tatuś, co robił twój dzidziuś, bo w koncu to ich memy panują nad twoim umyslem.

Zaprogramowanego instynktu nie pokonasz.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Płacę takie podatki jakie określa Prawo
>>Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.
>Rozumiesz swój bełkot?
A ty rozumiesz przyczynę swojego chamstwa?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
19-11-2019 20:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Płacę takie podatki jakie określa Prawo
>>>Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.
>>Rozumiesz swój bełkot?
>A ty rozumiesz przyczynę swojego chamstwa?

Trudno Twoje słowa uznać za odpowiedź


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-11-2019 21:55 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Płacę takie podatki jakie określa Prawo
>>>>Co przecież nie znaczy, że płacisz jakiekolwiek podatki.
>>>Rozumiesz swój bełkot?
>>A ty rozumiesz przyczynę swojego chamstwa?
>Trudno Twoje słowa uznać za odpowiedź
Rozumiesz swój bełkot?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
16-11-2019 09:05 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Pojedz, do specjalnych stref ekonomicznych, w których zachodnie koncerny zwolniliscie od opodatkowania zaspokajać się podatkiem od biedy, żeby zaoraly rodzimy biznes, zaobserwuj płaskie hale, które tam stoją i spróbuj policzyć okna
>Potem możesz jeszcze pojechac do centrum metropolii poobserwować wieże należące do zachodnich koncernów i funduszy inwestycyjnych. Policz w tych wieżch okna.
> skąd ta różnica w liczbie okien.
>Poobserwuj też nowoczesne kurniki i chlewnie pod kątem ilości okien.
jesteśmy socjalizowani od żłobka, poprzez przedszkole, szkołę do mieszkania w kurnikach pietrowych (bloki) i pracy w halach (kurnikach poziomych) i wierzymy że zyjemy w najlepszym swiecie. Elity nam mogą wmówić każdą bzdurę, my im uwierzymy, będziemy powtarzać nawet na pR ich brednie jak prawdę objawioną, ba, jeśli nas wezwą umrzemy za nich


szukanie raju, moim celem
16-11-2019 10:48 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Elity nam mogą wmówić każdą bzdurę, my im uwierzymy, będziemy powtarzać nawet na pR ich brednie jak prawdę objawioną, ba, jeśli nas wezwą umrzemy za nich
>
szukanie raju, moim celem


Nie ulega wątpliwości, że za elity poświęcimy życie ale zeby te jeszcze nam przewodzily dla naszego dobra a nie na nas pasożytowaly.
16-11-2019 11:19 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Elity nam mogą wmówić każdą bzdurę, my im uwierzymy, będziemy powtarzać nawet na pR ich brednie jak prawdę objawioną, ba, jeśli nas wezwą umrzemy za nich
>Nie ulega wątpliwości, że za elity poświęcimy życie ale zeby te jeszcze nam przewodzily dla naszego dobra a nie na nas pasożytowaly.
przez ostatnie 200 lat nauka i technika ogromnie poszły do przodu ale nauki spoleczne i ekonomiczne sa takie same jak za czasów Marksa, co za tym idzie, nie zaszła żadna jakościowa zmiana od tylu lat
a jak ktoś chce to zmienić to zostaje odsądzony od .... Żeby jeszcze "Kulczyki" im płacili, to po ludzku rozumiem, ale oni to robia bezinteresownie, oddadzą za nich życie, żeby tylko jeszcze wiecej mógli nas wydoić.


szukanie raju, moim celem
14-11-2019 11:47 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Heh. Biedocie u was jeszcze na fabrykę Tesli zostało.

Oooo Daimler zareagował na plany Tesli
www.handel(*)68815-NdCsyC1UPA5lwKcD629n-ap5

zapowiada ostre zwolnienia
to chyba nie jest dobra wiadomość dla pracowników Daimlera z 40 letnimi kredytami mieszkaniowymi.

Naiwna biedota wierzy propagandzie, iż z subwencji to dla nich fabrykę Tesli wybudują.
Nie wiedzą, że fabryka jest po to, żeby ich sobie całkowicie podporządkować i wydoić jak krowy w oborze.
szarley (54913 punktów)
... a na proste pytanie nadal brak odpowiedzi

Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?

TAK? / NIE?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-11-2019 13:11 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>... a na proste pytanie nadal brak odpowiedzi
>Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?
>TAK? / NIE?

TAK

a kiedy Hamerlik-Konopka po 40 latach dorobi się własnego ogródka, zapłaci od niego podatek tym, którzy wynajmują od kapitalistów mieszkania w stolicy za wysokie komorne, nie posiadając niczego na własność.
szarley (54913 punktów)
>>... a na proste pytanie nadal brak odpowiedzi
>>Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje?
>>TAK? / NIE?

