Racjonalista - Strona głównaDo treści
EPR i zmienne uktyte

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
28-12-2013 02:26atto (627 punktów)
(zablokowany)
EPR i zmienne uktyte
en.wikipedia.org/wiki/Local_hidden_variable_theory

Tam jest obliczone prawdopodobieństwo z klasycznego rachunku:


i to jest nieprawidłowe - no ale co to w ogóle jest?

Gdy ustawimy jednakowo oba polaryzatory, wówczas ten kąt = 0,
i stąd: p = 1/8 + 1/4 = 3/8

Przecież to nie ma żadnego sensu.
Wiadomo że ma być 1/2, co nawet najprostszy eksperyment pokaże, taki mechaniczny, czyli bez żadnych cudów kwantowych.

Rzucamy np. dwie piłki, wirujące dokładnie przeciwnie, i obserwujemy spin:
góra czy dół, względem jednej płaszczyzny, tj. kąt po obu stronach taki sam:
a - b = 0.
No i jest jasne, że wyjdzie idealnie p = 1/2, a nie jakieś 3/8.
Połowa losowych prób da spin w górę, zatem ten drugi musi być w dół, jako przeciwny, czyli p = 1/2.

Zatem na czym polega błąd z użyciem tej całki?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

28-12-2013 09:58Nie na temat
 Ocena 2 na 2
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Zatem na czym polega błąd z użyciem tej całki?

Czy tłumaczenie rzekomego błędu ma sens dla kogoś, kto twierdzi że wymyślił perpetuum mobile?
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,591331#w591708
28-12-2013 19:08 
 Ocena-1 na 1
atto (627 punktów)
(zablokowany)
>>Zatem na czym polega błąd z użyciem tej całki?
>Czy tłumaczenie rzekomego błędu ma sens dla kogoś, kto twierdzi że wymyślił perpetuum mobile?
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,591331#w591708

Nie ja wymyśliłem osmozę, oraz metody jej wykorzystywania w praktyce.
To jest znana od lat:
www.lhup.edu/~dsimanek/museum/osmosis.htm

Patentów na energię z osmozy też jest mnóstwo, no i są już chyba realizacje przemysłowe.

Ta entropia nieźle wam namieszała w główkach.
Przypomina mi to problem ustawienia 4 trójkątów z 6-ciu zapałek... postawiony płaszczakowi.
28-12-2013 20:47 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Nie ja wymyśliłem osmozę, oraz metody jej wykorzystywania w praktyce.

Przemilczałeś fakt przedstawienia Ci źródła energii w rzekomym perpetuum mobile czym straciłeś wiarygodność. Nie sądzę, żeby ktoś jeszcze chciał z Tobą dyskutować na poważnie.
28-12-2013 22:32 
 Ocena-1 na 1
atto (627 punktów)
(zablokowany)
>>Nie ja wymyśliłem osmozę, oraz metody jej wykorzystywania w praktyce.
>Przemilczałeś fakt przedstawienia Ci źródła energii w rzekomym perpetuum mobile czym straciłeś wiarygodność. Nie sądzę, żeby ktoś jeszcze chciał z Tobą dyskutować na poważnie.

Chyba nie czytałeś. Sam podałem jawnie źródło energii, mianowicie w postaci energii wewnętrznej samej wody.
Ta energia jest również napędem dla osmozy, tj. do wytworzenia różnicy poziomów wody za i przed przegrodą.

urila.tripod.com/
Cytat:
the process of elastic collisions with a moving wall is the mechanism by which the microscopic kinetic energy of the particles is transformed into macroscopic mechanical work


No, czyli woda stygnie, ale my przecież zawsze rozpraszamy pozyskaną energię, wykonując dowolną pracę, z powrotem tu na ziemi, zatem ogrzejemy z powrotem, i możemy tak dookoła.
le_on (8 punktów)
i przyleciały smoki nie chce mi sie nawet myśleć bo to wszytko naciagane ale twój układ jest takim samy perpetum mobile jak kulka w misce. ale ile razy poleci góra dół zanim sie zatrzyma:>

A trzoszke poważniej to się rozproszy i koniec końców wypromieniuje w kosmos.

i nawet w najlepszym układzie to bedzie uklad oscylujący a nie perpetum mobile(zresztą takie masz pp. masz jak wstrzyknie prąd do nadprzewodnika
29-12-2013 17:28 
 Ocena-1 na 1
atto (627 punktów)
(zablokowany)
Nie rozumiesz zasady tej maszyny opartej na osmozie odwrotnej.

Tam jest stałe przewyższenie - woda wystaje ponad poziom morza,
zatem masz układ jakby trwale przechylony w kierunku korzystnym dla nas.
Coś jak rzeka, na której też stawiamy turbiny.

Gdyby chciał podważyć działanie tego perpetuum musiałbyś wykazać,
że poziom odsolonej wody nie może tam przekroczyć poziomu oceanu.
le_on (8 punktów)
Nie muszę woda sie po rusza znaczy ze są straty jeśli są straty układ oddaje energie jeśli oddaje energie i bajka sie kończy
uxbridge (5980 punktów)
>Nie sądzę, żeby ktoś jeszcze chciał z Tobą dyskutować na poważnie.
Przecież atto to kolejne wcielenie użytkownika "kombi" i "Hetman Twardowski", typowego (choć dość zręcznego) trolla. W którymś momencie puszczą mu nerwy i wtedy zostanie zbanowany, tak jak jego poprzednie avatary.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365