>TAK

Brak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-11-2019 13:50 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>TAK? / NIE?
> >TAKBrak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...

Ty chyba nie masz lustra, że propagujesz podatek od biedy.
I jeszce gardzisz mną za to, że propaguje podatk od własnosci.

Chciwość wyzarla Ci mózg.
14-11-2019 13:55 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>TAK? / NIE?
>> >TAKBrak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...
>Ty chyba nie masz lustra, że propagujesz podatek od biedy.
>I jeszce gardzisz mną za to, że propaguje podatk od własnosci.
>Chciwość wyzarla Ci mózg.

Czytasz własne słowa? |
przecież to TY chcesz, żeby emeryt mający mniej dochodu niż sam Twój Kindergeld płacił podatki na CIEBIE

Rozumiesz to co sam piszesz??

Koniec rozmowy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-11-2019 14:58 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>>TAK? / NIE?
>>> >TAKBrak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...
>>Ty chyba nie masz lustra, że propagujesz podatek od biedy.
>>I jeszce gardzisz mną za to, że propaguje podatk od własnosci.
>>Chciwość wyzarla Ci mózg.
>Czytasz własne słowa? |
>przecież to TY chcesz, żeby emeryt mający mniej dochodu niż sam Twój Kindergeld płacił podatki na CIEBIE Rozumiesz to co sam piszesz??
>Koniec rozmowy

Wobec twojego uporczywego nazywania WŁAŚCICIELI emerytami bez dochodu nazwanie podatku VAT podatkiem od biedy jest w pełni uzasadnione.
Teraz będę nazywał VAT naprzemiennie podatkiem od chleba i podatkiem od biedy.

Podatek od biedy płacą tylko biedni konsumenci.

Przedsiębiorcy odliczają VAT nawet od pożywienia, kupując wszystko na firmę.
14-11-2019 21:38 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>TAK? / NIE?
>>> >TAKBrak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...
>>Ty chyba nie masz lustra, że propagujesz podatek od biedy.
>>I jeszce gardzisz mną za to, że propaguje podatk od własnosci.
>>Chciwość wyzarla Ci mózg.
>Czytasz własne słowa? |
>przecież to TY chcesz, żeby emeryt mający mniej dochodu niż sam Twój Kindergeld płacił podatki na CIEBIE Rozumiesz to co sam piszesz??
>Koniec rozmowy

Nie denerwuj się przez takiego nieuka i lawiranta, uciekającego od odpowiedzialności (nawet do Niemiec) za swoje słowo, za czyny niegodne pochwalenia w Polsce, za tchórzostwo, za skłonność do krętactw, za słabość charakteru, za nieprzystosowanie się do bycia członkiem społeczności (nawet niemieckiej), za brak inteligencji definiowanej jako umiejętność szybkiej dostosowalności do zmiennych warunków bytu, za brak wiedzy podstawowej o życiu nawet od rodziców, ogólnie najdelikatniej mówiąc za inność nie zrozumiałą. Myślę, iż jesteśmy zgodni mniej więcej w ocenie tego indywiduum. Widać i tacy nieszczęśni mają prawo żyć. TYLKO K..WA DLACZEGO MAJĄ TRUĆ ŻYCIE INNYM? NIE WIEM.
Dlaczego mamy być wyrozumiali dla takich? Nic po naukach uniwersyteckich. Dobrze, że on w Niemczech, tam go osadzają w szyku z miejsca i się nie pi..lą. W Polsce by zrobił czasem karierę polityczną. Ciesz się, że go w Polsce nie ma. Marna to radość ale zawsze. Byłby gorszy jak Lewandowski, Czarnecki i Pawłowicz razem wzięci. To by się Kaczyński cieszył dopiero. Byłby lepszy jak Macierewicz w pie..doleniu głupot.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
14-11-2019 21:54 
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie denerwuj się przez takiego nieuka i lawiranta, uciekającego od odpowiedzialności (nawet do Niemiec) za swoje słowo, za czyny niegodne pochwalenia w Polsce, za tchórzostwo, za skłonność do krętactw, za słabość charakteru, za nieprzystosowanie się do bycia członkiem społeczności (nawet niemieckiej), za brak inteligencji definiowanej jako umiejętność szybkiej dostosowalności do zmiennych warunków bytu, za brak wiedzy podstawowej o życiu nawet od rodziców, ogólnie najdelikatniej mówiąc za inność nie zrozumiałą. Myślę, iż jesteśmy zgodni mniej więcej w ocenie tego indywiduum. Widać i tacy nieszczęśni mają prawo żyć. TYLKO K..WA DLACZEGO MAJĄ TRUĆ ŻYCIE INNYM? NIE WIEM.
>Dlaczego mamy być wyrozumiali dla takich? Nic po naukach uniwersyteckich. Dobrze, że on w Niemczech, tam go osadzają w szyku z miejsca i się nie pi..lą. W Polsce by zrobił czasem karierę polityczną. Ciesz się, że go w Polsce nie ma. Marna to radość ale zawsze. Byłby gorszy jak Lewandowski, Czarnecki i Pawłowicz razem wzięci. To by się Kaczyński cieszył dopiero. Byłby lepszy jak Macierewicz w pie..doleniu głupot.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Ach znowu Ci dobrzy ludzie i ten zły.
Znowu Ci moralni i ten nie.
Znowu oddzielamy zairna od plew.

Będziesz wspierał Szarleya, poczuje się pewniej i znowu dostanie furii.

Tak bez wsparcia trochę opanował agresję.
14-11-2019 22:12 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Dobrze, że on w Niemczech, tam go osadzają w szyku z miejsca i się nie pi..lą. W Polsce by zrobił czasem karierę polityczną. Ciesz się,

Z zasady nie uczestniczę w tajnych wyborach ani czynnie ani biernie, uznaje to za niemoralne, nie grozi Ci moja kariera polityczna w świecie wg waszych prymitywnych zasad, w przypuszczalnym znaczeniu tego wyrażenia.

Nie ustanowie Ci prawnego przymusu wyjawienia mienia pod groźbą kary.
Taka forma wpływu na Ciebie zupełnie mnie nie interesuje.
Interesuje mnie jedynie przekonanie Ciebie i dobrowolny akt z twojej strony.

Nie ma na to szans bez groźby?
Trudno. Będę musiał z tym żyć i z tym umrzeć licząc jednak, że dam dobry przykład i przez ten przyklad uczynię świat choc odrobinę lepszym niż jest
15-11-2019 22:25 
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Dobrze, że on w Niemczech, tam go osadzają w szyku z miejsca i się nie pi..lą. W Polsce by zrobił czasem karierę polityczną. Ciesz się, że go w Polsce nie ma. Marna to radość ale zawsze.

Taka przyszłość mi zgotowaliscie.
Ale chyba nie tylko mi?

Więcej przychylności i zrozumienia doznasz od obcych.

-------
Ach przepraszam zapomniałem, że z chwilą narodzin każdy jest odpowiedzialny tylko za siebie

Znaczy za to, żeby nic nie stracić a jedynie zyskać.
13-11-2019 21:18 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź
>Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>TAK czy NIE?

NIE SKĄD!

Robol bez żadnej własności, pomieszkujacy z dziecmi w cudzym za wysokie komorne, jako jedyne stworzenie na Ziemi mieszkające w cudzym gnieździe, powinien zapłacić VAT i akcyze od chleba i wódki, żeby było na wpompowanie w prywatny sektor bankowy, jak zabraknie po wypłacie tłustych premii i na subwencje państwowe dla prywatnych przedsiębiorców zwolnionych od wszelkiego opodatkowania.

Tak powinno być.
Bo już Chrystus mówił oddaj cesarzowi co cesarskie.
szarley (54913 punktów)
Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź
Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
TAK czy NIE?
>NIE SKĄD!

TAK CZY NIE !!!!!!!!!!!!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-11-2019 19:25 
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
>Farba będzie mniej napierdalać w innym systemie?

Nie.
Założysz rękawiczki, maskę, ktoś Ci wyjaśni, że kontakt jest szkodliwy, żebyś się nie spieszyl tylko uważał, bo błędy mogą kosztować Cię kilka lat życia a jeszcze chorobę.

Nie podoba Ci się tak sprawa, pisz po angielsku do gościa, że go publicznie oskarżam, niech przyjdzie do mnie niemiecka policja i zakończy tę sprawę.

Będziesz miał spokój.
13-11-2019 19:40 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Farba będzie mniej napierdalać w innym systemie?
>Nie.
>Założysz rękawiczki, maskę, ktoś Ci wyjaśni, że kontakt jest szkodliwy, żebyś się nie spieszyl tylko uważał, bo błędy mogą kosztować Cię kilka lat życia a jeszcze chorobę.

Nikt niczego nie wyegzekwuje. Już zapomniałeś?
Nie będzie norm nie będzie odszkodowań żadnych egzekucji.
Każda firma oleje komornika. A o takich normach jak dziś to będziesz tylko mógł pomarzyć.

>Nie podoba Ci się tak sprawa, pisz po angielsku do gościa, że go publicznie oskarżam, niech przyjdzie do mnie niemiecka policja i zakończy tę sprawę.
>Będziesz miał spokój.

Nie rozumiem co piszesz.
12-11-2019 18:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.

Kłamiesz. Po prostu kłamiesz
Żaden niemiecki pracodawca, od czasu wyzwolenia Auschwitz, nie zaryzykuje miliona euro odszkodowania za pracę w takich warunkach. Po prostu to sobie wykonfabulowałeś.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365